1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
9/2011 EBAZPENA, otsailaren 17koa, Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko Turismoko enpresa eta jardueretako teknikari izateko lanpostu bat oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onesten duena, 5. oinarria aldatzen duena epaimahaiaren behin betiko osaera ezartzeko eta oposizioko lehen ariketa egiteko eguna, tokia eta ordua finkatzen dituena.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzailearen azaroaren 17ko 252/2010 Ebazpenaren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko Turismoko enpresa eta jardueretako teknikari izateko lanpostu bat oposizio bidez betetzeko deialdia onetsi zen. Deialdia 2010eko 146. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, abenduaren 1ean.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak urtarrilaren 18an emandako 3/2011 Ebazpenaren bidez, deialdian onartu eta baztertutako izangaien behin-behineko zerrenda onetsi zen. Ebazpena 2011ko 20. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, urtarrilaren 31n.
Erreklamazioak aurkezteko epea amaiturik, bidezko da deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onestea.
Halaber, behar bezala justifikatutako arrazoiengatik, bidezkoa da Isabel Mauleón Goñi andrearen ordez, Laura Ibarra San Román andrea (Kultura eta Turismoko Idazkaritza Tekniko Nagusiko lan harremanetako teknikaria) izendatzea ordezko mahaikide, eta María Carmen Oña Rupérez andrearen ordez, Isabel Mauleón Goñi andrea (Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoko Marketinaren Zerbitzuko enpresa zientzietako diplomaduna) izendatzea ordezko idazkari.
Bestalde, Administrazio Erroko Langile Batzordeak epaimahaian langileak ordezkatuko dituzten bi kideak proposatu ondoren, bidezkoa da haiek izendatzea.
Azkenik, lehenengo ariketa egiteko eguna, tokia eta ordua adierazten dira.
Horrenbestez, eta Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzailearen ekainaren 26ko 103/2008 Ebazpenaren bidez (2008ko 86. Nafarroako Aldizkari Ofiziala, uztailaren 14koa) eskuordeturik ditudan eskudantziak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko Turismoko enpresa eta jardueretako teknikari izateko lanpostu bat oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda, eranskinean ageri dena, onestea.
2. Behin betiko epaimahaia nork osatuko duen zehaztea. Hona hemen:
-Mahaiburua: Carmen Oroz Iribarren andrea, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoko Marketinaren Zerbitzuko zuzendaria.
Ordezko mahaiburua: Amaya Alcelay Llano andrea, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoa Sustatzeko Euskarrien Bulegoko burua.
-Mahaikidea: Estefanía Munárriz Nuin andrea, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Sustapenerako Baliabideen Ataleko burua.
Ordezko mahaikidea: Laura Ibarra San Román andrea, Kultura eta Turismoko Idazkaritza Tekniko Nagusiko lan harremanetako teknikaria.
-Mahaikidea: Iñaki Martínez de Virgala Lusarreta jauna, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Sustapenerako Ekintzen Bulegoko burua.
Ordezko mahaikidea: Margarita Cueli Erice andrea, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoko Produktuen Garapenerako eta Kalitaterako Ataleko burua.
-Mahaikidea: José Luis Labat Ayerra jauna, langileen ordezkaria, Administrazio Erroko Langileen Batzordearen proposamenari jarraikiz izendatua.
Ordezko mahaikidea: Amparo Jiménez Goñi andrea, Administrazio Erroko Langileen Batzordearen proposamenari jarraikiz izendatua.
-Mahaikide idazkaria: Noemí Ayala Martínez andrea, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoko Marketinaren Zerbitzuko turismoko jardueretako teknikaria.
Ordezko mahaikide idazkaria: Isabel Mauleón Goñi andrea, enpresa zientzietako diplomaduna, Vianako Printzea Erakundea-Kultura eta Turismo Departamentuko Turismoko Marketinaren Zerbitzuari atxikia.
3. Adieraztea oposizioaldiko lehenengo ariketa 2011ko apirilaren 18an eginen dela, astelehenarekin, goizeko 9:00etan, Herri Lan, Garraio eta Komunikazio Departamentuaren Kalitate Kontrolerako Laborategiaren bilera gelan (Iturrondo kalea, 1, 1. solairua, Burlatako industrialdea, 31600 Iruña).
Ariketarako deialdi bakarra eginen da. Izangaiek aldean izan beharko dute nortasun agiri nazionala edo baliokidea, pasaportea, gidabaimena edo epaimahaiaren iritziz identifikaziorako balio duen beste agiriren bat.
Azterketara agertzen ez direnak edo beren nortasuna lehen adierazi bezala frogatzen ez dutenak oposiziotik baztertuko dira.
