I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Plantilla Organikoa, Lan Publikoaren Eskaintza, oposizioak eta lehiaketak
802/2007 EBAZPENA, martxoaren 12koa, Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko nekazaritzako ingeniari izateko 7 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda onetsi, epaimahaiaren behin betiko osaera finkatu, deialdiko 6. oinarria aldatu eta, azkenik, oposizioaren lehenbiziko ariketa noiz eginen den ezartzen duena.
Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak, abuztuaren 29an emandako 2055/2006 Ebazpenaren bidez, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko nekazaritzako ingeniari izateko 7 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Deialdia 2006ko irailaren 13ko Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratu zen, 110. zenbakian.
2006ko abenduaren 11n eman eta 2007ko 2. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean, urtarrilaren 3an, argitaratutako 3026/2006 Ebazpenaren bidez, deialdian onartu eta baztertutako izangaien behin-behineko zerrenda onetsi zen.
Erreklamazioak aurkezteko epea bukaturik, bidezko da oposizioko onartu eta baztertuen behin betiko zerrenda onestea.
Era berean, bidezkoa da epaimahaian parte hartzeko Langileen Batzordeko bi ordezkari izendatzea, Batzordeak ez baitu izendapenik egin; eta epaimahaiaren behin betiko osaera finkatzea.
Azkenik, bidezkoa da deialdiko 6. oinarria aldatzea, oposizioa 2007ko apirilean hasiko baita, eta oposizioko lehen ariketarako eguna zehaztea.
Horrenbestez, otsailaren 21eko 30/2005 Foru Dekretuaren bidez esleiturik ditudan eskurantzak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko nekazaritzako ingeniari izateko 7 lanpostu oposizio bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin betiko zerrenda, eranskinean ageri dena, onestea.
2. Epaimahaiaren behin betiko osaera finkatzea, honela:
_Epaimahaiburua: Jesús María Echeverría Azcona jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Landa Garapenerako zuzendari nagusia.
_Ordezkoa: Andrés Eciolaza Carballo jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Nekazaritza eta Abeltzaintza zuzendari nagusia.
_Mahaikidea: Miguel Donézar Díez de Ulzurrun jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Nekazaritzako Baliabideak Ebaluatzeko Ataleko burua.
_Ordezkoa: Juan Pablo Rebolé Ruiz jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Nekazaritzako Azpiegiturak Berritzeko Ataleko burua.
_Mahaikidea: José Miguel Eseverri Anguiano jauna, Ingurumen, Lurraldearen Antolamendu eta Etxebizitza Departamentuko Kutsaduraren aurkako Aurreneurrien Ataleko burua.
_Ordezkoa: Francisco Javier Vera Janín jauna, Ingurumen, Lurraldearen Antolamendu eta Etxebizitza Departamentuko Ingurumena Begiratu eta Kontrolatzeko Ataleko burua.
_Mahaikidea: José Javier Asenjo Rodríguez jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuari atxikitako nekazaritzako ingeniaria.
_Ordezkoa: Julián Lorenzo Almoguera jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuari atxikitako nekazaritzako ingeniaria.
_Mahaikide idazkaria: Fernando Santafé Aranda jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Batasuneko Aferetarako eta Europar Batasunaren Nekazaritza Politika Begiratzeko Ataleko burua.
_Ordezkoa: José Cía Arguiñarena jauna, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Elikadura Departamentuko Europar Batasunaren Nekazaritza Politika Kudeatzeko Bulegoko burua.
3. Deialdiko 6. araua aldatzea, oposizioa 2007ko apirilean hasiko baita.
4. Oposizioaldiko lehenbiziko ariketa 2007ko apirilaren 21ean, larunbatarekin, eginen dela adieraztea, 9:30ean, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Ikasgelategiko "09" gelan (Arrosadiko campusa, zk.g., Iruña). Ariketarako deialdi bakarra eginen da eta izangaiek Nortasun Agiri Nazionala, pasaportea edo gidabaimena eta punta lodiko bolaluma beltza aldean dutela agertu beharko dute. Azterketara agertzen ez direnak edo arestian aipatutako agirietako baten bidez beren nortasuna frogatzen ez dutenak oposiziotik baztertuko dira.
