Iragarkia
289. ALDIZKARIA - 2021eko abenduaren 27a
1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.7. BESTELAKOAK
648/2021 EBAZPENA, azaroaren 30ekoa, Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusiak emana, zeinaren bidez zehazten baitira ordaindu bai baina errekuperatu behar ez diren 2022ko herriko jaiegunak, Nafarroako Foru Komunitatearen esparrurako.
Uztailaren 28ko 2001/1983 Errege Dekretuak bere 46. artikuluan ezartzen duenez (irailaren 21eko 1561/1995 Errege Dekretuaren xedapen indargabetzaile bakarraren ondorioz indarra izaten jarraitzen du), izaera orokorreko jaiegunez gain, udalerri bakoitzak gehienez ere beste bi jaiegun ordaindu izaten ahalko ditu, errekuperatu behar ez direnak, urte natural bakoitzean, tradizioz bere dituen jaiak hain zuzen. Lan arloko agintaritzak erabakiko du zein diren, herri bakoitzak osoko bilkuraren bidez proposatutakoa ikusi ondoren.
Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusiaren apirilaren 9ko 140/2021 Ebazpenaren bidez, abenduaren 3a Foru Komunitate osorako jaiegun gisa ezarri da, San Frantzisko Xabierkoaren Eguna eta Nafarroaren Eguna baita. Orain, bidezkoa da herri bakoitzari dagozkion jaiegunak finkatzea, ebazpen horren bigarren puntuan adierazten denaren arabera.
Estatuak lan arloko zerbitzuak Nafarroako Foru Komunitateari eskualdatzeko apirilaren 11ko 937/1986 Errege Dekretuaren bidez, eskualdaturik gelditu zen tokiko jaiegunak ezartzeko eskumena.
Adierazitakoarekin bat, eta martxoaren 11ko Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari eta foru-sektore publiko instituzionalari buruzko 11/2019 Foru Legearen 32. artikuluak ematen dizkidan eskudantziak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
1. Zehaztea zein diren ordaindu bai baina errekuperatu behar ez diren 2022ko herriko jaiegunak Nafarroako Foru Komunitatearen esparruan. Ebazpen honen eranskineko zerrendan ageri dira.
2. Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzea.
Ebazpen honek ez du administrazio bidea amaitzen, eta haren aurka gora jotzeko errekurtsoa jar daiteke, Garapen Ekonomiko eta Enpresarialeko kontseilariari zuzendua, Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik hilabeteko epean.
Iruñean, 2021eko azaroaren 30ean.–Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusia, Izaskun Goñi Razquin.
ERANSKINA
Herrietako 2022ko jaiegunak Nafarroako probintzian
HERRIA | JAIEGUNA |
ABAIGAR | Urtarrilaren 22a |
ABARTZUZA | Abuztuaren 16a |
ABAURREGAINA | Ekainaren 30a |
ABAURREPEA | Azaroaren 14a |
ABERIN | Urtarrilaren 20a |
ABINTZAO | Maiatzaren 16a |
ABLITAS | Uztailaren 22a |
ACEDO | Abenduaren 2a |
ADIOS | Azaroaren 30a |
ADOAIN | Abenduaren 7a |
AGORRETA | Irailaren 6a |
AGUILAR KODES | Uztailaren 11a |
AGINAGA ITZA | Ekainaren 3a |
OIBAR | Maiatzaren 5a |
AINTZIALDE (ARIZKUN) | Maiatzaren 16a |
AIZKORBE | Abenduaren 5a |
AITZOAIN | Otsailaren 5a |
AIZPUN | Abenduaren 2a |
AKERRETA (Esteribar) | Irailaren 13a |
ALBIASU | Irailaren 29a |
ALDABA | Abuztuaren 16a |
ALDATZ | Azaroaren 11 |
ALDUATE | Abenduaren 29a |
