1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
1220/2020 EBAZPENA, abuztuaren 7koa, Nafarroako Unibertsitate Publikoko kudeatzaileak emana. Haren bidez, onartutako eta baztertutako izangaien behin betiko zerrenda onesten da Nafarroako Unibertsitate Publikoko liburutegietan artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzaile izateko bi lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdirako.
Nafarroako Unibertsitate Publikoko kudeatzailearen 2019ko azaroaren 20ko 2418/2019 Ebazpenaren bidez, deialdi bat onetsi zen Nafarroako Unibertsitate Publikoko liburutegietan artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzaile izateko bi lanpostu oposizio bidez betetzeko. Deialdi hori Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen 2019ko abenduaren 5ean.
Nafarroako Unibertsitate Publikoko kudeatzaileak 2020ko otsailaren 11n emandako 305/2020 Ebazpenaren bidez, aipatutako deialdian onartutako eta baztertutako izangaien behin-behineko zerrenda onetsi zen.
Zuzenketak eta erreklamazioak egiteko epea amaiturik, deialdiaren 5.4 oinarrian ezarritakoarekin bat etorriz, bidezkoa da onartutako eta baztertutako izangaien behin betiko zerrenda onestea, oposizioaren lehenbiziko proba non, noiz eta zer ordutan eginen den adierazita.
Era berean, deialdiaren 6.2 oinarriaren arabera, egokia da Epaimahai Kalifikatzailea nork osatuko duen zehaztea.
Aintzat harturik Langileen Kudeaketako Ataleko buruaren txosten-proposamena.
Nafarroako Unibertsitate Publikoko errektoreak errektoretza-taldearen egitura orokorra onetsi eta bere funtzioak zehazteko 2019ko uztailaren 3an eman zuen 1420/2019 Ebazpenaren bidez eskuordetu dizkidan eskumenak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
Lehenbizikoa.–Onestea Nafarroako Unibertsitate Publikoko liburutegietan artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzaile izateko bi lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdirako onartutako eta baztertutako izangaien behin betiko zerrenda, zeina I. eranskin gisa atxiki baita.
Bigarrena.–Onartutako izangaiei dei egitea 2020ko urriaren 10ean oposizioko lehen proba egiteko, 10:00etan, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Arrosadiko campuseko liburutegian.
Proba bakoitzerako deialdia dei bakar baten bidez eginen da, eta izangaiek Nortasun Agiri Nazionala, AIZ, pasaportea edo gidabaimena aurkeztu beharko dute. Probatik kanpo geldituko dira adierazitako agiriekin beren nortasuna egiaztatzen ez dutenak edo deialdira agertzen ez direnak, probak ondoz ondoko ataletan banatzen badira ere.
Hirugarrena.–Kalifikazio-epaimahaiko kideak izendatzea, deialdiaren 6.2 oinarriaren arabera. II. eranskinean zerrendatutako pertsonek osatuko dute.
Laugarrena.–Ebazpen hau izendatutako epaimahaikideei helaraztea, eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzeko agintzea, behar dituen ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2020ko abuztuaren 7an.–Kudeatzailea, Joaquín Romero Roldán.
I. ERANSKINA
Onartutako eta baztertutako izangaien behin betiko zerrenda liburutegietan artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzaile izateko bi lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdirako, zeina Nafarroako Unibertsitate Publikoko kudeatzailearen 2019ko azaroaren 20ko 2418/2019 Ebazpenaren bidez onetsi baitzen
Txanda irekia.
