Iragarkia
9. ALDIZKARIA - 2011ko urtarrilaren 14a
1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.7. BESTELAKOAK
85/2010 FORU AGINDUA, abenduaren 22koa, Herri Lan, Garraio eta Komunikazioetako kontseilariak emana, "A-21 Pirinioetako Autobia, 4. eta 5. tarteetan, energia elektrikoz hornitzeko 66 kV-eko aireko linea" izeneko proiektua jendaurrean egoteko epea ebatzi eta proiektu hori behin betiko onesten duena.
Bide eta Eraikuntza Zerbitzuak aditzera eman duenez, Herri Lan, Garraio eta Komunikazioetako kontseilariaren urriaren 15eko 67/2010 Foru Aginduaren bidez "A-21 Pirinioetako Autobia, 4. eta 5. tarteetan, energia elektrikoz hornitzeko 66 kV-eko aireko linea" izeneko proiektua behin-behinekoz onetsi eta jendaurrean jarri zen ukitutako ondasun eta eskubideen zerrenda.
Obren exekuzioa "Nafarroa 2012 Plana. Lehentasuneko jarduketa: herri lanen kontzesioa A-21 Pirinioetako Autobia eraiki eta ustiatzeko" kontratuaren barruan dago.
Jendaurreko aldia bukatuta, honako alegazio hau jaso da:
Juan Ignacio Oyaga Ozcoidi eta M. Teresa Ozcoidi Irigaray jaun-andreek, proiektu honek Ledeako udal mugapean ukitutako zenbait lurzatiren jabeek, ondoko hau eskatzen dute:
1. 2. poligonoa, 37. lurzatia: linearen trazadura aldatzeko, zaldiak hazteko aurreikusia zuen proiektua aurrera eramatea galarazten dielako. Aldaketa hori ezin bada egin, kalte-ordainak eskatzen dituzte, autobiak Ledean eragindako desjabetzeagatik emandako prezio berean.
2. 3. poligonoa, 225. lurzatia: dorrea izkinara eramateko, ahalik eta eragozpen gutxien sor ditzan. Kalte-ordainak ordaintzea, autobiak Ledean eragindako desjabetzeagatik emandako prezio berean.
3. 3. poligonoa, 53. lurzatia: dorrea izkinara eramateko, ahalik eta eragozpen gutxien sor ditzan. Kalte-ordainak ordaintzea, autobiak Ledean eragindako desjabetzeagatik emandako prezio berean.
Erantzuna:
1. Eskaera ezetsi da. Linearen trazadura Iberdrolak eta Landa Garapeneko eta Ingurumeneko Departamentuak ezarritako baldintzek derrigortu dute, bai eta beste zerbitzu batzuekiko gorde beharreko arauzko tarteak bete behar izateak ere. Hortaz, ezin da trazadura hori aldatu.
Finkaren eta ukitutako ondasun eta eskubideen deskribapena okupatu aurreko aktan eginen da, eta horien balorazioa, berriz, balio justuaren fasean, Nahitaezko Desjabetzeari buruzko Legearen 24. artikuluan eta hurrengoetan xedatutakoarekin bat.
2. Eskaera ezetsi da. T-20 euskarria da, T-17, T-18, T-19, T-21 eta T-22 euskarriekin lerrokatuta proiektatzen dena. Lur-eremuaren mugara eramateak lerrokadura albo batera mugitzea ekarriko luke, eta euskarri guztiei eta ukipen berriei ere eraginen lieke.
Finkaren eta ukitutako ondasun eta eskubideen deskribapena okupatu aurreko aktan eginen da, eta horien balorazioa, berriz, balio justuaren fasean, Nahitaezko Desjabetzeari buruzko Legearen 24. artikuluan eta hurrengoetan xedatutakoarekin bat.
