I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Plantilla Organikoa, Lan Eskaintza Publikoa, oposizioak eta lehiaketak
538/2005 EBAZPENA, maiatzaren 12koa, Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendariak emana, Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendariak apirilaren 25ean emandako 467/2005 Ebazpena aldatzen duena. Ebazpen horren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren zerbitzuko maisu-maistren kidegoan sartzeko oposizio-lehiaketaren deialdiko eta maisu-maistren kidegoko karrerako funtzionarioek kidego horretako espezialitate berriak lortu ahal izateko prozeduraren deialdiko epaimahaietan arituko diren kideak izendatu ziren.
Hezkuntza kontseilariak, otsailaren 14ko 23/2005 Foru Aginduaren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren zerbitzuko maisu-maistren kidegoan sartzeko oposizio-lehiaketarako deialdia eta maisu-maistren kidegoko karrerako funtzionarioek kidego horretako espezialitate berriak lortu ahal izateko prozedurarako deialdia onetsi ditu.
Deialdiaren seigarren oinarriaren arabera, epaimahai bat izendatuko da espezialitate eta hizkuntza bakoitzeko eta horien osaera Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratuko da. Espezialitate eta hizkuntza bakoitzera aurkeztutako izangai kopurua dela eta, Giza Baliabideen Zerbitzuak hala irizten badio, epaimahai bat baino gehiago izendatu ahal izanen da. Horrelakoetan, Hautapen batzorde bat eratuko da.
Oinarri horretako 2. puntuan ezartzen da epaimahaia osatuko dutela mahaiburu batek, Hezkuntza Departamentuak zuzenean izendatua, eta lau kidek, zozketa publikoaren bidez izendatuak; azken horiek zuzenean izendatu ahalko dira egoerak hala eskatzen duenean.
Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendariak, apirilaren 25eko 467/2005 Ebazpenaren bidez, Hezkuntza kontseilariak otsailaren 14ko 23/2005 Foru Aginduaren bidez onetsiriko hauta-probetako epaimahaietako kideak izendatu eta haien izenak argitaratu zituen.
Deialdiaren seigarren oinarriaren 3. atalean ezartzen da ordezko kideak izendatuko direla epaimahai bakoitzarentzat, prozedura berari jarraikiz.
Epaimahai batzuen izendapenean akatsak daudela oharturik, bidezko da aldatzea.
Halaber, bidezkoa da euskarazko Haur Hezkuntza espezialitaterako beste epaimahai bat izendatzea.
Horrenbestez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioa arautzen duen abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legearen bigarren xedapen iragankorrarekin bat eta Hezkuntza kontseilariak abuztuaren 22ko 382/2003 Foru Aginduaren bidez eman dizkidan ahalmenak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendariak apirilaren 25ean emandako 467/2005 Ebazpena aldatu eta maisu-maistren kidegoan sartzeko oposizio-lehiaketaren deialdiko seigarren oinarrian aurreikusitako epaimahaien osaera aldatzea ondoko espezialitateetan: Entzumena eta Hizkuntza (gaztelaniaz), Entzumena eta Hizkuntza (euskaraz), Gorputz Hezkuntza (euskaraz), Ingelesa (gaztelaniaz): lehen epaimahaia, Ingelesa (gaztelaniaz): bigarren epaimahaia, Ingelesa (euskaraz), Musika (gaztelaniaz), Musika (euskaraz), Haur Hezkuntza (gaztelaniaz): bigarren epaimahaia, Haur Hezkuntza (gaztelaniaz): hirugarren epaimahaia, Haur Hezkuntza (euskaraz): lehen epaimahaia eta Pedagogia Terapeutikoa (euskaraz). Epaimahaien osaera berria ebazpen honen I. eranskinean ageri da.
2. Haur Hezkuntza (euskaraz) espezialitateko bigarren epaimahaiaren osaera izendatu eta argitaratzea, Hezkuntza kontseilariak otsailaren 14an emandako 23/2005 Foru Aginduaren seigarren oinarriaren lehenbiziko atalean ezarritakoari jarraikiz eta ebazpen honen II. eranskinean ageri den bezala.
3. Aditzera ematea errefusatzea eskatzeko edo abstentzioa adierazteko epea bost egun baliodunekoa izanen dela, Ebazpen hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratzen den egunetik hasita.
4. Ebazpen honen bidez izendatzen diren epaimahaien eginkizunak Hezkuntza kontseilariak otsailaren 14an emandako 23/2005 Foru Aginduan esleitzen dizkienak izanen dira. Foru agindu horren bidez Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren zerbitzuko maisu-maistren kidegoan sartzeko oposizio-lehiaketaren deialdia eta maisu-maistren kidegoko karrerako funtzionarioek kidego horretako espezialitate berriak lortu ahal izateko prozeduraren deialdia onetsi ziren.