–Onartuak:
ABARZUZA LOIDI, LAURA
ABELLAN GARCIA, OLGA
ABETE BARTOLOME, JOSEBA
AGORRETA ARRAZUBI, MAYTE
AGUIRREBALZATEGUI BIURRUN, BERTA
ALARCON CAMPOS, MANUEL
ALDAYTURRIAGA GOMEZ, MARIA ELIZABET
ALDAZ ECHEVERRIA, ITZIAR
ALVAREZ OCHOA, RUT EPIFANIA
APESTEGUIA ROJO, MARIA IDOYA
ARAMENDIA CATALAN, SARA
ARAMENDIA OROZ, ARTURO
ARRAIZ MUÑOZ, MIREN ORREAGA
ARREGUI AIZPUN, AMAIA
ARTIEDA CADENA, RAQUEL
ASENJO REDIN, BEATRIZ
ASTILLEROS TENA, MARIA
AURI ARANA, JOSE JAVIER
AYERRA LARRAYOZ, JUAN
AZPILICUETA VERGARA, ARITZ
BAIGORRI ZUBIRI, IÑIGO
BEORLEGUI IRAGUI, SARAY
BERMUDEZ CARBALLAL, MIRIAM
BERRIO ESLO, FRANCISCO JAVIER
BLANCO MARTIN, IVAN
BUENO PERAL, SILVIA
BULLON RENDAL, JUAN
BURUSKO SANCHEZ, MAITANE
CANTERA LEIVA, ISMAEL
CARREÑO RODRIGUEZ, ALEJANDRA
CASTAÑO GONZALEZ, MARTA
CASTILLEJO AGOS, FRANCISCO JAVIER
CHAVERO PEREZ, MARIA ARANZAZU
CHOCARRO LOSANTOS, IVONE
CIA GARCIA, MARIA VICTORIA
CIA IRAIZOZ, MIGUEL TOMAS
CIA PRIETO, FELIX
CIAURRIZ TEJADA, MARIA LUISA
CIAURRIZ UGARTE, ANA ESTHER
CILDOZ GUEMBE, ANDREA
CIRIZA MURUGARREN, JON
COLOMO OSTA, AMAIA
COLUBI HERES, ANA ISABEL
CORCIN ORTIGOSA, MARIA JESUS
CORMENZANA LOPEZ, ROBERTO
COUSO CHAMARRO, ALEJANDRO
CUBAS CRUZ, VIRGINIA
DE CARLOS MARTINEZ, ANA MARIA
DEL BIEN SANCHEZ, JOSE CARLOS
DEL RIO HERNANDEZ, EVA
DIAZ DE ARANGUIZ LÓPEZ DE URALDE, YANIRA
DIAZ DE CERIO GARCIA, JESSICA
DIAZ DE CERIO JIMENEZ, SARA
DIEZ ARJONA, NURIA
DIEZ LECUMBERRI, CRISTINA
DIEZ LECUMBERRI, SONIA
DOMINGUEZ RIPODAS, AINARA ALEXANDRA
DUQUE ANCHETA, JOSE JAVIER
ECHARRI ZABALZA, RAQUEL
ECHEVERRIA RAMIREZ, AMAYA
EDERRA URZAINQUI, ANAI
ELGUEZABAL CANDINA, JUAN MARIA
ELIZALDE ARTAZCOZ, SANDRA
ELIZALDE ELIZETXEA, MIKEL
ENEKOITZ GONZALEZ, AINHOA
ERECACHO BILBAO, MAITE
ESPARZA ARTANGA, EDURNE
ESPARZA NUÑEZ, MARTA
ESPINOSA FERNANDEZ DE ARCAYA, FERNANDO
ETXARTE ZAMBRANO, ALBERTO
ETXEBERRIA MENDIZABAL, OLATZ
FERNANDEZ LENDINEZ, MARCO ANTONIO
FERNANDEZ ALONSO, ROCIO
FLAMARIQUE BEORLEGUI, LIDIA
FUENTEMILLA URIO, MAITANE
GALAR BEORLEGUI, MARIA JUNCAL
GALARZA GOICOECHEA, JENNIFER
GALARZA PEÑA, AINARA
GALECH GARCIA, EDURNE
GARATE DIAZ, ANA BELEN
GARCIA IBAÑEZ, AMAIA
GARCIA MARIN, ANDREA
GARCIA MONTES, ANA
GARCIA DE GALDEANO GOMEZ, MARIA TERESA
GARRALDA PASCAL, IMANOL
GARROTE EKISOAIN, BLANCA ESTHER
GARZARON VALERO, MERITXELL
GIL PEREZ-NIEVAS, GONZALO ALFONSO
GIMONDO ARIZCUREN, CLAUDIA
GODOY CALDERON, ASIER
GOLDARAZ ASTRAIN, FERNANDO LUIS
GOMEZ LOSANTOS, MARIA SUSANA
GOMEZ SANABRIA, FRANCISCA RAFAELA
GOMEZ VELOZ, ELIZABETH
GONZALEZ ALFAYATE, EMILIO JOSE
GONZALEZ IZCO, ALBA
GOÑI OIZ, INMACULADA
GRIJALBA GOMEZ, ALBA
GUALLAR ARBELOA, ANGEL
GUIÑON ELIZARI, ANDREA
HERNANDEZ MENADAS, SILVIA
HERNANDEZ BRETONES, YOLANDA
HIDALGO HORRILLO, MARTINA
IGOS TELLECHEA, AITOR
IRIARTE AUZA, AMAYA
IRIARTE BARCA, MARIA EVA
IRIARTE HURTADO, CRISTINA