3. Eskaera ezetsi da. T-23 euskarria da, T-22, T-24, T-25, eta T-26 euskarriekin lerrokatuta proiektatzen dena. Puntu garai batean proiektatu da, altuera irabazteko. Lur-eremuaren mugara eramateak altuera galtzea ekarriko luke, eta linearen arauzko profila mantentzeko, altuegi jarri beharko lirateke muturretako euskarriak.
Finkaren eta ukitutako ondasun eta eskubideen deskribapena okupatu aurreko aktan eginen da, eta horien balorazioa, berriz, balio justuaren fasean, Nahitaezko Desjabetzeari buruzko Legearen 24. artikuluan eta hurrengoetan xedatutakoarekin bat.
Aurkeztutako alegazioa ebatzita, ukituko diren ondasun eta eskubideen zerrenda eranskinean azaltzen den moduan gelditu da.
Proiektuan Ingurumen eraginaren adierazpenean ezarritako determinazioak jaso dira, eta Landa Garapeneko eta Ingurumeneko Departamentuaren aldeko txostena bada.
Horiek horrela, Bide eta Eraikuntza Zerbitzuak txostenean adierazi eta proposatu duenarekin bat, Herri Lan, Garraio eta Komunikazio Departamentuaren egitura organikoa ezartzen duen otsailaren 24ko 47/2005 Foru Dekretuaren 2.2) artikuluaren bidez eskuratu ditudan eskudantziak erabiliz, eta Nahitaezko Desjabetzeari buruzko Legearen 52. artikuluan xedatutakoari jarraikiz,
AGINDU DUT:
1. "A-21 Pirinioetako Autobia, 4. eta 5. tarteetan, energia elektrikoz hornitzeko 66 kV-eko aireko linea" izeneko proiektua jendaurrean egoteko epea ebaztea, azalpen zatian adierazi den moduan.
2. "A-21 Pirinioetako Autobia, 4. eta 5. tarteetan, energia elektrikoz hornitzeko 66 kV-eko aireko linea" izeneko proiektua behin betiko onestea, bai eta eranskinean jasotako ondasunen eta eskubideen zerrenda ere.
3. Foru agindu hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean eta departamentuko web orrian argitaratzea, eta dagokion iragarkia Nafarroan gehien zabaltzen diren egunkarietako batera bidaltzea.
4. Foru agindu hau jakinaraztea Zangoza, Ledea eta Esako udalei, eta dagozkien iragarki oholetan argitara dezaten agintzea, bai eta Bide eta Eraikuntza Zerbitzuari, Desjabetze Atalari eta alegatzaileei, behar diren ondorioak izan ditzan.
5. Adieraztea foru agindu honek ez duela administrazio bidea amaitzen eta partikularrek gora jotzeko errekurtsoa aurkezten ahal dutela horren aurka, Nafarroako Gobernuari zuzenduta, hilabeteko epean, foru agindua jakinarazi edo Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik aitzina.
Aurreko lerroaldean xedatutakoa galarazi gabe, foru agindu honek administrazio bidea amaitzen du administrazio publikoentzat. Dena dela, administrazio publikoek administrazioarekiko auzi-errekurtsoa aurkez dezakete, Nafarroako Justizia Auzitegi Nagusiko Administrazioarekiko Auzien Salari zuzendua, hura jakinarazi edo Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik bi hilabeteko epean. Horrek ez du galarazten Nafarroako Gobernuan aldez aurreko errekerimendua egin ahal izatea, Administrazioarekiko Auzien Jurisdikzioa arautzen duen uztailaren 13ko 29/1998 Legearen 44. artikuluan ezarritako moduan eta epean.
Iruñean, 2010eko abenduaren 22an.-Herri Lan, Garraio eta Komunikazioetako kontseilaria, Laura Alba Cuadrado.
