I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Plantilla Organikoa, Lan Eskaintza Publikoa, oposizioak eta lehiaketak
1277/2006 EBAZPENA, uztailaren 4koa, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Giza Baliabideen zuzendariak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoan Erradiodiagnostikoko teknikari espezialista (ETE) izateko zenbait lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onesten duena.
Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko zuzendari kudeatzaileak, azaroaren 14ko 1812/2005 Ebazpenaren bidez, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoko Erradiodiagnostikoko teknikari espezialista (ETE) izateko zenbait lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Deialdia 2006ko urtarrilaren 2ko Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratu zen, 1. zenbakian.
Eskabideak aurkezteko epea bukaturik, bidezko da onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda onestea.
Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuaren egitura organikoa ezarri zuen uztailaren 28ko 276/2003 Foru Dekretuak eman dizkidan eginkizunak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoko Erradiodiagnostikoko teknikari espezialista (ETE) izateko zenbait lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda hau onestea:
_Txanda irekia
Onartuak:
ABAURREA SAN JUAN, ESTELA
AGUILERA VILLALBA, ISABEL
AGUIRRE IRISO, SUSANA
AGUIRRE JAUREGUI, JOSE BERNANDO
AIZPUN LARRAÑAGA, M.ANGELES
ALBARRACIN IGOA, AMELIA
ALBERICIO PEREZ, SUSANA
ALCALA HUERGA, BEATRIZ
ALDAVE MONREAL, CRISTINA
ALDAVE ZUDAIRE, LAURA
ALDAZ PEREZ, SUSANA
ALDEA FABREGA, M. CARMEN
ALEGRIA IRIGOYEN, MARTA
ALONSO AROSTEGUI, MARTA
ALONSO MAESTRE, MERCEDES
ALONSO SALIDO, LAURA
ALTUBE ESPARZA, IÑAKI
ALVAREZ ANDRES, ROSA
ALVAREZ BERNABEU, SONIA
ALVAREZ CALVO, PALOMA
ALVAREZ ERBURU, AMAIA
ALVAREZ FERNANDEZ, M. TERESA
ALVAREZ MARTINEZ, ALBERTO
ANDRES FERNANDEZ, ANA BELEN
ANTON ENCISO, ANA MARIA
ANTON ZABALEGUI, M.ELENA
APASTEGUI ARRIAZU, BEATRIZ
ARAGUES IRIARTE, MILAGROS
ARBIZU ROYO, BEGOÑA
ARCHANCO RODRIGO, JOSE IGANCIO
ARENAZ CATALAN, LAURA
ARRAIZA DE LOS BUEIS, ITSASO
ARRONDO SOLA, ELISABET
ARTAZCOZ IBERO, JENARO JESUS
ARTEAGA ARGÜESO, ARKAITZ
ASENSIO BECERRIL, BLANCA
ASENSIO BECERRIL, SANTIAGO
ASIN GAMBRA, ASUNCION
AVENTIN ECAY, ITZIAR
AYERDI ZURUTUZA, LAURA
AYERRA ITURAIN, M. YOLANDA
AZPARREN URIZ, M. ELENA
BAILO RIDRUEJO, MARTA
BARBERIA AZPIROZ, CRISTINA
BARRENA ETXABARRI, MARIA
BARRENA URBELZ, NATALIA
BARROS GARMENDIA, ANE
BEGUE GARGALLO, M. CARMEN
BELLO BARRO, ALBERTO
BENITO ARRANZ, INES
BENITO MARTIN, JUAN IGNACIO
BERENGUER SANTOS, RICARDO
BERGASA SANCHEZ, ANA
BERIAIN LUNA, PABLO
BERISA NAVARRO, MARIA LUZ
BERNAL IRIARTE, MARIA ELISA
BETELU ECHARRI, MARIA
BIURRUN EZPELETA, M. TERESA
BLANCO GARCIA, MAIDER
BLANCO TORICES, YOLANDA
BLASCO LUNA, ALEJANDRA
BLAZQUEZ ELENO, AROA
BRAÑA GONZALEZ, PATRICIA
BURGOS IRAIZOZ, ANA
BURGUI VILLANUEVA, NORA
CABRERA BENITEZ, PILAR
CAMIÑAS MELLADO, JUAN ANTONIO
CANGA-ARGUELLES RISCO, VIRGINIA
CASADO ARENAS, JUANA M.
