I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
Beste Xedapenak
ERABAKIA, 2002ko urriaren 7koa, Nafarroako Nekazaritzako Hauteskunde Batzordeak hartua, 2002an Nafarroako Nekazaritza Ganbararako izanen diren hauteskundeetako mahaiak ezartzen dituena.
Nafarroako Nekazaritza Ganbararako hauteskundeak arautzen dituen ekainaren 29ko 217/1998 Foru Dekretuaren 12. artikuluak xedatzen duenez, Nekazaritzako Hauteskunde Batzordeak, hautesleei bozketa erraztearren, mahai kopurua eta mahai bakoitzeko lurralde-esparrua, herria eta tokia zehaztuko ditu.
Hori horrela, Nafarroako Nekazaritzako Hauteskunde Batzordeak,
ERABAKI DU:
1. 2002an Nafarroako Nekazaritza Ganbararako izanen diren hauteskundeetako mahaiak ezartzea, Erabaki honen eranskinean agertzen direnak hain zuzen ere.
2. Aditzera ematea interesatuek gora jotzeko errekurtsoa jar dezaketela Erabaki honen kontra, Nafarroako Gobernuari zuzendua, hilabeteko epean, Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratu eta biharamunetik aitzina.
3. Erabaki hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitaratzea eta Nafarroako Foru Komunitatean argitaratzen diren egunkarietan iragartzea.
Iruñean, bi mila eta biko urriaren zazpian.-Batzordeburua, Francisco Javier Enériz Olaechea.
E R A N S K I N A
Hauteskundeetako mahaien zerrenda
001 ABAURREGAINA Abaurregaina Abaurregaina Lehengo eskola publikoa San Pedro, z.g.
Abaurrepea Abaurregaina
002 ABLITAS Ablitas Ablitas Eskualdeko bulegoa (Lehengo Nueva del Rio k., 34
Barillas Nekazaritza Ganbara)
003 OIBAR Oibar Oibar Oibarko Udaletxea Udaletxe plaza, 38
Leatxe
004 ALLO Allo Allo Alloko Udaletxeko behea Foruen plaza, z.g.
005 AMESKOABARREN Ameskoabarren Zudairi Ameskoabarrengo San Antón k., 30
Aranaratxe Udaletxeko behea
Eulate
Larragoa
006 ANDOSILLA Andosilla Andosilla Eskualdeko bulegoa (Lehengo Santa Cruz k., z.g.
Nekazaritza Ganbara)
007 ANUE Anue Olague Anueko Udaletxea San Juan k., z.g.
Lantz (Eskualdeko bulegoa)
008 AGOITZ Agoitz Agoitz Agoizko Udaletxea Kale Berria, 22
Artzibar
Lizoain
Longida
Urrotz
009 ARAITZ Araitz Arribe Araizko Udaletxea Kale Nagusia, 4
Betelu
010 ARANTZA Arantza Arantza Arantzako Udaletxea Herriko Plaza, 7
(Osoko bilkuren aretoa)
011 ARANGUREN Aranguren Mutiloabeiti Arangurengo Udaletxea Eskoletako kalea, 9
012 LOS ARCOS Los Arcos Los Arcos Eskualdeko bulegoa San Lázaro k., z.g.
El Busto (Lehengo Nekazaritza Ganbara)
Mues
Mirafuentes
Nazar
Sorlada
013 ARGUEDAS Arguedas Arguedas Eskualdeko bulegoa Foruen plaza, 1
(Lehengo Nekazaritza Ganbara)
