Iragarkia
134. ALDIZKARIA - 2007ko urriaren 26a
I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Plantilla Organikoa, Lan Publikoaren Eskaintza, oposizioak eta lehiaketak
3346/2007 EBAZPENA, urriaren 15ekoa, Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko suhiltzaile izateko 20 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onetsi, ur-inguruneko trebetasun proba aldatu (deialdiko III. eranskineko 2.a), epaimahaiaren behin betiko osaera finkatu, eta lehenbiziko ariketaren lekua, eguna eta ordua adierazten dituena.
Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak urtarrilaren 29an emandako 257/2007 Ebazpenaren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko suhiltzaile izateko 20 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Deialdi hori 2007ko 20. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratu zen, otsailaren 14an.
Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiaren irailaren 10eko 2934/2007 Ebazpenaren bidez (2007ko irailaren 26ko 120. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratua), deialdian onartu eta baztertutako izangaien behin betiko zerrenda onetsi zen.
Erreklamazioak aurkezteko epea bukaturik, bidezko da deialdiko izangai onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda onestea. Ez da onartzen txanda murriztuko izangai Martín Pérez Lópezek aurkeztutako erreklamazioa, ez baitu aurkeztu Nafarroako Polizia Kidegoetan zortzi urtez zerbitzuak eman izana frogatzen duen ziurtagiririk, eta ez da kontuan hartzen Diego Muga Pérezek egindako eskaera, hartarako ezarritako epetik kanpo egin baita.
Bestalde, ur-inguruneko trebetasun proba (100 metro estilo librean), deialdiko III. eranskineko 2. puntuan azaldua eta 50 metroko igerilekuan egin behar dena, ezin izanen da egin. Izan ere, Iruñean horrelako ezaugarriak dituen igerileku bakarra obratan egonen da azaroan, oposizioko proba fisikoak eginen diren unean. Hortaz, Nafarroako Larrialdietako Agentziako zuzendari kudeatzaileak proposatu du aipatutako probari buruzko idazketa aldatzea, ondoren azalduko den moduan, 50 metroko igerilekurako protokoloa alda dadin, 25 metrokoan egiteko. Aldaketa hori proposatzeko kontuan hartu da Igeriketako Espainiako Errege Federazioaren arautegia, hark arautzen baitu denbora marken bihurketa, gurea bezalako kasuetan.
Aipatutakoa kontuan hartuta, bidezko da adierazitako aldaketa egitea.
Halaber, abstentziorako arrazoiak kontuan hartuz eta Nafarroako Larrialdietako Agentziak egindako proposamena ikusirik, bidezkoa da epaimahaiaren osaeran aldaketa batzuk egitea eta behin betiko osaera finkatzea.
Azkenik, bidezkoa da lehenbiziko proba egiteko lekua, eguna eta ordua zehaztea.
Horrenbestez, otsailaren 21eko 30/2005 Foru Dekretuaren bidez esleiturik ditudan eskurantzak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko suhiltzaile izateko 20 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onestea. Zerrenda eranskinean dago.
2. Deialdiko III. eranskineko 2. puntuko probaren ("Proba fisikoak") idazketa aldatzea. Honela geldituko da:
"2.-Ur inguruneko trebetasun probak. (100 metro estilo librean).
Arnasa hartzeko mekanismoen kontrola eta ur ingurunean nola egokitzen den baloratzea.
Deskripzioa: 25 metroko igerileku batean estilo librean 100 metro igeri egitea.
Gehienez ere minutu bat eta 29 segundu izanen dira hori burutzeko.
Ezin izanen da erabili ez neoprenozko trajerik ez urpean igeri egiteko betaurrekorik ez urpean igeri egiteko beste baliabiderik ere, baina bai igeri egiteko betaurrekoak.
Egiteko modua: abiatze seinalearen ondoren, izangaia uretara botako da eta igerian 100 metro eginen ditu (25 metroko bi igerialdi joateko eta 25 metroko bi igerialdi etortzeko). Igerileku ertzetik aterako dira, uraren arrasetik eta geldirik egon ondoren. Ez da erabiliko irteerako eserlekurik.
Saialdi bakarra eginen da.
Saialdia baliogabetzat joko da, eta baztertzeko arrazoi, baldin eta izangaiak:
-Kortxo-ilarak edo igerilekuaren alboko kaleak euskarri moduan edo abiada hartzeko erabiltzen baditu.
-Igerilekuaren ertzei heltzen badu atseden hartzeko.
-Igerilekuaren zola ukitu edo hura erabiliz abiada hartzen badu.
-Kalez aldatzen bada.
Noranzkoan aldatzean ez badu pareta ukitzen.
Bi irteera baliogabe egiten baditu.
Puntuazioa: ondoko eskala honen araberakoa izanen da (segunduetan emandako denbora, ehunenak kontatu gabe).
TARTEA-GIZONAK TARTEA-EMAKUMEAK PUNTUAZIOA
1'29" baino gehiago 1'29" baino gehiago baztertua
1'19"tik 1'29"ra 1'24"tik 1'29"ra 10
1'14"tik 1'18"ra 1'19"tik 1'23"ra 12
1'10"tik 1'13"ra 1'15"tik 1'18"ra 14
1'07"tik 1'09"ra 1'12"tik 1'14"ra 16
1'05"tik 1'06"ra 1'10"tik 1'11"ra 18
1'04" edo gutxiago 1'09" edo gutxiago 20
3. Epaimahaiaren behin betiko osaera finkatzea, honela:
-Mahaiburua: José Javier Boulandier Herrera, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko Aurreneurri, Su Itzaltze eta Salbamenduko zuzendaria.