ALKOTZ (Ultzama) | Abenduaren 27a |
ALLI | Irailaren 8a |
ALLO | Uztailaren 22a |
ALLOTZ | Maiatzaren 16a |
ALTSASU | Ekainaren 29a |
ALTZORRITZ | Otsailaren 4a |
ALTZUZA | Abenduaren 27a |
AMATRIAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
AMILLAO | Azaroaren 21a |
AMUNARRIZKETA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
ANTZIN | Urriaren 13a |
ANDOSILLA | Irailaren 8a |
AÑEZKAR | Irailaren 8a |
ANOTZIBAR | Urtarrilaren 17a |
AÑORBE | Maiatzaren 16a |
ANOTZ (Ollaran) | Irailaren 15a |
ANOTZ | Otsailaren 2a |
ANTSOAIN | Iraileko hirugarren igandearen aurreko ostirala |
ANTXORITZ | Irailaren 8a |
AGOITZ | Irailaren 29a |
AOS | Irailaren 6a |
ARAMENDIA (Allin) | Iraileko hirugarren larunbata |
ARANARATXE | Abuztuaren 29a |
ARANDIGOIEN | Maiatzaren 16a |
ARANGUREN | Ekainaren 7a |
ARANO | Abuztuaren 16a |
ARANTZA | Ostiral-inautea |
ARAS | Urtarrilaren 20a |
ARATZURI (Oltza) | Abuztuaren 29a |
ARBEITZA (Allin) | Abuztuko hirugarren larunbata |
ARBIZU | Ekainaren 24a |
ARBONTZE | Maiatzaren 16a |
ARDAITZ | Maiatzaren 16a |
ARDATZ (Eguesibar) | Urtarrilaren 22a |
ARDATZ (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
ARELLANO | Martxoaren 8a |
ARESO | Ekainaren 29a |
ARGUEDAS | Abenduaren 27a |
ARGIÑAO | Azaroaren 15a |
ARGIÑARITZ | Maiatzaren 16a |
ARIA | Abenduaren 1a |
ARIBE | Abenduaren 9a |
ARISTREGI | Ekainaren 8a |
ARITZU | Irailaren 12a |
ARITZ | Azaroaren 12a |
ARITZALA | Azaroaren 25a |
ARITZALETA | Abenduaren 1a |
ARLEGI | Irailaren 8a |
ARMAÑANTZAS | Maiatzaren 16a |
AROZTEGI | Abuztuaren 18a |
ARRAITZ-ORKIN | Abuztuaren 16a |
ARRAITZA | Urriaren 1a |
ARRARATS | Ekainaren 29a |
ARRE (Ezkabarte) | Azaroaren 18a |
ARRIBE | Irailaren 29a |
ARRIETA | Abuztuaren 12a |
ARROITZ | Irailaren 8a |
ARRUAZU | Ekainaren 29a |
ARRUITZ | Uztailaren 11a |
ARTAITZ | Azaroaren 14a |
ARTAXO | Abuztuaren 18a |
ARTAXOA | Azaroaren 29a |
ARTARIAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
ARTABIA | Iraileko lehen larunbata |
ARTATZA | Abuztuko bigarren astelehena |
ARTAZKOTZ | Azaroaren 11 |
ARTAZU | Maiatzaren 16a |
ARTEAGA | Maiatzaren 16a |
ARTETA | Maiatzaren 28a |
ARTIKA | Irailaren 5a |
ARTIEDA | Irailaren 20a |
ARTOZKI | Abenduaren 13a |
ARZOTZ | Azaroaren 22a |
ASARTA | Iraileko hirugarren larunbata |
ASIAIN | Maiatzaren 16a |
AIZPURGI | Azaroaren 23a |
ASTITZ | Uztailaren 26a |
ASTERAIN | Irailaren 26a |
ATALLU | Abuztuaren 29a |
ATETZ | Azaroaren 29a |
ATONDO | Azaroaren 12a |
AURITZ | Abenduaren 7a |
AURIZBERRI | Abuztuaren 26a |
AUZA | Azaroaren 11 |
AIETXU | Urriaren 11 |
AIEGI | Irailaren 3a |
AGEZA | Azaroaren 14a |
AZAGRA | Irailaren 8a |
AZANTZA | Azaroaren 14a |
AIZKOA | Maiatzaren 16a |
AZKARATE | Uztailaren 7a |
AZOTZ (Ezkabarte) | Abuztuaren 10a |
AZPA (Eguesibar) | Azaroaren 12a |
AZPARREN | Azaroaren 15a |
AZPIROTZ | Abuztuaren 3a |
AZKETA | Abuztuaren 19a |
AZUELO | Apirilaren 23a |
BADOSTAIN | Irailaren 30a |
BAKAIKU | Ekainaren 24a |
BALLARIAIN | Ekainaren 29a |
BAKEDANO | Iraileko bigarren ostirala |
BARAIBAR | Irailaren 29a |