ERANSKINA "A-21 PIRINIOETAKO AUTOBIA, 4. ETA 5. TARTEETAN, 66 KV-eko AIREKO LINEA BERRIAREN INSTALAZIOAK ERAGINDAKO ZORTASUNAK Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | ZORT. EZARP. ml m2 | EUSKARRIEN OKUP. Ud-m2 | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA m2 | KANALIZ. MOTA | KATASTROKO DATUAK | |||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | |||||||
ZANGOZAKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
SA-01 | Iberdrola S.A. Landaben C kalea 31012 Iruña | 3 5 73 | 13 24 328 | 1-29 | 8 14 64 | Aireko linea elektrikoa Aireko linea elektrikoa Aireko linea elektrikoa | 1 1 1 | 3 3 3 | Transformadorea Zoladura Lurzorua |
SA-02 | Labairu Pérez, Jesús Mayor, 27 (Rocaforte) Labairu Pérez, Milagros Mayor, 27 (Rocaforte) | 8 | 42 | 25 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 80 | Lehorreko alorra | |
SA-03 | Ballaz Zabalza, Antonio Eskirotz, 9, 7. A (Iruña) Ballaz Zabalza, María Reyes Eskirotz, 9, 7. A (Iruña) | 39 | 196 | 118 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 79 | Lehorreko alorra | |
SA-04 | Mendive Necochea, Moises (Ledea) | 25 | 123 | 74 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 82 | Lehorreko alorra | |
SA-05 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 6 | 32 | 19 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 83 | Larreak | |
SA-06 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 79 | 393 | 296 450 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 84B | Larreak | |
SA-07 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 87 | 326 | 1-32 | 422 75 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 84 A | Larreak |
SA-08 | Carlos Olleta, Manuel San Martín, 17 (Ledea) Nafarroako Foru Komunitatea (Berrikuntza, Enpresa eta Enplegua) Tomas Caballero, 1 (Iruña) | 184 | 891 | 1-31 | 775 435 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 87B | Larreak |
SA-9 | Barber Zapata, Francisco Javier Los Mártires, 6 (Ledea) | 9 | 43 | 26 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 94D | Larreak | |
SA-10 | Barber Zapata, Francisco Javier Los Mártires, 6 (Ledea) | 113 | 567 | 340 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 94A | Lehorreko alorra | |
SA-11 | Barber Zapata, Francisco Javier Los Mártires, 6 (Ledea) | 13 | 62 | 38 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 94C | Larreak | |
SA-12 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 262 | 1594 | 2-137 | 1.456 797 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 93A | Larreak |
SA-13 | Armendariz Rada, Juan Jose Vicente Campo, 9, 3. B (Huesca) | 855 | Bidea | 1 | 95 | Lehorreko alorra | |||
SA-14 | Armendariz Rada, Juan Jose Vicente Campo, 9, 3. B (Huesca) | 1 | Bidea | 1 | 97D | Larreak | |||
SA-15 | Armendariz Rada, Juan Jose Vicente Campo, 9, 3. B (Huesca) | 7 | 34 | 20 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 97C | Larreak | |
SA-16 | Armendariz Rada, Juan Jose Vicente Campo, 9, 3. B (Huesca) | 43 | 215 | 129 980 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 97B | Lehorreko alorra | |
SA-17 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 112 | Bidea | 1 | 98A | Lehorreko alorra | |||
SA-18 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 2 | Bidea | 1 | 98B | Larreak | |||
SA-19 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 40 | 201 | 120 214 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 103 | Lehorreko alorra | |
SA-20 | Goyena Goyeneche, María Luz Aita Mendive, 5 (Ledea) Goyena Goyeneche, Sagrario Aita Mendive, 5 (Ledea) | 740 | Bidea | 1 | 102A | Lehorreko alorra | |||
SA-21 | Goyena Goyeneche, María Luz Aita Mendive, 5 (Ledea) Goyena Goyeneche, Sagrario Aita Mendive, 5 (Ledea) | 13 | Bidea | 1 | 102 C | Larreak | |||
