2. NAFARROAKO TOKI ADMINISTRAZIOA
2.1. OPOSIZIOAK ETA LEHIAKETAK. LAN PUBLIKOAREN ESKAINTZA
ZIZUR NAGUSIA
Deialdia, Zizur Nagusiko Udalaren Hirigintza Zerbitzuen Alorreko lorezaintzako behargin izateko lau lanpostu oposizio bidez betetzeko. Izangai onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda
Zizur Nagusiko alkateak, 2012ko ekainaren 25ean, 415. dekretuaren bidez, honako hau ebatzi du:
“Zizur Nagusiko Udalaren Hirigintza Zerbitzuen Alorreko lorezaintzako behargin izateko lau lanpostu, oposizio bidez betetzeko deialdiaren 4.1 oinarrian ezarritakoari jarraituz (deialdi hori Zizur Nagusiko Udaleko Gobernu Batzarrak 2012ko martxoaren 23an onetsi zuen eta 2012ko 73. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, apirilaren 18an). Izangai onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda 2012ko 109. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, ekainaren 8an, eta erreklamazioetarako eta akatsak zuzentzeko epea igaro denez,
EBATZI DUT:
Lehenbizikoa.–Aurreikusitako izendapenak egin ondotik, oposizioaren epaimahaia hauek osatuko dute:
–Mahaiburua: Luis María Iriarte Larumbe, Udalbatzako alkate udalburua.
–Mahaikide idazkaria: Jesús Javier Múgica Martinena, Zizur Nagusiko Udaleko idazkaria.
–Mahaikidea: Florencio Niño Villahoz, Agroforestal Ikastetxe Bateratuko ikasketa burua.
–Mahaikidea: Eduardo Senar Senar, Zizur Nagusiko Udaleko Hirigintza Zerbitzuetako burua.
–Mahaikidea: Iñigo Gambra Uriz, Zizur Nagusiko Udaleko funtzionarioen legezko ordezkaria.
Bigarrena.–Izangai onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda hau onestea:
–Onartuak:
ABADIA CRESPO, HERNAN
ABAIGAR AZPILICUETA, MARIA ESTHER
ABANZABALEGI BASKARAN, UNAI
AGUERRI LAHOZ, MIKEL
AGUINAGA OTAZU, MIKEL
AGUIRRE ARAMBURU, HAITZART
AGUIRRE ASTIZ, JOSE
AIZCORBE SAINZ, NEREA
ALARCIA ACEDO, RAUL
ALCAIDE ALONSO, JON
ALCAIDE ALONSO, JOSUE
ALCALDE LAZCANO, CARLOS
ALCASENA MARTINEZ, URTZI
ALEGRIA SALVATIERRA, JAVIER
ALONSO IRISARRI, IOSU
ALVAREZ VILLAPLANA, DANIEL
ALZUETA CEMBORAIN, JOSU
ANDRADE GARCIA, MERCEDES
ANSORENA ARRAIZA, ASIER
AOIZ LATASA, LETICIA
ARAIZ OTEIZA, GONZALO
ARALUZE GOÑI, JON ANDER
ARANGUENA PLAZA, JULEN
ARISTEGUI ARRARAS, AMAGOIA
ARIZNABARRETA BERGARECHE, IKER
ARLEGUI MAYA, ANGEL
ARMENDARIZ PELLON, REBECA
ARRESE LEZA, JOSE MARIA
ASTIZ ELIZALDE, MIGUEL
ASTRAIN UNANUA, JOSU
AYAPE LACASA, LAURA
AYUCAR ZUDAIRE, MIKEL
AZCONA SOTO, JULEN
AZNAL URBIOLA, RAKEL
AZNAREZ GARCIA, IMANOL
AZPILICUETA TANCO, JUAN PABLO
AZPIROTZ SATRUSTEGI, EMILIO
BAGUENA CABELLO, ALFONSO
BAQUEDANO IRIBARREN, IRATXO
BARASOAIN PATERNAIN, CRISTINA
BARBARIN GARRAZA, ANA ISABEL
BASTERRETXEA PLAZA, JOSE JAVIER
BAYLE PEREZ, TXEMA
BAYONA PEREZ, YELKO
BELASCOAIN EQUISOAIN, JOSU
BENITEZ EGUARAS, HODEI
BERASAIN ELOLA, FRANCISCO JAVIER
