I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
Agintariak eta Langileak
EBAZPENA, 2001eko maiatzaren 14koa, Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak emana. Honen bidez onesten da Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko mendi zaindariorde izateko 5 lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdiko onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda eta finkatzen da lehenbiziko soinketa proba egiteko eguna.
Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak 2000ko abuztuaren 28an emandako Ebazpenaren bitartez, onetsi egin zen Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko mendi zaindariorde izateko 5 lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdia. Deialdi hori 2000ko 111. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean, irailaren 13an, argitaratu zen.
Gero, 2001eko otsailaren 12ko Ebazpenaren bidez, deialdia aldatu egin zen eta eskabideak aurkezteko beste epe bat ireki. Ebazpen hori 2001eko 29. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean, martxoaren 5ean, argitaratu zen.
2001eko apirilaren 2ko Ebazpenaren bidez izangai onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda onetsi zen. Ebazpen hori 2001eko 50. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean, apirilaren 23an, argitaratu zen.
Erreklamazioak egiteko epea iragan delarik, bidezko da onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda onestea.
Bidezko da halaber Langileen Batzordeak epaimahaian izanen dituen ordezkariak izendatzea eta lehenbiziko soinketa proba egiteko eguna finkatzea.
Horrenbestez, eta Lehendakaritza, Justizia eta Barne kontseilariaren urriaren 13ko 201/1999 Foru Aginduak delegatu dizkidan eskurantzak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko mendi zaindariorde izateko 5 lanpostu oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdiko onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda onestea. Zerrenda eranskinean dago.
Langile Batzordeak epaimahaian izanen dituen ordezkariak honakoak izanen dira: José Luis Lizarraga Liberal, mahaikide titularra, eta José Luis Labat Ayerra, ordezko mahaikidea.
2. Igeriketa proba 2001eko ekainaren 4an izanen da, Amaya kirol-hirian, Iruñeko Belosobeiti kalean, z.g., hurrenkera honekin:
7:00etan, Alcate Bergara, Aitziber-etik Iraeta Mendizábal, Mikel-era bitarte, txanda irekiko lehiatzaileak.
10:00etan, Irazábal García, Joseba-tik Zugasti Azcona, Carlos-era bitarte, txanda irekiko lehiatzaileak.
Eta Gardoqui Alcorta, Unai-tik Urriza Tolosa, María Jesús-era bitarte, igoera txandako lehiatzaileak.
Gainerako soinketa ariketak egiteko, aurreko proba egitean dei eginen zaie lehiatzaileei. Proba horiek Barañaingo Lagunak kiroldegian izanen dira.
3. Ebazpen honen berri ematea mahaikideei eta Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan.
Iruñean, bi mila eta bateko maiatzaren hamalauan.-Funtzio Publikoaren zuzendari nagusia, Ignacio Bandrés Urriza.
E R A N S K I N A
Onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda
-Txanda librea
Onartuak:
ALCALDE BERGARA, AITZIBER
ALCALDE GONZALO, ALBERTO
ALEJOS RODRIGUEZ, JAVIER
AMORENA URDANIZ, IÑIGO
ANIZ ALDASORO, BAKARNE
APEZTEGUIA MARTINEZ DE LIZARROND, JOSEBA MIKE
ARAMENDIA SAN MARTIN, JUAN JOSE
ARANZETA ZAMORA, IÑAKI
ARRIAZU EIZAGUIRRE, JOSE IGNACIO
ARRIZURIETA BILDARRAZ, MAITE
