1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
72/2023 EBAZPENA, apirilaren 26koa, Barneko zuzendari nagusiak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko suhiltzaileen 53 lanpostu huts lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onetsi, eta Langileen Batzordeak kalifikazio epaimahaian izanen dituen ordezkariak izendatzen dituena.
Barneko zuzendari nagusiak otsailaren 22an emandako 40/2023 Ebazpenaren bidez, deialdi bat onetsi zen Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren zerbitzuko suhiltzaileen 53 lanpostu huts lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko.
Eskaerak aurkezteko epea bukaturik, bidezkoa da onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onestea.
Bidezkoa da, halaber, Nafarroako Suhiltzaileen eta Babes Zibilerako zerbitzuetako Langileen Batzordeak, beraiek ordezkatzeko, kalifikazio epaimahaian parte hartzeko proposatu dituen kideak izendatzea.
Horrenbestez, eta erabiliz Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen organoetako langileen arloko eskudantziak zehazten dituen otsailaren 21eko 30/2005 Foru Dekretuaren bidez esleituak ditudan ahalmenak,
EBAZTEN DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko suhiltzaileen lanpostu hutsak lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onestea. Eranskinean ageri da.
2. Izangai baztertuek erreklamazioak egiten ahalko dituzte, eta, kasua bada, egindako akatsak zuzendu, ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta hurrengo bost egun balioduneko epean. Erreklamazioak telematika bidez aurkeztu beharko dira, Interneteko www.nafarroa.eus helbidearen bidez, deialdiaren fitxan.
Nafarroako Suhiltzaileen eta Babes Zibilerako zerbitzuetako Langileen Batzordeak proposatu dituen kideak izendatzea. Horrenbestez, honako hauek arituko dira kalifikazio epaimahaian:
–Epaimahaikidea: Mariano López Barbero jauna, Nafarroako Suhiltzaileen Zerbitzuko eta Babes Zibileko Zerbitzuko Langileen Batzordearen ordezkari gisa.
–Ordezkoa: Juan Antonio Ruiz Cubillo jauna, Nafarroako Suhiltzaileen Zerbitzuko eta Babes Zibileko Zerbitzuko Langileen Batzordearen ordezkari gisa.
4. Ebazpen hau epaimahaiko kideei igortzea eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2023ko apirilaren 26an.–Barneko zuzendari nagusia, Amparo López Antelo.
ERANSKINA
Izangai onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda
Onartuak:
ABAURREA SAN JUAN, FERMIN
AGUIRRE ARANGUREN, ASIER
AGUIRRE OLCOZ, EDUARDO
AHECHU LASA, MARTIN
ALDUNATE MARTINEZ, HECTOR
ALONSO URIBE, JULEN
ALVIRA AYESTARAN, UNAI
AMEZQUETA MORENO, ANDER
ANDUEZA LASANTA, SANTIAGO
ANTUÑANO FERNANDEZ DE TEJADA, FERNANDO
ARAIZ IGLESIAS, URKO
ARCHANCO LORENZO, JON IKER
ARCHANCO LORENZO, MIKEL FRANCISCO
ARRAIZA INZA, JON
ARRASTIA MARTINEZ, PABLO
ARREGUI ONGAY, ROBERTO
AUZMENDI ALFARO, DAVID
AYAPE PALACIOS, XABIER
AZANZA ILZARBE, DAVID
AZCOITI TANCO, JAVIER
AZCOITI TANCO, MIKEL
AZCONA GOÑI, MIKEL
AZPILICUETA FERNANDEZ DE LAS HERAS, IÑIGO
AZPIROZ MICHEO, OSCAR
BALENTZIA BIURRUN, HODEI
BALLANO BIURRUN, JAVIER
BARRENA IRIGOYEN, JESUS
BARRENA MATAS, IÑAKI
BARRERO CAMARZANA, MITXEL
BELZUNCE ALONSO, FERNANDO
BENEDE RAMIREZ, ENEKO XABIER