5. Ebazpen hau epaimahakideei igortzea eta Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan. Ebazpenaren aurka gora jotzeko errekurtsoa paratzen ahal da, Lehendakaritza, Justizia eta Barne kontseilariari igorria, jakinarazi eta biharamunetik hilabeteko epean, Herri Administrazioen Araubide Juridikoari eta Administrazio Prozedura Erkideari buruzko azaroaren 26ko 30/1992 Legeko 114. eta 115. artikuluetan xedaturikoarekin bat. Lege hori urtarrilaren 13ko 4/1999 Legearen bidez aldatu zen.
Iruñean, 2007ko martxoaren 12an._Funtzio Publikoaren zuzendari nagusia, Alberto Andérez González.
ERANSKINA
Onartuen eta baztertuen behin betiko zerrenda
_Txanda irekia
Onartuak:
ABRIL CASP, IRENE
AGUIRRE CANFLANCA, ELIXABETE
ALBAINA BACAICOA, JOSUNE
ALDABA GOÑI, MARIA VICTORIA
ALDAZ GOÑI, SUSANA
ALEU BONAUT, MANUELA
ALTADILL ARGAIN, EDURNE
ALZORRIZ LABIANO, JONE MIREN
AMEZCUA MARTINEZ, MIKEL
ARANDIA MIURA, AMAIA
ARBIZU MARTINEZ, MARIA
ARENAZA SAENZ DEL BURGO, IDOIA
ARGANDOÑA LARRAINZAR, LOREA
ARNAIZ TOME, AINHOA
ARRIZABALAGA LIZARRAGA, MARIA
ASTIZ MUGUERZA, MAITE
AUZMENDI MIGELENA, IÑIGO
AYESTARAN SARASA, JOSE ELIAS
AZPILICUETA UNANUA, MIREN MAITE
BALDUZ DE URETA, SERGIO
BAQUEDANO OSES, FRANCISCO JAVIER
BELTRAN MARCHITE, LAURA
BERASAIN BERASAIN, AMAIA
BERNARTE AGUIRRE, RAUL
BETELU BERRO, FERNANDO
BETRAN ESCARTIN, EMILIO
BEUNZA MUNARRIZ, ANA ISABEL
BOBADILLA ARANDIA, SUSANA MERCEDES
BORRUEL SAINZ, SILVIA
BUENO ADOT, MARIA MONTSERRAT
CABALLERO ALCALA, ANA
CAMARZANA FERNANDEZ, JOSE FELIX
CASIMIRO OYAGA, CARMEN
CHIVITE FERNANDEZ, JESUS
CIRIZA EDERRA, MARIA VICTORIA
CORCUERA GARCIA, SILVIA
CUESTA PERNAUT, FERNANDO
CUTILLAS ARRATIBEL, ALIZE
DIAZ DE ARCAYA LUZURIAGA, NEREA
ECAY PREBOSTE, EDUARDO
ECHAVARRI URBIOLA, ALVARO
EGOZCUE ALVAREZ, JOSUNE
ESAIN AZCARATE, MARIA
ESCOSTEGUY BAQUERIN, DAVID
ESLAVA LECUMBERRI, FRANCISCO JAVIER
ESPARZA GARCIA, MARTA
ESTOMBA ECHEGARAY, OLATZ
ETXALEKU LOPEZ, NESTOR
ETXEBERRIA ETXEBERRIA, AITZOL
ETXETXIKIA JUANBELTZ, FELIPE
EZQUERRO LANDIVAR, DIEGO
FERNANDEZ SUBERVIOLA, ROBERTO
GALDEANO ZUBELDIA, MARIA ARANTZAZU
GALLO ALCALA, SILVIA
GARCIA LARREA, MARIA JOSE
GARITANO KORKOSTEGI, MAITANE
GARRUES LOIZU, MIKEL
GASTESI BARASOAIN, MIGUEL JAVIER
GASTESI BARASOAIN, RAQUEL
GOICOECHEA NUÑEZ, ISABEL
GOMEZ CALVO, ALMUDENA
GOMEZ DIEZ, ROCIO
GOMEZ REVUELTO, MARTA
GOÑI LECUMBERRI, HORACIO DAVID