BIDEGAIN GARRO, ENEKO
BLANCO GOMEZ, ESTHER
BUEY PLANO, JOSE ANDRES
CALVO TENA, BEATRIZ
CASTILLO ARMENDARIZ, RICARDO
CHAPAR URDANGARIN, IÑAKI
CHI BACAB, UBALDO
CHURRUCA ALEMAN, IÑIGO
CIGANDA ARRAIZA, DANIEL
CILVETI ELIAS, ANDONI
CONDE ARBILLA, PEDRO MARIA
CONDE GUERRA, ARITZ
CONTRERAS CASADO, BENJAMIN
CUADRA CUADRA, JOSU
DE MIGUEL RIVERA, NAKOR
DIAZ ECHAURI, EVA
DIAZ PIÑAR, XABIER
DIEZ BUENO, JOSE MANUEL
DUARTE DE MELO CHIVITE, JEAN CHRISTOPHE
EKISOAIN TORRECILLA, JOSEBA
ELIA GUINDO, JOKIN
ELOSEGUI ORTIZ DE ZARATE, BEÑAT
ELVIRA DATO, CARLOS
ESAIN LABAYEN, SAGRARIO
ESCUDERO PASCUAL, JUAN
ETXAGÜE AZURMENDI, IBAN
ETXEBERRIA MURILLO, GORKA
EZCURDIA TIRAPU, DAVID
FELIU MARTINEZ, NURIA
FERNANDEZ MONTERO, OSCAR
FERNANDEZ RAZQUIN, PEDRO MIGUEL
FERNANDEZ REDIN, IZASKUN
FERNANDEZ ZABACO, NEREA
FLORES DEL REDAL MARTINEZ DE ESPRONCEDA, XABIER
GAINZA VERGARECHEA, ROBERTO
GARCIA AMORES, ASIER
GARCIA DE ACILU BARRENA, ODEI
GARCIA DE GALDIANO GOICOECHEA, HECTOR
GARCIA GOÑI, PABLO
GARCIA RODRÍGUEZ, IVAN MANUEL
GARDE ADOT, JUAN JESUS
GASTON CORDOBA, ELENA
GAZTELU GARDE HARITZ
GOICOECHEA MAIZTEGUI, ION
GOMEZ DE SEGURA OCHOA, JONATHAN
GOMEZ DE SEGURA RICART, LANDER KARMEL
GOMEZ NIETO, AMAIA
GOÑI GARDE, JUAN ANTONIO
GOROSTERRAZU ELIZAGOYEN, EGOITZ
GRACENEA MORENO, MIKEL
GRADIN PURROY, GONZALO
GÜEMES LOPEZ, CARLOS
HERNANDEZ BUSTO, BEATRIZ
HUALDE ESTREMERA, ASIER
IBAÑEZ GOÑI, PATXI
IBAÑEZ SALINAS, OSCAR
IBARROLA MCKEOWN, OIHANE
ILUNDAIN GORRITI, JOKIN
INDA SANTANDER, SERGIO
IRIARTE ELIA, JOSE IGNACIO
IRIGOYEN SANCHEZ, JUAN MANUEL
IRIONDO OLASOLO, JOSE ANGEL
IRUJO AMEZAGA, ENEKOITZ
ITULAIN IRURITA, MIKEL
JAUNTSARATS ERKIZIA, EÑAUT
JIMENEZ REMIREZ, ORTZI
LABARI DIEZ, PAULA
LACILLA ARANDA, CHRISTIAN
LAMPREAVE JUANBELTZ, IÑAKI
LANDA ARCHANCO, EÑAUT
LANZA COBO MANUEL
LARA ZIA, JOSEBA IMANOL
LARREA TURRILLAS, OSCAR
LASA GOENAGA, ANDER
LASPALAS ARTOLA, GABRIEL
LATASA APEZTEGUIA, FRANCISCO JAVIER
LAUTRE EKISOAIN, OIHAN
LECUMBERRI LARA, GORKA
LERGA JIMENEZ, MARIA ASUNCION
LEYVA SANZ, MARIANO
LIZARRAGA GOÑI, JAVIER
LIZARRAGA ILARREGUI, JAVIER
LIZASO GOLDARACENA, XABIER
LLAMAZARES LOPEZ, JESUS MARIA
LOPEZ AGUADO, ANGEL
LORENTE FARIÑAS, CRISTINA
LORENTE MARCILLA, MIKEL
LOZANO RASINES, JOSE MIGUEL
MAIZ URRETAVIZCAYA, EKAITZ
MANGADO TORRANO, RICARDO
MARIA DE LUIS, JESUS AGUSTIN
MARTIN GARIJO, BEATRIZ
MARTINEZ AGUILAR, FELIX
MARTINEZ DE LAGRAN RODRIGUEZ, IÑIGO
MARTINEZ OSTA, XABIER
MATEO LOICE, ALFREDO
MENDI NAVAS, JOSE ANTONIO
MIRANDA CARCAMO, XABIER
MONDRAGON PUEYO, ITZIAR
MORENO ARMENDARIZ, MARTA
MORI DIAZ, MARIA LAURA
MORO ALVAREZ, ALEJANDRO
MUTILVA ZABALZA, JESUS MARIA
NEVENOV POYUKLIEV, ILIYA
NIETO GOROSTIDI, FRANCISCO JOSE
NOVO VINSEIRO, JOSE ANTONIO
OCHOA ALFARO, EDURNE
OJER ALECHA, PABLO
OLZA ALZUGARAY, MARTIN