SA-22 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 22 | 108 | 65 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 106 A | Lehorreko alorra | |
SA-23 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 25 | 124 | 74 | Aireko linea elektrikoa | 1 | 107 | Lehorreko alorra | |
SA-24 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 4 | Bidea | 1 | 93H | Larreak | |||
SA-25 | Rocaforteko Kontzejuaren herrilurrak (Rocaforte) | 18 | 60 | 1-29 | 199 102 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 108 | Lehorreko alorra |
SA-26 | Imirizaldu Salvador, Eduardo Mayor, 34 (Rocaforte) | 1.004 | Bidea | 1 | 112 | Lehorreko alorra | |||
SA-27 | Iroz Goyena, María Dolores Kale Nagusia, 18 (Ledea) | 73 | 367 | 220 482 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 110 | Larreak | |
SA-28 | Nafarroako Foru Komunitatea (altxonbideak) Tutera, 20 (Iruña) | 47 | 206 | 1-31 | 364 76 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 1 | 89 | Altxonbidea |
LEDEAKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
LI-01 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) Ledeako Udalaren herrilurrak Eskolak, 2 (Ledea) | 500 | 2394 | 2-137 | 1.324 514 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 211 A | Pinudia |
LI-02 | Garcia Recalde, Marcelino Goiko auzoa, 6 (Ledea) | 130 | 648 | 389 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 48A | Almendrondoak | |
LI-03 | Pascual Barber, María Teresa Nucleo Sta. Justa, 3, 2. A (Sevilla) Pascual Barber, Pablo Pío Loperena, 14, 3. esk. (Burlata) | 71 | 356 | 214 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 41 | Larreak | |
LI-04 | Iroz Goyena, María Dolores Santa Maria, 9 (Ledea) | 18 | 88 | 53 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 40 | Larreak | |
LI-05 | Goyeneche Arizcuren, Amparo Joaquín Jarauta, 56, 3. I (Iruña) Ugalde Goyeneche, Josefa Baiona etorbidea, 24, 8. C (Iruña) | 2 | 1 99 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 43C | Almendrondoak | ||
LI-06 | Goyeneche Arizcuren, Amparo Joaquín Jarauta, 56, 3. I (Iruña) Ugalde Goyeneche, Josefa Baiona etorbidea, 24, 8. C (Iruña) | 39 | Bidea | 2 | 43A | Olibadia | |||
LI-07 | Goyeneche Arizcuren, Amparo Joaquín Jarauta, 56, 3. I (Iruña) Ugalde Goyeneche, Josefa Baiona etorbidea, 24, 8. C (Iruña) | 93 | Bidea | 2 | 43D | Larreak | |||
LI-08 | Suescun Cemborain, Santiago La Fuente (Leatxe) | 29 | 115 | 1-32 | 305 327 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 44 | Larreak |
LI-09 | Barber Zapata, Francisco Javier Mediavilla, 6 (Ledea) | 103 | 512 | 312 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 39 | Larreak | |
LI-10 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) | 32 | 161 | 97 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 37B | Lehorreko alorra | |
LI-11 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) | 11 | 56 | 34 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 37D | Larreak | |
LI-12 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) | 25 | 125 | 75 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 26A | Lehorreko alorra | |
LI-13 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) | 3 | 13 | 8 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 26B | Larreak | |
LI-14 | Morriones Oyaga, Fco. Ignacio Pasaleku, 2, 2. C (Agoitz) | 14 | 70 | 42 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 29 | Larreak | |
LI-15 | Mendive Astiz, Fco. Javier Jaca, 9 (Ledea) | 15 | 73 | 44 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 28B | Larreak | |
LI-16 | Mendive Astiz, Fco. Javier Jaca, 9 (Ledea) | 9 | 45 | 27 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 28A | Almendrondoak | |