5. Hautapen organoetan parte-hartzea nahitaezkoa izanen da organikoki eta funtzionalki Hezkuntza Departamentuaren mende dauden funtzionarioendako eta interesatu guztiek maiatzaren 16ko 202/1991 Foru Dekretuan ezarritako sariak jasoko dituzte langileak hautatzeko epaimahaietan parte hartzeagatik.
6. Ebazpen hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratzea.
7. Ebazpen honen kontra gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahal da, Nafarroako Gobernuari zuzendua, hura argitaratu eta biharamunetik hilabeteko epean.
8. Ebazpen hau igortzea Idazkaritza Tekniko Nagusiari, Giza Baliabideen Zerbitzuko Langileri Atalari, Zerbitzuak Ikuskatzeko eta Ikuskapen Teknikorako Zerbitzuari eta interesatuei, behar diren ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2005eko maiatzaren 12an._Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendaria, José María Gracia Galilea.
I. ERANSKINA
_Entzumena eta Mintzamena (gaztelaniaz):
Mahaiburua: María José García Armendáriz
Ordezko mahaiburua: María Antonia Aldunate Echeverria
1. mahaikidea: Ana Echeverría Goñi
2. mahaikidea: María Dolores Poyo Jimeno
3. mahaikidea: María Pilar Ventura Faci
4. mahaikidea: Ana María Lacunza Lizasoain
Ordezkoa: Juliana Isabel Ardanaz Aicua
Ordezkoa: María Isabel Arzoz Carrera
Ordezkoa: Francisco Javier Azcárate Sola
Ordezkoa: María Begoña Barbarin Marquínez
_Entzumena eta Mintzamena (euskaraz):
Mahaiburua: Yolanda Fernández Belloso
Ordezko mahaiburua: Rosa María Arcauz Ezcurdia
1. mahaikidea: Isabel María Gil Arrocha
2. mahaikidea: Fernando Senosiain Miquelez
3. mahaikidea: Iñigo Zamarguilea Rivas
4. mahaikidea: María Beatriz Irigoyen Olaiz
Ordezkoa: Pablo González Sorzabalbere
Ordezkoa: María Julia Telletxea Txoperena
Ordezkoa: María Carmen Cordón Baztán
Ordezkoa: María Dolores García Cucalón
_Gorputz Hezkuntza (euskaraz):
Mahaiburua: José Ignacio Bakaikoa Aristorena
Ordezko mahaiburua: Carlos Aisa Lusar
1. mahaikidea: Arantza Diez Aramburu
2. mahaikidea: Marta Urdánoz Melado
3. mahaikidea: Carlos Adrados Carazo
4. mahaikidea: José Luis Ladrero Bueno
Ordezkoa: Miren Alemán Arrastio
Ordezkoa: Iñaki Aranberri Landa
Ordezkoa: Carlos Cámara Echenique
Ordezkoa: Usue Fraile Azpeitia
_Ingelesa (gaztelaniaz): Lehen epaimahaia
Mahaiburua: Jesús Pastor De Luis
Ordezko mahaiburua: José Ramón Zoroza Berrade
1. mahaikidea: Carmen Cuaresma García
2. mahaikidea: Heliodoro Quecedo Diez
3. mahaikidea: Purificación Vega Alonso
4. mahaikidea: Cecilia María Jesús Iragui Lizarraga
Ordezkoa: Gabriel Antonio Zuza Marco
Ordezkoa: María Milagros Abaigar Luquin
Ordezkoa: Milagros Acedo Barragan
Ordezkoa: Melania Agreda Wiles
_Ingelesa (gaztelaniaz): Bigarren epaimahaia
Mahaiburua: María Teresa López Munilla
Ordezko mahaiburua: Carlos Aincioa Urrutia
1. mahaikidea: María Yolanda Custardoy Lavena
2. mahaikidea: Ana Rosario Ramírez Ballabriga
3. mahaikidea: Ana Esther Villafranca Rodríguez
4. mahaikidea: Celia María Iriarte Cemborain
Ordezkoa: María Luisa Aizcorbe Urroz
Ordezkoa: José María Alameda Mayayo
Ordezkoa: Jesús Ignacio Albero Ruiz
Ordezkoa: María Isabel Alfaro Castera
_Ingelesa (euskaraz):
Mahaiburua: María Isabel Lecumberri Huarte
Ordezko mahaiburua: María Isabel Aguirrebengoa Mazquiaran
1. mahaikidea: María Aránzazu Delgado Urra
2. mahaikidea: José Manuel Razquin Tellería
3. mahaikidea: María Coro Yarza Beguiristáin