Ordezkoa: Javier Vitrián Arigita, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko kudeaketa zuzendaria.
-Mahaikidea: Félix Esparza Fernández, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko suhiltzaile-ofiziala.
Ordezkoa: Carlos Orta González de Orduña, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko Kanpainen, Erreskate Taldeen eta Talde Berezien Arloko burua.
-Mahaikidea: Francisco Javier Echeverría Iriarte, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko Aginte eta Sostengu Arloko burua.
Ordezkoa: Francisco Javier Garayoa Gurucharri, Nafarroako Larrialdietako Agentzia erakunde autonomoko suhiltzaile-ofiziala.
-Vocal: Rubén Aldaz Zabala, Nafarroako Larrialdietako Agentziako Langileen Batzordearen proposamenez izendatua, langileen ordezkari gisa.
Ordezkoa: Josu Miren Oitz Ibarrola, Nafarroako Larrialdietako Agentziako Langileen Batzordearen proposamenez izendatua, langileen ordezkari gisa.
-Mahaikide idazkaria: José María Canales Arana, Barne Zuzendaritza Nagusiko Giza Baliabideen Kudeaketa Ataleko burua.
Ordezkoa: Begoña Martínez Barrado, Nafarroako Larrialdietako Agentziako Gai Ekonomiko-administratiboen eta Langileriaren Kudeaketaren Arloko burua.
4. Adieraztea hautatzeko faseko lehenbiziko proba 2007ko azaroaren 4an izanen dela, 9:00etan, Nafarroako Unibertsitate Publikoko (Arrosadiko campusa, zk.g., Iruña), gelategian, lehen solairuan, ondoren agertzen den banaketarekin:
-111. gela.
Abaurrea San Juan, Fermínetik Ayala Sánchez, Fernandoraino
-112. gela.
Ayensa Iribas, Miren Ainaratik Díaz Securun, Ikerreraino
-113. gela.
Diaz Velasco, Palomatik Gil Aguirre, Joseraino
-114. gela.
Gil Guruceaga, Aitorretik Larumbe Galech, Javierreraino
-115. gela.
Larumbe Galech, Victorretik Miranda Argüelles, Danieleraino
-116. gela.
Molina Agreda, Eduardotik Reta Frias, Idoyaraino
-121. gela.
Reta Ibarretik, Carlosetik Urriza Garcia, Pedroraino
-122. gela.
Urrutia Olletatik, Sandra a Zunzarren Crespo, Aitorreraino
Izangaiek Nortasun Agiri Nazionala, pasaportea edo gidabaimena eta punta lodiko bolaluma beltza aldean dituztela agertu beharko dute. Baztertu eginen dira beren identitatea aipatutako agirien bidez ziurtatzen ez duten izangaiak.
5. Ebazpen hau mahakideei igortzea eta Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan. Adieraztea interesdunei ebazpenaren aurka gora jotzeko errekurtsoa paratzen ahal dutela, Lehendakaritza, Justizia eta Barne kontseilariari zuzendua, jakinarazi eta biharamunetik hilabeteko epean, Herri Administrazioen Araubide Juridikoari eta Administrazio Prozedura Erkideari buruzko azaroaren 26ko 30/1992 Legeko 114. eta 115. artikuluetan xedaturikoarekin bat. Lege hori urtarrilaren 13ko 4/1999 Legearen bidez aldatu zen.
Iruñean, 2007ko urriaren 15ean.-Funtzio Publikoaren zuzendari nagusia, Gregorio Eguílaz Gogorza.
ERANSKINA
Onartuen eta baztertuen behin betiko zerrenda
-Txanda irekia.
Onartuak:
ABAURREA SAN JUAN, FERMIN
ABIO URIARTE, GORKA
ACEDO GOÑI, LUIS ANGEL
AGUADO APARICIO, FERNANDO JOSE
AGUIRRE DELGADO, CESAR
AGUIRRE JIMENEZ, IGOR
AGUIRRE PEREZ, JESUS MARIA
ALARCON RODRIGUEZ, OSCAR
ALBIRA SOLA, KOLDO
ALCUSON SANCHEZ, CRISTIAN
ALDABE EGUIA, IÑIGO
ALDAMA BARAHONA, HUGO
ALDASORO OLABEGOYA, SERGIO
ALIENDE GARCIA, EDUARDO MATEO
ALMIÑANA MOJA, JESUS
ALONSO ASTONDOA, FERMIN
ALONSO CASTELLANOS, JOSE ANGEL