LI-17 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 18 | 126 | 1/2-15 | 195 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 372 | Urezt. alorra |
LI-18 | Artazcoz Lizarraga, María Jesús Santa Maria, 7 (Ledea) | 33 | 88 | 1/2-18 | 151 1 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 370 | Urezt. alorra |
LI-19 | Fernandez Martín, María Teresa Etxeorratzaren hiribidea, 11, 4. I (Barañain) Nieto Basilio, Guillermo Etxeorratzaren hiribidea, 11, 4. I (Barañain) | 4 15 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 369 | Urezt. alorra | |||
LI-20 | Fernandez Martín, María Teresa Etxeorratzaren hiribidea, 11, 4. I (Barañain) Nieto Basilio, Guillermo Etxeorratzaren hiribidea, 11, 4. I (Barañain) | 13 | 25 67 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 371 | Urezt. alorra | ||
LI-21 | Areso Sagues, Fermín María Santa Maria, 8 (Ledea) | 35 | 177 | 106 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 374 | Larreak | |
LI-22 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 25 | 125 | 75 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 375 A | Lehorreko alorra | |
LI-23 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 16 | 84 | 48 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 375 B | Larreak | |
LI-24 | Goyeneche Arizcuren, Martina Media Villa, 3 (Ledea) | 39 | 199 | 118 249 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 385 A | Larreak | |
LI-25 | Latorre Echegoyen, Julia San Martín, 1 (Ekai) | 121 | 581 | 1-33 | 585 255 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 376 A | Larreak |
LI-26 | Vidondo Zatatiegui, Borja Jaca, 23 (Ledea) | 35 | 173 | 104 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 378 B | Larreak | |
LI-27 | Lacasa Unzue, Florencio Goiko auzoa, 9 (Ledea) | 58 | 262 | 1-32 | 355 340 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 379 A | Larreak |
LI-28 | Lacasa Unzue, Florencio Goiko auzoa, 9 (Ledea) | 44 | 218 | 172 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 379 B | Lehorreko alorra | |
LI-29 | Leoz Iroz, Jose Miguel Miguel Oyaga (Ledea) | 50 | 248 | 149 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 380 | Larreak | |
LI-30 | Areso Goñi, Antonino San Martín, 18 (Ledea) | 80 | 394 | 239 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 381 E | Larreak | |
LI-31 | Areso Goñi, Antonino San Martín, 18 (Ledea) | 21 | 110 | 62 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 381 A | Lehorreko alorra | |
LI-32 | Aspurz Areso, Inés San Bartolomé, 10 (Godella) Aspurz Areso, Manuel Llebeig, 2 (Godella) Aspurz Areso, Maravillas Salvador Giner, 44 (Godella) Aspurz Areso, Molagros Peset Aleixandre, 17 (Godella) Aspurz Areso, Pedro Carreres Puchalt, 6 (Godella) | 41 | 206 | 124 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 382 | Larreak | |
LI-33 | Areso Goñi, Antonino San Martín, 18 (Ledea) | 59 | 265 | 1-34 | 320 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 381 B | Larreak |
LI-34 | Areso Goñi, Antonino San Martín, 18 (Ledea) | 31 | 154 | 92 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 381 D | Larreak | |
LI-35 | Unanua Mezquiriz, Desusa Huarte doktorearen kalea, 1, 1. esk. (Iruña) | 142 | 710 | 426 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 250 A | Lehorreko alorra | |
LI-36 | Ardanaz Gaston, Francisco Javier Iparralde, 18 (Añorbe) Ardanaz Gastón, José Carlos Iturzaharra kalea (Añorbe) | 72 | 358 | 282 115 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 247 A | Lehorreko alorra | |
LI-37 | Ardanaz Gaston, Francisco Javier Iparralde, 18 (Añorbe) Ardanaz Gastón, José Carlos Iturzaharra kalea (Añorbe) | 20 | 72 | 1-33 | 215 27 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 247 B | Larreak |