4. mahaikidea: Igor Irungaray Alzuri
Ordezkoa: María Jesús Alberdi Irureta
Ordezkoa: Miren Jone Arrarás Aierdi
Ordezkoa: Josune Asarta Goñi
Ordezkoa: María Jesús Auzmendi Múgica
_Musika (gaztelaniaz):
Mahaiburua: Mercedes Armendáriz Navarro
Ordezko mahaiburua: Eduardo Zudaire Belda
1. mahaikidea: Susana Domínguez Berenguer
2. mahaikidea: Iñigo Porto Viguria
3. mahaikidea: María Soledad Viejo Hernández
4. mahaikidea: María Elia Iriso Gabari
Ordezkoa: Juan José Zudaire Garraza
Ordezkoa: Angel Mario Ardanaz Iriarte
Ordezkoa: Ana María Arregui Salinas
Ordezkoa: Jesús María Azcona Celigüeta
_Musika (euskaraz):
Mahaiburua: Mikel Elizaga Ramírez
Ordezko mahaiburua: María Pilar Aranaz Legaz
1. mahaikidea: Nerea Echarri Marco
2. mahaikidea: Beatriz Aguirre Echeverría
3. mahaikidea: Igartza Apecechea Salaverría
4. mahaikidea: María Dolores Lasaga Apezteguía
Ordezkoa: Esther Beitia Bujanda
Ordezkoa: Itziar Bidegain Amestoy
Ordezkoa: Amaya Boyano Pérez
Ordezkoa: María Conde Recondo
_Haur Hezkuntza (gaztelaniaz): Bigarren epaimahaia
Mahaiburua: Pedro Jesús Berástegui Jimeno
Ordezko mahaiburua: Felisa María Albiasu Larraza
1. mahaikidea: Gloria Crespo García
2. mahaikidea: María Pilar Regaira Martínez
3. mahaikidea: Mercedes Velasco Sánchez
4. mahaikidea: Ana María Iriarte Loperena
Ordezkoa: María Teresa Albizu Senosiáin
Ordezkoa: María Carmen Alcobendas Rodríguez
Ordezkoa: María Carmen Aldaz Macaya
Ordezkoa: Ana Carmen Aldea Zorraquín
_Haur Hezkuntza (gaztelaniaz): Hirugarren epaimahaia
Mahaiburua: María Angeles Palacios Garde
Ordezko mahaiburua: María Esperanza Alonso Luelmo
1. mahaikidea: María Jesús De Andrés Hualde
2. mahaikidea: Mercedes María Rada Pérez
3. mahaikidea: Isabel Vera Ruiz
4. mahaikidea: María Angeles Irigoyen Barrena
Ordezkoa: Laura Amatria Pagola
Ordezkoa: Ana Isabel Amatriain Sarasa
Ordezkoa: María Cristina Amatriain Sarasa
Ordezkoa: María Inmaculada Amézqueta Arrastia
_Haur Hezkuntza (euskaraz): Lehen epaimahaia
Mahaiburua: Leire Urizar Solaguren
Ordezko mahaiburua: Susana Aguerre Reparaz
1. mahaikidea: Arantxa Cristobal Martínez
2. mahaikidea: Begoña Sabuqui Labiano
3. mahaikidea: María José Velasco García
4. mahaikidea: Ana José Irigoyen Echeveste
Ordezkoa: María Pilar Alquiza Ameztoy
Ordezkoa: María Mercedes Ansorena Beruete
Ordezkoa: Maitane Apecechea Lujambio
Ordezkoa: Inocencia Arana Iriarte
_Pedagogia terapeutikoa (euskaraz):
Mahaiburua: Esther Indart Sarratea
Ordezko mahaiburua: Antonio Adrián Garde
1. mahaikidea: María Isabel De Andrés Vierge
2. mahaikidea: María Pilar Sagastibelza Alduncin
3. mahaikidea: María Aránzazu Zelaia Txokarro
4. mahaikidea: Myriam Larrinaga Satrústegui
Ordezkoa: María Teresa Alsua Escudero
Ordezkoa: Lourdes Aparicio Agreda
Ordezkoa: María Isabel Astiz Goldaraz
Ordezkoa: María Teresa Azpiroz Aldaz
II. ERANSKINA
_Haur Hezkuntza (euskaraz): Bigarren epaimahaia
Mahaiburua: Fátima de Miguel Zabala
Ordezko mahaiburua: M.ª Jesús Arias Verjano
1. mahaikidea: Ana Diez de Ulzurrun Ardaiz
2. mahaikidea: Lierni Sagastibelza Juantorena
3. mahaikidea: María Jesús Villanueva Urabayen
4. mahaikidea: María Dolores Iriarte Zaratiegui
Ordezkoa: Miren Jaione Aristorena Ostériz
Ordezkoa: María Josefa Armendáriz Labari
Ordezkoa: María Esperanza Armentia López de Sosoaga
Ordezkoa: María Concepción Arregui Uribe
Iragarkiaren kodea: F0512722