CASAS VIDONDO, CRISTINA
CASTAÑEDA GARCIA, SEHILA
CASTILLO CIDONCHA, M. ISABEL
CENDOYA ARTAZA, ENRIQUE
CIA IRIARTE, M. JOSE
CIA LECUMBERRI, M. ANGELES
COCA MARTINEZ-AGUILO, AINARA
CORRAL FUENTES, SUSANA
CORTES SANCHEZ, ARACELI
CRUZ ESCALONA, ZULEMA
CUEVAS RODRIGUEZ, JULIO CESAR
DE CARLOS LACALLE, LAURA
DE LA HOZ CARRERA, SONIA
DE MIGUEL MUÑOZ, ANA ISABEL
DE PEDRO ESTARRONA, ZIORTZA
DE ULIBARRI LEZAUN, BLANCA
DEL AMO CRESPO, AMILIO
DELGADO HABIB, M. ANTONIA
DELGADO LOPEZ, MONICA
DENDARIETA BARDOT, MAITE
DIAZ BALEN, ALMUDENA
DIAZ JIMENEZ, MANUEL
DIAZ NAVARRO, VANESA
DICASTILLO SENOSIAIN, M. CRUZ
DIEZ GARCIA, JAIME
DIEZ DE ARIZALETA ELORZ, INMACULADA
DILOY CHAVARRI, MAITE
DILOY CHAVARRI, MARIO
DOIZ LUZAN, M. CRUZ
DOMINGUEZ HERRERO, IRENE
DOMINGUEZ ULLATE, M. INMACULADA
DUASO CHIVITE, DAVID
DUASO LES, NATALIA
ECHAIDE HUARTE, IDOYA
ECHEVERRIA FERNANDEZ, IÑIGO
EGOZKUE ZIGA, IDOIA
ELARRE SANCHEZ, ESTRELLA
ELIZALDE MOYA, SANDRA M.
ERREA GORRIZ, M. BEGOÑA
ERRO PARIS, JENNY
ERROZ CIRIZA, CRISTINA
ERROZ IRIARTE, YOLANDA
ESANDI BAZTAN, MARTA
ESCALERA ESCUDERO, EVA M.
ESPARZA ELIZALDE, MAIDER
ESTABLE DIAZ, DANIEL
ESTARRIAGA ANSO, ANA ISABEL
FALCES MARTINEZ, M. JULIA
FEITO RODRIGUEZ, SONIA
FELIX SANTOS, MARTA
FERNADEZ MENDIZABAL, RAQUEL
FERNANDEZ CHUECA, JUDITH
FERNANDEZ ELIAS, IVAN
FERNANDEZ FERNANDEZ, LAURA
FERNANDEZ GUTIERREZ, YOLANDA
FERNANDEZ MANRIQUE, BEATRIZ
FERNANDEZ MANTEROLA, JAVIER
FERNANDEZ MARTURET, M.MERCEDES
FERRERO MARTINEZ, MARIA
FORCADA NAVARRO, BEATRIZ
FRANCOY CANO, IRUNE
FUERTES MATUTE, VANESA
GALAN MARINA, EVA M.
GALARREGUI IPARRAGUIRRE, ANA M.
