Iragarkia
255. ALDIZKARIA - 2022ko abenduaren 20a
1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.7. BESTELAKOAK
789/2022 EBAZPENA, azaroaren 22koa, Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusiak emana, zeinaren bidez zehazten baitira ordaindu bai baina errekuperatu behar ez diren 2023ko herriko jaiegunak, Nafarroako Foru Komunitatearen esparrurako.
Uztailaren 28ko 2001/1983 Errege Dekretuak bere 46. artikuluan ezartzen duenez (irailaren 21eko 1561/1995 Errege Dekretuaren xedapen indargabetzaile bakarraren ondorioz indarra izaten jarraitzen du), izaera orokorreko jaiegunez gain, udalerri bakoitzak gehienez ere beste bi jaiegun ordaindu izaten ahalko ditu, errekuperatu behar ez direnak, urte natural bakoitzean, tradizioz bere dituen jaiak hain zuzen. Lan arloko agintaritzak erabakiko du zein diren, herri bakoitzak osoko bilkuraren bidez proposatutakoa ikusi ondoren.
Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusiaren ekainaren 3ko 323/2022 Ebazpenaren bidez, abenduaren 4a Foru Komunitate osorako jaiegun gisa ezarri da, San Frantzisko Xabierkoaren Egunaren ondoko astelehena. Orain, bidezkoa da herri bakoitzari dagozkion jaiegunak finkatzea, ebazpen horren bigarren puntuan adierazten denaren arabera.
Estatuak lan arloko zerbitzuak Nafarroako Foru Komunitateari eskualdatzeko apirilaren 11ko 937/1986 Errege Dekretuaren bidez, eskualdaturik gelditu zen tokiko jaiegunak ezartzeko eskumena.
Adierazitakoarekin bat, eta martxoaren 11ko Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari eta foru-sektore publiko instituzionalari buruzko 11/2019 Foru Legearen 32. artikuluak ematen dizkidan eskudantziak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
1. Zehaztea zein diren ordaindu bai baina errekuperatu behar ez diren 2023ko herriko jaiegunak Nafarroako Foru Komunitatearen esparruan. Ebazpen honen eranskineko zerrendan ageri dira.
2. Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzea.
Ebazpen honek ez du administrazio bidea amaitzen, eta haren aurka gora jotzeko errekurtsoa jar daiteke, Garapen Ekonomiko eta Enpresarialeko kontseilariari zuzendua, Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik hilabeteko epean.
Iruñean, 2022ko azaroaren 22an.–Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusia, Izaskun Goñi Razquin.
ERANSKINA
Herrietako 2023ko jaiegunak Nafarroako probintzian
HERRIA | JAIEGUNA |
ABAIGAR | Urtarrilaren 23 |
ABARTZUZA | Abuztuaren 16a |
ABAURREGAINA | Ekainaren 30a |
ABAURREPEA | Azaroaren 14a |
ABERIN | Urtarrilaren 20a |
ABINTZAO | Maiatzaren 15a |
ABLITAS | Uztailaren 22a |
ACEDO | Abenduaren 2a |
ADIOS | Azaroaren 30a |
ADOAIN | Abenduaren 7a |
AGORRETA | Irailaren 6a |
AGUILAR KODES | Uztailaren 10a |
AGINAGA ITZA | Ekainaren 3a |
OIBAR | Maiatzaren 5a |
AINTZIALDE (ARIZKUN) | Maiatzaren 15a |
AIZKORBE | Abenduaren 5a |
AITZOAIN | Otsailaren 6a |
AIZPUN | Abenduaren 2a |
AKERRETA (Esteribar) | Irailaren 13a |
ALBIASU | Irailaren 29a |
ALDABA | Abuztuaren 16a |
ALDATZ | Azaroak 11 |
ALDUATE | Abenduaren 29a |