ALONSO GONZALEZ, DIEGO
ALONSO LOUREIRO, ALBERTO
ALVAREZ DE EULATE HERNANDEZ, ROBERTO
ALVARO DIAZ, IGNACIO JAVIER
ALZUETA GOYENECHE, CARLOS VENANCIO
ALZUGARAY PEREZ, EDUARDO
AMATRIA LOPEZ, DAVID
AMATRIAIN BOLEAS, MIGUEL HELIOS
AMELIBIA ANDUEZA, VICENTE
ANCIN PAGOTO, DANIEL
ANDRES ALBIASU, JOSE MIGUEL
ANTUÑANO FERNANDEZ, FERNANDO
ANUNCIBAY ANDRES, CARLOS ANGEL
AQUERRETA ROMEO, XABIER
ARAMENDIA ROMERO, IÑAKI
ARANEGA LIRIA, JACINTO
ARANZADI AYARRA, CESAR
ARCELUS SAN SEBASTIAN, KEPA
ARELLANO ASIN, IVAN
ARETA ECHEVERRIA, EKAITZ
ARGOTE ESCRIBANO, JAVIER
ARISTU GARCIA, ALBERTO
ARISTU GARCIA, CARLOS
ARIZ MICHEL, ION MIKEL
ARIZALETA SOTO, CESAR
ARMENDARIZ LAZARO, IVAN
ARMENDARIZ SENOSIAIN, IÑAKI
ARMENDARIZ ZABALZA, ANDRES
ARNAL PARDOS, DAVID
AROCENA RIVEIRA, HARITZ
ARRAIZA MARTIARENA, JUAN LUIS
ARRARAS AYERDI, FRANCISCO JAVIER
ARREDONDO LOPEZ, GABRIEL
ARREGUI IBORRA, JOSE
ARRUIZ BARRADO, IDOIA
ARTAZCOZ NUÑEZ, PABLO
ARTIEDA CADENA, REBECA
ARZOZ DIAZ DE CERIO, TEOFILO
ASO MASCARAY, FRANCISCO JAVIER
AYALA SANCHEZ, FERNANDO
AYENSA IRIBAS, MIREN AINARA
AYESA NAVARRETE, FRANCISCO
AYUELA DEL BARRIO, IVAN
AZANZA ILZARBE, DAVID
AZANZA MARTINEZ, FERMIN
AZCONA IRURZUN, URTZI
AZCONA VICUÑA, IVAN
AZPARREN LOPEZ, MIKEL
BAIGORRI BELAZA, GAIZKA
BARBARIN GARCIA, JUAN MARIA
BARRENA IRIGOYEN, ANDONI
BARRIO CORTES, ROBERTO TOMAS
BASARTE ARMENDARIZ, JOSE RAMON
BELAUNZARAN MARIEZCURRENA, DOMINGO
BELOQUI ICETA, JON
BENGOECHEA BADIOLA, AITZOL
BEORLEGUI CRUZ, DAVID
BERASTEGUI LIZARRAGA, ASIER
BERDUQUE GARCIA, JAVIER
BERIAIN SANCHEZ, DANIEL
BERIAIN SANCHEZ, MIKEL
BERMEJO MARTINEZ, RUBEN ANTONIO
BERROZPE JARAUTA, JOSE JAVIER
BILBAO ANDUIZA, GORKA
BIURRUN SAEZ, ROBERTO
BLASCO GUEROLA, MARIA DE LA ASUNCION
BLASCO PASCUAL, ALVARO
BONAFONTE VILLANUEVA, BRUNO
BONEL SANCHEZ, JUAN CARLOS
BONERA BRUN, ALEJANDRO
BORGOÑON LOPEZ, ALBERTO
BOZMAN LOPEZ, PALOMA MARIA
BRAVO IZCO, ROBERTO
BRUNTON ESPARZA, ALEXANDER CRISTHOPER
BUSTO GIL, JESUS ANGEL
CABEZAS FERNANDEZ, DIONISIO
CABODEVILLA MARTINEZ-LOSA, OSCAR
CALVERA ANDREU, FERNANDO
CALVETE AGUILAR, JOSE LUIS
CALVO ORTIZ, IMANOL
CASADO BLANCO, JOSE RICARDO
CASADO LOPEZ, ANTONIO JOSE
CASANOVA FLORES, ALBERTO
CASANOVA IGUZQUIZA, MIKEL
CELAYETA ALZURI, JOSU
CEMBORAIN DE ESTEBAN, JOSEBA ANDONI
CEPEDA GARCIA, JAIME
CERDAN VITAS, DAVID
CESAR GOÑI, ENEKO
CHAO GARCIA, OSCAR JAVIER
CHASCO GURRUCHAGA, XABIER
CIRIZA BEREAU, XABIER
CLEMENTE SANCHEZ, JORDI
COLL CAPELLE, JOSE RICARDO
COLLADO ALONSO, EDUARDO
CONDEARENA ORTEGA, FERMIN
CORDERO IBARROLA, ROBERTO LUIS
CORTEA MARITORENA, JOAQUIN
CRESPO EGUILAZ, IÑIGO
CRESPO ERCILLA, IURGI
CRESPO SARASA, SERGIO
CRISPIN PAOLA, IÑAKI
CRUZ PASCUAL JUAN CARLOS
CUERVO FERNANDEZ, SERGIO
DALLO DIAZ DE CERIO, JAVIER
DE FELIPE GOMEZ-ZORRILLA, FERNANDO
DE JUAN NAVAZO, IGNACIO
DE PEDRO DIAZ, DAVID
DEL CASTILLO FIUZA, JAVIER
DEL RIO ARRESE, MIGUEL ANGEL
DELGADO PUENTE, JORGE
DELGADO RAMOS, EDUARDO
DIAZ DE RADA GIL, JAVIER DAVID
DIAZ NIETO, DAVID
DIAZ OLZA, DANIEL
DIAZ SECURUN, IKER
DIAZ VELASCO, PALOMA
DIEZ JUSTE, EDUARDO
DIEZ PEÑA, XABIER
DIEZ RIPA, JESUS
DOMINGUEZ BACAICOA, SANTIAGO IGNACIO
DOMINGUEZ ECHAVARRI, IGNACIO ANDRES
DOMINGUEZ GOICOECHEA, MIKEL
DOMINGUEZ PEREZ, FERNANDO
DONAZAR ALBERRO, JESUS MARIA
DONLO MILAGRO, JUAN PEDRO
DURAN MORALES, FEDERICO
ECHAVARREN RECALDE, DAVID
ECHAVARRI SAN MIGUEL, AITOR