BARAÑAIN | Abenduaren 28a |
BARASOAIN | Abuztuaren 24a |
BARBARIN | Azaroaren 18a |
BARGOTA | Urtarrilaren 20a |
BARILLAS | Abuztuaren 5a |
BARINDAO | Uztaileko laugarren ostirala |
BAZTAN | San Lukas jaiaren ondoko asteko ostirala |
BEARIN | Azaroaren 14a |
BEASOAIN | Abuztuaren 25a |
BEIRE | Azaroaren 25a |
BERASKOAIN | Abuztuaren 16a |
BELTZUNTZE | Abenduaren 15a |
BENEGORRI | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
BEORBURU | Urriaren 27a |
BEORTEGI | Maiatzaren 16a |
BERA | Abuztuaren 3a |
BERAMENDI | Irailaren 29a |
BERATSAIN | Uztailaren 12a |
BERBINTZANA | Maiatzaren 16a |
BERIAIN | Azaroaren 11 |
BERRIOBEITI | Uztailaren 7a |
BERRIOGOITI | Abenduaren 10a |
BERRIOZAR | Abenduaren 27a |
BERROIA | Maiatzaren 16a |
BERUETE | Ekainaren 24a |
BETELU | Ekainaren 29a |
BEUNTZA (Atetz) | Ekainaren 20a |
BEZKITZ (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
BIDAURRETA | Urtarrilaren 7a |
BIOTZARI | Maiatzaren 16a |
BIZKARRETA-GERENDIAIN | Maiatzaren 16a |
BIURRUN | Irailaren 8a |
BUÑUEL | Urtarrilaren 17a |
BURGI | Mendekoste astelehena |
BURLATA | Ekainaren 24a |
BURUTAIN | Uztailaren 2a |
CABANILLAS | Abuztuaren 16a |
CABREDO | Irailaren 8a |
CADREITA | Urtarrilaren 17a |
CAPARROSO | Apirilaren 25a |
CÁRCAR | Irailaren 29a |
ZARRAKAZTELU | Abuztuaren 8a |
CASCANTE | Maiatzaren 25a |
KASEDA | Otsailaren 7a |
CASTEJÓN | Ekainaren 28a |
GAZTELUBERRI | Azaroaren 12a |
ZENBORAIN (Untzitibar) | Abenduaren 15a |
ZIAURRITZ | Urtarrilaren 17a |
ZIGANDA (Atetz) | Irailaren 6a |
CINTRUÉNIGO | Ekainaren 24a |
ZIRAUKI | Maiatzaren 16a |
ZIRITZA | Irailaren 29a |
ZIZUR TXIKIA | Martxoaren 3a |
CORDOVILLA | Irailaren 24a |
CORELLA | Irailaren 29a |
CORTES | Irailaren 29a |
DESOIO | Irailaren 8a |
DEIKAZTELU | Maiatzaren 14a |
DOMEÑU | Maiatzaren 16a |
DONAMARIA | Abuztuaren 17a |
DONEZTEBE | Ekainaren 29a |
DORRAO | Abuztuaren 16a |
EKALA (Ameskoabarrena) | Iraileko azken ostirala |
EKAI (Longida) | Azaroaren 15a |
ETXAGUE (Oloritz) | Urriaren 7a |
ETXARREN (Girgillao) | Maiatzaren 16a |
ETXARRI | Abuztuaren 3a |
ETXABARRI (Allin) | Abuztuaren 18a |
EGIARRETA | Urriaren 3a |
EGILLOR | Abuztuaren 25a |
EGOZKUE (Anue) | Urriaren 3a |
EGUARATS (Atetz) | Azaroaren 14a |
EGUES | Azaroaren 11 |
EKAI (Arakil) | Urriaren 3a |
EL BUSTO | Azaroaren 30a |
ELKANO (Eguesibar) | Urriaren 8a |
ELKARTE (Berriobeiti) | Irailaren 8a |
ELKOATZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 30a |
ELGORRIAGA | Ekainaren 29a |
ELIA (Eguesibar) | Abuztuaren 19a |
ELORTZ | Abuztuaren 16a |
ELTSO (Ultzama) | Abuztuaren 22a |
ELTZABURU (Ultzama) | Irailaren 2a |
ENDERITZ (Olaibar) | Abenduaren 30a |
ENERITZ | Maiatzaren 16a |
EPAROTZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 5a |
ERANTSUS (Eguesibar) | Igokundea |
ERASO (Imotz) | Abuztuaren 25a |
ERATSUN | Irailaren 12a |
ERAUL (Deierri) | Urriaren 1a |
ERBITI | Irailaren 8a |
ERDOTZAIN (Longida) | Abuztuaren 9a |
ERITZE (Atetz) | Azaroaren 14a |
ERITZE | Azaroaren 30a |
ERRAZKIN (Larraun) | Abuztuaren 6a |
ERREA (Sarasibar) | Urriaren 11 |
