I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
Herrilanak eta Zerbitzu Publikoak
718/2003 EBAZPENA, azaroaren 17koa, Herri Lan zuzendari nagusiak emana, "N-121-A errepidea, tartea: 65 k.p.-Bera" egiteko proiektua teknikoki onetsi eta ebazpen honen eranskinean ageri den ondasun eta eskubide ukituen zerrenda jendaurrean jartzen duena.
Proiektu, Trenbide eta Lan Hidraulikoen Zerbitzuak "N-121-A errepidea, tartea: 65 k.p.-Bera" egiteko proiektua aurkeztu du, onespen teknikoa eman dakion. Lan hauek ezarriak daude 2002-2009 Errepideen II. Plan Zuzentzailean.
Nafarroako Gobernuak 2002ko urtarrilaren 14an hartutako erabakiaren bidez, "N-121-A errepidea moldatzea, 65 k.p.tik Bera bitartean" proiektua Udalez gaindiko Proiektu Sektorial deklaratu eta jendaurrean paratu zen. Alegazioen prozesuaren ondotik, proiektua Nafarroako Gobernuak onetsi zuen 2002ko uztailaren 2ko erabakiaren bitartez. Hartan zehazten dira aukeratutako alternatibak eta alegazioen prozesuaren ondotik egindako aldaketak. Ingurumen, Lurraldearen Antolamendu eta Etxebizitza kontseilariaren ekainaren 18ko 950/2002 Foru Aginduaren bidez, Ingurumenaren gaineko Eraginaren Deklarazioa egin zitzaion.
Egungo N-121-A errepidea, azterlanari dagokion tartean, Bidasoa ugaldearen ibilguaren pare-parean doa. Ugaldearen meandroetan mehartua dago; eskuineko aldean haraneko maldak dira eta ezkerrekoan pareta bat ugaldearen ibilguan, hortaz, egungo errepideak parametro geometriko hertsiak ditu, erradio txikiko bihurguneak eta bi erreiko sekzio eredua, ia bazterbiderik gabe.
Proiektuak N-121-A errepidearen ahalmena handitu nahi du, bide bizkorra izateko trazadura prestatuz eta aurreratzeko erreiak eginez. Beraz, sekzio ereduak 3,5 metroko bi erreiko galtzada eta 1,5 metroko bazterbideak alde banatan izanen ditu eta, beharrezkoa den tokietan, ibilgailu bizkorrendako 3,5 metroko beste errei bat gehituko zaio.
Proiektuan prestatu den trazadura U.P.S.n onetsi zen hartatik abiatzen da eta I.E.D.ren zehaztapenak erantsi zaizkio. Trazadura egungo errepideaz bestekoa da, 7,8 km-koa, egungo errepidearen 9 km-en aldean.
Proiektuan nabarmentzekoak dira Bidasoa ugaldiaren gaineko bederatzi bidezubiak eta bi tunel, horietako bat 425 metrokoa, Basataundi mendian, eta bestea 274 metrokoa, Amixelaieta mendian.
Igantziko, Etxalarko eta Matxaingo lotuneak ere proiektatu dira. Lanak Berako saihesbidearekin elkartzean bukatzen dira, N-121-A errepideko 74 kilometro puntuan.
Hori horrela, Proiektu, Trenbide eta Obra Hidraulikoen Zerbitzuak adierazi eta proposatutakoarekin bat, eta Herri Lan, Garraio eta Komunikazio kontseilariak uztailaren 29ko 800/2003 Foru Aginduaren bidez emandako eskurantzak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. "N-121-A errepidea egitea, tartea: 65 k.p.-Bera" proiektua teknikoki onestea.
2. Aipatu proiektua eta ukitutako ondasun eta eskubideen zerrenda, eranskinean ageri dena, jendaurrean jartzea 30 egun baliodunean, edozeinek bidezkotzat jotzen dituen ohar edo alegazioak egin eta zerrendako okerrak zuzentzeko behar diren datuak idatzita eman ditzan. Horretarako, interesatuek eskura izanen dituzte lurzatien planoak Nafarroako Gobernuko Herri Lan, Garraio eta Komunikazio Departamentuko Proiektu, Trenbide eta Obra Hidraulikoen Zerbitzuan eta Igantziko, Etxalarko, Lesakako eta Berako herriko etxeetan.