ECHEVERRIA LACALLE, FERNANDO JESUS
ECHEVERRIA MINDEGUIA, MIGUEL ANGEL
EDERRA BELOQUI, ADUR
EGEA CASTAN, FRANCISCO JAVIER
EGUARAS BURGOS, MIKEL
EGUILLOR ROMERO, IGNACIO
EGUILUZ YARRITU, FERNANDO
EL KORTBI MARTINEZ, HAMID
ELIA ARBIZU, ALFREDO
ELIZAGARY URDIAIN, ANDER
EQUIZA ELIAS, IOSU
ERVITI ILUNDAIN, ALVARO
ESCALERA MARTINEZ, MAURO
ESCRIBANO SANTAMARIA, JAVIER
ESLAVA ZABALETA, DIEGO
ESLAVA ZABALETA, ENRIQUE
ESPARZA REMON, JESUS
ESPIGA LASA, DAVID
ESPIGA LASA, ROBERTO
ESQUIROZ ECHEBERRIA, EDUARDO
ESTANGA BERAZA, JOSU
ESTRELLA CHAMORRO, CARLOS MANUEL
EZCURRA GASCUE, XABIER
EZQUER ALVAREZ, RAFAEL GREGORIO
FABO PETRICORENA, JAVIER
FEIJOO FERNANDEZ, MIGUEL
FERNANDEZ BLANCO, FERNANDO
FERNANDEZ FERNANDEZ, CARLOS
FERNANDEZ GALLEGO, MIGUEL ANGEL
FERNANDEZ LANDA, OSCAR FRANCISCO
FERNANDEZ RUPEREZ, JOSE JAVIER
FERRER GARCIA, FRANCISCO JAVIER
FILOSO MELLADO, ANGEL
FRANCESENA ZUBILLAGA, JON MIREN
FUENTES LOS ARCOS, JESUS
GABASA VICENS, MIGUEL ANGEL
GAINZA BERRADE, EDUARDO
GALDEANO ARMENDARIZ, EDUARDO
GALDEANO CALANDA, ENRIQUE
GALLEGO LABRADOR, FRANCISCO DANIEL
GAMBARTE URRIZA, ANGEL
GAMBOA PETRIRENA, PEDRO JOSE
GARBAYO PIUDO, JULIO
GARCES FERNANDEZ, FRANCISCO
GARCIA CALATAYUD, ESTEFANIA
GARCIA DEL ALAMO, CRISTIAN
GARCIA GARCIA, JONATAN EMILIO
GARCIA GIL, RAUL
GARCIA ITURRALDE, JOSE MARIA
GARCIA OSINAGA, PEDRO
GARCIA OYARZABAL, JAVIER
GARCIA OYARZABAL, SANTIAGO
GARCIA PARDOS, ANGEL
GARCIA SERRANO, MARTIN FRANCISCO
GARCIA VICENTE, FERMIN
GARCIA-ASENJO ROZAS, DANIEL
GARDE AGUIRRE, JUAN
GARDE ALASTUEY, IKER
GARDE ARANGUREN, XABIER
GARECHANA VILLA, ZIGOR
GARJON CORONADO, ROBERTO
GARRIDO LOPEZ, RUBEN
GASTON CHAVES, MARIO
GAYARRE VICENTE, VICTOR JOSE
GAZTELU GARDE, ARITZ
GIL AGUIRRE, JOSE
GIL GURUCEAGA, AITOR
GIL ZALBA, JOSE MARIA
GIMENEZ LUNA, EDUARDO
GODOY MURILLO, JOSE MIGUEL
GOICOA ARBILLA, EDUARDO
GOICOECHEA BERASATEGUI, JUAN JOSE
GOMARA UCAR, DIEGO
GOMEZ ALVAREZ, JORGE
GOMEZ RANDEZ, JUAN JOSE
GONZALEZ PAVON, JON KARLOS
GOÑI ARRIETA, BEÑAT
GOÑI ROS, FELIX
GORRIZ BIESA, FRANCISCO JAVIER
GUARDIOLA, GONZALO
GUEIMONDE GARCIA, JONATAN
GUELBENZU SOLSONA, JAIME
GÜEMES LOPEZ, CARLOS
GUERGUE JAUREGUI, IÑAKI
GUIBERT ARRASTIA, SANTIAGO
GURPEGI ARTIKA, ENEKO
GUTIERREZ PEDRERO, AITOR
HERNAIZ ORMAECHE, AITOR
HERNANDEZ CLAVIJO, JONAS
HERNANDEZ FERNANDEZ, JAVIER
HERNANDEZ MONAGO, PEDRO MIGUEL
HERRERA GOMEZ, FRANCISCO JAVIER
HERRERA TORRELLAS, RUBEN
HERRERO GONZALEZ, KEPA
HERREROS MARTIN, JAVIER
HIDALGO SINDE, SERGIO
HIDALGO VILCHEZ, MARCOS
HUALDE ARRIADA, MIGUEL MARIA
HUALDE ERASO, JAVIER MARIA
HUARTE GALARZA, DAVID
HUARTE MATEO, DIEGO
HUERTA NAVARRO, RAUL
HUICI OROZ, UNAI
IBARRA ARTOLA, ARKAITZ
IBARROLA GALLEGO, JOSE ANTONIO
ICHASO RAN, DANIEL
IGUAZ PERNAUTE, JOSE LUIS
IJURCO OYARZUN, AITOR
IJURCO SARALEGUI, ETOR
ILINCHETA NAVARRO, EDUARDO
ILZARBE GOÑI, SERGIO
IMIZCOZ GOÑI, JAVIER
IÑARREA ECHENIQUE, MIGUEL ANGEL
IÑIGUEZ ASIO, IGNACIO JOSE
IRAZOQUI EZCURDIA, IÑIGO
IRIARTE PEREZ DE EULATE, IÑAKI
IRIARTE UNCITI, MIKEL
IRISO SANCHEZ, IGNACIO
IRUJO GALLO, JOSE RAMON
ITULAIN URRUTIA, PABLO
ITURBIDE MUNILLA, JAVIER
ITURRIA AYERRA, PEDRO MARIA
IZCO CRUZ, VICTOR
IZQUIERDO ZARRANZ, RUBEN
JACA LACUNZA, URTZI
JAUME BLANCO, CESAR ALEJANDRO
JIMENEZ ARGÜELLO, JUAN MIGUEL
JIMENEZ CANFLANCA, JOSE ANTONIO
JIMENEZ PALACIOS, FRANCISCO JESUS
JIMENEZ PEREZ, RUBEN
JIMENEZ SARASATE, IÑIGO
