I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.3. BESTELAKO XEDAPENAK
1.3.3. Nahitaezko Desjabetzapenak
438/2005 FORU AGINDUA, irailaren 9koa, Herri Lan, Garraio eta Komunikazio kontseilariak emana, "Nafarroako Ubidea (Artaxoako presa eta kontrol eraikina)" izeneko proiektuak ukituriko ondasun eta eskubideen nahitaezko desjabetzapenaren prozedura ireki eta jendaurrean paratzen duena.
Nafarroako Ubidea S.A. enpresa publikoko Administrazio Kontseiluak, 2005eko maiatzaren 10ean, Nafarroako Ubideko "Kontrol eraikina" izeneko obra lizitatzeko baimena eman zuen.
Halaber, Ingurumen Ministerioak sarri Nafarroako Ubideko Artaxoako presarako proiektua ere onetsi behar du. Hori burutzeko epea funtsezkoa da sozietatearen helburuen artean dauden eremuak ureztatzeko programa abian jarriko bada.
Horrenbestez, Proiektu, Trenbide eta Lan Hidraulikoen Zerbitzuak jakinarazi eta proposatu duenarekin bat, eta Herri Lan, Garraio eta Komunikazio Departamentuaren egitura organikoa ezartzen duen otsailaren 24ko 47/2005 Foru Dekretuko 2. artikuluaren bidez eskuratu ditudan eskurantzak erabiliz,
AGINDU DUT:
1. "Nafarroako Ubidea (Artaxoako presa eta kontrol eraikina)" izeneko proiektuak ukituriko ondasun eta eskubideen desjabetzapen espedienteari hasiera ematea. Zerrenda eranskinean dago.
2. Ukituriko ondasun eta eskubideen zerrenda jendaurrean ateratzea, hala egon dadin 30 egun baliodunetan. Epe horretan edozein pertsonak egokiak iruditzen zaizkion ohar edo alegazioak aurkezten ahalko ditu, bai eta ekarri ere, idatziz, argitara emandako zerrendan egin diren akatsak zuzentzeko behar diren datu guztiak. Horretarako, interesatuek lurzatien planoak aztergai izanen dituzte Nafarroako Gobernuaren Herri Lan, Garraio eta Komunikazio Departamentuko Proiektu, Trenbide eta Lan Hidraulikoen Zerbitzuaren eta Artaxoako nahiz Añorbeko udalen bulegoetan.
3. Foru agindu hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean eta Nafarroan gehien zabaltzen diren egunkarietako batean argitaratzea.
4. Foru agindu hau jakinaraztea Proiektu, Trenbide eta Obra Hidraulikoen Zerbitzuari, Desjabetzapen Atalari eta Artaxoako eta Añorbeko udalei, lurzatien planoen kopia bana bidaliko zaienei, bidezko ondorioetarako.
Iruñean, 2005eko irailaren 9an._Herri Lan, Garraio eta Komunikazio kontseilaria, Alvaro Miranda Simavilla.
E R A N S K I N A
Ukituriko ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehatza
ARTAXOAKO UDALERRIA
AR-1 Echeverría Oficialdegui, Demetrio 610,00 4 228 A Mahastia
Arrabal, 13. Artaxoa
AR-2 Artaxoako herrilurrak 1.948,00 4 337 Larreak
Eugenio Mendía, 1. Artaxoa
AR-3 Artaxoako herrilurrak 3,00 4 340 Larreak
Eugenio Mendía, 1. Artaxoa
AR-4 Iriarte Arroiz, Lourdes 1.947,00 4 341 A Alorra
Hospital, 17. Artaxoa
AR-5 Vélez Ortiz, Angel 233,00 4 342 Alorra
Diputación etorbidea, 5. Artaxoa