LI-38 | Arizcuren Ustarroz, María Carmen San Martín (Ledea) | 90 | 450 | 270 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 248 | Lehorreko alorra | |
LI-39 | Samper Carrica, Francisco Javier Santa Barbara, 4 (Eslaba) | 66 | 333 | 198 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 207 A | Lehorreko alorra | |
LI-40 | Samper Carrica, Francisco Javier Santa Barbara, 4 (Eslaba) | 15 | 71 | 44 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 207 B | Larreak | |
LI-41 | Samper Carrica, Francisco Javier Santa Barbara, 4 (Eslaba) | 35 | 127 | 1-86 | 273 482 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 206 C | Larreak |
LI-42 | Samper Carrica, Francisco Javier Santa Barbara, 4 (Eslaba) | 141 | 706 | 425 2 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 206 A | Lehorreko alorra | |
LI-43 | Goyeneche Arizcurren, Martina Mediavilla, 3 (Ledea) | 116 | 577 | 379 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 208 C | Almendrondoak | |
LI-44 | Goyeneche Arizcurren, Martina Mediavilla, 3 (Ledea) | 28 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 208 A | Mahastia | |||
LI-45 | Artazcoz Iturri, Felix San Martín, 19 (Ledea) | 2 | 9 | 1/16-2 | 34 20 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 215 B | Larreak |
LI-46 | Artazcoz Iturri, Felix San Martín, 19 (Ledea) | 71 | 327 | 15/16-31 | 346 207 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 215 A | Lehorreko alorra |
LI-47 | Barber Zapata, Francisco Javier Mediavilla, 6 (Ledea) | 62 | 310 | 186 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 216 A | Lehorreko alorra | |
LI-48 | Arizcuren Labairu, Carlos Francisco Gascue, 4, 1.a 20000 Errenteria | 3 | 15 | 8 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 217 B | Larreak | |
LI-49 | Arizcuren Labairu, Carlos Francisco Gascue, 4, 1.a 20000 Errenteria | 33 | 165 | 100 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 217 A | Lehorreko alorra | |
LI-50 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 17 | 81 | 49 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 223 C | Lehorreko alorra | |
LI-51 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 27 | 144 | 85 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 223 G | Larreak | |
LI-52 | Carlos Olleta, Manuel San Martín, 17 (Ledea) | 94 | 468 | 291 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 219 A | Mahastia | |
LI-53 | Iroz Goyena, María Dolores Santa Maria, 9 (Ledea) | 65 | 288 | 1-33 | 354 72 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 222 C | Lehorreko alorra |
LI-54 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 32 | 188 | 102 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 223 E | Larreak | |
LI-55 | Marturet Fayanas, Jesús Angel Goiko auzoa (Ledea) | 47 | 205 | 136 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 223 A | Lehorreko alorra | |
LI-56 | Garcia Sanchez, Lucia Nafarroako Blanca plaza, 8, 5. ezk. (Iruña) Perez Garcia, CarlosARLOS Juan Crispin Pintorearen kalea, 8, 3. D (Iruña) Perez Garca, María Soledad Burgos, 31, 3. A (Zaragoza) | 30 | 155 | 92 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 224 | Almendrondoak | |
LI-57 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) Ozcoidi Irigaray, María Teresa Santa Maria, 5 (Ledea) | 42 | 181 | 15/16-30 | 261 6 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 225 A | Lehorreko alorra |
LI-58 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) Ozcoidi Irigaray, María Teresa Santa Maria, 5 (Ledea) | 3 | 14 | 1/16-2 | 56 25 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 225 B | Larreak |
LI-59 | Artajo Carlos, Jesús María Goiko auzoa, 10 (Ledea) | 167 | 834 | 541 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 228 A | Mahastia | |