JIMENEZ SARASATE, RAUL
JUANIZ JUANENA, MIKEL XABIER
JUANTO LACABE, KOLDO
JUVERA VILLEGAS, GABRIEL
LABIANO HERRERA, SANTIAGO
LACARTE COSCULLUELA, ALBERTO
LAINEZ AGUIRRE, OSCAR
LAMANA MARTINEZ, SERGIO
LAMANA SIMON, RICARDO
LANA CAMBRA, MARIA ISABEL
LANDER IPARRAGUIRRE, AITOR
LARRASOAIN GOÑI, JON JOSU
LARUMBE BURGUETE, JAVIER
LARUMBE FERNANDEZ, UNAI
LARUMBE GALECH, JAVIER
LARUMBE GALECH, VICTOR
LATASA LASA, DAVID
LATRE SAMPIETRO, DAVID
LAVIÑETA ROMANO, JORGE
LEACHE MARTINEZ, JORGE
LECUMBERRI LARA, GORKA
LEGARIA LERGA SANTIAGO
LEIZA ARRAZTOA, PATRICIA
LEIZA IDIAZABAL, ASIER
LERGA GURPEGUI, DANIEL
LERIN GOMEZ, MARIA ISABEL
LESAGA ORRADRE, AITOR
LINARES FANO, IGNACIO
LINZOAIN RAMOS, IKER
LIZARRAGA GARCIANDIA, JUAN FELIPE
LIZARRAGA IRIGOYEN, RAUL AGUSTIN
LIZARRAGA MORANDEIRA, IKER
LIZARRAGA PELLO, GORKA
LIZASOAIN ORTEGA, RAMON
LOPETEGUI SALVIDE, ISATSI
LOPEZ BARBERO, ALFONSO
LOPEZ CERRO, MARIA TERESA
LOPEZ DE DICASTILLO ALBIZUA, FELIX MARIA
LOPEZ FONTANA, DANIEL
LOPEZ VANACLOIG, RAUL
LOZANO DE DIEGO, JAVIER
LOZANO DELGADO, PEDRO
LOZANO FIGUEROA, JOSE ANTONIO
MAEZTU JIMENEZ, IGNACIO JAVIER
MAISTERRA ELIZONDO, GORKA
MALUMBRES MURILLO, MIGUEL ANGEL
MANCHO ARINA, CARLOS
MANSOA NIETO, DAVID
MANTEROLA ABADIAS, ENAUT
MAQUIRRIAIN ANTOÑANZAS, FERMIN
MARCALAIN SALABERRI, JON ANDER
MARCILLA MANGADO, SERGIO
MARCOS IZAL, JOSEBA
MARCOS UCAR, MARIANO
MARITORENA CENOZ, JOSE ANTONIO
MARQUINEZ MAULEON, SERGIO
MARTIN ERANSUS, JAVIER FELIX
MARTINEZ ARBELOA, IÑAKI
MARTINEZ ASURMENDI, XABIER
MARTINEZ AZPILICUETA, ALEJANDRO
MARTINEZ GUEMBE, RUBEN
MARTINEZ HERAS, DAVID
MARTINEZ IRIGOYEN, IKER
MARTINEZ LEZA, IKER
MARTINEZ LOPEZ, JAVIER
MARTINEZ NAVARRO, MIGUEL RAMON
MARTINEZ OSES, IGNACIO
MARTINEZ PEREZ, FRANCISCO JAVIER
MARTINEZ SANCHEZ, ESTIBALIZ
MARTINEZ USUNARIZ, PEDRO
MARTURET ILUNDAIN, PABLO
MATA ITURRALDE, RICARDO
MATEOS PRIETO, LUIS MARIA
MELERO LACASIA, MAITANE
MELO TORRES, JUAN
MENDEZ FURELOS, CESAR
MENDIA BAIGORRI, JON GURUTZ
MENDIA VALENCIA, DANIEL
MENDILUZE URIA, KOLDO
MENDIOROZ MARTINEZ, PEDRO JOSE
MENENDEZ ITURRI, XABIER
MERINO MAEZTU, PABLO
MIGUEL MARCELO, ENRIQUE
MIGUELIZ ANDUEZA, LUIS
MIRA GARCIA, JOSE MARIA
MIRANDA ARGÜELLES, DANIEL
MOLINA AGREDA, EDUARDO
MOLINA AGREDA, PABLO
MOLINA PEREZ, HUGO
MONEVA MONZO, OSCAR
MONREAL PEIRO, AITOR
MONTERO GARCIA, MIGUEL ANGEL
MONTERO GARRIDO, NICOLAS
MONZON ESPINOSA, PABLO ANDRES
MORENO ADAME, LUIS JAVIER
MORENO ZUECO, JOSE ANGEL
MUERZA EZQUERRO, FERNANDO
MUGICA JIMENEZ, JON
MUNARRIZ MUTILVA, MIKEL
MUÑOZ BARCO, OSCAR
MUÑOZ GONZALEZ, JAVIER
MUSGO MONENTE, JORGE
NAVA OLORIZ, OSCAR
NAVARLAZ RODRIGUEZ, JAVIER
NEVADO GASTON, FRANCISCO JAVIER
NIETO CANALES, FRANCISCO
OJER ARAMENDIA, ROBERTO
OLAGUE URRIZA, MIKEL
OLAVERRI IGARTUA, LUIS MARIA
OÑATE MUZAS, ANDER
ORIA OSTIZ, RUBEN
ORTEGA FERNANDEZ, DIEGO
OSES BARANDALLA, HECTOR JAVIER
OSES LANDA, JESUS
OSETE ARDANAZ, JOKIN
OTEGUI IRIBAR, ASIER
OTEIZA LIZASO, DANIEL
OTONDO AIZPURU, JULEN
PACHA URTEAGA, VANESA
PARDO MARTINEZ, JORGE
PARICIO ECHEVERRIA, IGNACIO
PASCUAL RODRIGUEZ, ANDER
PASQUEL HUARTE, RUBEN
PASTOR IZCO, MIKEL
PAZ POZO, BORJA FRANCISCO
PEÑAS PARRILLA, FRANCISCO JOSE
PEREZ ANDRADA, VICTOR DAVID
PEREZ CASCAJARES, EMILIO
PEREZ DE CIRIZA SAN MARTIN, IÑAKI
PEREZ DE EULATE PEREZ DE EULATE, SERGIO
PEREZ DE PIPAON HERMOSO, IVAN
PEREZ GARCIA, DAVID
PEREZ LOPEZ, MARTIN