ALKOTZ (Ultzama) | Abenduaren 26a |
ALLI | Irailaren 8a |
ALLO | Uztailaren 22a |
ALLOTZ | Maiatzaren 15a |
ALTSASU | Ekainaren 29a |
ALTZORRITZ | Otsailaren 4a |
ALTZUZA | Abenduaren 26a |
AMATRIAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
AMILLAO | Azaroaren 21a |
AMUNARRIZKETA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
ANTZIN | Urriaren 13a |
ANDOSILLA | Irailaren 8a |
AÑEZKAR | Irailaren 8a |
ANOTZIBAR | Urtarrilaren 17a |
AÑORBE | Maiatzaren 15a |
ANOTZ (Ollaran) | Irailaren 15a |
ANOTZ | Otsailaren 2a |
ANTSOAIN | Iraileko hirugarren igandearen aurreko ostirala |
ANTXORITZ | Irailaren 8a |
AGOITZ | Irailaren 29a |
AOS | Irailaren 6a |
ARAMENDIA (Allin) | Iraileko hirugarren larunbata |
ARANARATXE | Abuztuaren 29a |
ARANDIGOIEN | Maiatzaren 15a |
ARANGUREN | Ekainaren 7a |
ARANO | Abuztuaren 16a |
ARANTZA | Ostiral-inautea |
ARAS | Urtarrilaren 20a |
ARATZURI (Oltza) | Abuztuaren 29a |
ARBEITZA (Allin) | Abuztuko hirugarren larunbata |
ARBIZU | Ekainaren 24a |
ARBONTZE | Maiatzaren 15a |
ARDAITZ | Maiatzaren 15a |
ARDATZ (Eguesibar) | Urtarrilaren 23 |
ARDATZ (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
ARELLANO | Martxoaren 8a |
ARESO | Ekainaren 29a |
ARGUEDAS | Abenduaren 26a |
ARGIÑAO | Azaroaren 15a |
ARGIÑARITZ | Maiatzaren 15a |
ARIA | Abenduaren 1a |
ARIBE | Abenduaren 9a |
ARISTREGI | Ekainaren 8a |
ARITZU | Irailaren 12a |
ARITZ | Azaroaren 13a |
ARITZALA | Azaroaren 25a |
ARITZALETA | Abenduaren 1a |
ARLEGI | Irailaren 8a |
ARMAÑANTZAS | Maiatzaren 15a |
AROZTEGI | Abuztuaren 18a |
ARRAITZ-ORKIN | Abuztuaren 16a |
ARRAITZA | Urriaren 2 |
ARRARATS | Ekainaren 29a |
ARRE (Ezkabarte) | Azaroaren 18a |
ARRIBE | Irailaren 29a |
ARRIETA | Abuztuaren 12a |
ARROITZ | Irailaren 8a |
ARRUAZU | Ekainaren 29a |
ARRUITZ | Uztailaren 10a |
ARTAITZ | Azaroaren 14a |
ARTAXO | Abuztuaren 18a |
ARTAXOA | Azaroaren 29a |
ARTARIAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
ARTABIA | Iraileko lehen larunbata |
ARTATZA | Abuztuko bigarren astelehena |
ARTAZKOTZ | Azaroak 11 |
ARTAZU | Maiatzaren 15a |
ARTEAGA | Maiatzaren 15 |
ARTETA | Maiatzaren 29 |
ARTIKA | Irailaren 4 |
ARTIEDA | Irailaren 20a |
ARTOZKI | Abenduaren 13a |
ARZOTZ | Azaroaren 22a |
ASARTA | Iraileko hirugarren larunbata |
ASIAIN | Maiatzaren 15 |
AIZPURGI | Azaroaren 23a |
ASTITZ | Uztailaren 25a |
ASTERAIN | Irailaren 26a |
ATALLU | Abuztuaren 29a |
ATETZ | Azaroaren 29a |
ATONDO | Azaroaren 13a |
AURITZ | Abenduaren 7 |
AURIZBERRI | Abuztuaren 26a |
AUZA | Azaroak 11 |
AIETXU | Urriaren 11 |
AIEGI | Irailaren 4 |
AGEZA | Azaroaren 14a |
AZAGRA | Irailaren 8a |
AZANTZA | Azaroaren 14a |
AIZKOA | Maiatzaren 15a |
AZKARATE | Uztailaren 7a |
AZOTZ (Ezkabarte) | Abuztuaren 10a |
AZPA (Eguesibar) | Azaroaren 13a |
AZPARREN | Azaroaren 15a |
AZPIROTZ | Abuztuaren 3a |
AZKETA | Abuztuaren 19a |
AZUELO | Apirilaren 24 |
BADOSTAIN | Irailaren 30a |
BAKAIKU | Ekainaren 24a |
BALLARIAIN | Ekainaren 29a |
BAKEDANO | Iraileko bigarren ostirala |
BARAIBAR | Irailaren 29a |
BARAÑAIN | Abenduaren 26a |
