1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
50/2009 EBAZPENA, azaroaren 18koa, Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko sukaldari izateko hogei lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onesten duena, deialdiaren 6.2 oinarria aldatzen duena, epaimahaia osatuko duten langileen ordezkariak izendatzen dituena eta oposizioaren lehenbiziko ariketa egiteko tokia, eguna eta ordua finkatzen dituena.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzaileak, ekainaren 11ko 87/2009 Ebazpenaren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko sukaldari izateko hogei lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Deialdia 2009ko 78. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, ekainaren 26an, eta akats zuzenketa 2009ko 91. Nafarroako Aldizkari Ofizialean, uztailaren 24an.
Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendariak, irailaren 15eko 39/2009 Ebazpenaren bidez, deialdian onartu eta baztertutako izangaien behin-behineko zerrenda onetsi zuen. Ebazpena 2009ko 119. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, irailaren 28an.
Erreklamazioak aurkezteko epea bukaturik, bidezkoa da deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onestea.
Administrazio Erroko Langileen Batzordeak epaimahaian langileak ordezkatuko dituzten bi kideak proposatu ondoren, bidezkoa da horiek izendatzea.
Halaber, deialdiaren 6.2 oinarria aldatu da, oposizioaren hasiera 2010eko urtarrilera atzeratu baita, eta lehen ariketa egiteko eguna, tokia eta ordua adierazi dira.
Horrenbestez, eta Nafarroako Administrazio Publikoaren Institutuko zuzendari kudeatzaileak ekainaren 26an emandako 103/2008 Ebazpenaren bidez (2008ko 86. Nafarroako Aldizkari Ofiziala, uztailaren 14koa) esleiturik ditudan eskudantziak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko sukaldari izateko hogei lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onestea. Zerrenda hori eranskinean ageri da.
2. Administrazio Erroko Langileen Batzordeak proposaturik, bera ordezkatzeko, Fernando Erburu Elizondo jauna, mahaikide titular izendatzea, eta Juan Aranguren Pastor jauna, ordezko.
3. 6.2 oinarria aldatzea, eta oposizioaren lehenengo ariketa 2010eko urtarrilaren 8an, ostiralean, 16:30ean, NUPeko ikasgelategiaren beheko solairuko A-09 gelan (Arrosadiako Campusa, zk.g.) eginen dela adieraztea. Ariketarako deialdi bakarra eginen da eta izangaiek nortasun agiri nazionala, pasaportea edo gidabaimena aldean dutela agertu beharko dute. Azterketara agertzen ez direnak edo arestian aipatutako agirietakoren baten bidez beren nortasuna frogatzen ez dutenak oposiziotik baztertuko dira.
4. Ebazpen hau epaimahaiko kideei igortzea eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan, eta interesdunei ohartaraztea horren aurka gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahalko dela, Lehendakaritza, Justizia eta Barneko kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, argitaratu eta biharamunetik hasita, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari buruzko abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legearen 57. artikuluan eta Herri Administrazioen Araubide Juridikoari eta Administrazio Prozedura Erkideari buruzko azaroaren 26ko 30/1992 Legearen 114. eta 115. artikuluetan xedatutakoari jarraikiz.
Iruñean, 2009ko azaroaren 18an.-Sarrerarako Hautapenaren Zerbitzuko zuzendaria, Tomás Rodríguez Garraza.
ERANSKINA
Onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda
-Txanda irekia.
