1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
135E/2018 EBAZPENA, otsailaren 5ekoa, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Profesionalen zuzendariak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoan Erizaintza obstetriko-ginekologikoaren arloko erizain espezialista (emagina) izateko 5 lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onesten duena.
Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko zuzendari kudeatzailearen 1976E/2016 Ebazpenaren bidez, Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoan Erizaintza obstetriko-ginekologikoaren arloko erizain espezialista (emagina) izateko 5 lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdia onetsi zen. Deialdi hori 2017ko 209. Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu zen, urriaren 30ekoan.
Eskaerak aurkezteko epea bukaturik, bidezkoa da onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onestea.
Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuaren estatutuak onesten dituen irailaren 3ko 171/2015 Foru Dekretuak eman dizkidan eginkizunak betez,
EBATZI DUT:
1. Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzua erakunde autonomoan Erizaintza obstetriko-ginekologikoaren arloko erizain espezialista (emagina) izateko 5 lanpostu huts oposizio-lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda hau onestea:
Txanda irekia
–Onartuak:
ABAURREA ASIAIN, SANDRA
ACEDO MORENO, ANE MIREN
ACUÑA URQUIZO, KARINA
ADAN RODRIGUEZ, SARAY (P)
AGRA GUERRA, ESMERALDA
AGUIRRE GALARZA, MARIA
ALBARRACIN ALBIZTUR, GARAZI
ALCOLEA FLORES, SILVIA
ALONSO FERNÁNDEZ, LAURA
ALONSO TOFÉ, ROSA
ÁLVAREZ QUILES, CRISTINA
ALZUART ZALDAIN, NEREA
ANDRÉS ALCOCEBA, CRISTINA
ANDUEZA RIEZU, MARIA DEL CARMEN
ANTON GRANDEZ, MARIA PILAR
ARROITA LOPEZ, IRUNE
ÁVILA PÉREZ, MARÍA JOSÉ
AYERRA GAMBOA, ADELA
AYUSO MARTÍN, ESTELA
BAENA MOLINA, DANIEL
BARRICARTE GAINZA, LUISA
BARRIOLA PERLINES, MIREN
BASTIDA PEÑALVER, SILVIA
BECERRIL RODRIGUEZ, EVA
BEPERET SAGÜÉS, ANA
BERASALUZE, IRATI
BOMBIN MARTINEZ, SAIOA
BONET PEREZ, BEATRIZ
BUENO PERAL, M.ª ARANZAZU
BUIL TEJERO, BEATRIZ
BYRNE BYRNE, EMILY JOAN
CABALLERO MARTINEZ, ISABEL
CARABAÑO MAYORGA, ÁNGELA
CARRIZOSA MORENO, ANGELA
CASTILLO CASTRO, ESTEFANÍA
CASTILLO GARCÍA, JEZABEL
CASTRO RODRIGUEZ, CRISTINA
CAZALILLA LÓPEZ, MARÍA DEL PILAR
CEJUDO GÓMEZ, PATRICIA
CHAPELA ANTEPAZO, ALBERTO
CHICO BERMEJO, ESTER
CIDONCHA GARCÍA-RUBIO, SARA
CIGANDA CHOCARRO, ITSASO
CORDOBA REY, RAFAEL
DE DIOS IDIGORAS, JASONE MIREN
DE GRACIA GÓMEZ, GUADALUPE
DE LA FUENTE ARRILLAGA, MIREN
DE LA RUA RUMI, ESTHER
DELGADO ORDEN, MARÍA
DÍEZ GARCÍA, MIRIAM
DUARTE SOLIS, MARIA JESUS
ELIZALDE CALVILLO, ITXASO