GALARRETA SALCEDO, MARIA VILLAR
GANUZA ZABALEGUI, MARIA JESUS
GARCES PEREZ, IDOYA
GARCIA CIORDIA, SOFIA
GARCIA DIEZ, NOELIA
GARCIA ELIA, MARIAN
GARCIA ESTARRIAGA, M. TERESA
GARCIA GONZALEZ, YOLANDA
GARCIA MARTIN, SERGIO
GARCIA MORENO, ESTHER
GARCIA TINOCO, ELENA
GAROÑA HERNANDEZ, RAUL
GARRIZ ALVAREZ, ELISA
GAVILAN IBERO, CAROLINA
GOLDARAZ ARRONDO, INMACULADA
GOMEZ DE MIGUEL, M. ANGELES
GOMEZ MAYO, ELENA
GOMEZ SOLA, AINARA
GOÑI ORMART, AINHOA
GONZALEZ ALGABA, ANA
GONZALEZ MARTINEZ, IDOIA
GONZALEZ SANCHEZ, M. CARMEN
GONZALEZ DE ARRIETA IRURZUN, M. ELENA
GONZALEZ DE LANGARICA MENDOZA, AMAIA
GRACIA BERNAD, OLGA
GRAVALOS DEL PINO, M. ANGELES
GRAVALOS JIMENO, M. TERESA
GUILLORME JIMENEZ, GLORIA
GUTIERREZ AGUIRREGOMEZCORTA, OLATZ
GUTIERREZ GONZALEZ, OLGA
GUTIERREZ GUEMES, LORENA
HERRERA GONZALEZ, MARIA
IBAÑEZ JERICO, LAURA
IBAÑEZ PEREZ, LAURA
IGAL VILLAFRANCA, JUANA
IGOA ERRO, ARANTZAZU
ILLERA MARCOS, YOLANDA
INFANTE ALCALDE, LAURA
IÑIGUEZ ASTONDOA, SUSANA
IRIARTE ERDOZAIN, PATRICIA
IRIARTE GARCIA, IZASKUN
IRUJO MARTINEZ, ELISA
ITURBIDE NICOLAURENA, M. BEGOÑA
IZU RUIZ, NEREA
JIMENEZ MONTES, JULIA M.
JIMENEZ RUIZ, ANA
JORAJURIA SERRANO, NAIARA
JORGE CRESPO, VANESSA
JURIO BURGUI, MARIO
LAAREJ MOHAMMADI, AKRIMA
LAGO MARTINEZ, SILVIA
LAGUARDIA SANCHEZ, MAITE
LANASPA BENITEZ, ROCIO
LANAU PUEYO, M. JOSE
LARRAMENDI LOPEZ, CRISTINA
LARREA VELILLA, AINHOA
LASCORT MARCO, ELENA
LATORRE REDRADO, ALEXIA
LAUROBA FERNANDEZ, CRISTINA
LECUMBERRI BONILLA, MARIA
LEDESMA PEREZ, IRATXE
LEON SOLIS, PEDRO JOSE
LEZCANO GAYAN, M. FLOR
LIAÑO MARTIN, VICTOR
LIZALDRE ROTA, SARA
LIZARRAGA GARCIANDIA, M. AGUSTINA
LOPEZ ANDINO, ARANTZA
LOPEZ BARRENA, M. EUGENIA
LOPEZ GONZALEZ, NATALIA
LOPEZ LARRAÑETA, JOSE JAVIER
LOPEZ MENA, CLARA M.