ERROIBAR | Abenduaren 30a |
ERROTZ (Arakil) | Maiatzaren 12a |
ESLABA | Irailaren 29a |
ESNOTZ (Erroibar) | Maiatzaren 16a |
ESPARTZA (Galar) | Irailaren 16a |
ESPARTZA (Zaraitzu) | Azaroaren 30a |
ESPOTZ | Maiatzaren 16a |
ESPRONTZEDA | Irailaren 29a |
EZKIROTZ (GALAR) | Abuztuaren 19a |
LIZARRA | Maiatzaren 25a |
ESTENOTZ (Gesalatz) | Azaroaren 15a |
ETAIU | Abuztuaren 16a |
ETSAIN (Anue) | Abuztuko lehen larunbata |
ETULAIN | Irailaren 5a |
ETXALAR | Astearte-inautea |
ETXALATZ | Azaroaren 12a |
ETXALEKU | Irailaren 3a |
ETXARREN (Arakil) | Urtarrilaren 26a |
ETXARRI (Larraun) | Irailaren 14a |
ETXARRI ARANATZ | Ekainaren 13a |
ETXAURI | Abenduaren 10a |
ETXEBERRI (Arakil) | Irailaren 12a |
EUGI | Irailaren 1a |
EULATE | Ekainaren 27a |
EULTZ | Iraileko lehen larunbata |
EUSA | Abenduaren 27a |
EZKABA | Urriaren 13a |
EZKANITZ | Urriaren 27a |
EZKAROZE | Azaroaren 18a |
EZKIROTZ (Esteribar) | Irailaren 20a |
EZKURRA | Abenduaren 1a |
EZPOROGI | Maiatzaren 16a |
FALTZES | Azaroaren 9a |
FITERO | Martxoaren 15a |
FONTELLAS | Irailaren 7a |
FUNES | Maiatzaren 14a |
FUSTIÑANA | Abuztuaren 6a |
GABARDERAL | Otsailaren 12a |
GAINTZA (Araitz) | Azaroaren 11 |
GALAR | Irailaren 8a |
GALBARRA | Ekainaren 30a |
GALDIO (Allin Ibarra) | Uztailaren 30a |
GALDUROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 13a |
GALIPENTZU | Irailaren 20a |
GALOZE | Irailaren 24a |
GAUZA (Metauten) | Iraileko hirugarren larunbata |
GARAIOA | Azaroaren 30a |
GARTZIRIAIN (Txulapain) | Uztailaren 1a |
GARDE | Irailaren 8a |
GARINOAIN | Irailaren 8a |
GARISOAIN | Irailaren 12a |
GARRALDA | Abenduaren 27a |
GARRUES (Ezkabarte) | Abenduaren 9a |
GARTZARON | Abuztuaren 16a |
GASKUE | Urtarrilaren 17a |
GASTIAIN (Lana) | Uztailaren 18a |
GAZOLATZ | Irailaren 8a |
GENDULAIN (Esteribar) | Urriaren 11 |
GENEVILLA | Urriaren 21a |
GERENDIAIN (Ultzama) | Abuztuaren 10a |
GOIZUETA | Astearte-inautea |
GOLDARATZ | Irailaren 8a |
GOLLAO | Abuztuaren 18a |
GOÑERRI | Urtarrilaren 7a |
GORRAITZ | Abenduaren 30a |
GORRITI (Larraun) | Abuztuaren 24a |
GORRONTZ OLANO (Ultzama) | Abuztuaren 17a |
GERETZ | Maiatzaren 26a |
GOROZIN (Deierri) | Maiatzaren 16a |
GELBENTZU | Urtarrilaren 17a |
GENBE | Abenduaren 10a |
GENDULAIN (Odieta) | Urriaren 11 |
GERENDIAIN (Elortzibar) | Ekainaren 24a |
GERGETIAIN (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
GORZA | Abenduaren 27a |
GIRGILLAO | Maiatzaren 16a |
GULIA | Ekainaren 29a |
HIRIBERRI | Irailaren 12a |
HIRIBERRI (Aezkoa) | Uztailaren 4a |
UHARTE | Iraileko hirugarren astelehena |
IBERO | Abuztuaren 16a |
IBILTZIETA | Azaroaren 11 |
IBIRIKU (Eguesibar) | Ekainaren 30a |
IBIRIKU (Deierri) | Abenduaren 29a |
IZIZE | Irailaren 26a |
IDOATE | Maiatzaren 16a |
IDOTZIN | Urriaren 3a |
IDOI | Urriaren 4a |
IGARI (Gorza) | Urtarrilaren 22a |
IGANTZI | Irailaren 29a |
IGOA (Basaburua) | Irailaren 8a |
IGUZKITZA | Ekainaren 28a |
IHABAR | Abenduaren 29a |
IHABEN | Irailaren 8a |
ILARRATZ (Esteribar) | Urtarrilaren 20a |
ILARREGI (Ultzama) | Irailaren 29a |
