I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Plantilla Organikoa, Lan Publikoaren Eskaintza, oposizioak eta lehiaketak
22/2009 EBAZPENA, apirilaren 8koa, Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko fotokonposizioko ofiziala izateko lau lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu direnen behin betiko zerrenda onesten duena, epaimahaia osatuko duten langileen ordezkariak izendatzen dituena eta oposizioaren lehenbiziko ariketa egiteko tokia, eguna eta ordua finkatzen dituena.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzaileak, abenduaren 22ko 235/2008 Ebazpenaren bitartez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko fotokonposizioko ofizial izateko lau lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Deialdia 2009ko 4. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, urtarrilaren 9an.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzaileak, urtarrilaren 22ko 10/2009 Ebazpenaren bidez, hartan atzemandako akatsa zuzentzeko baimena eman zuen. Ebazpen hori 2009ko 16. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, otsailaren 6an.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak, otsailaren 20ko 9/2009 Ebazpenaren bidez, deialdian onartu eta baztertutako izangaien behin-behineko zerrenda onetsi zuen. Ebazpena 2009ko 29. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, martxoaren 9an.
Erreklamazioen epea bukaturik, bidezko da izangai onartuen eta baztertuen behin betiko zerrenda onestea.
Beste alde batetik, bidezkoa da Administrazio Erroko langileen batzordeak proposatutako bi kide izendatzea, langileak epaimahaian ordezkatzeko.
Azkenik, deialdiaren 6.1 oinarrian ezarritakoari jarraikiz, oposizioaren lehenbiziko ariketa egiteko tokia, eguna eta ordua zehazten da.
Horrenbestez, eta Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzailearen ekainaren 26ko 103/2008 Ebazpenaren bidez (2008ko 86. Nafarroako Aldizkari Ofiziala, uztailaren 14koa) esleiturik ditudan eskudantziak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko fotokonposizioko ofizial izateko lau lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda, eranskinean ageri dena, onestea.
2. Izendatzea, langileak ordezkatzeko eta langileen batzordeak proposatuta, Lourdes Sanz Maiz andrea mahaikide, eta Lourdes Moreno Santiago andrea, haren ordezko.
3. Adieraztea oposizioaldiko lehenbiziko ariketa 2009ko maiatzaren 16an eginen dela, larunbatarekin, 10:00etan, Nafarroako Unibertsitate Publikoko ikasgelategiko 121. eta 122. ikasgeletan (Arrosadiko campusa, zk.g., Iruña).
Ariketarako deialdi bakarra eginen da. Izangaiek aldean izan beharko dute Nortasun Agiri Nazionala edo baliokidea, pasaportea, gidabaimena edo epaimahaiaren iritziz identifikaziorako balio duen beste agiriren bat. Azterketara agertzen ez direnak edo beren nortasuna horrela frogatzen ez dutenak oposiziotik baztertuko dira.
4. Ebazpen hau epaimahaiko kideei igortzea eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan, eta interesdunei ohartaraztea haren aurka gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahalko dela, Lehendakaritza, Justizia eta Barneko kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, argitaratu eta biharamunetik hasita, hala ezartzen baita Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari buruzko abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legearen 57. artikuluan eta Herri Administrazioen Araubide Juridikoari eta Administrazio Prozedura Erkideari buruzko azaroaren 26ko 30/1992 Legearen 114. eta 115. artikuluetan.
Iruñean, 2009ko apirilaren 8an.-Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendaria, Tomás Rodríguez Garraza.