Onartuak:
ACEVEDO MUÑOZ, MARÍA PILAR
ADOT BAZTÁN, MARÍA VÍCTORIA
AIZPURUA AGOTE, JESÚS MARÍA
ALCALÁ SENOSIÁIN, ALBERTO
ALCOLEA ZABALZA, MARÍA JESÚS
ALDUNATE ECHARRI, PEDRO
ALEMÁN BRAÑA, AINHOA
ANDRADAS ERASO, IÑAKI JAVIER
ANDRÉS MARTÍNEZ, JUAN LUIS
ANSÓ CASTILLO, PÍA PILAR
ARETA LARA, ANA
ARRÓNIZ MURGUIALDAY, AINHOA
AUZMENDI MAÑERU, IMANOL
AZPITARTE LARRINAGA, AINARA
BAILÓN DOMÍNGUEZ, ARANZAZU
BAKAIKOA ESCRIBANO, MARÍA ELENA
BARRIOS BAUDOR, JESÚS ALBERTO
BENGOECHEA URRA, JUAN MIGUEL
BEORLEGUI MENDIVE, JUAN JOSÉ
BERMEJO OSÉS, MARÍA CARMEN
BIDARTE ANDUEZA, ERNESTO
BLANCO CATALÁ, MARÍA IRENE
BLANCO SEGURA, DAVID
BORDAS LARRETA, IÑIGO
BUSTINGORRI OIZ, MARÍA LOURDES
CALLEJA MONTENEGRO, DANIEL
CAMINO FONSECA, JOSÉ IGNACIO
CASSI ZUAZO, IZASKUN
CERDÁN LIZUAIN, MARÍA ÁNGELES
CERVERA CATALÁN, CÉSAR
CÍA GARZA, MARÍA ROSARIO
CIRIZA VEGA, MARÍA JESÚS
CORONADO GONZÁLEZ, SONIA
CUBILLAS PÉREZ, ASIER MARIO
DE ANDRÉS HUESO, JOSÉ LUIS
DE CARLOS LECUMBERRI, ICÍAR
ECHABE SAN EMETERIO, LARRAITZ
ECHANDI SERRANO, MARÍA ISABEL
ELARRE LARRAZA, IGNACIO
ELCARTE SANZ, NEREA
ELIZALDE ALFONSO, JOSÉ MARÍA
ESLAVA OCHOA, ELENA
EZCURRA ARANGOA, MIKEL
GALARREGUI BLANCO, JHON
GALLIPIENZO MORALES, ANTONIO
GARCÍA ARTEAGA, IÑIGO
GARCIANDÍA IRAÑETA, JAVIER
GARRALDA ARIZCUREN, MARÍA ASUNCIÓN
GARRALDA SANZ, MARÍA ELENA
GÓMEZ LOSANTOS, MARÍA SUSANA
GONZÁLEZ GARCÍA, MARÍA DEL MAR
GOÑI ICHASO, CLEMENTINA
GOÑI OLITE, IKER
GOÑI RUIZ, DAVID
GORENA GARMENDÍA, LAURA
GOROSABEL OJINAGA, XABIER
GURREA JIMÉNEZ, FRANCISCO JAVIER
GURUCHARRI AZCONA, JAVIER
GUTIÉRREZ BURGOS, MARÍA EUGENIA
HERNÁNDEZ RUIZ DE LARRINAGA, ELENA
HUICI CIÁURRIZ, JON
INDART FERNÁNDEZ, MIKEL
INZA GOIZUETA, BEGOÑA
IÑARREA ECHENIQUE, MIGUEL ÁNGEL
IRIARTE MERINO, CARLOS
ITURRALDE OLIVER, URKO
JANICES CARLOSENA, MIRIAN
JANICES CARLOSENA, SARA
JIMÉNEZ FERNÁNDEZ, MARCOS
JIMÉNEZ SOLA, MARÍA CARMEN
LAMADRID MORÓN, ALBERTO ANTONIO
LAMATA SUBERO, JESÚS JAVIER
LASHERAS FABO, HUGO
LÓPEZ DE ZUBIRIA OTAMENDI, MARÍA ELENA
LÓPEZ GONZÁLEZ, MIGUEL ÁNGEL
LÓPEZ IBORRA, EDUARDO
LORDA ARTETA, FERMÍN
LUCAMBIO HUARRIZ, MIREN ITZIAR
LUGEA CAMPOS, MARÍA ARANZAZU
MADINABEITIA PÉREZ, ENEKO
MANSO PERÚ, MIRIAM
MARRODÁN MONTIEL, JESÚS
MARTÍN PRIOR, SERGIO