EQUIZA GARGORRI, CRISTINA
ERASO AZCONA, MAITANE (P)
ESCAMILLA GÓMEZ, VERÓNICA
ESKUDERO ETXANIZ, IGONE
ESTEBANEZ RUIZ, MIRIAN
EZQUERRO CORDÓN, VIRGINIA
FAYOS ALEMANY, CASANDRA
FERNÁNDEZ ENCINAS, LEIRE
FERNANDEZ REGUERO, BEATRIZ
FERRER SAMATÁN, MARÍA ELENA
FRIEBEL LEAL, MARIA DEL MAR
GALÁN MARTÍNEZ, YOLANDA
GALINDO GONZALVO, ISABEL
GANUZA AZÁCETA, BEATRIZ
GARCÍA NÚÑEZ, VANESA DE BELÉN
GIL ALZUGARAY, LUCÍA
GIL CABAÑAS, JENNIFER
GOLDÁRAZ BUSTO, SILVIA
GÓMEZ ABERO, ANA MARÍA
GOMEZ RUIZ, RAQUEL
GONZALEZ MARTINEZ, DAVID
GONZÁLEZ PÉREZ, SORAYA MARÍA
GONZALO ORTEGA, ANA
GÓRRIZ ALCAT, MARIA
GRANADO SOTO, MIRENA
HERNANDEZ DE CAMPOS, ALICIA
HERRERO FERNÁNDEZ, NATALIA
HIDALGO LACALLE, MARTA
HUAMANTICA OROZ, ARASHELLY
HURTADO LOPEZ, MARIA DEL CARMEN
IGLESIAS CONSTANTE, SONSOLES MARÍA
IGOA ERRO, ARANTZAZU
INCHAURRONDO RECALDE, ANDREA
IRACHE FERRANDEZ, ANA ROSA
IZQUIERDO ALONSO, SARA
JERICO OJER, MARIA
KORRO BAÑUELOS, ALAZNE
KRASIMIROVA LILOVA, LYUBIMA
LAMAS DELGADO, MIGUEL (P)
LANDA GIL, ALICIA
LEAL JORGE, NURIA
LECUMBERRI MARTÍNEZ, ELSA
LEO RODRÍGUEZ, M.ª DE LOS REYES
LIZANDRA MORA, PEDRO JESÚS
LIZARRAGA BULDAIN, IRANTZU (P)
LLORENS DEL RIO, NATALIA
LOBERA RODRÍGUEZ, MARTA
LOPEZ ARMENDARIZ, IÑAKI
LÓPEZ RAMIS, SILVIA
LOSTAO VILLAMAYOR, ANA
LOZANO TOBAR, DIEGO
LUPIÁÑEZ TAPIA, FERNANDO
LUQUIN VILLANUEVA, AMAYA
LUQUIN VILLANUEVA, VANESA
MANSILLA CORDERO, JULIETA
MARTIN TARIFA, LAURA
MARTÍNEZ ALFONSO, PAULA
MARTÍNEZ ANDRÉS, RAQUEL
MARTÍNEZ DE LA IGLESIA, MARÍA NOELIA
MARTINEZ MARTINEZ, ELENA
MAYOL PEREZ, MARÍA LUISA
MENDEZ MECA, CAROLINA
MONZÓN MUÑOZ, LUCÍA
MORANT PABLO, AITANA
MORENO ORDÁS, PAULA
MUNIAIN EDERRA, ANA
MUÑOZ GALLARDO, MARIA DEL CARMEN
NAVAS PARIENTE, CLARA
NIETO FLAÑO, REBECA
NOAIN CHURIO, AINHOA
NOGUERA VELAZ, MAIDER
OJER PASCUAL, LAURA
OLCOZ RUIZ, ALESSANDRA
ORTE GONZÁLEZ, EVA MARÍA
ORTEGA BELIO, CARMEN
ORTIZ DE ZÁRATE ROMÁN, ALAITZ
ORZAIZ GARDE, OLAIA (P)
ORZAIZ IBARRA, LEIRE
OSES AYUCAR, LEYRE (P)
OTEIZA AZCONA, OLAIA
PASCUAL COLLADOS, EVA
PASCUAL OJER, ANA
PAZOS SERRANO, CLARA
PEJENAUTE CERDAN, JUDITH
PÉREZ CABALLERO, LAURA
PEREZ CADARSO, ANGELA
PÉREZ DE ARENAZA LAMBEA, MARIA
PEREZ FELEZ, ALLENDE
PINA FUERTES, NIEVES
POLO CASTILLO, MIRIAM
PONCE MÉNDEZ, PATRICIA
PRIETO SANZ, ANA ISABEL
PUJANTE SEGURA, ALBA MARIA
RAMIREZ ANDREO, ANA
RIVERA SANCHEZ, LETICIA
RODRÍGUEZ JIMÉNEZ, MARÍA
RODRÍGUEZ RIESCO, LAURA
ROMERO GONZALEZ, SERGIO
RUIZ DE GALARRETA MARTÍNEZ, LUCÍA
SAENZ CABREDO, PAULA MARIA
SÁENZ MARTÍN, IRATI
SÁENZ SÁENZ, ALEXANDRA
SAGARDOY FIDALGO, MARIA JOSE
SALABI CAMARERO, NOEMI
SALAZAR GARCIA, OLGA
SALCEDO CLEMOS, LYDIA
SAN JUAN MORENO, ANDREA
SÁNCHEZ CONDE, JAVIER
SÁNCHEZ PORTILLO, LORENA
