I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.3. BESTELAKO XEDAPENAK
1.3.4. Dirulaguntzak eta bekak
633/2005 EBAZPENA, uztailaren 5ekoa, Eskola eta Lanbide Irakaskuntzaren zuzendari nagusiak emana, Nafarroako ikastetxeetako Batxilergoko 1. mailako ikasleek, 2005eko udan, atzerrian hizkuntza ikastaro eta egonaldiak laguntzeko lanpostuen deialdia ebazten duena.
Eskola Antolamendu eta Berriztapenerako Zerbitzuko zuzendariak aurkezturiko txostenean laguntzen deialdia ebazteko proposamena egin du 2005eko udan eta atzerrian hizkuntza ikastaro eta egonaldietan parte hartuko dutenentzat. Bertan, deialdian ezarritako laguntzak jasoko dituzten ikasleak hautatu dira.
Ikasleen behin-behineko zerrendak jendaurrean egon ondoko erreklamazio epea iragan da eta aurkezturiko erreklamazioak ebatzi dira.
Emandako laguntzari uko egin dioten pertsonen ordez beste batzuk izendatu dira.
Hori horrela, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioa arautzen duen abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legearen 22.1. artikuluko d) idatz-zatiak ematen dizkidan ahalmenak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Atzerrian 2005eko udako ikastaro eta egonaldietan parte hartzeko laguntzak ematea Batxilergoko 1. mailako ikasle hauei:
ADOT HUALDE, EDUARDO
AEDO GOÑI, IBAI
AKKARI SATRUSTEGUI, AMIR
ALEMAN GARAYOA, CARLOS
ALONSO MARTINEZ, ELSA
ALVAREZ DELGADO, SAMUEL
ARANGUREN GARACOCHEA, PATRICIA
ARBELOA SOLA, LORENA
ARDAIZ MAÑERU, IRANZU
ARIVE BEROIZ, MARIA
ARRAZTOA MAGAÑA, ESTITXU
ARRONTES SOLA, TAMARA
ARTIEDA NOBLE, NAHIA
AUSEJO CAMEO, ANA ISABEL
AUTOR PUEYO, GARAZI
AZNAR MAÑAS, VIRGINIA
BARANDIARAN OLAETXEA, IRATI
BERASATEGI ANDRES, LAIDA
BERDONCES NAVASCUES, KAREN
BHATTI AZKOAGA, KIRAN
BONA GALLEGO, EDURNE
BONA GALLEGO, MARIA
BURGUETE DEL CASTILLO, JAVIER
CARASUSAN SENOSIAIN, LAURA
CARBALLO PIERNAVIEJA, PATRICIA
CASADO CASADO, SINDIA
CRESPO LAMO, MARIA
CUADRA MANCHO, JAVIER
DIAZ IZU, HUGO
ECAY OSABA, ELENA
ECHEVERRIA ABAD, MIGUEL
ELIZALDE MARTINEZ PEÑUELA, CAROLINA RENATA
ESCUDERO OTAMENDI, IBAI
FLAMARIQUE FLAMARIQUE, SERGIO
FRANCES SAINZ, GLORIA
FRANCES BARRERA, DAVID
GANUZA CABALLERO, AMAIA
GARMENDIA ARZMENDI, ION
GOICOECHEA LACUNZA, IRANZU
GOÑI RODRIGO, MIGUEL ANGEL
GONZALEZ LORENZO, YESSIKA
GONZALEZ SUBIZA, HECTOR
HERNANDEZ CASTILLEJO, LAURA
IÑIGO MARCO, IGNACIO
INTXAURRAGA CASADAMON, LAURA
IROZ ASIN, IGOR
ITURRALDE GARRIZ, AMAYA
IZCUE MARTINEZ, MONTSERRAT
JIMENEZ RODRIGUEZ, IÑAKI
JIMENEZ FELIPE, ALDO
JUARA PEMAN, AITOR
LANDIBAR ROQUE, IRANTZU
LAZCANO ZUBELDIA, IDOIA
LECEA IMAZ, MIREN
LIBERAL SORNAGO, PALOMA
LIZUAIN ABADIA, ESTER
LLEIDA RODELLAR, ERIKA
LOGROÑO CARRASCOSA, ISABEL
LUQUIN URTASUN, MARIA
LURI FERNANDEZ DE MANZANOS, MARTA
MALMIERCA ORDOQUI, MARIA
MANRIQUE IBERO, AMAYA
MARQUIEGUI OIZA, ITXASO
MARTINEZ MARTINEZ, SONIA
MARTINEZ ZUBIRI, UXUE
MARTINEZ SOTO, RAKEL
MARTINEZ RADA, SOFIA
MARTINEZ MERINO, MARTA
MARTINEZ SANCHEZ, M.ª CONCEPCION
MARTINEZ DE AGUIRRE MIRAL, JAVIER MANUEL
MIGUELIZ BERMEJO, IRANZU
MONENTE JIMENEZ, HUGO
MOSQUERA GOROSTIDI, JAVIER
MUJIKA RUBIO, ERKUDEN
NAVARRO IBARROLA, AITOR
NIETO URIZ, FRANCISCO JAVIER
NUÑEZ CUETO, TERESA CARLOTA
ORIA BARAIBAR, EDURNE
OSES ALDANA, CESAR
OTEIZA IZCUE, NOEMI
PASCUAL IZCO, MARINA
PERALTA ALVAREZ, COVADONGA
PERALTA MATEO, JAVIER
PEREZ VICENTE, AMAIA
PEREZ AYENSA, AMAYA