LOPEZ VALLES, M. MERCEDES
LOPEZ DE ARBINA RUIZ DE EGUINO, ESTIBALIZ
LOPEZ-VAILO LOBERA, M. JESUS
LORENCES REDRUELLO, NOELIA
LORENTE MOLINA, MILAGROS
LUCIO ACOSTA, JOSE MIGUEL
LUQUE APERADOR, RAQUEL
LUQUI SARRASQUETA, AMAYA
MAGDALENO PEDROSA, M.NOEMI
MALINE VARGAS, MANUEL
MARCOS HUEBRA, BELEN
MARCOS LEON, CARMEN
MARIN DE VEGA, NEREA
MARIN GAMBARTE, CAROLINA
MARTIN MATEOS, ALEJANDRO
MARTIN SALAZAR, MARIA GEMMA
MARTINEZ BELSUE, NEREA
MARTINEZ HERMOSO DE MENDOZA, SAGRARIO
MARTINEZ HERRERO, MARIA
MARTINEZ MARTIN, M.TERESA
MARTINEZ NICOLAS, ANA MARIA
MARTINEZ DE FALCON PALMA, LAURA
MATHEU LAMUELA, IÑIGO
MAULEON IMAZ, M.ROSA
MENDAZA ACEDO, ROBERTO
MENDEZ CHOCARRO, VIOLETA
MENDIA GONZALEZ, ANA CRISTINA
MENENDEZ DIAZ, SONIA
MERINO ALONSO, INES
MIRO BALLABRERA, OLGA
MITXELENA EMBIL, AINHOA
MOLINA FERNANDEZ, SANDRA
MONCAYO CARRERA, SILVIA
MONTAVEZ VARGAS, J. MANUEL
MORAL PARTAL, M. TERESA
MORENO MARTINEZ, ESTIBALIZ
MORENO MENDIOROZ, VIRGINIA
MORENO PALOMO, MARLENE
MORRAS IDIGORAS, EDURNE
MUGUETA BURGUETE, M.BELEN
MUNETA IBAÑEZ, CRISTINA
MUÑOZ JIMENEZ, NEREA
MUÑOZ MUÑOZ, ANA
MURUZABAL SANCHEZ, EDURNE
NAVARRO GARDE, JAVIER
NAVARRO HERRERA, LAURA
OBISPO REBOLE, NATI
OCHOA PLAZA, CRISTINA
OJER GARAYO, JESSICA
OLIVENZA MARTIN, SUSANA
ORISOAIN AGUIRRE, GLORIA
ORISOAIN AGUIRRE, M. CAMINO
ORTIN CORRAL, LIBERTAD
OTONDO BARRENETXE, AMAIA
PACHO CARRERA, M. PAZ
PALOMO LANTARON, M. CARMEN
PARIENTE HERRERO, AINHOA
PARRA GONZALEZ, JOSE MANUEL
PARRIZAS ECHAVARRI, CLARA
PEDRIZA GARCIA, M. CARMEN
PEREZ AREVALO, SARA
PEREZ CUNQUERO, JAVIER
PEREZ ESGUEVA, M. SACRAMENTO
PEREZ LANDERAS, ELISA
PERRUCA HERRER, ROSANA
PINADERO PEREZ, CARMEN
POLO FRESNEDA, ALICIA
PRIETO ARMENTEROS, ORESTES
QUINTAS TORRES, M. CANDIDA
RAMIREZ NAVIDAD, JESSICA
RAMOS BENITO, LAURA
RASCON RODRIGUEZ, BEATRIZ
RAZQUIN LARRAYOZ, ANA ISABEL
RECALDE SANZ, M. ANGELES
REMIREZ OLEA, RAQUEL
REVILLA JIMENEZ, ERIKA
RIVAS MENDEZ, ANA M.