ARTEAGA ARTIZ, ROBERTO
BADIOLA ARANBURU, XABAT
BALANZATEGUI IBARGOITIA, AINARA
BALLANO FERNANDEZ, IBAI
BARIAIN URRESTARAZU, OSKAR
BASTERRETXEA PLAZA, JOSE JAVIER
BAZTAN QUEL, URKO
BELASCOAIN EQUISOAIN, JESUS M.ª
BELASCOAIN EQUISOAIN, JOSE
BELASKO EGIA, BEATRIZ
BELASKO EGIA, EDURNE
BENITO TEJADA, JESUS
BERGASA MENDIVE, CARLOS
BERMEJO ORTIZ, JOSE
BIZKARRONDO BERGUA, AITOR
BLANCO MENDIZABAL, EDUARDO
BORDA OIZ, EDUARDO
CALVO BALETTI, ELIAS ANTONIO
CASTERA LARREA, IDOIA
CASTERA LARREA, OSCAR
CELAYETA ELZAURDIA, ANDRES
CELAYETA MARTICORENA, JOSE
CILVETI ELIAS, ANDONI
DAPOZA GARCIA, JULIAN
DE LA FUENTE ROYANO, VICENTE
DE MIGUEL ZABALA, LAURA
DIAZ LOPEZ, GORKA
ECHAVARRI BENGOECHEA, XABIER
ELIZALDE TELLECHEA, MIGUEL M.ª
ELOSEGUI IRURTIA, MIGUEL MARI
ERANSUN ERANSUN, MIGUEL ANGEL
ERASO AZCONA, GORKA
ERREGUERENA GARZIARENA, ANTXON
ESEVERRI AZCOITI, CARLOS
ETXEBERRIA BIESA, ALFONSO
ETXEBERRIA ITSASO, OSKAR
ETXETXIKIA PEREZ, BONI
EZCURRA MARIEZCURRENA, NEREA
EZEIZA OIARZABAL, GAROA
FALCES GARCIA, JUAN MARCOS
FERNANDEZ BONACHED, KOLDO
FERNANDEZ HIERRO, JAVIER
FERNANDEZ YUBERO, MARIA ISABEL
GABARI SATRUSTEGI, ERKUDEN
GALAN MORCILLO, PATXI
GAMINDE GARRIDO, AIMAR
GARATE BAÑEZ, MIKEL
GARCIA BARONA, JAVIER
GARCIA ENERIZ, DANIEL
GOÑI ALDANONDO, HARITZ
GONZALEZ ABADIAS, ION
GONZALEZ SAGASTI, DIEGO
GONZALEZ SANTOS, ANGEL
GULINA TIRAPU, IÑIGO
GULINA TIRAPU, MIKEL
HERNAIZ ORMAETXEA, AITOR
HERRERO PELETERO, MARIA PILAR
IBAÑEZ LIZARRAGA, JOSE MANUEL
IBARROLA MCKEOWN, OIHANE
IRAETA MENDIZABAL, MIKEL
IRAZABAL GARCIA, JOSEBA
ITURBE CALVO, IKER
IZPURA PINILLOS, MIKEL
JANKIKOA PASCAL, ROBERTO
JUANMARTIÑENA STINUS, JOSU
LABAT MORENO, JAVIER
LABAYEN GOICOETXEA, XABIER
LACHETA JAUREGUI, ASIER
LANDA RECALDE, JAVIER
LARREA AZCARATE, ALBERTO
LARRION SENAR, AXIER
LEGASA GORRIZ, PATXI
LEON GOÑI, RAUL
LEOZ MORIONES, FCO. JAVIER
LEZA PESQUERA, IÑIGO
LIAÑO ZUGASTI, DUARDO
LIZASOAIN BRAÑA, AINARA
LOPEZ FERNANDEZ, MIGUEL ANGEL
LORENTE OROZ, MIRIAM
MAIZ URRETABIZKAIA, EKAITZ
MARQUINA REY, JUAN
MARTINEZ GARCIA, DIEGO
MARTINEZ GOMEZ, IBAN
MARTINEZ RIVAS, JOSE IGNACIO
MARZO BAIGORRI, JORGE
MAZQUIARAN SAN ROMAN, MIREN AINHOA
MENDIJUR LOPEZ DE MUNIAIN, MIREN JAIONE
MENDOZA SANZO, AITOR
MINA LOPEZ, TXARO
MONTOYA OTEIZA, NAIARA
MORATON BAEZA, SERAFIN GABRIEL
MUÑOZ AMORENA, VICENTE
MUÑOZ JIMENEZ, JAVIER
OLAIZ IRAIZOZ, MARIA ANGELES
OROZ MARTINEZ DE MURGUIA, JOSEBA IÑAKI
ORTEGA SAEZ, JOSEBA ANDONI
ORTIGOSA MUJIKA, JOSE JAVIER
ORTIZ DE JIMENEZ ALESANCO, SERGIO
OTAMENDI EZKURDIA, JAVIER
OTAOLA PRESA, IZASKUN
OTEL VALVERDE, JUAN JOSE
PASCAL EGOZCUE, JON
PASCUAL CALVO, MIGUEL
PASTOR FERNANDEZ, PEDRO
PONS VELAZQUEZ, FERNANDA A.
RECALDE IZCUE, IRANZU
RETEGUI TELLECHEA, JUAN JOSE
RIPA AJONA, FERNANDO
RODRIGUEZ ROMAN, JOSE MANUEL
SAENZ MARTINEZ DE GUEREÑU, JOSE GREGORIO
SAN JOSE HURTADO, SERGIO
SAN JULIAN RODRIGUEZ, PABLO
SARASA ERICE, JAVIER
SEGURA ALLUE, ALBERTO
SILES CAMACHO, INMACULADA
TABAR URRA, MIKEL
TANARRO GIL, JOSE ANTONIO
TAPIA CASAMAYOR, RAFAEL
TAPIA PILART, RICARDO
UNZU AGUIRRE, ALAIN
UNZU RONCAL, FCO. JAVIER
VELEZ BERLANGA, JOSE ALBERTO
VERGARA JIMENEZ, FCO. JAVIER
VIZCAY URRUTIA, NEKANE
ZABALETA APEZETXEA, ASIER
ZUGASTI AZCONA, CARLOS
Baztertuak: Inor ez.
-Igoera txanda
Onartuak:
GARDOQUI ALCORTA, UNAI
MARTIN GOYENA, JAVIER
TAMES GONZALEZ, MARIA PILAR
URRIZA TOLOSA, MARIA JESUS
Baztertuak: Inor ez.
Iragarkiaren kodea: A0105111