BERMEJO ORDUNA, OSCAR
BRAVO IZCO, ROBERTO
BURGUI OYAGA, MIKEL
CALLEIRAS BENITO, PATXI
CAMINO LAPEIRE, AXIER
CERDAN VITAS, DAVID
CESTAU ZUBIRI, ENRIQUE
CHICA CASTILLO, PABLO
CIAURRI BORDA, BORJA JOSE
CIRIA MARTINEZ, DANIEL
CLEMENTE SANCHEZ, JORDI
CONDEARENA ORTEGA, PABLO
CORRES LOPEZ, ISAAC
DEL RIO OREJA, ANDER
DEL ROSARIO RUPEREZ, HECTOR JAVIER
DIAZ ABAD, JOSU
DIAZ URTASUN, VICTOR
DUFUR VICENTE, IOSU
ECHEVERRIA VILCHEZ, DAVID
ECHEVERZ BALDA, IVAN
EQUIZA ELIAS, IOSU
ERROZ FURTADO, JAVIER
EZQUERRA ZUDAIRE, BEÑAT
FADRIQUE ARETA, EKAITZ
FERNANDEZ BEROIZ, IÑIGO
FERNANDEZ ZURBANO, IMANOL
GALÁN ANAUT, GONZAGA
GANTXEGI GANTXEGI, IOSU
GLARIA INDURAIN, ASIER
GOGORZA EGUREN, MARCOS
GORRAIZ OCHOA, MIKEL
GUERENDIAIN TELLECHEA, CARLOS
HERNANDEZ CALVAR, XABIER
HERRERO MONZON, CARLOS
HUARTE GONZALEZ, IBAI
HUARTE URRIZA, XABIER
IGLESIAS YUGUEROS, ENRIQUE
ILUNDAIN LOPEZ, JON
INDURAIN MARTIN, ALBERTO
IRIARTE ARMENDARIZ, SERGIO
IRIARTE PEREZ DE EULATE, MARIA DEL CARMEN
IRIARTE PEZONAGA, CESAR
IRISARRI MARTINEZ DE OLCOZ, ALBERTO
ITURRIA POMBAR, IKER
IZPURA ESQUIROZ, DIEGO
JASO ECHEVERRIA, PABLO
JIMENEZ ZOZAYA, ROBERTO
JUANIZ JUANENA, MIKEL XABIER
LARRAYOZ VALENCIA, DAVID
LATRE SAMPIETRO, DAVID
LEGARRA ARIZALETA, XABIER
LEON MUELA, ARKAITZ
LEOZ ABAURREA, IKER
LOIZU ASCASSO, UXUE
LOPEZ DE LUIS, SERGIO
LOSANTOS NUIN, XABIER
LUSARRETA ECHEVERRIA, IÑIGO
LUSARRETA ECHEVERRIA, MIKEL
MACIAS IRIBARREN, JOSE ANTONIO
MAINZ ESAIN, ALVARO
MALUMBRES MURILLO, MIGUEL ANGEL
MARKALAIN SALABERRI, JON ANDER
MARQUINEZ MAULEON, DAVID
MARQUINEZ MAULEON, FELIX
MARQUINEZ MAULEON, SERGIO
MARTINEZ ARBELOA, IÑAKI
MARTINEZ MONREAL, JULEN
MATEO GALAR, EKAITZ
MENDILUZE URIA, KOLDO
MOLINA AGREDA, EDUARDO
MONTES ANDUEZA, JAVIER
MORENO ECHEVERRIA, JAVIER
MORENO MORENO, GUILLERMO
MURIE FERNANDEZ, ALVARO
NAGORE VIZCAY, ASIER
NICOLAS AGUILELLA, ALEX
OLANO RAZQUIN, ALVARO
OLAVERRI MONREAL, RICARDO
OLÓNDRIZ SAN MARTÍN, SIMON
OSCARIZ ZABACO, RAUL
OSES BARRIUSO, SENEN PEDRO
OTADUY LOPEZ, IÑAKI
OTEIZA LIZASO, DANIEL
PEREZ GARCIA, ALVARO
PEREZ LOPEZ, MARTIN
PEREZ ZUÑIGA, ANDONI FERMIN
PERU ALEGRIA, EDUARDO
PITILLAS EGOZCUEZABAL, RAUL
PRESA GARBISU, JAVIER
PRIMO EGEA, BEINAT
PULGARIN UNZUE, JAVIER
REMIREZ MARZO, MIGUEL
RESANO TOLEDO, JAVIER
RODA HUALDE, RAUL
RODRIGUEZ DUEÑAS, JOSE MANUEL
RODRIGUEZ SANCHEZ, MARTIN JUAN
ROS OYHENART, XABIER
RUIZ CASTRILLO, PABLO
RUIZ SANCHEZ, CARLOS
RUIZ ZUBICOA, JOSE JAVIER
RUIZ DE LAS HERAS CORRES, DAVID
SAENZ ALVAREZ, HECTOR
SALDISE ARGUIÑARIZ, ENEKO
SAN JULIAN RODRIGUEZ, PABLO
SAN MIGUEL PASCUAL, DAVID
SANCHEZ SANZ, ALEJANDRO
SANZ ALEMAN, JAVIER
SEXMILO AYARRA, IÑAKI
SOLA GUINDA, JAVIER
SOLA LARRION, EDUARDO
TRILLO EZQUER, ALBERTO
UBANI LARRAINZAR, MARKO
UNANUA HUARTE, ANDER
URDIAIN GOÑI, MIKEL
URDIAIN LARRAYOZ, JOSE
URIA CENOZ, ANDER
URRIZA GARCIA, PEDRO
VINAGRE DIEGO, ANDER
VIZCAY ENERIZ, DAVID
YARNOZ ABADIA, JOSE ALBERTO
ZABALZA GARCIA, ANDER
ZALBA OTEIZA, RAUL
ZARATE OCHOA DE OLZA, AITOR
Baztertuak:
Ez betetzeagatik deialdiaren 3.6. atalean eskatutako baldintza:
ARISTU GARCIA, CARLOS
GAMBOA PETRIRENA, PEDRO JOSE
IRAÑETA UNZUE, XABIER
PEREZ DE EULATE PEREZ DE EULATE, SERGIO
SANZ PASCUAL, IMANOL
ZUGASTI ORICAIN, IOSU
Iragarkiaren kodea: F2306605