RIVERA SANCHEZ, LETICIA
ROCAMORA BONIS, BEATRIZ
RODRIGUEZ CASTILLO, SUSANA
RODRIGUEZ GARCIA, BEATRIZ
RODRIGUEZ GONZALEZ, ANA
RODRIGUEZ LOPES, MARIA
RODRIGUEZ URRA, PATRICIA
ROMERO DE LA FUENTE, BEATRIZ
ROS ARAGON, IDOIA
ROSINO RODRIGUEZ, SILVIA
ROYO CLAVERIA, SERGIO
ROYO COLOMA, BEATRIZ
RUEDAS BATUECAS, MIRIAN
RUIZ AGUDO, ROBERTO
RUIZ MALAGON, BEGOÑA
RUIZ DE ARCANTE FERNANDEZ, M. BEGOÑA
RUIZ DE LARRAMENDI MUGICA, M. TERESA
RUIZ DE LOIZAGA ARMENDARIZ, CARLOS TOMAS
SADA PEREZ, MARISOL
SAINZ ARNEDO, PATRICIA
SALABERRIA IZAGIRRE, JOSEBA
SAMANIEGO ARRAUSI, AITZIBER
SAN JOSE OLORIZ, OIHANE
SAN ROQUE ARTANGA, SARA
SANCHA BAQUERO, CLAUDIO
SANCHEZ ALONSO, ANTONIO
SANCHEZ CILLERO, MAYRA
SANCHEZ FERNADEZ, RAUL
SANCHEZ LISA, OSCAR
SANCHEZ MARTINEZ, NEKANE
SANCHEZ OLIVA, RAQUEL
SANCHEZ DE MUNIAIN SANCHEZ, CARMEN
SANGÜESA DEL BARRIO, M. TERESA
SANTOS HERRERA, IDOYA
SANZ ATONDO, IXONE
SANZ PEREZ, BEATRIZ
SATRUSTEGUI MARTINEZ, M. ARRATE
SENOSIAIN ZARAGÜETA, NATIVIDAD
SERRANO ARNAUDA, MARISA
SERRANO BERMEJO, M. PILAR
SESMA MARTINEZ, VERONICA
SILVESTRE DELGADO, SONIA
SOBLECHERO CASADO, SARA
SOMOVILLA CHAVOY, MARINA
SUAREZ VELASCO, BEATRIZ
TATO BUDIÑO, M. LUISA
TEJEDOR FERRERO, ALMUDENA
TELLAECHE GONZALEZ, OLATZ
TORRES CAMINOS, MARIA
TRASCASTRO ARNAIZ, LUIS ALFREDO
TRES ORDOÑEZ, ANUNCIACION
TRIGOS MONTALAR, JUAN ANTONIO
TRILLO FERNANDEZ, TATIANA
UNANUA SANTESTEBAN, IMAIRAN
URABAYEN MARTINEZ, GERMAN
URBANO EXPOSITO, SABRINA
URDANGARIN IRIARTE, ANE
URDAPILLETA ARAMBURU, M. BEGOÑA
URDAPILLETA ARAMBURU, M. SOLEDAD
URMENETA RONCAL, CRISTINA
URRETXU ALVAREZ, MARIA DEL MAR
URRIZOLA FLOREZ, ITZIAR
URRUTIA AMATRIAIN, USOA
URSUA UGARTE, M. ESTHER
VALDES PEREZ, EMILIA
VALDIVIA LEITON, VANESA
VALENCIA NAVARRO, M.NIEVES
VENTURA MORATA, MARIA LORENA
VERA DOMINGUEZ, ELISABET
VERA JIMENEZ, M. CONCEPCION
VERGARA IMIRIZALDU, NATALIA
VERGARA LARRETA, VIRGINIA
VICENTE PORCEL, LOURDES
VICENTE UGARTE, NAGORE
VILLAFRANCA FERNANDEZ, INES
VILLAFRANCA ROYO, SERGIO
VILLARROEL LIEBANA, MARIA TERESA
VILLERAS TOMAS, BEATRIZ
VITAS GIL, ARANZAZU
YARNOZ TANTOS, LEYRE
YETANO MONTORI, AMAYA
ZALACAIN IRAZUSTA, MAIDER
ZALBA IBAÑEZ, M. ANTONIA
ZALDUA NIETO, SANTIAGO
ZAMARBIDE NICUESA, SARA
ZAMARBIDE PEREZ, CRISTINA
ZARATE MARTINEZ, RAQUEL
ZUBIRI MEIRE, OLGA
ZUHEROS AGUIRRE, ANA ISABEL
Baztertuak:
AIZPURUA IZAGUIRRE, MAIALEN (23)
ALMEIDA PRADO, M. PILAR (5)
ALVAREZ ADELL, IRUNE (2)
BARROSO RUBIO, JAVIER (23)
CABALLERO HUERGA, VERONICA (23)
ERAÑA ONTOSO, AINARA PATRICIA (23)
FERNANDEZ MIGUELEZ, ANA JESUS (5)
GARCIA PULIDO, JOSE ANTONIO (2)
GOMEZ LOREN, JOSE LUIS (5)
HERMOSILLA PEREZ, ERIKA (23)
IRIBARNE PADILLA, NURIA (5)
LANGARICA ULZURRUN, IDOIA (22)
LOPEZ DE LA FUENTE, CRISTINA (17)
ZAPATA NAVARRO, SONIA (23)
_Igoera txanda
Onartuak:
BARRENA MARCOS, RAFAEL
ESLAVA ARCE, M. GORETTI
FERNANDEZ ALFARO, JESUS M.