014 ARIBE Aribe Aribe Aribeko Udaletxea Santa María k., 18
Aria
Garaioa
Garralda
Hiriberi
Orotz-Betelu
015 ARROITZ Arroitz Arroitz Arroizko Udaletxea Foruen plaza, 1
Barbarin
Lukin
016 ARTAXOA Artaxoa Artaxoa Artaxoako Udaletxea Eugenio Mendióroz k., 3
017 AZAGRA Azagra Azagra Kultur Etxea San Isidro k., 14
018 BARASOAIN Barasoain Barasoain Eskolak Konstituzioaren plaza, z.g.
Garinoain
Leotz
Oloritz
Orisoain
Puiu
Untzue
019 BARGOTA Bargota Bargota Bargotako Udaletxea Real, 14
Armañantzas
Desoio
Esprontzeda
Santsol
Torralba
Torres del Río
020 BASABURUA Basaburua Jauntsaras Basaburuko Udaletxea Asunción, z.g.
(Osoko bilkuren aretoa)
021 BAZTAN Baztan Elizondo Nekazaritza eta Abeltzaintzako Santiago kalea, z.g.
eskualdeko bulegoa)
022 BERBINTZANA Berbintzana Berbintzana Berbintzanako Udaletxea Foruen plaza, 1
Miranda-Arga (Osoko bilkuren aretoa)
023 BUÑUEL Buñuel Buñuel Buñuelgo Udaletxea Vicente Oliver k., 19
(Eskualdeko bulegoa)
024 CABANILLAS Cabanillas Cabanillas Lehengo zinea Udaletxe plaza, 5
025 CABREDO Cabredo Cabredo Cabredoko Udaletxea San Simeón k., 42
Aguilar Kodeskoa
Azuelo
Genevilla
Lapoblación
Marañón
026 CADREITA Cadreita Cadreita Kultur Etxea Udaletxe plaza, z.g.
027 CAPARROSO Caparroso Caparroso Caparrosoko Udaletxea España plaza, 1
028 CARCAR Cárcar Cárcar Cárcarko Udaletxea Foruen plaza, 2
029 ZARRAKAZTELU Zarrakaztelu Zarrakaztelu Zarrakazteluko Udaletxea Elizako plaza, 3
030 CASCANTE Cascante Cascante Cascanteko Udaletxea Foruen plaza, 1
Monteagudo (Erabilera anitzeko aretoa)