PEREZ MILLAN, CARLOS
PEREZ PEREZ, OSCAR
PEREZ SANCHEZ, JAVIER
PEREZ TOME, HECTOR
PINA BIENZOBAS, DAVID
PINO MUNIAIN, BEATRIZ
PIÑERO LARRASOANA, VICTOR MANUEL
PORTILLA VILLASANTE, IÑIGO
PORTUONDO FERRER, JOAQUIN
PRIETO CILLERO, ALEJANDRO
PRIM MONREAL, DIEGO
PRIM MONREAL, FRANCISCO JAVIER
RAZQUIN FLORES, TXOMIN
RAZQUIN ONGAY, EDUARDO
REGALADO GARCIA, OSCAR
REMIREZ ALCALDE, JAVIER
REMIREZ ROSADO, ARKAITZ
REPARAZ PEREZ, PATXI
REQUENA GARCIA, XABIER
RESANO IGOA, IBAN
RESTITUTO BLANCO, SAMUEL
RETA FRIAS, IDOYA
RETA IBAR, CARLOS
REYERO ARTETA, DAVID
RIESCO GOÑI, ALBERTO
RIEZU BURGOS, DAVID
RIPA GIL, ISMAEL
RIPODAS VALENCIA, JAVIER
RIVAS IBAÑEZ, JOSE RAMON
RIVAS MARTINEZ, EDUARDO
RODERO LAFUENTE, JAVIER
RODRIGUEZ ALTUNA, JOEL
RODRIGUEZ ARRAYAGO, JAVIER
RODRIGUEZ CHAVARRI, DAVID
RODRIGUEZ GARCIA, JAVIER
RODRIGUEZ GONZALEZ, ALEJANDRO RAUL
RODRIGUEZ LOZANO, DIEGO
RODRIGUEZ MORAN, ALEJANDRO
RODRIGUEZ YERRO, ENEKO
ROMAN VIGUERA, DAVID
ROS IRIGOYEN, IÑIGO
ROS IRIGOYEN, SERGIO
RUBIO FERNANDEZ, ALEJANDRO
RUEDA ROLDAN, FRANCISCO JAVIER
RUIZ DE AGIRRE, EIDER
RUIZ OTERO, ASIER
SAENZ DEL CASTILLO DIAZ DE GUEREÑU, AITOR
SAGARDIA URROZ, DAVID
SAGARDOY FIDALGO, JAVIER ASIS
SAINZ CUEVA, JOSE MARIA
SAINZ DE VICUÑA HERNANDEZ, AITOR
SAINZ VALER, FRANCISCO JAVIER
SALINAS OLCOZ, JAVIER
SALINAS URIZ, RUBEN
SALVATIERRA CIAURRIZ, IGNACIO
SAN JULIAN RODRIGUEZ, PABLO
SAN MARTIN OSES, PABLO
SAN MIGUEL RECALDE, IVAN
SANCET EZPELTA, JON
SANCHEZ AYENSA, JUAN JOSE
SANCHEZ GOÑI, FERNANDO
SANCHEZ GUTIERREZ, FRANCISCO
SANCHEZ IRISO, JESUS
SANCHEZ ISASI, XABIER
SANCHO GOÑI, DIEGO
SANJUAN PRIETO, PEDRO MARIO
SANROMAN GALLEGO, SUSANA
SANTA COLOMA UGARTE, JOSEBA KOLDOBIKA
SANTESTEBAN SALDISE, FELIX
SANZ MIRABAL, SAMUEL
SANZ MORALES, FRANCISCO JAVIER
SANZ PASCUAL, IMANOL
SARDINO CEREZUELA, HECTOR
SEGURA ECHEVERRIA, CARLOS JAVIER
SENOSIAIN ETAYO, JOSE MARIA
SEVERIANO PECHARROMAN, FRANCISCO JAVIER
SIMON AGUADO, MARIA ANGELES
SOLA GUINDA, JAVIER
SOLA MENDEZ, VICTOR
SOLA MENDEZ, XABIER
SORBET SANCHEZ, FRANCISCO JAVIER
SUESCUN ERVITI, AINGERU MIREN
TABAR HUARTE, JOSE LUIS
TARANCON LOPEZ, DAVID
TARAZONA LIZARRALDE, FRANCISCO JAVIER
TELLO JIMENEZ, DAVID
TEMPRANO GONZALEZ, MARCELO
UCAR SOLA, ENRIQUE
UCAR SOLA, MIKEL
UDI MANCHO, JAVIER
URDACI NAVARCORENA, MIGUEL ANGEL
URDACI UCEDA, IÑAKI
URDANOZ SANZ, LUIS ANDRES
URDIAIN GOÑI, MIKEL
URDIAIN JIMENEZ, JOSE LUIS
URDICIAIN BEORTEGUI, SERGIO
URDIN VERGARA, HECTOR
URRESTARAZU ARINA, ROBERTO
URRIZA GARCIA, JESUS
URRIZA GARCIA, PEDRO
URRUTIA OLLETA, SANDRA
URTASUN PASCUAL, IVAN
URTEAGA MARTIN, HIBAI
URZAINQUI LANDA, JAVIER
USTARROZ ZUBICOA, EDUARDO
VALBUENA IBAÑEZ, ROBERTO
VALDES FERRI, JAVIER
VALENCIA ZAPATA, PEDRO
VALERO EXPOSITO, ANDONI
VALVERDE NAVARRO, OSCAR
VARELA MELERO, JOSE ANTONIO
VARGAS MARIN, ALBERTO
VAZ GALHARDO, VICTOR
VELASCO SALINAS, ASIER
VENTURA HERNANDEZ, MARIO
VERTIZ IRIGOYEN, MIKEL
VICENTE IGEA, AITOR
VICENTE LOPEZ, IBAN
VIERA MEDINA, ARMICHE
VILLAFRANCA LALAGUNA, MIGUEL ANGEL
VILLAGOMEZ MARTINEZ, DAVID
VILLANUEVA OLLER, IKER
VILORIA OCHARAN, DAVID
VIZCAY CAPAPAY, SERGIO
VIZCAY ENERIZ, DAVID
WEISSENBERG, THOMAS
YABAR URZAINQUI, ASIER
YOLDI VALERO, ALVARO
ZABALEGUI LARREA, ROBERTO
ZABALZA BAYONA, ION
ZALDIVAR PARIENTE, ADRIAN JOSUE
ZALDUA ECHEVERRIA, BORJA
ZALDUA ESTEBAN, MIKEL
ZARRANZ OSINAGA, XABIER
ZUBILLAGA ESTEBANEZ, NICOLAS