GARDE AGUERRI, ANA ISABEL
GOIZUETA ABUIN, GEMA
JUESAS PEREZ, FRANCISCO
LABARI SANCHEZ, EVA M.
MARTINCORENA LEACHE, JULIO
MARTINEZ FERNANDEZ, NIEVES
Baztertuak: inor ez.
_Ezgaitasunen bat dutenendako txanda
Onartuak:
AMEZTOY AYALA, ICIAR
ANDRES FERNANDEZ, M.EUGENIA
BOILLOS SAN MIGUEL, ESTHER
HERNANDEZ GARCIA, MONICA
LED AZAGRA, ANGEL JESUS
LONGARES ECHAURI, ITZIAR
MARTINEZ GARCIA, JULIO
SORIA BAEZ, AMAYA
VIEDMA CARRILLO, MARIA JOSE
Baztertuak:
RUIZ DE GORDOA BALERDI, AINARA (17)
Baztertzeko arrazoiak:
(2) Eskabidea epez kanpo aurkeztea.
(5) Eskatutako titulazioa ez izatea.
(17) Ordaindu beharrik ez duela behar bezala ez frogatzea.
(22) Ordainketa egin dela behar bezala ez frogatzea.
(23) Eskatzen den titulazioa baduela behar bezala ez frogatzea.
2. Izangaiek hamar egun balioduneko epea izanen dute, behin-behineko zerrenda Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratzen denetik, erreklamazioak aurkezteko eta egindako akatsak zuzentzeko.
3. Epaimahaiak kide hauek izanen ditu:
Mahaiburua: Esther Iribarren Irure andrea, Nafarroako Ospitaleko Erizaintzako zuzendaria.
Ordezko mahaiburua: María Carmen García Villanueva andrea, Bideko Ama Birjina Ospitaleko Erizaintza Arloko burua.
Mahaikidea: Felipe Garro Ozcoidi jauna, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuak izendatua.
Ordezko mahaikidea: José Luis Morentín Gómez jauna, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuak izendatua.
Mahaikidea: Teresa Soria Sarnago andrea, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuak izendatua.
Ordezko mahaikidea: Delia Astibia Lorea andrea, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuak izendatua.
Mahaikidea: Pedro Luis López Berruezo jauna, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko langileen ordezkariek izendatua.
Ordezko mahaikidea: Elena Arteaga Artiz andrea, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko langileen ordezkariek izendatua.
Idazkaria: Gema Vidaurre Alli andrea, Nafarroako Ospitaleko Langileriaren zuzendaria.
Ordezko idazkaria: Yolanda Adrián Ruiz andrea, Nafarroako Ospitaleko Langileriaren Administraziorako Ataleko burua.
4. Ebazpen hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara dadila agintzea.
5. Ebazpen hau igortzea mahaikide titularrei, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Langileriaren Kudeaketa, Sarrera eta Barne Igoerarako Zerbitzuari eta Deialdiak Tramitatzeko Unitateari, bai eta Osasun Departamentuko idazkari tekniko nagusiari ere, behar diren ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2006ko uztailaren 4an._Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Giza Baliabideen zuzendaria, Alberto Margallo Lana.
Iragarkiaren kodea: F0611769