MARTÍN ZABALA, CARLOS
MARTÍNEZ LABAYEN, PAULA
MATEOS ROBLES, MIGUEL ÁNGEL
MAULEÓN AZPILICUETA, MARÍA ASTIZ
MENDAZA MARTÍNEZ DE LA PUENTE, MARÍA LUISA
MOLINA PÉREZ, MARÍA CARMEN
MONTERO CABEZA, MARÍA ELENA
MORENO VELASCO, MARÍA ELENA
MORRAJA BULLICH, GEMMA
MOUBACHIR OUZZANI, MUSTAPHA
MÚGICA UNANUE, ANDER
MUNUERA JIMÉNEZ, DAVID
NIETO RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER
NOGUERA ASIAIN, MARÍA PAZ
OTAMENDI ARANIBAR, MARÍA CRISTINA
OTAZU FERRER, RAQUEL
OTEIZA FERNÁNDEZ, AINARA
PACHECO ROPERO, SARA
PÉREZ GARCÍA, ELIANNE
PÉREZ MENDOZA, LUIS MIGUEL
PORTILLO CHOCARRO, PALOMA
POZO LINARES, ENCARNACIÓN
QUEREJETA RAMÍREZ, ÍÑIGO
QUINTANILLA PADRONES, JOSÉ MARÍA
RABAGO CATALINA, ISIDORO
RACERO FUENTE, JUAN ANTONIO
RAMÍREZ EZQUERRO, IVÁN
RECALDE MAESTRE, MIRIAM
RECASENS ARTÁZCOZ, NEKANE
REMÓN ARANA, IRENE
REY MIGUEL, ESTRELLA
RODRÍGUEZ HERMOSO DE MENDOZA, JOSÉ ÁNGEL
ROS FERNÁNDEZ, MIGUEL
SAINZ SAINZ, MARÍA LIDIA
SAIZ OSINAGA, EDUARDO
SAMPEDRO DÍAZ DE GUEREÑÚ, ANTONIO
SÁNCHEZ ANTON, MARÍA ÁNGELES
SÁNCHEZ BUENO, MAITE
SÁNCHEZ ITURRI, AITZIBER
SÁNCHEZ ZÚÑIGA, CRISTINA
SANTOS PASTORIZA, ALBERTO VENTURA
SARALEGUI GASTÓN, JAVIER
SILVA CHÁVEZ, MARTÍN ÁNGEL
SOMALO PADILLA, MAITE
SUÁREZ LOSADA, CRISTINA
TIEBAS GONZÁLEZ, BEGOÑA
TOBAJAS LOZANO, EKIÑE
UDAETA ULIBARRI, ARGIÑE
URDIÁIN EZCURDIA, PEDRO
ÚRIZ JUANGO, LEYRE
URIZ REY, DULANTZI
URIZAR ADANO, ZIGOR
URRA EGEA, AMAIA
URRA EGEA, BEGOÑA
VEIGA GARCÍA, SIRA
VERGARA ALECHA, ANA MARÍA
VIEDMA ZARAGÜETA, DAVID
VILABOA LAGO, MAGDALENA
VILLALOBOS MORCILLO, JOSÉ JAVIER
VILLANUEVA BELOQUI, CARLOS
VILLAZAN GOÑI, SERGIO
VITAL IRIARTE, MIREN JERUSALÉN
ZUZA AZPARREN, ANA CARMEN
Baztertuak:
Tasa ordaindu dutela ez frogatzeagatik:
URDIÁIN BOCIGAS, RUBÉN
2.1.1.b) oinarriko baldintza ez betetzeagatik:
DE LA CRUZ MARTÍNEZ, MARÍA TERESA
-Ezgaitasunak dituztenentzako txanda murriztua.
Onartuak:
AROCENA MARTÍNEZ DE IRUJO, MARÍA MARTA
GARCÍA UNZU, NIEVES
SALINERO DEL HOYO, ALBERTO
TESTAUT PUJOL, MIGUEL JAVIER
Baztertuak: inor ez.
-Igoera txanda.
Onartuak:
ARBELOA GARCÍA, MARÍA CONCEPCIÓN
ARLEGUI NUIN, MARÍA PILAR
BULDAIN ECHARRI, ÁNGEL
FERNÁNDEZ CHIVITE, INMACULADA
Baztertuak: inor ez.
Iragarkiaren kodea: F0926753