OREJA RETA, MIGUEL ANGEL
PASCAL EGOZCUE, JON
PASCUAL CALVO, MIGUEL
PEREZ ARETA, JON
PEREZ ARISTU, IBAI
PEREZ DE LABEAGA SANZ, ENEKO
PEREZ UBANI, GAIZKA
PIDAL GALARZA, MARIA
PIDAL GALARZA, NEREA
PINZOLAS GONZALEZ, JOSEBA
PLA GALINDO, IBAI
PLAZAOLA UGARTE, XABIER
POLO INDURAIN, IÑIGO
PRIMICIA AMATRIA, VICENTE
RAMOS ALMAGRO, IGNACIO
RECALDE GRACIA, LANDER
REDIN OLCOZ, ANGEL
REY SAN JULIAN, GORKA
RIFATERRA SANTAMARIA, PAULA
RIPA AJONA, FERNANDO
RIVED CRISTOBAL, ALONSO
ROA ROS, MIGUEL
RODRIGO MANZARRAGA, ANDREA IRATXE
ROMERO VILLANUEVA, AINGERU
RUIZ DIEZ, ENRIQUE
SALABERRI GOÑI, AMAIA
SALINAS JAIME, MIKEL
SALINAS RABANEDA, UNAI
SAN MARTIN ARTEAGA, ASIER
SANGÜESA AZCONA, VICTORIA
SANZ UNZUE, RUBEN
SARASA ERICE, JAVIER
SARASA ERICE, VIRGINIA
SARASOLA PUENTE, ZERU
SIMON, MARIE CLAUDE AURELIE
SOTO DIAZ, DANIEL
TABARES RAMIREZ, ALESSANDRO
TAJADURA ARIZALETA, IGNACIO
TORRES CIGANDA, ALAZNE
ULLATE MARTINEZ, JOSE JAVIER
UNZUE VALENCIA, XABIER
URBE AMEZQUETA, FRANCISCO JAVIER
URDIN PEREZ, XABIER
URIEN IGLESIAS, JOSU MIREN
URRICELQUI ALDAYA, VIRGINIA
USETXI SARASA, JON
VALENCIA MARTIARENA, MIREN
VALLEJO GOICOA, BEGOÑA
VAZQUEZ LARRAN, JESUS
ZALDUENDO ARRONIZ, JAVIER
ZALDUENDO HERNANDO, ARKAITZ
ZARRALUKI BEZUNARTEA, JOSE ANTONIO
ZAZON FUERTES, JAVIER
–Baztertuak:
- Ordaindu beharrik ez daukala modu osatugabean frogatzeagatik:
GARCIA HERNANDEZ, CARMEN
MAROTO VIZCAYA, DANIEL
NAGORE ASURMENDI, AITOR
RODRIGUEZ BRAGADO, DANIEL
URDIN PEREZ, DAVID
- Baliorik gabeko ikasketa titulua aurkezteagatik:
APARICIO ESTEBANEZ, HARITZ
IPARRAGUIRRE CORTABITARTE, XABIER
LEKUNA HERRERO, GORKA
Igoera txanda
–Onartuak:
BRUÑO ARTACOZ, NEREA
GARCIA MUÑOZ, CARLOS
LOPEZ GOÑI, JESUS MARIA
MEZKIRIZ OROZ, SILVIA
–Baztertuak: inor ez.
Hirugarrena.–Azterketa eskubideengatik eta espedientea formalizatzeagatik ordaindutako tasak itzultzea, behin betikoz baztertuta dauden pertsonei, baldin eta beraiei egotzi ezin zaizkien arrazoiengatik baztertu badira.
Laugarrena.–Adieraztea oposizioko ariketa bakarra (lehenengo, bigarren eta hirugarren probak) 2012ko irailaren 2an eginen dela. Horretarako, izangaiek Nafarroako Unibertsitate Publikoko ikasgelategiaren eraikinera joan beharko dute, 09 gelara, goizeko 9etan (Arrosadiako campusa, zk. g., Iruña).
Ariketak egiteko dei bakarra eginen da. Izangaiek NANa edo epaimahaiaren iritziz identifikaziorako balio duen beste agiriren bat eraman beharko dute, bai eta mutur lodiko boligrafo urdin edo beltza ere, irakurgailu optikoaren bidezko zuzenketa errazagoa izan dadin.
Bosgarrena.–Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzeko agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan.”
Zizur Nagusian, 2012ko uztailaren 2an.–Alkate udalburua, Luis María Iriarte Larumbe.
Iragarkiaren kodea: L1210088