SANCHEZ-CRUZAT ALBERTIN, CAROLINA
SÁNCHEZ-NIEVA LAMPAYA, CARMEN
SANJUAN CONDE, ANA
SANZ GARCÍA, CRISTINA
SEGURA DEL ARCO, RAÚL
SENAR ZUÑIGA, TERESA
SERRANO ARENAS, MONSERRAT
SESÉ PIQUER, MARIA ÁNGELES
SOLA AYENSA, MAITE
SOLARES ROJO, NURIA
SOMAVILLA LUENGO, CRISTINA
SORIA RUIZ, GRACIELA
TÉBAR GARCÍA, LYDIA
TENDERO ROLDÁN, GLORIA
TOLOSA PADILLA, NAHIKARI
URRUTIA ESPARZA, MARIA TERESA
VALENCIA GONZALES, MARIELA
VELASCO GOMEZ, ISABEL
VELAZ RIPA, NATALIA
VERANO ELVIRA, MARI JOSE
VILLACORTA MARTÍN, ALICIA
VILLACORTA MARTÍN, DIANA
VILLEGAS BAZTAN, MARIA
VITALES RETEGUI, ANE
ZABALEGUI IMAZ, MARIA JESUS
ZABALZA GOÑI, ISABEL
ZUBIMENDI CARRIZO, MARÍA JULIA
–Baztertuak:
GONZÁLEZ CASELLAS, MARTA IGNACIA (1)
Igoera txanda
–Onartuak:
ARRASTIA LOPEZ, SHEILA
ENCABO ARROYO, MARIA BELEN
ERAUL SAN GIL, MARIA MERCEDES
FERNANDEZ ROMERO, EVA MARIA
GARNICA MARTÍNEZ, IRACHE
GARRIDO GIL, MARIA
GARRO ANDUEZA, MARÍA ANA
HIDALGO PÉREZ, MARÍA JOSEFA
LOPEZ DE DICASTILLO GAZTAMBIDE, MARIA JESUS
MORALES LAPLAZA, MARIA PILAR
NÚÑEZ CELAYA, LAURA
PASTOR AGUIRRE, CAROLINA
RUIZ MEDRANO, MARIA ISABEL
SANZOL MARCO, MARTA
SOLA PLAZA, ANA ISABEL
VALIENTE LÓPEZ DE LAMELA, ANA
VAQUERO BARRERA, MARIA ANDREA (P)
VIELA IRUNGARAY, AINHOA
VILLASCUERNA RUIZ, ANITA
ZABALZA OLLO, MARIA
ZOROZA BELZA, MAITE
–Baztertuak:
CALVO JASO, SILVIA (1)
GALDEANO GÓRRIZ, MARÍA DEL PUY (1)
GARCIA MORENO, MAITE (1)
REMIREZ REMIREZ, ITZIAR (1)
Desgaitasuna dutenentzako txanda
–Onartuak:
CASTILLO ESPNÓS, ADELA MARÍA
MESONERO GARCIA, TERESA
–Baztertuak: Inor ez.
Aldi baterako barne igoera txanda
–Onartuak:
ARRASTIA LOPEZ, SHEILA
CALVO JASO, SILVIA
ERAUL SAN GIL, MARIA MERCEDES
FERNANDEZ ROMERO, EVA MARIA
GALDEANO GÓRRIZ, MARÍA DEL PUY
GARCIA MORENO, MAITE
GARNICA MARTÍNEZ, IRACHE
GARRIDO GIL, MARIA
HIDALGO PÉREZ, MARÍA JOSEFA
MORALES LAPLAZA, MARIA PILAR
NÚÑEZ CELAYA, LAURA
PASTOR AGUIRRE, CAROLINA
REMIREZ REMIREZ, ITZIAR
RUIZ MEDRANO, MARIA ISABEL
SOLA PLAZA, ANA ISABEL
VALIENTE LÓPEZ DE LAMELA, ANA
VAQUERO BARRERA, MARIA ANDREA (P)
VIELA IRUNGARAY, AINHOA
VILLASCUERNA RUIZ, ANITA
ZABALZA OLLO, MARIA
Baztertzeko arrazoiak:
(1) Behar den bezala ez frogatzea ordaindu beharrik ez duela.
Oharra:
(P) = Euskara proba eskatu du.
2. Izangaiek hamar egun balioduneko epea izanen dute, behin-behineko zerrenda Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzen denetik, erreklamazioak aurkezteko eta, akatsik egin badute, zuzentzeko.
3. Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitara dadila agintzea.
Iruñean, 2018ko otsailaren 5ean.–Osasunbidea-Nafarroako Osasun Zerbitzuko Profesionalen zuzendaria, Esteban Ruiz Álvarez.
Iragarkiaren kodea: F1801539