3. Ebazpen hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean eta Foru Komunitateko bi egunkaritan argitaratzea.
4. Ebazpen hau jakinaraztea Proiektu, Trenbide eta Obra Hidraulikoen Zerbitzuari, Bide eta Eraikuntza Zerbitzuari, Desjabetzapen Atalari eta Igantziko, Etxalarko, Lesakako eta Berako Udalei, zeini lurzatien planoen kopia bana bidaliko baitzaie, behar diren ondorioetarako.
Iruñean, bi mila eta hiruko azaroaren hamazazpian._Herri Lan zuzendari nagusia, Alvaro Miranda Simavilla.
E R A N S K I N A
"N-121-A errepidea egitea, tartea: 65 k.p.-Bera" proiektua. Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua
IG-1 Igantziko Udalaren herrilurrak 1.556 4 114 Gaztainadia
K. Nagusia, 14 -Igantzi
IG-2 Igantziko Udalaren herrilurrak 1.329 4 111 Larreak
K. Nagusia, 14 -Igantzi
IG-3 Igantziko Udalaren herrilurrak 303 4 145 Hariztia
K. Nagusia, 14 -Igantzi
IG-4 Martínez-Campos Sanmiguel, Rosa 13.428 5 26.A Larreak
Sarrola, 1 -Igantzi
IG-5 Marichalar Zubia, Juan José 106 4 144 Hariztia
Berrizaun, 3 2-D -Berrizaun
IG-6 Marichalar Zubia, Juan José 357 4 143.A Hariztia
Berrizaun, 3 2-D -Berrizaun
IG-7 Igantziko Udalaren herrilurrak 2.238 4 115 Gaztainadia
K. Nagusia, 14 -Igantzi
IG-8 Martínez-Campos Sanmiguel, Rosa 9.942 4 136 Hariztia
Sarrola, 1 -Igantzi
IG-9 Echarte Elizondo, Fermina 1.681 4 110 Belardia
Berrizaun, 14 -Berrizaun
IG-10 Erquicia Almandoz, Juan Bautista 3.721 4 141 Pinudia
Pz. -Lesaka
IG-11 Anchordoqui Irigoyen, Agustín 63 4 109 Belardia
Berrizaun, 10 -Berrizaun
IG-12 Echarte Martínez, José Bautista 3.562 4 137.A Alorra
Berrizaun, 7 -Berrizaun
IG-13 Anchordoqui Irigoyen, Agustín 8.666 4 138 Belardia
Berrizaun, 10 -Berrizaun
IG-14 Hita Yanci, Beatriz 5.455 4 139.A Pinudia
Berrizaun, 1 -Berrizaun
Hita Yanci, M.ª Victoria
Berrizaun, 1 -Berrizaun
IG-16 Echarte Martínez, José Bautista 869 4 140 Belardia
Berrizaun, 7 -Berrizaun
IG-18 Echeverría Tellechea, Aniceto 590 4 102 Zuhaiztiak
Latsaga, 31 -Igantzi
Mendiguchía Echeverría, Norberto
Piedadeko auz., 7 -Igantzi
Mendiguchía Echeverría, Domingo
Piedadeko auz., 7 -Igantzi
Choperena Echeverría, Amador
Latsaga, 17, 1.a -Igantzi
Choperena Urrutia, Francisco
K. Nagusia, 28 -Igantzi
IG-19 Michelena Echevestre, Francisco 2.167 2 309C Belardia
Berrizaun, 8 -Berrizaun
IG-20 Michelena Echevestre, Francisco 5.193 2 309D Belardia
Berrizaun, 8 -Berrizaun
IG-21 Michelena Echevestre, Francisco 4.585 2 309E Belardia
Berrizaun, 8 -Berrizaun
IG-22 Michelena Echevestre, Francisco 688 2 309.A Belardia
Berrizaun, 8 -Berrizaun
IG-23 Igantziko Udalaren herrilurrak 11.923 2 202.A Irazelaia
K. Nagusia, 14 -Igantzi
IG-24 Tello García, Juan Carlos 3.689 2 200 Belardia
Frain -Lesaka
ETXALARKO UDAL MUGAPEA
ET-1 Etxalarko Udalaren herrilurrak 324 5 22 Ibarbasoa
Andutzeta, 15 -Etxalar
ET-2 Marticorena Aramendi, Javier 3.330 5 1C Ibarbasoa