IRIARTE LASET, ROSA
IRIARTE SOLA, MIKEL
IRIBARREN OLAVERRI, MARIA ANGELES
IRISARRI MARTIARENA, OIHANE
ISTURIZ ALVAREZ, NAIARA
ITURGAIZ SAINZ, TERESA
JAIME MARTIN, ISRAEL
JAUREGUI EGUIA, IÑIGO JOSE
JIMENEZ AMADO, ISABEL
JIMENEZ ROJO, MARCOS MANUEL
JIMENEZ TENORIO, AXEL
JIMENEZ GARCIA, ELVIRA
LASA ZUZUARREGUI, GURUTZE
LAURENZ MARTINEZ, MARIA ASUNCION
LEACHE BALLIRIAIN, RAQUEL
LEOZ CATALAN, ENEKO ALBERTO
LETURIA DELFRADE, ANE
LOPEZ ANTON, JOSE JAVIER
LOPEZ LOPEZ, MARIA
MAINZ MUÑOA, IGNACIO
MAMPEL ILZARBE, NURIA
MARIN CEBALLOS, JAIME
MARIN PEREZ, ISRAEL
MARTINEZ URQUIA, FABIOLA
MARTINEZ AJHUACHO, JOSE LUIS
MARTINEZ TRIGO, VICTORIA EUGENIA
MATELLANES MATELLANES, MARIA DE LOS ANGELES
MAZA OTERO, MARTA
MENDIBE MONASTERIO, MIREN ITZIAR
MENDOZA CORRIA, KENIA YORDANKA
MICHELENA HUARTE, EDUARDO MARTIN
MONREAL ALDAZ, PATRICIA
MORRAJA BULLICH, GEMMA
MORRAS GOÑI, RONCESVALLES
MOSTAZO GUERRERO, SONIA
MUÑIZ FERNANDEZ, ISABEL
MUÑOZ MOURIÑO, ISABEL
MUÑOZ TORREJON, JOSE MATIAS
MURUZABAL LEOZ, MARIA ASUNCION
NIKITOUCHKINA NIKITOUCHKINA, SVETLANA
NOSTY PRIEDE, MONTSERRAT
OBANOS IRURE, RAQUEL
OCAÑA IGARABIDE, FRANCISCA
OCHANDO ORTIZ, MARIA DOLORES
OCHOA GUTIERREZ, MARIA JOSEFA
OJER TORRES, IOSUNE
OLASO LOPEZ, VIRGINIA
OLCOZ SAMITIER, MARÍA ÁNGELES
OLLO LOPEZ, IRIS MERITXELL
ONSALO EGUILLOR, IDOIA
ORIVE ARMAS, ARANZAZU
OSACAR AIZPURU, MARTA
PEREZ GARNICA, SERGIO
PEREZ LOZANO, VERONICA
PEREZ MIGUELEZ, MARIA SONIA
PEREZ SALAS, ANTONIO ANGEL
PEREZ GARRAZA, NATALIA
PERNAUT ELIA, MAITANE
PINDADO ECHANDI, DIANA-KHARIS
PISADOR ANDRES, MARTA ISABEL
POSADAS AMORENA, ELENA
POZA UNDIANO, IDOIA
PRADO VILLALOBOS, MONICA ADRIANA
PRADOS OROQUIETA, LUIS MIGUEL
PRIMO HUARTE, PALOMA
RAMOS ALMAGRO, MARIA JESUS
RANERA LEON, BEATRIZ
REBOTA ESCRIBANO, DIANA
REDIN IROZ, AMAIA
REMIREZ MORENTIN, MARIA ENCARNACION
REY DIAZ, ADRIAN
RIOS SANCHEZ, JOANES
RIVERA CANTERO, EDGAR RAFAEL
RODRIGUEZ ARNEDO, CRISTINA
RODRIGUEZ BOSCH, MARIA ANGELES
RODRIGUEZ PALLARES, LUIS MIGUEL
RONCERO TORRES, JOSEFA
RUIZ ARMENDARIZ, RAQUEL
RUIZ LOPEZ, ANDRES
RUIZ SAN PEDRO, BEATRIZ
RUIZ SERRANO, JESUS MANUEL
RUIZ TORREGROSA, ANA
SALAS DAOIZ, CRISTINA
SALDISE ARGUIÑARIZ, IDOIA
SALINAS LIBERAL, MARIA JOSE
SALVADOR OLANGUA, LAURA
SAMANIEGO RUIZ, SARA
SANCHEZ CORCUERA, RAQUEL
SANCHEZ MARTINEZ, MARTA
SANTILLAN OSES, MARTA
SANZ GALDEANO, KARMELE
SANZ LOZANO, TEO
SOLA NUÑEZ, MIRYAM
SOLANA CRUZ, EVA MARIA
SUÑEN ARANDIA, EKAITZ
TANTOS ARRIAGA, MARCOS
TEJERA MARTIN, CRISTINA TERESA
URRA MASIP, BLANCA VICTORINA
URRIZA SAN MARTIN, LAURA
VALVERDE MERINO, GABRIELA
VARAS SANTO DOMINGO, JAIONE
VAZQUEZ SAN SEGUNDO, ANA
VAZQUEZ SORIA, SERGIO
VEGA OTERO, ARANTZAZU
VERA DEL RIO, JOHANA
ZALGUIZURI BARACE, IDOIA
ZUBICOA ARRAIZA, ANA
–Baztertuak:
• Hilean lanbide arteko gutxieneko soldata baino errenta handiagoa jasotzeari buruzko aitorpena ez aurkezteagatik edo ez formulatzeagatik:
FERNANDEZ TOVAR, PAMELA
FLAMARIQUE BORREGO, AFRICA
GARCIA TORREGO, JORGE
GASCON SASO, CARLOS
PEREZ MARTIN, ELISA MARIA
SOBRINO LOPEZ, IDOIA
• Deialdiaren 2.1.1.c) oinarrian eskatutako titulua ez aurkezteagatik:
MARTINEZ ARANAZ, BEGOÑA
VARELA MARANTE, MARIA DOLORES
• Tasaren ordainagiria ez aurkezteagatik:
BENITEZ ARNAL, JOSE FRANCISCO
DIAZ HERNANDEZ, ROSA ANA
PEREZ CANOVAS, LEYRE
RUIZ REINALDOS, ANA
• Hautapen prozesuan parte hartzeko eskabidea ez aurkezteagatik:
MUÑOZ TORRES, PAULA
• Nortasun Agiri Nazionalaren fotokopiarik edo nazionalitatearen eta nortasunaren egiaztagiririk ez aurkezteagatik, eta tasaren ordainagiria ez aurkezteagatik:
SERRA GOMEZ, MARIA
• Nortasun Agiri Nazionalaren fotokopiarik edo nazionalitatearen eta nortasunaren egiaztagiririk ez aurkezteagatik, deialdiaren 2.1.1.c) oinarrian eskatutako titulua ez aurkezteagatik, eta tasaren ordainagiria ez aurkezteagatik:
OYARZUN ARRECHEA, MONTSERRAT
• Hautapen prozesuan parte hartzeko eskabidea ez aurkezteagatik, eta hilean lanbide arteko gutxieneko soldata baino errenta handiagoa jasotzeari buruzko aitorpena ez aurkezteagatik edo ez formulatzeagatik:
DAVID IBIRIKU, PATRICIA
Igoera txanda.
–Onartuak:
PEREZ GOMEZ, MARIA JESUS
–Baztertuak:
Inor ez.
II. ERANSKINA
Kalifikazio-epaimahaia
–Epaimahaiburua: Carmen Echeverría Arambillet, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Liburutegi Zerbitzuko zuzendaria.
–Ordezko epaimahaiburua: Ana Pilar Amigot Zardoya, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Liburutegiko Proiektuen zuzendariordea.
–Epaimahaikidea: Silvia Sola Ibarra, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Nominen eta Gizarte Segurantzaren Ataleko burua.
–Ordezko epaimahaikidea: José Antonio Marañón Oricáin, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendaria.
–Epaimahaikidea: Marta Magriñá Contreras, Errioxako Unibertsitateko Liburutegiko zuzendaria.
–Ordezko epaimahaikidea: Jorge Yubero Ubeda, Errioxako Unibertsitateko Liburutegiko Bildumaren eta Zerbitzuen Ataleko burua.
–Epaimahaikidea: Raúl Sánchez Movellán, Nafarroako Unibertsitate Publikoko artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzailea.
–Ordezko epaimahaikidea: José Luis Corcero Herrero, Nafarroako Unibertsitate Publikoko artxibo eta liburutegietako teknikari laguntzailea.
–Epaimahaikide idazkaria: Federico Soto Asurmendi, Nafarroako Unibertsitate Publikoko administrazioko eta zerbitzuetako langileen ordezkaria, Administrazioko eta Zerbitzuetako Langileen Batzordeak izendatua.
–Ordezko epaimahaikide idazkaria: Fernando Unzu Martínez, Nafarroako Unibertsitate Publikoko administrazioko eta zerbitzuetako langileen ordezkaria, Administrazioko eta Zerbitzuetako Langileen Batzordeak izendatua.
Iragarkiaren kodea: F2009521