ILOTZ (Lizoainibar) | Urtarrilaren 19a |
ILUNDAIN | Urtarrilaren 19a |
ILURDOTZ | Urriaren 11 |
ILTZARBE (Ollaran) | Irailaren 29a |
IMARKOAIN (Elortzibar) | Azaroaren 11 |
IMIRIZALDU | Urriaren 8a |
IMIZKOTZ (Artzibar) | Urriaren 3a |
INBULUZKETA (Esteribar) | Azaroaren 12a |
INDURAIN | Maiatzaren 16a |
INTZA (Araitz) | Irailaren 8a |
IRATXETA (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
IRAGI (Esteribar) | Irailaren 17a |
IRAIZOTZ (Ultzama) | Azaroaren 11 |
IRAÑETA | Abuztuaren 29a |
IRIBAS (Larraun) | Abuztuaren 29a |
IRISO (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
IROTZ (Esteribar) | Ekainaren 2a |
IRUXO (Gesalatz) | Azaroaren 22a |
IRUÑELA (Deierri) | Irailaren 16a |
IRURE (Esteribar) | Irailaren 10a |
IRUROZKI (Urraulgoiti) | Irailaren 10a |
IRURRE (Gesalatz) | Abuztuaren 18a |
IRURTZUN | Azaroaren 11 |
IZABA | Irailaren 16a |
ISU (Erromantzatua) | Maiatzaren 16a |
ITOITZ (Longida) | Abenduaren 13a |
ITSASO (Basaburua) | Irailaren 14a |
ITUREN | Astelehen-inautea |
ITURGOIEN (Gesalatz) | Abenduaren 15a |
ITURMENDI | Uztailaren 16a |
ITZA | Irailaren 15a |
ITZAGAONDOA | Maiatzaren 16a |
ITZALLE (Galoze) | Urtarrilaren 22a |
ITZALTZU | Irailaren 29a |
IZKO (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
IZKUE (Oltza Zendea) | Maiatzaren 16a |
IZU (Oltza Zendea) | Urriaren 7a |
IZURDIAGA (Arakil) | Abuztuaren 18a |
IZURTZU (Gesalatz) | Abenduaren 2a |
JANARITZ (Lizoain) | Maiatzaren 16a |
JAUNTSARATS (Basaburua) | Abuztuaren 16a |
JAURRIETA | Ekainaren 21a |
XABERRI (Longida) | Abenduaren 29a |
XABIER | Abenduaren 29a |
TXULAPAIN | Uztailaren 7a |
LABAIEN | Ekainaren 29a |
LABEAGA (Iguzkitza) | Ekainaren 29a |
LABIANO | Ekainaren 16a |
LAKAR | Apirilaren 19a |
LAKAIN-APEZBORRO | Urriaren 3a |
LAKUNTZA | Urtarrilaren 20a |
LANTZ | Irailaren 15a |
LAPOBLACIÓN | Abuztuaren 16a |
LAKIDAIN (Aranguren) | Ekainaren 16a |
LARRAGA | Irailaren 29a |
LARRAGETA | Abenduaren 27a |
LARRAINTZAR | Ekainaren 29a |
LARRANGOTZ (Longida) | Abuztuaren 26a |
LARRAGOA | Uztailaren 18a |
LARRASOAÑA | Irailaren 8a |
LARRAIA (Zizur Zendea) | Azaroaren 18a |
LARRAIOTZ | Iraileko lehen astelehena |
LARRION (Allin) | Abuztuaren 18a |
LARUNBE | Urtarrilaren 20a |
LATASA (Imotz) | Irailaren 3a |
LATASA (Odieta) | Urtarrilaren 17a |
ELIZAGORRIA | Maiatzaren 16a |
LEATXE | Maiatzaren 16a |
LEAZKUE (Anue) | Abuztuaren 18a |
LEGARDA | Maiatzaren 16a |
LEGARIA | Azaroaren 11 |
LEGASA | Abuztuaren 28a |
LEITZA | Urtarrilaren 24a |
LEKUNBERRI | Ekainaren 24a |
LEOTZ | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
LERANOTZ | Irailaren 13a |
LERATE | Uztailaren 2a |
LERGA | Azaroaren 11 |
LERIN | Abenduaren 7a |
LERRUTZ | Maiatzaren 16a |
LESAKA | Uztailaren 7a |
LETE | Azaroaren 12a |
LEIUN | Maiatzaren 16a |
LEZAUN | Ekainaren 29a |
LEDEA | Uztailaren 21a |
LINTZOAIN | Maiatzaren 16a |
LIZARRAGA (Ergoiena) | Azaroaren 23a |
LIZARRAGA (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
LIZARRAGABENGOA | Ekainaren 29a |
LIZASO (Ultzama) | Urriaren 28a |
LIZASOAIN (Oltza Zendea) | Irailaren 8a |
