1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
2511E/2019 EBAZPENA, maiatzaren 30ekoa, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Profesionalen zuzendariak emana, zeinaren bidez onesten baita merezimendu-lehiaketa bidezko lekualdatzeaz lanpostu hauek betetzeko deialdian onartutako izangaien behin betiko zerrenda: OOLTko mediku izateko 47 lanpostu huts, LZBko mediku izateko 6 lanpostu huts, LZAko mediku izateko 32 lanpostu huts eta larrialdietako mediku alboko izateko 5 lanpostu huts, denak Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzukoak.
Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko zuzendari kudeatzailearen apirilaren 8ko 351E/2019 Ebazpenaren bidez, merezimendu-lehiaketa bidezko lekualdatzeaz lanpostu hauek betetzeko deialdia onetsi zen: OOLTko mediku izateko 47 lanpostu huts, LZBko mediku izateko 6 lanpostu huts, LZAko mediku izateko 32 lanpostu huts eta larrialdietako mediku alboko izateko 5 lanpostu huts, denak Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzukoak. Deialdi hori 2019ko 82. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, apirilaren 30ekoan.
Eskaerak aurkezteko epea amaituta, eta izangai bazterturik ez dagoenez, bidezko da deialdian onartutako izangaien behin betiko zerrenda onestea.
Irailaren 3ko 171/2015 Foru Dekretuaren bidez onetsitako Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuaren Estatutuek ematen dizkidaten ahalmenak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
1. Merezimendu-lehiaketa bidezko lekualdatzeaz lanpostu hauek betetzeko deialdian onartutako izangaien behin betiko zerrenda onestea: OOLTko mediku izateko 47 lanpostu huts, LZBko mediku izateko 6 lanpostu huts, LZAko mediku izateko 32 lanpostu huts eta larrialdietako mediku alboko izateko 5 lanpostu huts, denak Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzukoak.
2. Kalifikazio epaimahaia osatzea.
Epaimahaikidea: Enma Dacosta Moure andrea, O-NOZeko langileen ordezkariek izendatua.
Ordezko epaimahaikidea: Peio Goyache Sardina jauna, O-NOZeko langileen ordezkariek izendatua.
3. Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan, eta interesdunei ohartaraztea gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahalko dela, Osasuneko kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, argitaratu edo jakinarazi eta biharamunetik hasita, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari eta foru-sektore publiko instituzionalari buruzko martxoaren 11ko 11/2019 Foru Legearen 126.1.c) eta 126.3 artikuluetan xedatuarekin bat, eta Lehendakaritzako, Funtzio Publikoko, Barneko eta Justiziako kontseilariaren maiatzaren 13ko 62/2019 Foru Aginduaren bidez egindako eskuordetzea erabiliz.
Iruñean, 2019ko maiatzaren 30ean.–Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Profesionalen zuzendaria, Esteban Ruiz Álvarez.
ERANSKINA
Izangai onartuen behin betiko zerrenda
–O-NOZeko lekualdatze txanda.