4. Ebazpen hau epaimahaiko kideei igortzea eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan, eta interesdunei ohartaraztea gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahalko dela, Lehendakaritza, Justizia eta Barneko kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, argitaratu eta biharamunetik hasita, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari buruzko abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legearen 57. artikuluan eta Herri Administrazioen Araubide Juridikoari eta Administrazio Prozedura Erkideari buruzko azaroaren 26ko 30/1992 Legearen 114. eta 115. artikuluetan xedatutakoari jarraikiz.
Iruñean, 2011ko otsailaren 17an.-Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendaria, Tomás Rodríguez Garraza.
ERANSKINA
Onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda
-Txanda irekia.
Onartuak:
ACEVEDO MUÑOZ, MARÍA DEL PILAR
AGUINAGA RUIZ, JESÚS LUIS
ALBÉNIZ LANDA, BELÉN
ARBIZU VÉLEZ, BEGOÑA
ARIZCUREN USTÁRROZ, MARÍA CARMEN
ASTIZ MONTERO, SALOMÉ
ASTRÁIN AQUERRETA, CRISTINA
AYALA SANZ, RAÚL
BALDA OTAZU, PATRICIA
BERRIO ARMIÑO, LUCÍA
BERROCAL GUERRERO, MARÍA TERESA
BETELU ALDAZ, AMAGOIA
BILBAO LÍBANO, AINHOA
BLASCO GUEKOLA, MARÍA JOSÉ
BURGUI MORENO, SHEILA
CALATAYUD FOGUE, JOSEFINA
CARRASCO GARATE, MARÍA DEL YUGO
CELAYA YUSTOS, PATRICIA
CHARLES GONZÁLEZ, LAURA
CRUZ ÁLAVA, BLANCA
DÍAZ DE CERIO JIMÉNEZ, SARA
DÍAZ MOÑITA, VANESA
ERVITI PAGOTO, IRATXE
ESPARZA AMILLANO, BEATRIZ
EZKUTARI ARTIEDA, MAITENA
FALCES MARTÍNEZ, MARÍA TERESA
FERNÁNDEZ SAINZ, NATALIA
GAMBOA HERRERA, TANIA
GARCÍA DE GALDEANO DE BLAS, MARÍA
GARCÍA DE LA TORRE ARANGUREN, MAIDER
GARCÍA UNANUA, ANA MARÍA
GARRIDO MORENTIN, DAVID
GONZÁLEZ ARCE, EDURNE
GONZÁLEZ CORTEA, ANA ISABEL
GONZÁLEZ DEL CAMPO DONCEL, BEATRIZ
GONZÁLEZ LÓPEZ, MARÍA JOSÉ
GOÑI EGUÍLLOR, MARÍA
GOYA ESCUDERO, PAULA
GURUCHARRI OYON, MARÍA
HERNÁNDEZ VIDAL, MARÍA DOLORES
INSAUSTI SUESCUN, ICÍAR
IPARRAGUIRRE ERBURU, SUSANA
IRAÑETA VELASCO, SONIA
IZCO MARCILLA, RAQUEL
IZU GONZÁLEZ, VANESSA
JAURRIETA IRIBARREN, MARÍA
JUSUÉ GOICOECHEA, MARÍA JOSÉ
LABIANO IDOY, LEYRE
LACUNZA PRIETO, AINHOA
LECUMBERRI UNZUÉ, ANDREA
LÓPEZ SÁEZ DE IBARRA, MARÍA LUISA
MARCO OBANOS, NURIA
MARTÍNEZ ARAQUE, MARÍA DEL PILAR
MONTESINOS SANTANDER, SONIA
MORENO TORRES, MARÍA ISABEL
OIZ IBARROLA, SERGIO
OLCINA ALTISEN, MARÍA HELENA
ORQUÍN BARRIOLA, MADDI
PÉREZ DE PIPAÓN GORRÍA, MARÍA REYES
PÉREZ LOZANO, VERÓNICA
PÉREZ SANZ, EDURNE
PULIDO RODRÍGUEZ, MIGUEL ULISSES
RECLUSA ESNOZ, MIRIAN
REDÍN LECEA, YOLANDA
RICARTE OSÉS, SUSANA
RODRÍGUEZ ARAMENDÍA, LEIRE
RODRÍGUEZ JIMÉNEZ, ANA
SACEDA GUTIÉRREZ, SILVIA
SARASA LÓPEZ, PATRICIA
SERRANO MEJÍAS, ISABEL
TERÉS SOLANO, VIRGINIA
TIHISTA SALDISE, MARÍA TERESA
URBIOLA ROMERO, ROSARIO
URZAINQUI GUILLÉN, ANA JESÚS
VICENTE PÉREZ, VANESSA
VIGUIRISTI LARREA, MIREN GURUTZE
VILLAMAYOR BABACE, RAQUEL
VILLANUEVA DURANTEZ, JESÚS
Baztertuak.
Ordaindu beharrik ez duela osorik ez frogatzeagatik:
MÚGICA LÓPEZ, MARÍA TRINIDAD
Iragarkiaren kodea: F1103015