BARASOAIN | Abuztuaren 24a |
BARBARIN | Azaroaren 18a |
BARGOTA | Urtarrilaren 20a |
BARILLAS | Abuztuaren 3a |
BARINDAO | Uztaileko laugarren ostirala |
BAZTAN | San Lukas jaiaren ondoko asteko ostirala |
BEARIN | Azaroaren 14a |
BEASOAIN | Abuztuaren 25a |
BEIRE | Azaroaren 25a |
BERASKOAIN | Abuztuaren 16a |
BELTZUNTZE | Abenduaren 15a |
BENEGORRI | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
BEORBURU | Urriaren 27a |
BEORTEGI | Maiatzaren 15a |
BERA | Abuztuaren 3a |
BERAMENDI | Irailaren 29a |
BERATSAIN | Uztailaren 12a |
BERBINTZANA | Maiatzaren 15a |
BERIAIN | Azaroak 11 |
BERRIOBEITI | Uztailaren 7a |
BERRIOGOITI | Abenduaren 11 |
BERRIOZAR | Abenduaren 26a |
BERROIA | Maiatzaren 15 |
BERUETE | Ekainaren 24a |
BETELU | Ekainaren 29a |
BEUNTZA (Atetz) | Ekainaren 20a |
BEZKITZ (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
BIDAURRETA | Urtarrilaren 7a |
BIOTZARI | Maiatzaren 15a |
BIZKARRETA-GERENDIAIN | Maiatzaren 15 |
BIURRUN | Irailaren 8a |
BUÑUEL | Urtarrilaren 17a |
BURGI | Mendekoste astelehena |
BURLATA | Ekainaren 24a |
BURUTAIN | Uztailaren 3a |
CABANILLAS | Abuztuaren 16a |
CABREDO | Irailaren 8a |
CADREITA | Urtarrilaren 16 |
CAPARROSO | Apirilaren 25a |
CÁRCAR | Irailaren 29a |
ZARRAKAZTELU | Abuztuaren 8a |
CASCANTE | Maiatzaren 25a |
KASEDA | Maiatzaren 15 |
CASTEJÓN | Ekainaren 28a |
GAZTELUBERRI | Azaroaren 12a |
ZENBORAIN (Untzitibar) | Abenduaren 15a |
ZIAURRITZ | Urtarrilaren 17a |
ZIGANDA (Atetz) | Irailaren 6a |
CINTRUÉNIGO | Urtarrilaren 24 |
ZIRAUKI | Maiatzaren 15a |
ZIRITZA | Irailaren 29a |
ZIZUR TXIKIA | Martxoaren 3a |
CORDOVILLA | Irailaren 25a |
CORELLA | Irailaren 29a |
CORTES | Irailaren 29a |
DESOIO | Irailaren 8a |
DEIKAZTELU | Maiatzaren 15a |
DOMEÑU | Maiatzaren 15a |
DONAMARIA | Abuztuaren 17a |
DONEZTEBE | Ekainaren 29a |
DORRAO | Abuztuaren 16a |
EKALA (Ameskoabarrena) | Iraileko azken ostirala |
EKAI (Longida) | Azaroaren 15a |
ETXAGUE (Oloritz) | Urriaren 7a |
ETXARREN (Girgillao) | Maiatzaren 15a |
ETXARRI | Abuztuaren 3a |
ETXABARRI (Allin) | Abuztuaren 18a |
EGIARRETA | Urriaren 3a |
EGILLOR | Abuztuaren 25a |
EGOZKUE (Anue) | Urriaren 3a |
EGUARATS (Atetz) | Azaroaren 14a |
EGUES | Azaroak 11 |
EKAI (Arakil) | Urriaren 3a |
EL BUSTO | Azaroaren 30a |
ELKANO (Eguesibar) | Urriaren 9a |
ELKARTE (Berriobeiti) | Irailaren 8a |
ELKOATZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 30a |
ELGORRIAGA | Uztailaren 25a |
ELIA (Eguesibar) | Abuztuaren 19a |
ELORTZ | Abuztuaren 16a |
ELTSO (Ultzama) | Abuztuaren 22a |
ELTZABURU (Ultzama) | Irailaren 2a |
ENDERITZ (Olaibar) | Abenduaren 30a |
ENERITZ | Maiatzaren 15a |
EPAROTZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 5a |
ERANTSUS (Eguesibar) | Igokundea |
ERASO (Imotz) | Abuztuaren 25a |
ERATSUN | Irailaren 12 |
ERAUL (Deierri) | Urriaren 2a |
ERBITI | Irailaren 8a |
ERDOTZAIN (Longida) | Abuztuaren 9a |
ERITZE (Atetz) | Azaroaren 14a |
ERITZE | Azaroaren 30a |
ERRAZKIN (Larraun) | Abuztuaren 7a |
ERREA (Sarasibar) | Urriaren 11 |