Onartuak:
ABADIA DURAN, JORGE
ADRIAN ARRIETA, LEYRE
AGOTE ASIAIN, MAIER
ALBERDI ZARAGÜETA, M. MERCEDES
ALCALDE VICARIO, SUSANA
ALFONSO LANDA, JAIME
ALVAREZ VILLANUEVA, ELENA
ARANA ALONSO, EVA
ARANDA LATORRE, JOSÉ MIGUEL
AROZARENA BENGOECHEA, OLGA
ARRAIZA CARRERA, SOFIA
AUZA SANCHEZ CHIQUITO, JAVIER
AYENSA CALVO, JESUS JAVIER
BARTOLOME RESANO, RAFAEL
BEAUMONT CAMINOS, CARLOS
BERNARTE ROLDÁN, YOLANDA
BURUSCO EGUINOA, SUSANA
BUSTO ALONSO, JULIA
BUZUNARIZ ANDUEZA, IZASKUN
CABODEVILLA GORRIZ, ANA CARMEN
CASADAMON PRADOS, LOURDES
CERRILLO FALQUE, SANTIAGO
CUARESMA LASHERAS, M ESMERALDA
DÍAZ NOAIN, MARTA
EGUILLOR CASTAÑEDA, ANA ISABEL
ELCUAZ VISCARRET, M. ROSARIO
ESPARZA CACERES, MARTHA
FAURE GRIMA, ANGEL
FERNANDEZ URTASUN, ANA
FORTUN MORAL, MARIANO JOSE
GALÁN MARTÍNEZ-LOSA, MINA
GARBAYO MARTINEZ, JOSE LUIS
GARCIA DIAZ, LUIS
GARCIANDIA BAZ, MARIA GEMMA
GARDE CELIGUETA, JOSE CARLOS
GIL SERRANO, JORGE MANUEL
GONZALO HERRERA, NANCY NELLY
GRAU SUAREZ-VARELA, MARTA
HIJAR GRAVALOS, CARLOS EUGENIO
HUARTE LABIANO, IRANTZU
INZA ELIA, JUAN
JASO LOPEZ, ANA CARMEN
JEAN LOUIS FERNANDEZ, CLINT LAWRENCE
JUANICOTENA GOMOLLON, NEKANE
LAGARON CABELLO, BLANCA
LEZA ACHA, MIGUEL ÁNGEL
LINARES FANO, MARIA ANA
LOPEZ DE GOICOECHEA OLLOQUIEGUI, IRENE
LUSARRETA HERREROS, MIRIAM
MARIN VARA, MARIA BELEN
MARTI SALAS, SILVIA
MARTIN PASCUAL, IGNACIO
MARTINEZ BALISA, MERCEDES
MARTINEZ FERNANDEZ, M. YOLANDA
MARTINEZ MONREAL, BLANCA
MARTINEZ PEREZ, M. TERESA
MEDINA MESA, RUPERTO
MENDO GINER, LUIS JOSE
MIRANDA ALCOZ, SUSANA
NAPAL ANAUT, MARIA OLGA
NAVARRO GONZÁLEZ, DAVID
NAVARRO BELTRAN, ANGELA
NUÑEZ IRIARTE, M. CARMEN
PALACIO CUENCA, PATRICIA
PEREZ CIORDIA, IGNACIO
RECAJ IBAÑEZ, SEBASTIAN
SAENZ LAZCANO, MARIA CARMEN
SANDUA SADA, JOSE MANUEL
SANTA CRUZ SAGASTIBELZA, ION ANDONI
SERRANO MALLAGRAY, LUIS
SOLA MATEOS, ALBERTO
URRA VELASCO, MARIA ANTONIA
URRITZA SATRUSTEGI, MARIA NATIVIDAD
URTASUN LARRAT, MAITE
VARO MORIANA, MARIA GERTRUDIS
VAZQUEZ GOÑI, ROSA
VAZQUEZ ZABALLOS, JOSE MARIA
ZABALETA ULAYAR, AMAIA (P)
ZAPATERÍA GARCÍA, MARIA ANTONIA
ZARAGÜETA OLAVE, MIGUEL
ZARIQUIEGUI ALDAVE, CAMINO
Baztertuak: inor ez.
–Estatuko lekualdatzeko txanda.
Onartuak:
AZCÁRATE LERGA, JAIONE
BERGANZO ANDONEGUI, NEKANE
BIDARTE SOTA, MIREN
CUBERO FERNANDEZ, ISABEL
DEL CAMPO FERNANDEZ, IVANA
RICO GARRIDO, JESUS
SACRISTAN DOMINGUEZ, VICTOR RICARDO
SILVA FERNANDEZ, YOLANDA
Baztertuak: inor ez.
Oharra:
(P) Euskara proba eskatu du.
Iragarkiaren kodea: F1907870