AR-6 Oficialdegui Recarte, Liborio eta José María 466,00 4 343 Alorra
Plazaola, 2-7. D. Iruña
AR-7 Ororbia Jurío, Angel 170,00 4 344 A Alorra
Pilar Zabalegui etorbidea, 7. Artaxoa
AR-8 Ororbia Jurío, Angel 2.439,00 4 344 B Zainzuriak
Pilar Zabalegui etorbidea, 7. Artaxoa
AR-9 Oficialdegui Recarte, Liborio eta José María 3.114,00 4 345 Alorra
Plazaola, 2-7. D. Iruña
AR-10 Recarte Ganuza, Angel María 6.055,00 4 350 Alorra
Remahua, 14-1. Artaxoa
AR-11 Sociedad de Corralizas y Electra 497,00 4 351 Larreak
Artaxoa
AR-12 Bañales Mendía, Javiera 2.397,00 4 352 Alorra
Concepción, 11. Artaxoa
AR-13 Esparza Guembe, Angeles 894,00 4 353 Alorra
Jerusalén, 7. Artaxoa
AR-14 Esparza Guembe, Angeles 645,00 4 354 Alorra
Jerusalén, 7. Artaxoa
AR-15 Villanueva Molinero, Tomasa 717,00 4 355 Alorra
San Juan, 3. Artaxoa
AR-16 Larrea Ororbia, Gloria 187,00 4 356 Alorra
Goizueta, 2-3. ezkerra. Iruña
AR-17 Goñi Irure, Felicitas 4.127,00 4 357 A Zainzuriak
Eugenio Mendioroz, 17. Artaxoa
AR-18 Goñi Irure, Felicitas 61,00 4 357 B Larreak
Eugenio Mendioroz, 17. Artaxoa
AR-19 Goñi Irure, Felicitas 439,00 4 357 C Larreak
Eugenio Mendioroz, 17. Artaxoa
AR-19 Mearin Domezaen, Victoria 1.713,00 4 358 Alorra
Eugenio Mendioroz, 18. Artaxoa
AR-20 Tolosana Ripero, Juan José 1.581,00 4 366 Alorra
Sancho Ortiz, 3. Artaxoa
AR-21 Alzueta Galar, José Javier 4.127,00 4 367 Alorra
Pedro Paría, 5. Artaxoa
AR-21 Sociedad de Corralizas y Electra 5.240,00 4 368 Alorra
Artaxoa
AR-22 Zabalegui Larrea, María 798,00 4 369 Alorra
Arizaldea, 30. Artaxoa
AR-23 Sociedad de Corralizas y Electra 741,00 4 375 Larreak
Artaxoa
AR-24 Elizalde Berástegui, Genoveva 83,00 4 390 Alorra
San Saturnino, 8. Artaxoa
AR-25 Sociedad de Corralizas y Electra 56.224,00 4 392 Larreak
Artaxoa
AR-26 Alzueta Galar, José Javier 6.893,00 4 393 A Alorra
Pedro París, 5. Artaxoa
AR-27 Alzueta Galar, José Javier 846,00 4 393 B Larreak
Pedro París, 5. Artaxoa
AR-28 Mendioroz Zabalegui, Cecilia 7.657,00 4 396 A Alorra
Tomás López, 15, 2. 5. Errenteria
AR-29 Mendioroz Zabalegui, Cecilia 395,00 4 396 B Larreak
Tomás López, 15, 2. 5. Errenteria
AR-30 Sociedad de Corralizas y Electra 813,00 4 397 Alorra
Artaxoa
AR-31 García Teus Crescencio 3.639,00 4 398 Mahastia
Mayor, 62. Artaxoa
AR-32 Santamaría Buzunariz, Casilda 8.889,00 4 399 A Alorra
San Isidro Labrador, 23. Artaxoa
AR-33 Santamaría Buzunariz, Casilda 2.590,00 4 399 B Larreak
San Isidro Labrador, 23. Artaxoa
AR-34 Sociedad de Corralizas y Electra 5,00 4 400 Alorra
Artaxoa
AR-35 Rodriguez Zabalza, Angel eta Jesús 7.926,00 4 401 Alorra
La Cruz, 52
AR-36 Larrea Yárnoz, Luis 1.468,00 4 402 Alorra
San Pedro, 3. Artaxoa
AR-37 Esparza Pérez, Alberto 1.305,00 4 403 Larreak
Sancho Ortiz, 1. Artaxoa
AR-38 Rodriguez Zabalza, Angel eta Jesús 8.278,00 4 404 Alorra
La Cruz, 52
AR-39 Sociedad de Corralizas y Electra 1.450,00 4 405 Alorra
Artaxoa