LIZOAIN | Maiatzaren 16a |
LODOSA | Uztailaren 29a |
LOIZU | Maiatzaren 16a |
LORKA (Deierri) | Maiatzaren 16a |
LOS ARCOS | Ekainaren 6a |
LOTZA (Berriobeiti) | Irailaren 14a |
IRUNBERRI | Maiatzaren 16a |
LUKIN | Azaroaren 11 |
LUZAIDE | Uztailaren 26a |
MADOTZ (Larraun) | Ekainaren 24a |
MAÑERU | Maiatzaren 16a |
MAKIRRIAIN (Ezkabarte) | Azaroaren 11 |
MAKIRRIAIN (Leotz) | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
MARAÑÓN | Abuztuaren 16a |
MARKALAIN | Irailaren 30a |
MARTZILLA | Abuztuaren 5a |
MEANO | Ekainaren 13a |
MÉLIDA | Uztailaren 26a |
MENDABIA | Mendekoste astelehena |
MENDAZA | Maiatzaren 24a |
MENDIGORRIA | Otsailaren 12a |
MENDILIBARRI (Antzin) | Azaroaren 30a |
MENDIOROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 16a |
MENDIBIL (Oloritz) | Irailaren 29a |
MEOTZ (Longida) | Uztailaren 4a |
METAUTEN | Irailaren 10a |
MEZKIRITZ | Maiatzaren 16a |
MILAGRO | Otsailaren 3a |
MIRAFUENTES | Abenduaren 12a |
MIRANDA ARGA | Martxoaren 21a |
ELO | Irailaren 8a |
MONTEAGUDO | Irailaren 8a |
MORENTIN | Abenduaren 5a |
MUES | Irailaren 3a |
MUETZ | Abenduaren 13a |
MUGIRO (Larraun) | Ekainaren 29a |
MUGETA (Longida) | Azaroaren 14a |
AMUNARRITZ (Goñerri) | Abenduaren 13a |
MUNETA (Allin) | Iraileko bigarren larunbata |
MUNIAIN (Gesalatz) | Azaroaren 30a |
MUNIAIN IGUZKITZA | Urtarrilaren 21a |
MURCHANTE | Abuztuaren 16a |
MURIETA | Abuztuaren 3a |
MURELU (Longida) | Abuztuaren 19a |
MURILLO BERROIA | Abuztuaren 19a |
MURILLO EL CUENDE | Irailaren 2a |
MURILLO EL FRUTO | Urriaren 21a |
MURELU (Deierri) | Maiatzaren 16a |
MURU ASTERAIN | Abenduaren 27a |
MURU ARTEDERRETA | Irailaren 2a |
MURUGARREN | Azaroaren 21a |
MURUZABAL | Maiatzaren 16a |
MUSKITZ | Azaroaren 11 |
MUTILOA | Ekainaren 16a |
MUZKI (Gesalatz) | Urtarrilaren 24a |
NAGORE (Artzibar) | Urtarrilaren 10a |
NAXURIETA | Abenduaren 23a |
NAPAL | Maiatzaren 16a |
NARBARTE | Abuztuaren 23a |
NARKUE (Lana) | Azaroaren 17a |
NARDOZE ALDUATE (Urraulbeiti) | Abenduaren 29a |
NARDOZE ANDURRA (Urraulbeiti) | Azaroaren 15a |
NABASKOZE | Uztailaren 11a |
NABATZ (Txulapain) | Irailaren 15a |
NAZAR | Abenduaren 13a |
NOAIN (Elortzibar) | Irailaren 29a |
NUIN (Txulapain) | Azaroaren 15a |
OBANOS | Abuztuaren 29a |
OTSAGABIA | Abenduaren 27a |
OTXOBI | Ekainaren 25a |
OKO | Azaroaren 12a |
ODERITZ (Larraun) | Abuztuaren 10a |
ODIETA | Urtarrilaren 17a |
OIEREGI | Ekainaren 24a |
OITZ | Irailaren 8a |
OLAGUE (Anue) | Ekainaren 25a |
OLAIBAR | Abenduaren 27a |
OLAITZ | Abenduaren 27a |
OLABE | Abenduaren 27a |
OLABERRI | Abuztuaren 25a |
OLATZ (Eguesibar) | Ekainaren 30a |
OLATZ-SUBITZA (Galar) | Irailaren 9a |
OLAZTI | Uztailaren 26a |
OLKOTZ | Irailaren 29a |
OLEXOA | Uztailaren 26a |
ERRIBERRI | Abuztuaren 26a |
OLLAKARIZKETA | Irailaren 10a |
OLETA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
OLLO | Irailaren 8a |
OLLOBARREN (Metauten) | Maiatzaren 16a |
OLLOGOIEN (Metauten) | Azaroaren 12a |
OLLOKI | Maiatzaren 10a |
OLORITZ | Abuztuaren 24a |
OLTZA | Abuztuaren 24a |
ONGOTZ (Urraulgoiti) | Abenduaren 10a |