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plaza Zaharra, 5 -Bera
ET-3 Marticorena Aramendi, Javier 5.372 5 1B Belardia
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plaza Zaharra, 5 -Bera
ET-4 Marticorena Aramendi, Javier 10.780 5 1A Hariztia
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plaza Zaharra, 5 -Bera
ET-5 Marticorena Aramendi, Javier 198 5 1F Eraikina
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plallza Zaharra, 5 -Bera
ET-6 Rayta, S.L. 5.927 5 2A Belardia
Urritzokieta -Etxalar
ET-7 Etxalarko Udalaren herrilurrak 18 5 23 Hariztia
Andutzeta, 15 -Etxalar
ET-8 Otazu Brun, José M.ª de 143 6 35 Pinudia
Prim k., 14 5-ezk._Donostia (Gipuzkoa)
ET-9 Otazu Zulueta, José M.ª de 2.112 6 38 Pinudia
Prim k., 14 5-ezk._Donostia (Gipuzkoa)
ET-10 Etxalarko Udalaren herrilurrak 1.387 6 23 Pinudia
c/ Andutzeta, 15 -Etxalar
ET-11 Otazu Zulueta, José M.ª de 14.440 6 37 Pinudia
Prim k., 14 5-ezk._Donostia (Gipuzkoa)
ET-12 Otazu Brun, M.ª Nieves de 9 6 39A Pinudia
c/ Ventosilla, 5 2.ºB -San Agustín de Guadalix (Madrid)
LESAKAKO UDALAREN MUGAPEA
LE-1 Tello García, Juan Carlos 3.800 3 383A Belardia
Ondorbi, 2 1.a -Lesaka
LE-2 Maritorena Damboriena, Robustiano 5.662 3 388A Alorra
Lurrizti -Lesaka
LE-3 Maritorena Damboriena, Robustiano 217 3 422 Belardia
Lurrizti -Lesaka
LE-4 Maritorena Damboriena, Robustiano 687 3 382 Alorra
Lurrizti -Lesaka
LE-5 Maritorena Damboriena, Robustiano 330 3 388C Belardia
Lurrizti -Lesaka
LE-6 Lesakako Udalaren herrilurrak 6.463 3 392A Hariztia
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-7 Yanci Irigoyen, José Luis 1.375 3 486 Bidea
Alanberri, 2 -Lesaka
LE-8 Yanci Irigoyen, José Luis 2.399 3 430 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka
LE-9 Yanci Irigoyen, José Luis 3.144 3 389 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka
LE-10 Yanci Irigoyen, José Luis 5.444 3 380 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka
LE-11 Lesakako Udalaren herrilurrak 314 3 379 Larreak
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-12 Lesakako Udalaren herrilurrak 2.732 2 194C Gaztainadia
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-14 Apezteguía Echeverría, Dolores 1.533 2 182A Belardia
Telleria -Lesaka
LE-15 Apezteguía Echeverría, Dolores 550 2 183 Belardia
Telleria -Lesaka
BERAKO UDALAREN MUGAPEA
VE-1 Berako Udalaren herrilurrak 2.255 16 23A Gaztainadia
Herriko Etxeko plaza, 1 -Bera
VE-2 Berako Udalaren herrilurrak 31 16 34 Pinudia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-3 Choperena Agara, María 2.189 16 3A Belardia
Foruen plaza, 6 2-ezk. -Bera
VE-4 Choperena Agara, María 2.808 16 3B Gaztainadia
Foruen plaza, 6 2-ezk. -Bera
VE-5 Electra Navasturen, S.L. 361 16 29 Aintzira
Braulio Iriarte, 42 -Elizondo