AR-40 Rodriguez Zabalza, Juan José 5.290,00 4 406 Mahastia
Diputación Foral etorbidea, 3. Artaxoa
AR-41 Sociedad de Corralizas y Electra 735,00 4 407 Alorra
Artaxoa
AR-42 Saez Ciriza, Juan 7.207,00 4 408 Alorra
Concepción, 17. Artaxoa
AR-43 Jurio Domezain, Pilar 3.915,00 4 409 Zainzuriak
San Saturnino, 22. Artaxoa
AR-44 Bañales Ciriza, Rufo 3.003,00 4 410 Alorra
Jerusaén, 1. Artaxoa
AR-45 Martinena Arróniz, Sabas 6.217,00 4 411 Mahastia
Mayor, 70. Artaxoa
AR-46 Ciriza Otaegui, Jerusalén 4.753,00 4 12 Mahastia
San Isidro Labrador, 7. Artaxoa
AR-47 Sociedad de Corralizas y Electra 113.742,00 4 413 A Larreak
Artaxoa
AR-48 Ibáñez Legat, Jesús 7.638,00 4 414 Larreak
Hostería, 5. Artaxoa
AR-49 Díez Ezcurra, Clara 3.024,00 4 415 Larreak
Carlos VII, 7-4. ezkerra. Portugalete
AR-50 Esparza Goñi, José Luis 48,00 4 416 Alorra
Padre Madoz, 44. Artaxoa
AR-51 Zabalegui Ciriza, José María 394,00 4 432 A Mahastia
Mayor, 42. Artaxoa
AR-52 Zabalegui Ciriza, José María
Mayor, 42. Artaxoa 511,00 4 432 B Larreak
AR-53 Alzórriz Sarriguren, Pedro 170,00 4 433 Alorra
Hospital, 24. Artaxoa
AR.54 García Teus, Crescencio 5.321,00 4 434 Larreak
AR-55 Domezain Zabaleta, Florencio 3.361,00 4 435 A Mahastia
Santa Bárbara, 15
AR-56 Domezain Zabaleta, Florencio 610,00 4 435 B Alorra
Santa Bárbara, 15
AR-57 Ortiz Sola, José María 8.245,00 4 436 Alorra
Mayor, 37. Artaxoa
AR-58 Vital Vélez Segundo 3.556,00 4 437 Alorra
Jerusalén, 8-1. Artaxoa
AR-59 Pérez Iribarren, Victoria 4.320,00 4 438 Alorra
Lope Rey, 7. Artaxoa
AR-60 Munárriz Morentín, Marcos 2.100,00 4 439 Larreak
Jerusalén, 11. Artaxoa
AR-61 Zabaleta Oficialdegui, Fermín 8.003,00 4 440 Alorra
Lope Rey, 12
AR-62 Sociedad de Corralizas y Electra 690,00 4 441 Larreak
Artaxoa
AR-63 Zabaleta Oficialdegui, Fermín 425,00 4 442 Alorra
Lope Rey, 12
AR-64 Sociedad de Corralizas y Electra 1.617,00 4 443 Alorra
Artaxoa
AR-65 Zabaleta Oficialdegui, Fermín 7.338,00 4 444 Alorra
Lope Rey, 12
AR-66 Sociedad de Corralizas y Electra 818,00 4 445 Alorra
Artaxoa
AR-67 Villanueva Iribarren, María Carmen 1.486,00 4 446 Larreak
Mayor, 62. Artaxoa
AR-68 Rodríguez Zabalza, María Jerusalén 6,00 4 479 Mahastia
Matasia, 17. Artaxoa
AR-69 Casamayor Goñi, Rosario 170,00 4 486 Larreak
Zerkondoa, 13
AR-70 Yarnoz Arroiz, Angel María 26,00 4 487 A Alorra
AR-71 Recarte Leoz, Rafaél 206,00 4 489 B Larreak
Urederra ibaia, 10-31 dcha. Iruña
AR-72 Artaxoako herrilurrak 649,00 5 605 Larreak
Eugenio Mendía, 1. Artaxoa
AR-73 Ayestarán Domezain, Vidal 328,00 5 606 Alorra
La Cruz, 25. Artaxoa
AR-74 Ciriza Otaegui, Jerusalén 745,00 5 607 Alorra
San Isidro, 7-1. Artaxoa
AR-75 Ciriza Otaegui, Jerusalén 299,00 5 608 Alorra
San Isidro, 7-1. Artaxoa
AR-76 Yárnoz Zabalegui, María Jesús 145,00 5 609 Alorra
Mayor, 50. Artaxoa
AR-77 Mendioroz Zabalegui, Pedro José 150,00 5 610 A Alorra
Jerusalén, 29. Artaxoa