LI-60 | Artajo Carlos, Jesús María Goiko auzoa, 10 (Ledea) | 13 | 64 | 40 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 228 B | Larreak | |
LI-61 | Carlos Oyaga, Benigno Aita Mendive, 10 (Ledea) | 20 | 113 | 62 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 193 E | Larreak | |
LI-62 | Artajo Carlos, Francisco Javier Goiko auzoa, 17 (Ledea) | 46 | 220 | 135 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 195 A | Larreak | |
LI-63 | Artajo Carlos, Silverio Goiko auzoa, 13 (Ledea) | 80 | 372 | 1-33 | 426 44 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 196 F | Larreak |
LI-64 | Perez-Obanos Liso, Trinidad Miguel Oyaga, 3 (Ledea) | 114 | 592 | 350 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 56A | Lehorreko alorra | |
LI-65 | Perez-Obanos Liso, Trinidad Miguel Oyaga, 3 (Ledea) | 36 | 157 | 100 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 56G | Larreak | |
LI-66 | Perez-Obanos Liso, Trinidad Miguel Oyaga, 3 (Ledea) | 70 | 351 | 211 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 56B | Mota askotako zuhaitzak | |
LI-67 | Perez-Obanos Liso, Trinidad Miguel Oyaga, 3 (Ledea) | 57 | 232 | 1-95 | 312 58 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 56H | Larreak |
LI-68 | Unanua Mezquiriz, Jesusa Huarte doktorearen kalea, 1, 1. esk. (Iruña) | 138 | 692 | 415 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 55A | Lehorreko alorra | |
LI-69 | Unanua Mezquiriz, Jesusa Huarte doktorearen kalea, 1, 1. esk. (Iruña) | 28 | 141 | 85 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 55B | Larreak | |
LI-70 | Ledeako Udalaren herrilurrak Eskolak, 2 (Ledea) | 28 | 142 | 85 1.156 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 54 | Larreak | |
LI-71 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) Ozcoidi Irigaray, María Teresa Santa Maria, 5 (Ledea) | 53 | 237 | 1-32 | 382 81 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 53B | Larreak |
LI-72 | Oyaga Ozcoidi, Juan Ignacio Santa Maria, 5 (Ledea) Ozcoidi Irigaray, María Teresa Santa Maria, 5 (Ledea) | 67 | 332 | 200 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 53A | Lehorreko alorra | |
LI-73 | Carlos Imirizaldu, Jose Salvador San Martín, 17 (Ledea) | 2 | 34 | 13 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 51C | Larreak | |
LI-74 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 132 | 610 | 15/16-31 | 529 774 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 52A | Larreak |
LI-75 | Nafarroako Foru Komunitatea (altxonbideak) Tutera, 20 (Iruña) | 23 | 112 | 1/16-2 | 149 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 45 | Altxonbidea |
LI-76 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 29 | 146 | 87 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 44A | Larreak | |
LI-77 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 151 | 759 | 456 | Aireko linea elektrikoa | 3 | 42 | Larreak | |
LI-78 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 267 | Bidea | 3 | 198 C | Pinudia | |||
LI-79 | Nafarroako Foru Komunitatea (altxonbideak) Tutera, 20 (Iruña) | 96 | Bidea | 3 | 40 | Altxonbidea | |||
LI-80 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 223 | 1040 | 2-118 | 1.023 1.722 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 39A | Pinudia |
LI-81 | Ledeako Udala Eskolak, 2 (Ledea) | 91 | 453 | 308 679 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 3 | 39B | Larreak | |
ESAKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
YE-01 | Fernandez Goñi, Carmen Planete, 3 (Esa) | 17 | 87 | 52 178 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 25 | Pinudia | |
YE-02 | Abad Martinez, Purificación Procesión, 15 (Esa) | 42 | 209 | 125 206 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 27 | Pinudia | |