Tulebras
031 KASEDA Kaseda Kaseda Kasedako Kultur Etxea Udaletxe plaza, z.g.
Galipentzu
032 CINTRUENIGO Cintruénigo Cintruénigo Cintruénigoko Udaletxea Foruen plaza, 1
033 CORELLA Corella Corella Corellako Udaletxea España plaza, 1
034 CORTES Cortes Cortes Cortesko Udaletxeko behea Nafarroako Foruen k., z.g.
035 DEIKAZTELU Deikaztelu Deikaztelu Deikazteluko Udaletxea Foruen plaza, z.g.
Aberin
Arellano
Morentin
Muniain-Iguzkitza
036 ETXALAR Etxalar Etxalar Eskola Zaharrak Andutzeta kalea, 12
037 ETXARRI-ARANATZ Etxarri-Aranatz Etxarri-Aranatz Kultur Etxea Kale Nagusia, 28
Altsasu
Arbizu
Bakaiku
Ergoiena
Iturmendi
Lakuntza
Olazti
Uharte-Arakil
Urdiain
Ziordia
038 ENERITZ Eneritz Eneritz Enerizko Udaletxea San Juan k., z.g.
Adiós
Añorbe
Biurrun-Olkotz
Tiebas-Muru Artederreta
Tirapu
Ukar
039 ERROIBAR Erro Biskarreta-Gerendiain Biskarreta-Gerendiaingo San Pedro kalea, z.g.
Auritz Kontzejuko Etxea
040 LIZARRA Lizarra Lizarra Nekazaritza eta Abeltzaintzako Santa Bárbara, 2 - Behea
Aiegi eskualdeko bulegoa
Allin
Iguzkitza
Villamayor de Monjardín
Villatuerta
041 ESTERIBAR Esteribar Zubiri Bidezainen etxea Orreagako etorbidea, 61
042 FALTZES Faltzes Faltzes Kultur Etxea Eladio García kalea, 1
043 FITERO Fitero Fitero Fiteroko Udaletxea San Raimundo paseal., 11
044 FUNES Funes Funes Kultur Etxea Navarro Villoslada kalea,
045 FUSTIÑANA Fustiñana Fustiñana Fustiñanako Foruen plaza, 1
Udaletxeko behea
046 GOIZUETA Goizueta Goizueta Eskola zaharrak, behea, ezk. Udaletxe plaza
047 GESALATZ Gesalatz Muetz Gesalazko Udaletxea Errepidea, 1
Jaitz
048 IMOTZ Imotz Etxaleku Imozko Udaletxea San Esteban, z.g.
049 IRURTZUN Irurtzun Irurtzun Nekazaritza eta Abeltzaintzako Trinitatea kalea, 10
Arakil eskualdeko bulegoa
Atetz
Irañeta
050 JAURRIETA Jaurrieta Jaurrieta Udal Eskolak Llana, 2
051 LABAIEN Labaien Labaien Beintza-Labaiengo Udaletxeko Karrika
Eratsun Udaletxea
Ezkurra
Saldias
Urrotz
052 LARRAGA Larraga Larraga Larragako Udaletxea Foruen plaza, z.g.
(Eskualdeko bulegoa)
053 LEITZA Leitza Leitza Leitzako Udaletxea Elbarren kalea, 1
Areso
054 LEKUNBERRI Lekunberri Lekunberri Larraungo Udaletxea Aralar kalea, 5
Larraun (Osoko bilkuren aretoa)
055 LERIN Lerín Lerín Kultur Etxea Udaletxe plaza, 1
(Udaletxeko beheak)
056 LESAKA Lesaka Lesaka Lesakako Udaletxea Plaza Zaharra, 1
Igantzi (Eskualdeko bulegoa)
057 LODOSA Lodosa Lodosa Lodosako Udaletxea Ancha k., 1
(Erabilera anitzeko aretoa)
058 IRUNBERRI Irunberri Irunberri Irunberriko Udaletxea Kale Nagusia, 48
Gazteluberri (Herriko Etxea)
Erromantzatua
Urraulgoiti
Urraulbeiti
059 MARTZILLA Martzilla Martzilla Martzillako Plaza de España, 1
Udaletxeko beheak
060 MELIDA Mélida Mélida Mélidako Udaletxea La Oliva kalea, 2
061 MENDABIA Mendabia Mendabia Mendabiako Udaletxeko Udaletxe plaza, 1
Elizagorria beheak
062 MILAGRO Milagro Milagro Kultur Etxeko beheak Parque La Paz, z.g.
063 MURCHANTE Murchante Murchante Murchanteko Udaletxea Cofrete kalea, 5
(Osoko bilkuren aretoa)
064 MURIETA Murieta Murieta Murietako Udaletxea La Estación k., 16
Abaigar (Lehengo trenbidea)
Antzin
Etaiu
Lana
Legaria
Olexua
Mendaza
Metauten
Oko
Piedramillera
Zuñiga
065 MURILLO EL CUENDE Murillo el Cuende Murillo el Cuende Murillo El Cuendeko Plaza Fé, 5
Udaletxea
066 MURILLO EL FRUTO Murillo el Fruto Murillo el Fruto Murillo el Frutoko Udaletxe plaza, 1
Udaletxea (Osoko bilkuren aretoa)
067 NABASKOZE Nabaskoze Nabaskoze Nabaskoze Kontzejuko Etxea Antonio Aróstegui kalea, z.g.
Galoze
Gortza
068 OTSAGABIA Otsagabia Otsagabia Otsagabiako Osasun Etxea Urrutia k., z.g.
Espartza (Erabilera anitzeko aretoa)
Ezkaroze
Itzaltzu
Sartze
Orontze
069 ODIETA Odieta Erripa Odietako Udaletxea San Sebastián, z.g.
070 ERRIBERRI Erriberri Erriberri Erriberriko Udaletxeko Carlos III El Noble plaza, 20
Beire beheak
Pitillas
071 OLTZA Oltza Ororbia Oltza Zendeako Angulo kalea, 1
Beraskoain Udaletxea
Ziritza
Etxarri
Etxauri
Itza
Orkoien
Bidaurreta
Zabaltza
072 OLLOIBAR Olloibar Ollo Kontzejuko Etxea Santo Tomás, z.g.
Goñerri
073 ORBAITZETA Orbaitzeta Orbaitzeta Eskolak San Pedro kalea, z.g.
Orbara
074 OTEITZA Oteitza Oteitza Kultur Etxea Idoia kalea, z.g.
075 IRUÑA Iruña Iruña Nekazaritza, Abeltzaintza Tutera k., 20
Antsoain eta Elikadura Depart.