VE-6 Berako Udalaren herrilurrak 187 16 22F Belardia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-7 Berako Udalaren herrilurrak 173 16 22E Hariztia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-8 Choperena Agara, María 927 16 4 Gaztainadia
Foruen plaza, 6 2-ezk. -Bera
VE-9 Choperena Agara, María 810 16 1A Belardia
Foruen plaza, 6 2-ezker -Bera
VE-10 Choperena Agara, María 401 16 1B Belardia
Foruen plaza, 6 2-ezk. -Bera
VE-11 Berako Udalaren herrilurrak 440 9 903 Pinudia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-12 Errandonea Alzuguren, Luciano 317 9 78 Gaztainadia
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-13 Berako Udalaren herrilurrak 136 16 31 Pinudia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-14 Berako Udalaren herrilurrak 109 9 907 Pinudia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-15 Berako Udalaren herrilurrak 131 9 902 Belardia
Herriko Etxeko plaza, 1-Bera
VE-16 Errandonea Alzuguren, Luciano 2.717 9 367B Pinudia
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-17 Errandonea Alzuguren, Luciano 6.700 9 367A Belardia
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-18 Errandonea Alzuguren, Luciano 37 9 79A Belardia
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-19 Errandonea Alzuguren, Luciano 43 9 367C Eraikina
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-20 Errandonea Alzuguren, Luciano 1.560 9 79C Ibarbasoa
Suspelttiki, 29 -Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29 -Bera
VE-21 Cincunegui Elustondo, Francisco 5.440 9 66A Belardia
Bera
Cincunegui Elustondo, José Luis
Bera
Cincunegui Elustondo, Jesús
Bera
Cincunegui Elustondo, Juan
Bera
VE-22 Cincunegui Elustondo, Francisco 251 9 66B Belardia
Bera
Cincunegui Elustondo, José Luis
Bera
Cincunegui Elustondo, Jesús
Bera
Cincunegui Elustondo, Juan
Bera
VE-23 Semper Hermanos, S.L. 300 9 84A Belardia
Suspela -Bera
VE-24 Aguirre Irazoqui, Javier 4.346 9 64 Belardia
Bidasoa, 54-Bera
VE-25 Suso Astondoa, Evangelina 1.016 9 65 Larreak
Altzate, 31 1.a -Bera
VE-26 Larratxe Arretxea, Juan Ramón 70 9 40 Zuhaixkak
Istillaga k., 2 4-esk. -Irun (Gipuzkoa)
VE-27 Semper Hermanos, S.L. 972 9 80 Belardia
Suspela -Bera
VE-28 Igoa Irigoyen, Sebastiana 1.709 9 37 Larreak
Altzateko jauna plaza, 2 1.a -Bera
VE-29 Igoa Irigoyen, Sebastiana 83 9 81 Ibarbasoa
Altzateko jauna plaza, 2, 1.a -Bera
VE-30 Chantre Aguirre, Dionisio 1.778 9 36B Bidea
Mendivil gaina k.-Irun (Gipuzkoa)
HONDAKINDEGIEK UKITUTAKO LURZATIAK
LESAKAKO UDAL MUGAPEA
LE-16 Arkaitza, S.A. 66.187 1 228E Harrobia
Bidasoa, 80 -Bera
LE-17 Lesakako Udalaren herrilurrak 54.516 2 194B Pinudia
Plaza Zaharra,1. Lesaka
OBRETAKO BIDEEK ETA ALDI BATERAKO SAIHESBIDEEK UKITUTAKO LURZATIAK
IGANTZIKO UDAL MUGAPEA
IG-5 Marichalar Zubia, Juan José 338 4 144 Hariztia
Berrizaun, 3, 2-D -Berrizaun
ETXALARKO UDAL MUGAPEA
ET-2 Marticorena Aramendi, Javier 255 5 1C Ibarbasoa
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plaza Zaharra, 5 -Bera