PIEDRAFITA FERNANDEZ, JORGE
PLATERO REBOLE, BORJA
PORRES GARCIA, IÑIGO
RAZQUIN ARCHEL, MARIA
REMIREZ LABAT, ELENA
RODRIGO MORIONES, LARA
ROIG ESTRADA, MIGUEL
ROLDAN ESCOLANO, PABLO
RUIZ SADA, JULIA
SALINAS ROCE, URSULA
SANCHEZ BARRICARTE, ANA
SANCHEZ MARTINEZ, MARTA
SEGURA NAGORE, IKER
SERENA GARRALDA, JORGE
SOBEJANO LANDIVAR, JAVIER
SOBRINO LOPEZ, MAIALEN
SOLANO ECHEVERRIA, LEYRE
SOLDEVILLA MARTINEZ, ISABEL
TORAN HUARTE, IÑAKI
UCAR RODRIGUEZ, GONZALO
UGARTE GIL, IÑAKI
URROZ ZABALZA, XABIER
URTASUN LUGEA, ITXASO
VALLES SERRANO, NATALIA
VARAS MIRANDA, BEATRIZ
VAZQUEZ CENITAGOYA, EDURNE
VAZQUEZ ITURRE, ITXASO
VICANDI JIMENEZ, NAHIA
YANCI IRUNGARAY, SANTIAGO
ZABALZA AZCONA, ENEKO
ZAZU HERNANDO, MAITANE
ZORNOZA IGOA, GARBIÑE
2. Erreserba zerrendan uztea (ordena alfabetikoan) ondoko hautagaiak, deialdi honetako baldintzak bete arren ez baitute laguntzarik lortu:
AMATRIA LASANTA, LEIRE
ASTRAIN RODRIGUEZ, IZASKUN
BARBACHANA CIRION, ADRIAN
BERASAIN GASCUE, AINHOA
BLANCO DEL MORAL, PABLO
BLASCO CALVO, RAQUEL
CASTILLO RIVAS, MARIA
CORNAGO PROTOMARTIR, MARTA
DE LA ROSA AIZPUN, AINARA
DEL AMO ABELLANA, MIGUEL
ECHEVERRIA ANDUEZA, AITOR
ESPARZA FERNANDEZ, ANA
GALAR CALVO, SHEILA
GARCIA GIMENO, AMAIA
GARMENDIA ECHEBESTE, USOA
GOIKOETXEA URDIAIN, ANDREA
GOÑI GARCIA FALCES, PAULA
GONZALEZ GONZALEZ DEL CAMPO, BEATRIZ
GRACIA ESTAÑAN, DAVID
IGLESIAS LEZAUN, EDUARDO
IRIARTE GOÑI, MAITE
ISTURIZ CABALLERO, MAIDER
JIMENEZ SANCHIS, MARTA
JIMENO IRIARTE, SILVIA
LACRUZ NAVARRETE, LUIS
LANA BIURRUN, LORENA
MANSOA CORTES, PAULA
MENDOZA ROY, PAULA
MINDEGUIA SAN MARTIN, CRISTINA
MORENO ASIN, GORKA
MUÑOZ SOLANO, ALBERTO
OLLOQUI ESPARZA, JAVIER
ORIA BARAIBAR, ITZIAR
PAZ SAGÜES, OSCAR
PEREZ LUQUI, ANA MARIA
PITA MARTIN, BLANCA
PUY GALARZA, MIKEL
REMIREZ MARZO, MIGUEL
ROMERO GLARIA, MAITE
RUIZ MARTINEZ, PALOMA
SAN JUAN GONZALEZ, SILVIA
SANTOS ANTON, JAVIER
SERRANO URRA, ISABEL
TORRECILLAS SANCHEZ, NOEMI
UGARTE EIZMENDI, GARAZI
URRUTIA AZCONA, KOLDO
URTASUN MURILLO, MAITANE
VICENTE SANTAMARIA, NEREA
ZALDUENDO ARAIZ, LEIRE
ZUAZUA ROS, AMAIA
ZUÑIGA RIPA, ALBA
3. Hautagai hauen eskabideei uko egitea, deialdiko baldintzak betetzen ez dituztelako:
ANDUEZA BERGERA, MAITE
GARCIA CAMPOY, EDUARDO
KOREJWO, ALBERT
LUQUIN OROZ, FCO. JAVIER
MELERO ALVAREZ, ANA
PERNAUTLEZA, EDUARDO
RUIZ DE ERENCHUN LOPEZ DE MENDIGUREN, SARA
4. Honako ikasle hauek laguntza lortu zuten baina uko egin zioten ekainaren 20a baino lehen:
ARAGON SANCHIDRIAN, NAIARA
GARRALDA IRIARTE, AITOR
LEGARRA OROQUIETA, PABLO
MORIONES IDIAZABAL, ELSA
RAPUN ARAIZ, BEATRIZ
5. Eskola Antolamendu eta Berriztapenerako Zerbitzuak izendapen honen berri eman beharko die ikasle sarituei, baita zerbitzu hau emateko adjudikazioa hartu duten enpresei ere.
6. Ebazpen hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratzea.
7. Ebazpen honen aurka gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahal da, Hezkuntza kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratu eta biharamunean hasita.
8. Ebazpen hau Eskola Antolamendu eta Berriztapenerako Zerbitzura, Araubide Bereziko Irakaskuntzaren Atalera eta Atzerriko Hizkuntzak Sustatzeko Bulegora igortzea, bidezko ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2005eko uztailaren 5ean._Eskola eta Lanbide Irakaskuntzaren zuzendari nagusia, Fermín Villanueva Ferreras.
Iragarkiaren kodea: F0516130