ERROIBAR | Abenduaren 30a |
ERROTZ (Arakil) | Maiatzaren 12a |
ESLABA | Irailaren 29a |
ESNOTZ (Erroibar) | Maiatzaren 15a |
ESPARTZA (Galar) | Irailaren 16a |
ESPARTZA (Zaraitzu) | Azaroaren 30a |
ESPOTZ | Maiatzaren 15a |
ESPRONTZEDA | Irailaren 29a |
EZKIROTZ (GALAR) | Abuztuaren 19a |
LIZARRA | Maiatzaren 25a |
ESTENOTZ (Gesalatz) | Azaroaren 15a |
ETAIU | Abuztuaren 16a |
ETSAIN (Anue) | Abuztuko lehen larunbata |
ETULAIN | Irailaren 5a |
ETXALAR | Astearte-inautea |
ETXALATZ | Azaroaren 13a |
ETXALEKU | Irailaren 4a |
ETXARREN (Arakil) | Urtarrilaren 26a |
ETXARRI (Larraun) | Irailaren 14a |
ETXARRI ARANATZ | Ekainaren 13a |
ETXAURI | Abenduaren 11 |
ETXEBERRI (Arakil) | Irailaren 12a |
EUGI | Irailaren 1 |
EULATE | Ekainaren 26a |
EULTZ | Iraileko lehen larunbata |
EUSA | Abenduaren 26a |
EZKABA | Urriaren 13a |
EZKANITZ | Urriaren 27a |
EZKAROZE | Azaroaren 18a |
EZKIROTZ (Esteribar) | Irailaren 20a |
EZKURRA | Abenduaren 1a |
EZPOROGI | Maiatzaren 15 |
FALTZES | Azaroaren 9a |
FITERO | Martxoaren 15a |
FONTELLAS | Irailaren 7a |
FUNES | Maiatzaren 15 |
FUSTIÑANA | Abuztuaren 7a |
GABARDERAL | Otsailaren 13a |
GAINTZA (Araitz) | Azaroak 11 |
GALAR | Irailaren 8a |
GALBARRA | Ekainaren 30a |
GALDIO (Allin Ibarra) | uztailaren 31 |
GALDUROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 13a |
GALIPENTZU | Irailaren 20a |
GALOZE | Irailaren 25a |
GAUZA (Metauten) | Iraileko hirugarren larunbata |
GARAIOA | Azaroaren 30a |
GARTZIRIAIN (Txulapain) | Uztailaren 1a |
GARDE | Irailaren 8a |
GARINOAIN | Irailaren 8a |
GARISOAIN | Irailaren 12 |
GARRALDA | Abenduaren 26a |
GARRUES (Ezkabarte) | Abenduaren 9a |
GARTZARON | Abuztuaren 16a |
GASKUE | Urtarrilaren 17a |
GASTIAIN (Lana) | Uztailaren 18a |
GAZOLATZ | Irailaren 8a |
GENDULAIN (Esteribar) | Urriaren 11 |
GENEVILLA | Urriaren 21a |
GERENDIAIN (Ultzama) | Abuztuaren 10a |
GOIZUETA | Astearte-inautea |
GOLDARATZ | Irailaren 8a |
GOLLAO | Abuztuaren 18a |
GOÑERRI | Urtarrilaren 7a |
GORRAITZ | Abenduaren 30a |
GORRITI (Larraun) | Abuztuaren 24a |
GORRONTZ OLANO (Ultzama) | Abuztuaren 17a |
GERETZ | Maiatzaren 26a |
GOROZIN (Deierri) | Maiatzaren 15a |
GELBENTZU | Urtarrilaren 17a |
GENBE | Abenduaren 11 |
GENDULAIN (Odieta) | Urriaren 11 |
GERENDIAIN (Elortzibar) | Ekainaren 24a |
GERGETIAIN (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
GORZA | Abenduaren 26a |
GIRGILLAO | Maiatzaren 15 |
GULIA | Ekainaren 29a |
HIRIBERRI | Irailaren 12 |
HIRIBERRI AEZKOA | Uztailaren 4a |
UHARTE | Iraileko hirugarren astelehena |
IBERO | Abuztuaren 16a |
IBILTZIETA | Azaroak 11 |
IBIRIKU (Eguesibar) | Ekainaren 30a |
IBIRIKU (Deierri) | Abenduaren 29a |
IZIZE | Irailaren 26a |
IDOATE | Maiatzaren 15a |
IDOTZIN | Urriaren 3a |
IDOI | Urriaren 4a |
IGARI (Gorza) | Urtarrilaren 23 |
IGANTZI | Irailaren 29a |
IGOA (Basaburua) | Irailaren 8a |
IGUZKITZA | Ekainaren 28a |
IHABAR | Abenduaren 29a |
IHABEN | Irailaren 8a |
ILARRATZ (Esteribar) | Urtarrilaren 20a |
ILARREGI (Ultzama) | Irailaren 29a |
ILOTZ (Lizoainibar) | Urtarrilaren 19a |