ERANSKINA
Onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda
-Txanda irekia
Onartuak:
ABADÍA BERIÁIN, ELENA
AGUIRRE MAEZTU, JOSÉ MARÍA
ALBÉNIZ CINCA, ASSUER ISAAK
ÁLVAREZ IBARRONDO, NEREA
ALZA HERNÁNDEZ, MARÍA OLAYA
ARMENDÁRIZ MURILLO, GABRIEL
ARRONDO OLEA, RAQUEL
ASTIZ GARCÍA, MARÍA
ASTRÁIN BORREGA, FERMÍN
AYÚCAR PÉREZ, MARÍA SANDRA
AZNÁREZ ARCHEL, ÍÑIGO
AZPÍROZ LOIDI, EIDER
BARCENILLA TIRAPU, ARTURO
BERRAONDO JIMÉNEZ, MAIALEN
BUÑUEL PÉREZ, ROSARIO
BURGUI LARRAÑETA, JUAN CARLOS
CASAJÚS ÁLAVA, LAURA
CIMORRA TAPIA, RAQUEL
CIRIA ÁLVAREZ, AMALIA
CORRETGE ARRASTIA, FRANCISCO JAVIER
DE XERICA GONZÁLEZ, CARLOS MARÍA
DÍAZ FRANCÉS, DAVID
DÍEZ FERNÁNDEZ, IÑAKI XABIER
ECHEVERRÍA SARASA, RUBÉN
ELDUAYEN DONAMARÍA, TANIA
ELÍA BENITO, MAIDER
ESLAVA LIZASO, LEIRE
ESPARZA GIMÉNEZ, JUAN RAMÓN
ESPINAL DEL SALTO, MIKEL
ESPINOSA BENGOCHEA, JOSÉ JAVIER
ESPRONCEDA ARRONTES, MARÍA TERESA
GARCÍA LEIVA, ELENA MARÍA
GARCÍA MONTES, ANA MARÍA
GARCÍA TINOCO, JOSÉ FÉLIX
GASTESI IRAÑETA, AMAIA
GASTÓN BALLESTEROS, AINTZANE
GAZTAÑAZPI SAN SEBASTIÁN, ÍÑIGO
GIL JIMÉNEZ, MAITANE
GIL SAAF, AURORA
GIMENO ALCALÁ, ANA MARÍA
GOICOECHEA GUTIÉRREZ, SUSANA
GONZÁLEZ CORTEA, JAIME
GOÑI DEL RÍO, AITOR
GRANDES PARDO, PABLO
GUALLAR OLAVERRI, JESÚS ADOLFO
GUINDANO GARDE, ISABEL
HERNÁNDEZ HERNÁNDEZ, PEDRO MIGUEL
ILARREGUI ELIZALDE, MIGUEL
ILINCHETA BARACE, SARA
IMAZ ARTÁZCOZ, ITZIAR
IRIARTE VISCARRET, LAURA
IRIARTE ZANCAJO, JUAN ANTONIO
IRIBARREN SOTIL, ARANTZA
IZQUIERDO PEDRAJA, ÁNGELA
JIMÉNEZ MINCHINELA, MARÍA TERESA
JIMÉNEZ MUZAS, BORJA
LABORDA GAZTAMBIDE, IZASKUN
LACASTA PÉREZ-ILZARBE, FERMÍN JAVIER
LAGUARDIA MARÍN, MARÍA TERESA
LARA DENIA, DESIRÈE
LARRAZABAL UGALDE, ASIER
LEGARRETA ALTZIBAR, MAITANE
LIZARRAGA CAO, IOSUNE
LIZARRAGA ERROZ, JOSÉ LUIS
LOBATO GARCÍA, MIKEL
LUZURIAGA FUENTEMILLA, BÁRBARA
MACHAIN MARTIARENA, AMAIA
MAESTRO CUADRADO, ANNA
MARCOS IZAL, JOSEBA
MARTÍN SAMANES, AMAIA
MARTÍNEZ ERRO, SILVIA
MARTÍNEZ GÓMEZ DE SEGURA, SILVIA
MARTINKORENA ARRÓNIZ, ION
MATXAIN RODRIGUEZ, MAIALEN
MAZO NOS, MIGUEL
MIGUÉLEZ VALENCIA, ÁLVARO
MONTERO MORENO, UXUE
NIETO CASTANERA, FERNANDO
NIETO ORLA, PATRICIA
NÚÑEZ BAQUEDANO, CRISTINA
OSORIO LÓPEZ, JESSENIA
OSTOLAZA BERASALUCE, MAIDER
PASCUAL UGALDE, RUBÉN
PERCAZ GORDILLO, ITZIAR
PÉREZ MARTÍNEZ, VANESA
PÉREZ RUIZ, NURIA
RAZKIN NABARRO, BEATRIZ
RECALDE SANZ, ALFONSO CARLOS
REMÓN ALONSO, AITOR
RIPA ALEGRÍA, AMAIA
ROMERO AGUILAR, AINHOA
SAGÜÉS LAGOS, MÓNICA
SÁNCHEZQ HERNÁNDEZ, CRISTINA
SANCHO ALEN, MARÍA LUISA
SANCHO SÁNCHEZ, XABIER
SANTAMARÍA FERNÁNDEZ, LEIRE
SOLA LÓPEZ, SILVIA
SORIA EMA, JAVIER
URIBECHEVERRIA VALENCIA, IOSU
URTEAGA MENDAZA, JOSÉ JAVIER
VALDEMOROS ARBEA, JAVIER IGNACIO
VERGARA LUJAMBIO, OLATZ
VICENTE PÉREZ, LEYRE
VILLAVERDE LÓPEZ, PABLO
VITAS MUÑOZ, AMAYA
YANCI IRIGOYEN, ITXASO
ZABAL PALACIOS, AMAYA
ZUZA AZPARREN, ANA CARMEN
Baztertuak: inor ez.
-Igoera txanda
Onartuak:
AGUADERO DE LA CASA, JAVIER
Baztertuak: inor ez.
Iragarkiaren kodea: F0913521