AR-72 Usar Baigorrotegui, Eugenio 1.178,00 5 611 A Alorra
San Pedro, 7-1. Artaxoa
AR-73 Usar Baigorrotegui, Eugenio 6,00 5 611 C Eraikina
San Pedro, 7-1. Artaxoa
AR-74 Sola Jimeno, Lucía 1.272,00 5 626 A Alorra
Pedro de París, 2. Artaxoa
AR-75 Iriarte Gortari, Celia 137,00 5 627 Alorra
Constitución etorbidea, 16. Artaxoa
AR-76 Oficialdegui Recarte, Liborio, José Maria, Jesús Manuel eta 1.622 5 628 Alorra
Tomás
Plazaola, 2-71 B. Iruña
AÑORBEKO UDALERRIA
AÑ-77 Añorbeko herrilurrak 108,00 5 15 Larreak
Añorbe
AÑ-78 Pérez Segura, Dionisia 1.098,00 5 17 A Alorra
Nueva, 5. Añorbe
AÑ-79 Pérez Segura, Dionisia 8,00 5 17 D Alorra
Nueva, 5. Añorbe
AÑ-80 Añorbeko herrilurrak 29.384,00 5 18 A Larreak
Añorbe
AÑ-81 Rodriguez Zabalza, Juan José 5.759,00 5 19 A Alorra
Diputación Foral etorbidea, 3. Artaxoa
AÑ-82 Rodriguez Zabalza, Juan José 7.569,00 5 19 B Larreak
Diputación Foral etorbidea, 3. Artaxoa
AÑ-83 Rodriguez Zabalza, Juan José 1.198,00 5 19 C Alorra
Diputación Foral etorbidea, 3. Artaxoa
AÑ-84 Rodriguez Zabalza, Juan José 8.962,00 5 20 A Alorra
Diputación Foral etorbidea, 3. Artaxoa
AÑ-85 Mendioroz Urra, Jesús María 4.502,00 5 21 A Alorra
Artaxoa
AÑ-86 Mendioroz Urra, Jesús María 824,00 5 21 B Larreak
Artaxoa
AÑ-87 Mendioroz Urra, Jesús María 12.278,00 5 22 Alorra
Artaxoa
AÑ-88 Vidaurre Yoldi, María Luisa 6.842,00 5 23 Alorra
Cuatro Esquinas, 10. Añorbe
AÑ-89 Macaya Buzunariz, Zacarias 6.326,00 5 24 A Alorra
San Pedro, 28-1. Artaxoa
AÑ-90 Macaya Buzunariz, Zacarias 312,00 5 24 B Larreak
San Pedro, 28-1. Artaxoa
AÑ-91 Añorbeko herrilurrak 2.892,00 5 25 Larreak
Añorbe
AÑ-92 Erviti Senosiain, José Luis 2.070,00 5 26 Alorra
Cuatro Esquinas, 2. Añorbe
AÑ-93 Erviti Senosiain, José Luis 6.556,00 5 27 Alorra
Cuatro Esquinas, 2. Añorbe
AÑ-93 Lizarraga Villar, Josefa 1.383,00 5 28 Larreak
La Cruz, 1-1. D. Artaxoa
AÑ-94 Erviti Senosiain, José Luis 21,00 5 29 A Alorra
Cuatro Esquinas, 2. Añorbe
AÑ-95 Añorbeko herrilurrak 2.564,00 5 30 Larreak
Añorbe
AÑ-96 Vidaurre Yoldi, María Luisa 1.186,00 5 43 Alorra
Cuatro Esquinas, 10. Añorbe
AÑ-97 Añorbeko herrilurrak 28.668,00 7 74 Pinudia
Añorbe
AÑ-98 Gallardón Aizcorbe, Miguel 4.793,00 7 75 Alorra
Mayor, 30. Añorbe
AÑ-99 Ardanaz Gastón, Jose Carlos eta Francisco Javier 885,00 7 78 Alorra
Cuatro Esquinas, 1. Añorbe
AÑ-100 Cilveti Oficialdegui, Saturnino 5.985,00 7 79 A Alorra
Los Fueros, 14. Artaxoa
AÑ-101 Cilveti Oficialdegui, Saturnino 2 7 79 B Larreak
Los Fueros, 14. Artaxoa
AÑ-102 Añorbeko herrilurrak 2.827,00 7 86 A Larreak
Añorbe
AÑ-103 Azcona Esparza, Pedro 1.506,00 7 87 A Alorra
Vínculo, 5. Añorbe
AÑ-104 Azcona Esparza, Pedro 1.621,00 7 87 B Larreak
Vínculo, 5. Añorbe
AÑ-105 Lizarraga Villar, Josefa 2.156,00 7 88 A Alorra
La Cruz, 1-1. D. Artaxoa
AÑ-106 Lizarraga Villar, Josefa 300,00 7 88 B Larreak
La Cruz, 1-1. D. Artaxoa
Iragarkiaren kodea: F0518990