ILUNDAIN | Urtarrilaren 19a |
ILURDOTZ | Urriaren 11 |
ILTZARBE (Ollaran) | Irailaren 29a |
IMARKOAIN (Elortzibar) | Azaroak 11 |
IMIRIZALDU | Urriaren 9a |
IMIZKOTZ (Artzibar) | Urriaren 3a |
INBULUZKETA (Esteribar) | Azaroaren 13a |
INDURAIN | Maiatzaren 15a |
INTZA (Araitz) | Irailaren 8a |
IRATXETA (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
IRAGI (Esteribar) | Irailaren 18 |
IRAIZOTZ (Ultzama) | Azaroak 11 |
IRAÑETA | Abuztuaren 29a |
IRIBAS (Larraun) | Abuztuaren 29a |
IRISO (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
IROTZ (Esteribar) | Ekainaren 2a |
IRUXO (Gesalatz) | Azaroaren 22a |
IRUÑELA (Deierri) | Irailaren 16a |
IRURE (Esteribar) | Irailaren 11 |
IRUROZKI (Urraulgoiti) | Irailaren 11 |
IRURRE (Gesalatz) | Abuztuaren 18a |
IRURTZUN | Azaroak 11 |
IZABA | Irailaren 16a |
ISU (Erromantzatua) | Maiatzaren 15a |
ITOITZ (Longida) | Abenduaren 13a |
ITSASO (Basaburua) | Irailaren 14a |
ITUREN | Astelehen-inautea |
ITURGOIEN (Gesalatz) | Abenduaren 15a |
ITURMENDI | Uztailaren 16a |
ITZA | Irailaren 15a |
ITZAGAONDOA | Maiatzaren 15a |
ITZALLE (Galoze) | Urtarrilaren 23a |
ITZALTZU | Irailaren 29a |
IZKO (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
IZKUE (Oltza Zendea) | Maiatzaren 15a |
IZU (Oltza Zendea) | Urriaren 7a |
IZURDIAGA (Arakil) | Abuztuaren 18a |
IZURTZU (Gesalatz) | Abenduaren 2a |
JANARITZ (Lizoain) | Maiatzaren 15a |
JAUNTSARATS (Basaburua) | Abuztuaren 16a |
JAURRIETA | Ekainaren 21a |
XABERRI (Longida) | Abenduaren 29a |
XABIER | Abenduaren 29a |
TXULAPAIN | Uztailaren 7a |
LABAIEN | Ekainaren 29a |
LABEAGA (Iguzkitza) | Ekainaren 29a |
LABIANO | Ekainaren 16a |
LAKAR | Apirilaren 19a |
LAKAIN-APEZBORRO | Urriaren 3a |
LAKUNTZA | Urtarrilaren 20a |
LANTZ | Irailaren 15a |
LAPOBLACIÓN | Abuztuaren 16a |
LAKIDAIN (Aranguren) | Ekainaren 16a |
LARRAGA | Irailaren 29a |
LARRAGETA | Abenduaren 26a |
LARRAINTZAR | Ekainaren 29a |
LARRANGOTZ (Longida) | Abuztuaren 26a |
LARRAGOA | Uztailaren 18a |
LARRASOAÑA | Irailaren 8a |
LARRAIA (Zizur Zendea) | Azaroaren 18a |
LARRAIOTZ | Iraileko lehen astelehena |
LARRION (Allin) | Abuztuaren 18a |
LARUNBE | Urtarrilaren 20a |
LATASA (Imotz) | Irailaren 4a |
LATASA (Odieta) | Urtarrilaren 17a |
ELIZAGORRIA | Maiatzaren 15a |
LEATXE | Maiatzaren 15a |
LEAZKUE (Anue) | Abuztuaren 18a |
LEGARDA | Maiatzaren 15a |
LEGARIA | Azaroak 11 |
LEGASA | Abuztuaren 28a |
LEITZA | Urtarrilaren 23 |
LEKUNBERRI | Ekainaren 23a |
LEOTZ | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
LERANOTZ | Irailaren 13a |
LERATE | Uztailaren 3a |
LERGA | Azaroak 11 |
LERIN | Abenduaren 5 |
LERRUTZ | Maiatzaren 15a |
LESAKA | Uztailaren 7a |
LETE | Azaroaren 13a |
LEIUN | Maiatzaren 15a |
LEZAUN | Ekainaren 29a |
LEDEA | Uztailaren 27a |
LINTZOAIN | Maiatzaren 15a |
LIZARRAGA (Ergoiena) | Azaroaren 23a |
LIZARRAGA (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
LIZARRAGABENGOA | Ekainaren 29a |
LIZASO (Ultzama) | Urriaren 28a |
LIZASOAIN (Oltza Zendea) | Irailaren 8a |
LIZOAIN | Maiatzaren 15a |
LODOSA | uztailaren 31 |