Barañain
Beriain
Berriobeiti
Berriozar
Burlata
Zizur
Eguesibar
Ezkabarte
Galar
Uharte
Txulapain
Noain-Elortzibar
Olaibar
Atarrabia
Zizur Nagusia
076 AZKOIEN Azkoien Azkoien Azkoiengo Udaletxeko beheak Plaza Principal, z.g.
(Erabilera anitzeko bulegoa)
077 GARES Gares Gares Garesko Udaletxea Plaza de Mena, 1
Artazu
Zirauki
Girgillao
Legarda
Mañeru
Mendigorria
Muruzabal
Obanos
Uterga
078 RIBAFORADA Ribaforada Ribaforada Erabilera anitzeko 2. aretoa, behea San Fco. Javier plaza, 1
079 ERRONKARIBAR Erronkari Erronkari Erronkariko Udaletxea Julián Gayarre k., 1
Burgi
Garde
Izaba
Urzainki
Uztarroze
Bidankoze
080 ZARE Zare Zare Zareko Udaletxea Cantón kalea, z.g.
Eslaba
Ezporogi
Lerga
081 SAN ADRIAN San Adrián San Adrián Nekazaritza eta Abeltzaintzako Santa Gemma k., 89
eskualdeko bulegoa
082 ZANGOZA Zangoza Zangoza Nekazaritza eta Abeltzaintzako Irunberriko etorb., 13
Xabier eskualdeko bulegoa
Ledea
Petilla de Aragón
Esa
083 SANTAKARA Santakara Santakara Santakarako Udaletxea Udaletxe plaza, 1
084 DONEZTEBE Doneztebe Doneztebe Nekazaritza eta Abeltzaintzako Juansenea, z.g.
Bertizarana eskualdeko bulegoa
Donamaria
Elgorriaga
Ituren
Oitz
Zubieta
085 SARTAGUDA Sartaguda Sartaguda Saratagudako Udaletxeko Foruen plaza, 1
beheak
086 SESMA Sesma Sesma Sesmako Udaletxeko beheak Diputazio plaza, 6
087 SUNBILLA Sunbilla Sunbilla Sunbillako Udaletxea Kale Nagusia, 1
088 TAFALLA Tafalla Tafalla Nekazaritza eta Abeltzaintzako Nafarroa Behereko etorb., 14
San Martin Unx eskualdeko bulegoa
Uxue
089 TUTERA Tutera Tutera Nekazaritza eta Abeltzaintzako Camino Caritat k., 2
Fontellas eskualdeko bulegoa
090 ULTZAMA Ultzama Larraintzar Ultzamako Udaletxea (Erabilera San Pedro, z.g.
anitzeko aretoa)
091 UNTZITI Untziti Untziti Untzitiko Udaletxea San Pedro k., 3
Ibargoiti
Itzagaondoa
Elo
092 URDAZUBI Urdazubi Urdazubi Urdazubiko Udaletxea San Salvador k., 1
093 LUZAIDE Luzaide Luzaide Zinema
094 VALTIERRA Valtierra Valtierra Valtierrako Jauregia , Plaza Derechos Humanos, z.g.
Castejón
095 BERA Bera Bera Kultur Etxea Eztegara paseal., z.g.
096 VIANA Viana Viana Vianako Udaletxeko beheak Santa María,18
Aras
097 VILLAFRANCA Villafranca Villafranca Eskualdeko bulegoa (Lehengo Martínez de Arizala, 1
Nekazaritza Ganbara)
098 DEIERRI Deierri Aritzala Deierriko Udaletxea Lorkako errepidea, z.g.
Abartzuza
Lezaun
099 ZUGARRAMURDI Zugarramurdi Zugarramurdi Zugarramurdiko Udaletxea Lapitztegia, 1
Iragarkiaren kodea: A0210866