ET-3 Marticorena Aramendi, Javier 432 5 1B Belardia
Legia, 18 -Bera
Marticorena Alzuri, Pedro José
Plaza Zaharra, 5 -Bera
ET-11 Otazu Zulueta, José M.ª de 1.995 6 37 Pinudia
Prim k., 14, 5-ezk._Donostian
ET-12 Otazu Brun, M.ª Nieves de 127 6 39A Pinudia
c/ Ventosilla, 5 2.ºB -San Agustín de Guadalix. (Madrid)
LESAKAKO UDAL MUGAPEA
LE-12 Lesakako Udalaren herrilurrak 258 2 194C Gaztainadia
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-13 Lesakako Udalaren herrilurrak 163 2 184 Irazelaia
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-14 Apezteguía Echeverría, Dolores 100 2 182A Belardia
Telleria -Lesaka
BERAKO UDAL MUGAPEA
VE-9 Choperena Agara, María 572 16 1A Belardia
Foruen plaza, 6, 2-ezk -Bera
VE-10 Choperena Agara, María
Foruen plaza, 6, 2-ezk -Bera 66 16 1B Belardia
UKITUTAKO ZERBITZUEN ZORTASUNA
LINEA ELEKTRIKOAK
IGANTZIKO UDAL MUGAPEA
IG-24 Tello García, Juan Carlos 61 Aireko 2 200 Belardia
Frain -Lesaka linea
ETXALARKO UDAL MUGAPEA
ET-6 Rayta, S.L. 104 24 1-3 Aireko 5 2A Belardia
Bo Urritzokieta -Etxalar linea
ET-7 Etxalarko Udalaren
herrilurrak
Andutzeta, 15 -Etxalar 256 24 1-3 Aireko 5 23 Hariztia
linea
LESAKAKO UDAL MUGAPEA
LE-1 Tello García, Juan Carlos 61 Aireko 3 383A Belardia
Ondorbi, 2, 1.a -Lesaka linea
LE-2 Maritorena Damboriena, 80 Aireko 3 388A Alorra
Robustiano linea
Lurrizti -Lesaka
LE-3 Maritorena Damboriena, 45 32 1-3 Aireko 3 422 Belardia
Robustiano linea
Lurrizti -Lesaka
LE-12 Lesakako Udalaren 61 Aireko 2 194C Gaztainadia
herrilurrak linea
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-14 Apezteguía Echeverría, 55 Aireko 2 182A Belardia
Dolores linea
Tellería -Lesaka
BERAKO UDAL MUGAPEA
VE-4 Choperena Agara, María 120 32 1-3 Aireko 16 3B Gaztainadia
Foruen plaza, 6, 2-ezk. linea
Bera
VE-6 Berako Udalaren 9 16 Aireko 16 22F Belardia
herrilurrak linea
Herriko Etxeko plaza, 1
Bera
VE-7 Berako Udalaren 8 12 Aireko 16 22E Hariztia
herrilurrak linea
Herriko Etxeko plaza, 1
Bera
VE-8 Choperena Agara, María 20 16 Aireko 16 4 Gaztainadia
Foruen plaza, 6, 2-ezk. linea
Bera
VE-17 Errandonea Alzuguren, 136 32 1-3 Aireko 9 367A Belardia
Luciano linea
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-20 Errandonea Alzuguren, 28 Aireko 9 79C Ibarbasoa
Luciano linea
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-21 Cincunegui Elustondo, 100 Aireko 9 66A Belardia
Francisco linea
Bera
Cincunegui Elustondo,
José Luis
Bera
Cincunegui Elustondo, Jesús
Bera
Cincunegui Elustondo, Juan
Bera
TELEFONO LINEAK
IGANTZIKO UDAL MUGAPEA
IG-15 Echarte Martínez, José 102 102 2-6 Aireko 4 104A Zuhaiztiak
Bautista linea
Berrizaun, 7 -Berrizaun
IG-17 Iberdrola, S.A. 94 94 1-3 Aireko 4 103 Zoladura
Getaria k., 13 linea
Donostia (Gipuzkoa)
ETXALARKO UDAL MUGAPEA
ET-6 Rayta, S.L. 52 52 1-3 Aireko 5 2A Belardia
Urritzokieta -Etxalar linea
ET-7 Etxalarko Udalaren 219 219 3-9 Aireko 5 23 Hariztia