LOIZU | Maiatzaren 15a |
LORKA (Deierri) | Maiatzaren 15a |
LOS ARCOS | Maiatzaren 29 |
LOTZA (Berriobeiti) | Irailaren 14a |
IRUNBERRI | Maiatzaren 15a |
LUKIN | Azaroak 11 |
LUZAIDE | Uztailaren 24a |
MADOTZ (Larraun) | Ekainaren 24a |
MAÑERU | Maiatzaren 15a |
MAKIRRIAIN (Ezkabarte) | Azaroak 11 |
MAKIRRIAIN (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
MARAÑÓN | Abuztuaren 16a |
MARKALAIN | Irailaren 30a |
MARTZILLA | Abuztuaren 5a |
MEANO | Ekainaren 13a |
MÉLIDA | Uztailaren 26a |
MENDABIA | Mendekoste astelehena |
MENDAZA | Maiatzaren 24a |
MENDIGORRIA | Otsailaren 10a |
MENDILIBARRI (Antzin) | Azaroaren 30a |
MENDIOROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 15a |
MENDIBIL (Oloritz) | Irailaren 29a |
MEOTZ (Longida) | Uztailaren 4a |
METAUTEN | Irailaren 11 |
MEZKIRITZ | Maiatzaren 15a |
MILAGRO | Otsailaren 3a |
MIRAFUENTES | Abenduaren 12a |
MIRANDA ARGA | Martxoaren 21a |
ELO | Irailaren 8a |
MONTEAGUDO | Irailaren 8a |
MORENTIN | Abenduaren 5a |
MUES | Irailaren 4a |
MUETZ | Abenduaren 13a |
MUGIRO (Larraun) | Ekainaren 29a |
MUGETA (Longida) | Azaroaren 14a |
AMUNARRITZ (Goñerri) | Abenduaren 13a |
MUNETA (Allin) | Iraileko bigarren larunbata |
MUNIAIN (Gesalatz) | Azaroaren 30a |
MUNIAIN IGUZKITZA | Urtarrilaren 21a |
MURCHANTE | Abuztuaren 16a |
MURIETA | Abuztuaren 3a |
MURELU (Longida) | Abuztuaren 19a |
MURILLO BERROIA | Abuztuaren 19a |
MURILLO EL CUENDE | Irailaren 2a |
MURILLO EL FRUTO | Urriaren 21a |
MURELU (Deierri) | Maiatzaren 15a |
MURU ASTERAIN | Abenduaren 26a |
MURU ARTEDERRETA | Irailaren 2a |
MURUGARREN | Azaroaren 21a |
MURUZABAL | Maiatzaren 15a |
MUSKITZ | Azaroak 11 |
MUTILOA | Ekainaren 16a |
MUZKI (Gesalatz) | Urtarrilaren 24a |
NAGORE (Artzibar) | Urtarrilaren 10a |
NAXURIETA | Abenduaren 23a |
NAPAL | Maiatzaren 15a |
NARBARTE | Abuztuaren 23a |
NARKUE (Lana) | Azaroaren 17a |
NARDOZE ALDUATE (Urraulbeiti) | Abenduaren 29a |
NARDOZE ANDURRA (Urraulbeiti) | Azaroaren 15a |
NABASKOZE | Uztailaren 10a |
NABATZ (Txulapain) | Irailaren 15a |
NAZAR | Abenduaren 13a |
NOAIN (Elortzibar) | Irailaren 29a |
NUIN (Txulapain) | Azaroaren 15a |
OBANOS | Abuztuaren 29a |
OTSAGABIA | Abenduaren 26a |
OTXOBI | Ekainaren 26a |
OKO | Azaroaren 13a |
ODERITZ (Larraun) | Abuztuaren 10a |
ODIETA | Urtarrilaren 16a |
OIEREGI | Ekainaren 24a |
OITZ | Irailaren 8a |
OLAGUE (Anue) | Ekainaren 26a |
OLAIBAR | Abenduaren 26a |
OLAITZ | Abenduaren 26a |
OLABE | Abenduaren 26a |
OLABERRI | Abuztuaren 25a |
OLATZ (Eguesibar) | Ekainaren 30a |
OLATZ-SUBITZA (Galar) | Irailaren 9a |
OLAZTI | Uztailaren 26a |
OLKOTZ | Irailaren 29a |
OLEXOA | Uztailaren 26a |
ERRIBERRI | Abuztuaren 26a |
OLLAKARIZKETA | Irailaren 11 |
OLETA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
OLLO | Irailaren 8a |
OLLOBARREN (Metauten) | Maiatzaren 15a |
OLLOGOIEN (Metauten) | Azaroaren 13a |
OLLOKI | Maiatzaren 10a |
OLORITZ | Abuztuaren 24a |
OLTZA | Abuztuaren 24a |
ONGOTZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 11 |
ORBAIZETA | Ekainaren 29a |