YE-03 | Iso Oyaga, Clemente Los Mártires (Ledea) | 35 | 174 | 104 171 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 28 | Pinudia | |
YE-04 | Barcina Rios, Ana María Iturrama, 24, 5. B (Iruña) | 38 | 189 | 197 83 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 33 | Pinudia | |
YE-05 | Lacasa Arina, Mercedes Los Mártires, 8 (Ledea) | 27 | 105 | 1-32 | 219 153 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 32 | Pinudia |
YE-06 | Pascual Barber, Pedro Pablo Pío Loperena,14, 3. esk. (Burlata) | 35 | 176 | 106 181 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 35 | Pinudia | |
YE-07 | Unzué Salinas, Bernardina Goiko auzoa (Ledea) | 30 | 151 | 91 153 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 36 | Pinudia | |
YE-08 | Ballaz Zozaya, Pedro Juncar, 3 (Esa) | 40 | 199 | 120 201 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 37 | Pinudia | |
YE-09 | García Leoz, Carmen Santa Maria, 21 (Ledea) Oroz Arizcuren, Fermín Santa Maria, 19 (Ledea) | 39 | 197 | 118 193 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 38 | Pinudia | |
YE-10 | Napal Berradre, Teodoro El Medio (Esa) | 44 | 190 | 1-32 | 353 85 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 39 | Pinudia |
YE-11 | Ripodas Ducay, Fermina La Visitación, 19 (Zenborain) | 41 | 204 | 122 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 41 | Pinudia | |
YE-12 | Eseverri Martinez, Domingo Petri Atarrabiako, 19, 2.a (Atarrabia) | 22 | 108 | 65 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 42 | Pinudia | |
YE-13 | Abad Martinez, Purificación Procesión, 15 (Esa) Zalba Villanueva, Francisco Procesión, 4 (Esa) | 17 | 86 | 52 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 43 | Pinudia | |
YE-14 | Berradre Ochoa, Juana Procesión (Esa) | 62 | 311 | 187 | Aireko linea elektrikoa | 2 | 45 | Pinudia | |
YE-15 | Ripodas Ducay, Fermina La Visitación, 19 (Zenborain) | 29 | 115 | 1-32 | 302 1 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 47 | Pinudia |
YE-16 | Zozaya Orduña, Emilia Ibañeta Mendiaren kalea, 1, 3. I (Iruña) Zozaya Orduña, Juana Felipe Gorriti, 41, 4.a (Iruña) | 40 | 201 | 126 157 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 48 | Pinudia | |
YE-17 | Berradre Bezunartea, Celia María El Medio (Esa) Berradre Bezunartea, M.ª Milagros San Martín del Pino, 16, 8, 4. D 39000 Santander | 37 | 185 | 111 161 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 49 | Pinudia | |
YE-18 | Zozaya Orduña, Emilia Ibañeta Mendiaren kalea, 1, 3. I (Iruña) Zozaya Orduña, Juana Felipe Gorriti, 41, 4.a (Iruña) | 30 | 148 | 89 129 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 50 | Pinudia | |
YE-19 | Napal Berradre, Teodoro El Medio (Esa) | 51 | 256 | 154 689 | Aireko linea elektrikoa Bidea | 2 | 51 | Pinudia | |
YE-20 | Villanueva Abadía, María Jesús Navas de Tolosa, 1 (Iruña) Villanueva Abadía, M.ª Pilar Isabel Irunlarrea, 23, 5. A (Iruña) | 35 | 118 | 1-95 88 | 232 155 | Aireko linea elektrikoa Bidea Azpiestazioa | 2 | 52 | Pinudia |
YE-21 | Salinas Imizcoz, Angela La Unión, 7 (Esa) Salinas Imizcoz, Nemesio La Unión, 7 (Esa) Salinas Imizcoz, Pablo La Unión, 3 (Esa) | 7 | 47 | 32 234 | Aireko linea elektrikoa Bidea Azpiestazioa | 2 | 53 | Pinudia | |
YE-22 | Esako Udalaren herrilurrak 31410 Esa | 1 | 583 | Bidea Azpiestazioa | 2 | 54 | Pinudia | ||
YE-23 | Villanueva Villanueva, Patrocinio René Petit, 13 (Esa) | 3.010 | Azpiestazioa | 2 | 90 | Lehorreko alorra | |||
YE-24 | Luyando Napal, María Pilar El Medio, 13 (Esa) Martinez Ochoa, Javier La Cuesta (Esa) | 229 | Bidea | 2 | 89 | Lehorreko alorra | |||
F1021146 |
Iragarkiaren kodea: F1021146
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50