herrilurrak linea
Andutzeta, 15 -Etxalar
LESAKAKO UDAL MUGAPEA
LE-2 Maritorena Damboriena, 62 62 Aireko 3 388A Alorra
Robustiano linea
Lurrizti -Lesaka
LE-3 Maritorena Damboriena, 15 15 1-3 Aireko 3 422 Belardia
Robustiano linea
Lurrizti -Lesaka
LE-4 Maritorena Damboriena, 262 Lur barneko 3 382 Alorra
Robustiano linea
Lurrizti -Lesaka
LE-6 Lesakako Udalaren 72 Lur barneko 3 392A Hariztia
herrilurrak linea
Plaza Zaharra, 1-Lesaka
LE-8 Yanci Irigoyen, José Luis 105 Lur barneko 3 430 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka linea
LE-9 Yanci Irigoyen, José Luis 410 Lur barneko 3 389 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka linea
LE-10 Yanci Irigoyen, José Luis 30 Lur barneko 3 380 Belardia
Alanberri, 2 -Lesaka linea
BERAKO UDAL MUGAPEA
VE-4 Choperena Agara, María 17 17 Aireko 16 3B Gaztainadia
Foruen plaza, 6, 2-ezk. linea
Bera
VE-6 Berako Udalaren 21 21 Aireko 16 22F Belardia
herrilurrak linea
Herriko Etxeko plaza, 1
Bera
VE-7 Berako Udalaren 2 5 Aireko 16 22E Hariztia
herrilurrak linea
Herriko Etxeko plaza, 1
Bera
VE-8 Choperena Agara, María 140 140 1-3 Aireko 16 4 Gaztainadia
Foruen plaza, 6, 2-ezk. linea
Bera
VE-17 Errandonea Alzuguren, 279 279 4-12 Aireko 9 367A Belardia
Luciano linea
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-21 Cincunegui Elustondo, 98 98 1-3 Aireko 9 66A Belardia
Francisco linea
Bera
Cincunegui Elustondo,
José Luis
Bera
Cincunegui Elustondo, Jesús
Bera
Cincunegui Elustondo, Juan
Bera
VE-22 Cincunegui Elustondo, 35 35 1-3 Aireko 9 66B Belardia
Francisco linea
Bera
Cincunegui Elustondo,
José Luis
Bera
Cincunegui Elustondo, Jesús
Bera
Cincunegui Elustondo, Juan
Bera
VE-23 Semper Hermanos, S.L. 20 20 Aireko 9 84A Belardia
Suspela linea
Bera
VE-24 Aguirre Irazoqui, Javier 279 279 4-12 Aireko 9 64 Belardia
Bidasoa, 54 linea
Bera
VE-27 Semper Hermanos, S.L. 82 40 1-3 Aireko 9 80 Belardia
Suspela linea
Bera
VE-29 Igoa Irigoyen, Sebastiana 93 60 1-3 Aireko 9 81 Ibarbasoa
Altzateko Jauna plaza, 2 1.a linea
Bera
VE-31 Berako Udalaren 202 202 5-15 Aireko 9 900 Larreak
herrilurrak linea
Herriko Etxeko plaza, 1
Bera
UR HORNIDURA
BERAKO UDAL MUGAPEA
VE-11 Berako Udalaren 5 61 Ur 9 903 Pinudia
herrilurrak hornidura
Plaza Herriko Etxea, 1
Bera
VE-12 Errandonea Alzuguren, 54 263 Ur 9 78 Gaztainadia
Luciano hornidura
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-16 Errandonea Alzuguren, 4 128 1-4 Ur 9 367B Pinudia
Luciano hornidura
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-18 Errandonea Alzuguren, 14 209 1-4 Ur 9 79A Belardia
Luciano hornidura
Suspelttiki, 29
Bera
Goicoechea Tellechea, Pilar
Suspelttiki, 29
Bera
VE-27 Semper Hermanos, S.L. 699 Ur 9 80 Belardia
Suspela hornidura
Bera
VE-29 Igoa Irigoyen, Sebastiana 259 Ur 9 81 Soto
Altzateko Jauna plaza, 2, 1.a hornidura
Bera
Iragarkiaren kodea: C3371211