ORBAITZ | Uztailaren 3a |
ORBARA | Abuztuaren 16a |
ORIKAIN (Ezkabarte) | Uztailaren 26a |
ORIZIN (Oloritz) | Azaroaren 30a |
ORISOAIN | Azaroak 11 |
ORITZ | Irailaren 8a |
ORKOIEN | Irailaren 29a |
OROKIETA (Basaburua) | Abuztuaren 11 |
ORONDRITZ | Maiatzaren 15a |
ORONTZE | Martxoaren 13a |
ORORBIA (Oltza) | Urtarrilaren 7a |
OROTZ-BETELU | Ekainaren 19a |
ORRADRE | Maiatzaren 15a |
ORREAGA | Irailaren 8a |
ORRIO (Ezkabarte) | Ekainaren 24a |
OTSA (Ezkabarte) | Urriaren 3a |
OTSAKAIN | Abenduaren 22a |
OTSAKAR | Abenduaren 18a |
OSINAGA | Irailaren 8a |
OSKOTZ | Uztailaren 29a |
OSTERITZ | Urtarrilaren 20a |
OSTITZ (Odieta) | Urtarrilaren 17a |
OTANO | Maiatzaren 17a |
OTEITZA (Berriobeiti) | Ekainaren 24a |
OTEITZA | Irailaren 29a |
OTIÑANO | Azaroak 11 |
OZKARITZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 15a |
OZKOIDI (Urraulgoiti) | Ekainaren 28a |
IRUÑA | Azaroaren 29a |
PATERNAIN | Azaroak 11 |
AZKOIEN | Otsailaren 3a |
PETILLA ARAGOI | Azaroaren 12a |
PIEDRAMILLERA | Abenduaren 15a |
PITILLAS | Ekainaren 29a |
GARES | Uztailaren 26a |
PUIU | Uztailaren 26a |
ARRADA | Maiatzaren 15a |
ERREDIN | Maiatzaren 15a |
ERRETA (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
RIBAFORADA | Abuztuaren 24a |
ERREZU (Deierri) | Otsailaren 4a |
ERRIPA | Urtarrilaren 17a |
ARRIPODAS (Urraulgoiti) | Otsailaren 6a |
ROCAFORTE | Abuztuaren 24a |
ERRONKARI | Abenduaren 26a |
ZARE | Urtarrilaren 23a |
SAGASETA | Apirilaren 18a |
SAGUES (Zizur Zendea) | Irailaren 29a |
SAGUES (Eguesibar) | Apirilaren 19a |
SAIGOTS (Esteribar) | Maiatzaren 31 |
SALDIAS | Ekainaren 27a |
SALDISE | Maiatzaren 9a |
GETZE (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
JAITZ | Irailaren 29a |
GETZE GALAR | Irailaren 8a |
SAN ADRIÁN | Irailaren 8a |
SAN ISIDRO DEL PINAR | Maiatzaren 15a |
SAN MARTIN AMESKOA | Azaroko bigarren ostirala |
SAN MARTIN UNX | Azaroak 11 |
SAN VICENTE (Urraulbeiti) | Urriaren 10a |
ZANGOZA | Urtarrilaren 20a |
SANTSOAIN (Leotz) | Maiatzaren 4a |
SANTSOAIN (Urraulbeiti) | Urriaren 11 |
SANTSOAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
SANTSOL | Mendekoste biharamuna |
SANTSOMAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
SANTAKARA | Irailaren 16a |
SARAGUETA (Artzibar) | Abuztuaren 30a |
SARATSA | Azaroak 11 |
SARATSATE | Abenduaren 28a |
SARASIBAR (Esteribar) | Abenduaren 26a |
SARTZE | Irailaren 8a |
SARRIGUREN | Apirilaren 18a |
SARTAGUDA | Abuztuaren 8a |
SATRUSTEGI | Irailaren 18a |
SENGARITZ (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
SENOSIAIN (Ollaran) | Irailaren 22a |
SESMA | Abuztuaren 29a |
SETOAIN | Ekainaren 21a |
SOLTXAGA (Oloritz) | Abuztuaren 29a |
SORAUREN | Azaroaren 30a |
SORLADA | Azaroaren 24a |
SUARBE (Ultzama) | Urriaren 13a |
SUBITZA | Ekainaren 26a |
SUNBILLA | Urtarrilaren 30a |
TABAR (Urraulgoiti) | Irailaren 1a |
TAFALLA | Urtarrilaren 20a |
TAXOARE | Martxoaren 21a |
TEBAS | Irailaren 16a |
TIRAPU | Irailaren 8a |
TORRALBA DEL RÍO | Abenduaren 29a |
DORRE (Elortzibar) | Ekainaren 29a |