ZUFIAURRE LASA, ION
ZUNZARREN CRESPO, AITOR
Baztertuak:
1. Eskaerak aurkezteko epea bukatu baino lehen 36 urteak beteak edukitzeagatik (2.1.2.a araua):
ANSOTEGUI URIBARRI, KEPA
APODACA GOROSTIDI, JUAN
GARCIA PUNCEL, MARCELO
HUARTE ALZUETA, MIKEL XAVIER
MARTINEZ MONREAL, MIGUEL MARIA
TELLERIA URQUIDI, JOSEBA IKER
2. Deialdian parte hartzeko eskabidea sinatu gabe aurkezteagatik:
GONZALEZ ORTIZ, ADRIAN
3. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (base 3.2.a araua):
GAVIRA ESCRIBANO, VICTOR
GONZALEZ SANCHEZ, ALBERTO
IGLESIAS YUGUERO, OSCAR
SAN VICENTE BLANCO, ALEJANDRO
TISCAR BLANCA, ANTONIO
VEGA CARRERA, OSCAR
4. Tasak ordaindu izanaren frogagiria ez aurkezteagatik (3.2.b araua):
AMORES SAA, RUBEN
5. Tasak ez ordaintzeko aurreikusten den zinpeko adierazpena ez aurkezteagatik (3.2.arauaren 5. atala):
TRICAS VELASCO, LORENZO
6. Ziurtagiri mediko ofiziala ez aurkezteagatik (3.2.c araua):
EGÜES CATALAN, SANTIAGO
GARCIA ZABALA, IÑIGO
LEGARREA IÑARREA, MIGUEL
7. Deialdi hau argitaratu baino lehenagoko ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua):
USIETO LABORDA, ANGEL JOSE
8. Izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua):
ARTECHE CENZANO, AMAYA
DIARTE ROMEO, EDUARDO JOSE
DIAZ DE ALDA URCELAY, PABLO
ESCUDERO ADAN, VICTOR RAFAEL
GALLEGO RETEGUI, JOSE IGNACIO
IBARRA IBENS, IKER
IRISARRI ADOT, JAVIER
LABIANO SANTACILIA, ORHI
LUCENA MARTINEZ, GORKA
NUÑEZ DE LEON, ENRIQUE
VALENCIA LEOZ, OSCAR
VEGA VALENCIA, JON
VILORIA OCHARAN, RAUL
9. Deialdian eskatzen den tituluaren fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.d araua):
ASTRAIN MENDOZA, IÑIGO
BIDEGAIN INDART, GORKA
CHUECA PASCUAL, RUBEN
COMESAÑA ABALDE, IVAN
HERNANDO DIEZ, VICTOR MANUEL
LAVILLA PASCUAL, HUGO JOSE
MUNIOZGUREN PIRLA, JAVIER
RAMOS GONZALEZ, BORJA
SALES RIOS, JAVIER
10. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia eta titulua konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a eta 3.2.d. arauak):
ARBULU SAN PEDRO, IGNACIO
ARNEDO HERNANDEZ, IGNACIO
BILBAO GOIRI, JON ANDER
FERNANDEZ VIZCAY, IGNACIO
HERRERO MARTIN, ISRAEL
ITURRIAGA ALEVIA, SERGIO
JIMENEZ RUIZ, JOSE MIGUEL
MARTINEZ PABLOS, MANUEL ANGEL
MUGA PEREZ, DIEGO
PERAL MORAN, JOSE ANTONIO
URARTE ARRIADA, GERARDO
11. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua) eta tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua):
VIGUERA ASTORGA, ALVARO
12. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua) eta tasak ez ordaintzeagatik (3.2.b araua):
MIJANGOS AMEZAGA, IKER
13. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua), tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua) eta izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua):
MARIN JEREZ, FRANCISCO XAVIER
14. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua), tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua) eta tasak ez ordaintzeagatik (3.2.b araua):
MAJO PERNUDO, HARITZ
MARTINEZ OSES, MIGUEL
15. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua), tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua) eta tasak ez ordaintzeko aurreikusten den zinpeko adierazpena ez aurkezteagatik (3.2.arauaren 5. atala):
FRIAS FERNANDEZ, IKER
16. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua), tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua) eta izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua):