ORBAIZETA | Ekainaren 29a |
ORBAITZ | Uztailaren 2a |
ORBARA | Abuztuaren 16a |
ORIKAIN (Ezkabarte) | Uztailaren 26a |
ORIZIN (Oloritz) | Azaroaren 30a |
ORISOAIN | Azaroaren 11 |
ORITZ | Irailaren 8a |
ORKOIEN | Irailaren 29a |
OROKIETA (Basaburua) | Abuztuaren 11 |
ORONDRITZ | Maiatzaren 16a |
ORONTZE | Martxoaren 12a |
ORORBIA (Oltza) | Urtarrilaren 7a |
OROTZ-BETELU | Ekainaren 18a |
ORRADRE | Maiatzaren 16a |
ORREAGA | Irailaren 8a |
ORRIO (Ezkabarte) | Ekainaren 24a |
OTSA (Ezkabarte) | Urriaren 3a |
OTSAKAIN | Abenduaren 22a |
OTSAKAR | Abenduaren 17a |
OSINAGA | Irailaren 8a |
OSKOTZ | Uztailaren 29a |
OSTERITZ | Urtarrilaren 20a |
OSTITZ (Odieta) | Urtarrilaren 17a |
OTANO | Maiatzaren 17a |
OTEITZA (Berriobeiti) | Ekainaren 24a |
OTEITZA | Irailaren 29a |
OTIÑANO | Azaroaren 11 |
OZKARITZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 16a |
OZKOIDI (Urraulgoiti) | Ekainaren 28a |
IRUÑA | Azaroaren 29a |
PATERNAIN | Azaroaren 11 |
AZKOIEN | Otsailaren 3a |
PETILLA ARAGOI | Azaroaren 12a |
PIEDRAMILLERA | Abenduaren 15a |
PITILLAS | Ekainaren 29a |
GARES | Uztailaren 26a |
PUIU | Uztailaren 26a |
ARRADA | Maiatzaren 16a |
ERREDIN | Maiatzaren 16a |
ERRETA (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
RIBAFORADA | Abuztuaren 24a |
ERREZU (Deierri) | Otsailaren 4a |
ERRIPA | Urtarrilaren 17a |
ARRIPODAS (Urraulgoiti) | Otsailaren 5a |
ROCAFORTE | Abuztuaren 24a |
ERRONKARI | Abenduaren 27a |
ZARE | Urtarrilaren 22a |
SAGASETA | Apirilaren 19a |
SAGUES (Zizur Zendea) | Irailaren 29a |
SAGUES (Eguesibar) | Apirilaren 19a |
SAIGOTS (Esteribar) | Maiatzaren 31 |
SALDIAS | Ekainaren 27a |
SALDISE | Maiatzaren 9a |
GETZE (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
JAITZ | Irailaren 29a |
GETZE GALAR | Irailaren 8a |
SAN ADRIÁN | Irailaren 8a |
SAN ISIDRO DEL PINAR | Maiatzaren 16a |
SAN MARTIN AMESKOA | Azaroko bigarren ostirala |
SAN MARTIN UNX | Azaroaren 11 |
SAN VICENTE (Urraulbeiti) | Urriaren 10a |
ZANGOZA | Urtarrilaren 20a |
SANTSOAIN (Leotz) | Maiatzaren 4a |
SANTSOAIN (Urraulbeiti) | Urriaren 11 |
SANTSOAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
SANTSOL | Mendekoste biharamuna |
SANTSOMAIN | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
SANTAKARA | Irailaren 16a |
SARAGUETA (Artzibar) | Abuztuaren 30a |
SARATSA | Azaroaren 11 |
SARATSATE | Abenduaren 28a |
SARASIBAR (Esteribar) | Abenduaren 24a |
SARTZE | Irailaren 8a |
SARRIGUREN | Apirilaren 19a |
SARTAGUDA | Abuztuaren 8a |
SATRUSTEGI | Irailaren 19a |
SENGARITZ (Ibargoiti) | Urriaren 3a |
SENOSIAIN (Ollaran) | Irailaren 22a |
SESMA | Abuztuaren 23a |
SETOAIN | Ekainaren 21a |
SOLTXAGA (Oloritz) | Abuztuaren 29a |
SORAUREN | Azaroaren 30a |
SORLADA | Azaroaren 24a |
SUARBE (Ultzama) | Urriaren 13a |
SUBITZA | Ekainaren 25a |
SUNBILLA | Urtarrilaren 31 |
TABAR (Urraulgoiti) | Irailaren 1a |
TAFALLA | Urtarrilaren 20 |
TAXOARE | Martxoaren 21a |
TEBAS | Irailaren 16a |
TIRAPU | Irailaren 8a |
TORRALBA DEL RÍO | Abenduaren 29a |
DORRE (Elortzibar) | Ekainaren 29a |