TORRES DEL RÍO | Irailaren 14a |
TRAIBUENAS | Abuztuaren 30a |
TUTERA | Uztailaren 26a |
TULEBRAS | Abuztuaren 20a |
TURRILLAS | Maiatzaren 15a |
UBAGO (Mendaza) | Urriko lehen larunbata |
UBANI (Zabaltza) | Azaroaren 15a |
UKAR | Irailaren 29a |
UDABE (Basaburua) | Urriaren 7a |
UGAR | Azaroaren 14a |
UHARTE ARAKIL | Ekainaren 24a |
UITZI | Irailaren 29a |
UXUE | Irailaren 8a |
ULIBEITI (Longida) | Abenduaren 13a |
IRIBARRI (Lana) | Irailaren 8a |
ULTZURRUN (Ollaran) | Irailaren 1a |
UNANU (Ergoiena) | Ekainaren 29a |
UNTZITIBAR | Apirilaren 19a |
UNDIO | Azaroak 11 |
UNTZU (Txulapain) | Maiatzaren 15a |
UNTZUE | Azaroaren 13a |
URBIKAIN | Maiatzaren 15a |
URBIOLA | Urriaren 3a |
URDAITZ | Urriaren 4a |
URDOTZ | Maiatzaren 15a |
URDAZUBI | Mendekoste astelehena |
URDIAIN | Uztailaren 7a |
URDIROTZ (Artzibar) | Abenduaren 1a |
URITZ (Artzibar) | Abenduaren 1a |
UROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 15a |
URRA | Abuztuaren 18a |
URRITZELKI | Maiatzaren 15a |
URRITZA | Ekainaren 24a |
URRITZOLA (Arakil) | Uztailaren 4a |
URRITZOLA-GALAIN (Ultzama) | Abuztuaren 16a |
URROTZ | Irailaren 29a |
URROTZ-HIRIA | Abuztuaren 7a |
URTASUN | Irailaren 11 |
URZAINKI | Azaroak 11 |
USKARTZE (Galoze) | Urtarrilaren 23a |
USETXI | Abuztuaren 9a |
USI (Txulapain) | Irailaren 26a |
USOTZ | Abenduaren 1a |
USTARROTZ | Abuztuaren 25a |
USTAIZE | Abenduaren 1a |
USUN (Erromantzatua) | Maiatzaren 15a |
UTERGA | Maiatzaren 15a |
UZKITA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
UZTARROZE | Apirilaren 17a |
UZTEGI | Abuztuaren 16a |
VALTIERRA | Abenduaren 18a |
VIANA | Uztailaren 22a |
BIDANKOZE | Ekainaren 29a |
BIDAURRE (Gesalatz) | Uztailaren 28a |
BIGURIA | Abenduaren 13a |
ALESBES | Irailaren 16a |
VILLAMAYOR DE MONJARDÍN | Irailaren 19a |
HIRIBERRI (Deierri) | Maiatzaren 15a |
HIRIBERRI (Artzibar) | Abenduaren 5a |
VILLATUERTA | Martxoaren 8a |
ATARRABIA | Azaroaren 30a |
BILLABETA (Longida) | Abenduaren 12a |
BILORIA | Azaroaren 30a |
IHARNOTZ | Irailaren 8a |
IHELTZ | Maiatzaren 15a |
ESA | Abenduaren 26a |
ZABAL | Azaroaren 24a |
ZABALTZETA | Abuztuaren 19a |
ZABALDIKA | Abenduaren 26a |
ZABALEGI | Urriaren 7a |
ZABALTZA (Urraulgoiti) | Uztailaren 4a |
ZABALTZA | Abuztuaren 19a |
ZALBA | Maiatzaren 15a |
ZANDIO | Irailaren 29a |
ZARIKIEGI | Azaroaren 30a |
ZARRANTZ | Irailaren 29a |
ZENOTZ (Ultzama) | Uztailaren 26a |
ZIA | Irailaren 30a |
ZILBETI | Maiatzaren 15a |
ZILDOTZ | Abenduaren 26a |
ZIORDIA | Irailaren 8a |
ZIZUR NAGUSIA | Irailaren 14a |
ZOLINA | Ekainaren 16a |
ZOROKIAIN | Abenduaren 2a |
ZUASTI | Irailaren 30a |
ZUHATZU (Itzagaondoa) | Maiatzaren 15a |
ZUBIELKI (Allin) | Abuztuaren 18a |
ZUBIETA | Urtarrilaren 17a |
ZUBIRI | Abenduaren 26a |
ZUDAIRI | Azaroaren 30a |
ZUFIA | Urriaren 3a |
ZUGARRAMURDI | Astearte-inautea |
ZUHATZU | Irailaren 26a |
ZULUETA | Abuztuaren 31n |
ZUÑIGA | Uztailaren 3a |
ZUNTZARREN | Maiatzaren 15a |
ZURIAIN | Azaroaren 15a |
ZURUKUAIN | Otsailaren 4a |
Iragarkiaren kodea: F2215610
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50