GONZALEZ MARCO, ANA
GOYENECHE DEL RIO, ORREAGA
HIGELMO MARTINEZ, JOSE ANTONIO
HUALDE ARANA, SILVIA
HUARTE FERNANDEZ, IMELDA
HUARTE HUARTE, MIGUEL ANGEL
HUARTE MUEZ, ASIER
IDARETA OLAGÜE, ENEKO
IMAZ MARTINEZ, FERNANDO
IRIBARREN VAREA, IGNACIO
IRIGOYEN BERZAL, DIEGO
ITURMENDI VIZCAY, NEREA
ITURRIAGA SAINZ, ISABEL
JABAT IZU, ALFONSO
JAUNSARAS ARDANAZ, IKER
JIMENEZ GALINDO, JAVIER
JIMENEZ MORENO, NEREA
JORDANA ROA, LORETO
JUANCHE GOMEZ, IGNACIO
LAITA RODRIGUEZ, MARGARITA
LARRION ZABALETA, CARLOS
LARUMBE ALVAREZ, MARIA TERESA
LIZARRAGA IRIARTE, EDUARDO
LIZOAIN MENDOZA, MARTA
LOPEZ VAZQUEZ, RAFAEL
MALO MARTINEZ, ANA MARIA
MANSO MARTINEZ, ENRIQUE
MARTIN PICADO, EMILIO JOSE
MARTINEZ DE AZAGRA GARDE, LUIS
MARTINEZ DE LULO IRAZU, MAITE
MARTINEZ SOLCHAGA, LOURDES
MARZO VALENCIA, JOSE MARIA
MELERO URZAINQUI, MAITANE
MINER ECEIZA, GURUZNE
NAGORE FERRER, IÑIGO
NEVADO GASTON, FRANCISCO JAVIER
OIZ EUGUI, JON
ORCARAY ECHEVERRIA, LUIS
OTAZU BERUETE, NIEVES
OZCOZ IÑIGO, BEATRIZ
PASCUAL ARZOZ, MARIA JOSE
PEREZ ARTUCH, ANGEL MARIA
PEREZ EZKURDIA, AINTZANE
PEREZ GARCIANDIA, DANIEL
PEREZ SIMON, IZASKUN
PEREZ SUESCUN, SERGIO
POLO HOBOTH, PABLO JOSE
PRIETO SAEZ, JORGE
PUEYO OSINAGA, BEATRIZ
RABAZ IRAÑETA, FRANCISCO JAVIER
RAMOS EGUILUZ, GALILEO
RECALDE HUARTE, IZASKUN
RECASENS ARTAZCOZ, SAIOA
REDIN ESLAVA, JAVIER ADOLFO
RIPA AMORENA, XABIER
RODRIGO ERREA, JOSUNE
RODRIGUEZ QUIROS, MARIA ANGELES
ROMAN DE LARA, LUIS JAVIER
RUIZ AZPILICUETA, DAVID
RUIZ BARBARIN, MARIA JESUS
SAEZ DE CASTILLO BELTRAN DE OTALORA, ALFREDO
SALVADOR NUIN, IDOIA
SAMITIER MORTERUEL, MARIA PILAR
SANCHEZ ALDECOA, JAVIER
SANTOS IBAÑEZ, JOSE JAVIER
SARASA PAISAN, EVA
SEMINARIO ILUNDAIN, LUCIA
SORIA ARBILLA, NAIARA
TERUEL ALVAREZ, SARA PATRICIA
TIRAPU TAPIZ, FERMIN
TIRAPU TAPIZ, MARIA
TORRES GONZALEZ, MARTA
URABAYEN ALBERDI, MIGUEL
URRA URRIZA, ANGEL
URRUTIKOETXEA ROBREDO, JULENE
URSUA ANDRES, ARANTZA
VELA MORIONES, MARIA
VITZI LUJANBIO, JON
YANGUAS SAYAS, RAFAEL
ZABALZA ARMENDARIZ, SILVIA
ZALDIVAR ANACABE, AITZIBER
ZUBILLAGA GURUPEGUI, IRENE
ZULET URRIZA, MARTA
Baztertuak:
Tasa ordaindu beharrik ez daukala osorik ez frogatzeagatik:
OLASAGASTI KORTA, URTZI
_Igoera txanda
Onartuak:
LABIANO ZABALZA, ENRIQUE JAVIER
PALACIOS GOÑI, RUBEN
PEREZ LARREA, MARIA BELEN
VICENTE ALZUAZ, ANA MARIA
Baztertuak: inor ere ez.
Iragarkiaren kodea: F0704629