TORRES DEL RÍO | Irailaren 14a |
TRAIBUENAS | Abuztuaren 30a |
TUTERA | Uztailaren 26a |
TULEBRAS | Abuztuaren 20a |
TURRILLAS | Maiatzaren 16a |
UBAGO (Mendaza) | Urriko lehen larunbata |
UBANI (Zabaltza) | Azaroaren 15a |
UKAR | Irailaren 29a |
UDABE (Basaburua) | Urriaren 7a |
UGAR | Azaroaren 14a |
UHARTE ARAKIL | Ekainaren 24a |
UITZI | Irailaren 29a |
UXUE | Irailaren 8a |
ULIBEITI (Longida) | Abenduaren 13a |
IRIBARRI (Lana) | Irailaren 8a |
ULTZURRUN (Ollaran) | Irailaren 1a |
UNANU (Ergoiena) | Ekainaren 29a |
UNTZITIBAR | Apirilaren 19a |
UNDIO | Azaroaren 11 |
UNTZU (Txulapain) | Maiatzaren 16a |
UNTZUE | Azaroaren 12a |
URBIKAIN | Maiatzaren 16a |
URBIOLA | Urriaren 3a |
URDAITZ | Urriaren 4a |
URDOTZ | Maiatzaren 16a |
URDAZUBI | Mendekoste astelehena |
URDIAIN | Uztailaren 7a |
URDIROTZ (Artzibar) | Abenduaren 1a |
URITZ (Artzibar) | Abenduaren 1a |
UROTZ (Lizoainibar) | Maiatzaren 16a |
URRA | Abuztuaren 18a |
URRITZELKI | Maiatzaren 16a |
URRITZA | Ekainaren 24a |
URRITZOLA (Arakil) | Uztailaren 4a |
URRITZOLA-GALAIN (Ultzama) | Abuztuaren 16a |
URROTZ | Irailaren 29a |
URROTZ-HIRIA | Abuztuaren 6a |
URTASUN | Irailaren 10a |
URZAINKI | Azaroaren 11 |
USKARTZE (Galoze) | Urtarrilaren 22 |
USETXI | Abuztuaren 9a |
USI (Txulapain) | Irailaren 26a |
USOTZ | Abenduaren 1a |
USTARROTZ | Abuztuaren 25a |
USTAIZE | Abenduaren 1a |
USUN (Erromantzatua) | Maiatzaren 16a |
UTERGA | Maiatzaren 16a |
UZKITA | Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena |
UZTARROZE | Apirilaren 16a |
UZTEGI | Abuztuaren 16a |
VALTIERRA | Abenduaren 19a |
VIANA | Uztailaren 22a |
BIDANKOZE | Ekainaren 29a |
BIDAURRE (Gesalatz) | Uztailaren 28a |
BIGURIA | Abenduaren 13a |
ALESBES | Irailaren 16a |
VILLAMAYOR DE MONJARDÍN | Irailaren 19a |
HIRIBERRI (Deierri) | Maiatzaren 16a |
HIRIBERRI (Artzibar) | Abenduaren 5a |
VILLATUERTA | Martxoaren 8a |
ATARRABIA | Azaroaren 30a |
BILLABETA (Longida) | Abenduaren 12a |
BILORIA | Azaroaren 30a |
IHARNOTZ | Irailaren 8a |
IHELTZ | Maiatzaren 16a |
ESA | Abenduaren 27a |
ZABAL | Azaroaren 24a |
ZABALTZETA | Abuztuaren 19a |
ZABALDIKA | Abenduaren 27a |
ZABALEGI | Urriaren 7a |
ZABALTZA (Urraulgoiti) | Uztailaren 4a |
ZABALTZA | Abuztuaren 19a |
ZALBA | Maiatzaren 16a |
ZANDIO | Irailaren 29a |
ZARIKIEGI | Azaroaren 30a |
ZARRANTZ | Irailaren 29a |
ZENOTZ (Ultzama) | Uztailaren 26a |
ZIA | Irailaren 30a |
ZILBETI | Maiatzaren 16a |
ZILDOTZ | Abenduaren 27a |
ZIORDIA | Irailaren 8a |
ZIZUR NAGUSIA | Irailaren 14a |
ZOLINA | Ekainaren 16a |
ZOROKIAIN | Abenduaren 2a |
ZUASTI | Irailaren 30a |
ZUHATZU (Itzagaondoa) | Maiatzaren 16a |
ZUBIELKI (Allin) | Abuztuaren 18a |
ZUBIETA | Urtarrilaren 17 |
ZUBIRI | Abenduaren 27a |
ZUDAIRI | Azaroaren 30a |
ZUFIA | Urriaren 3a |
ZUGARRAMURDI | Astearte-inautea |
ZUHATZU | Irailaren 26a |
ZULUETA | Abuztuaren 31 |
ZUÑIGA | Uztailaren 4a |
ZUNTZARREN | Maiatzaren 16a |
ZURIAIN | Azaroaren 15a |
ZURUKUAIN | Otsailaren 4a |
Iragarkiaren kodea: F2117037
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50