RODRIGUEZ MELENDO, IVAN
17. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.a araua), tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua) eta tasak ez ordaintzeagatik (3.2.b araua):
REMIREZ EL BUSTO, PABLO
18. Tasak ez ordaintzeagatik (3.2.c araua) eta izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten duen ziurtagiri mediko ofiziala ez aurkezteagatik (3.2.c araua):
FIRVIDA SOLAR, MARIO
SERRALVO GOMEZ, RAQUEL
UCAR REMIRO, ELISABETH
19. Izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten duen ziurtagiri mediko ofiziala ez aurkezteagatik (3.2.c araua) eta tituluaren fotokopia konpultsatu gabe aurkezteagatik (3.2.d araua):
ANTON SANTAMARIA, JUAN JOSE
20. Tasak ez ordaintzeagatik (3.2.b atala) eta izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua)
LOSA LAS HERAS, ENEKO
21. Tasak ez ordaintzeko zinpeko adierazpena ez aurkezteagatik (3.2. b arauaren 5. atala) eta izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua):
CORRAL RUIZ, CRISTOBAL
22. Izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten ez duen ziurtagiri mediko ofiziala aurkezteagatik (3.2.c araua) eta tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua):
CALLEJA ROMERO, ALBERTO
SANCHEZ ALARCIA, AITOR
23. Tasak ez ordaintzeko zinpeko adierazpena ez aurkezteagatik (3.2.b arauaren 5. atala) eta tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua):
ADAN PEREZ, RAUL
24. Tasak ez ordaintzeko Enplegu Bulegoak luzaturiko ziurtagiria ez aurkezteagatik (3.2.b arauaren 4. atala):
CUERO FUENTECILLA, JOSE ANTONIO
25. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.a araua), izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten duen ziurtagiri mediko ofiziala ez aurkezteagatik (3.2.c araua) eta tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua)
BORDONABA MARIN, MIGUEL
HERNANDEZ ARMENDARIZ, ARTURO
ORTIZ DEL OLMO, DANIEL
26. Nortasun Agiri Nazionalaren bi aldeen fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.a araua), tasak ez ordaintzeagatik (3.2.b araua), izangaiak deialdiaren III. eranskinean agertzen diren proba fisikoak egiteko gaitasuna duela adierazten duen ziurtagiri mediko ofiziala ez aurkezteagatik (3.2.c araua) eta tituluaren fotokopia konpultsatua ez aurkezteagatik (3.2.d araua):
CORRES ARREGUI, JOSEBA
NOVILLO GASTON, JUAN
RAMOS MARTIN, LUIS JORGE
-Igoera txanda.
Onartuak:
AZANZA ILZARBE, ALBERTO SANTIAGO
BARRERO CAMARZANA, MITXEL
BENGOECHEA FELIPE, JOSE JAVIER
CATALAN IBAÑEZ, FRANCISCO JAVIER
GARCIA PEREZ, FRANCISCO
MARTINEZ ESTEBAN CRISTIAN
OLLETA BURGUETE, JOSE LUIS
OROZ NARVAEZ, JAIME
OSUNA MARTINEZ, ADOLFO
SANTESTEBAN MIJANGOS, GABRIEL
SEGURA GIL, JOSEBA KOLDO
ZUDAIRE BARACE, EDUARDO
Baztertuak:
1. Nafarroako Administrazio Publikoetako bateko kide edo Nafarroako Foru Komunitateari eskualdatutako Justizia Administrazioko zerbitzuei atxikitako langile finko edo Nafarroako Parlamentuko funtzionario ez izateagatik (2.1.2.f oinarria):
ALBIRA SOLA, KOLDO
PIÑERO LARRASOANA, VICTOR MANUEL
2. Nafarroako Polizia Kidegoetan zortzi urtez zerbitzuak eman izana frogatzen duen ziurtagiria ez aurkezteagatik:
PEREZ LOPEZ, MARTIN
SEVERIANO PECHARROMAN, FRANCISCO JAVIER
UCAR SOLA, ENRIQUE
Iragarkiaren kodea: F0716179
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50