Iragarkia
70. ALDIZKARIA - 2012ko apirilaren 13a
1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.7. BESTELAKOAK
40/2012 FORU AGINDUA, martxoaren 16koa, Sustapen eta Etxebizitzako kontseilariak emana, "Iruñeko Ingurabidea bikoiztea. Sanduzelai-Landaben tartea" eraikitzeko proiektua jendaurrean egoteko epea bukatutzat eman eta proiektu hori behin betiko onesten duena.
Herri Lan, Garraio eta Komunikazioetako kontseilariak abuztuaren 20an emandako 85/2009 Foru Aginduaren bidez, "Iruñeko Ingurabidea bikoiztea. Sanduzelai-Landaben tartea" eraikitzeko proiektua behin-behinekoz onetsi eta ukitutako ondasun eta eskubideen zerrenda jendaurrean jarri zen.
Jendaurreko epea igarota, Azterlan eta Proiektuen Zerbitzuak aditzera eman du alegazio hauek jaso direla:
1. alegazioa.-Iruñeko Udaleko Hirigintza Gerentzia.
1. Indarrean dagoen Iruñeko Udal Plana onetsi baino lehen Nafarroako etorbidea-Ofitas izeneko biribilgunea egina bazegoen ere, eskatu du biribilgunea plan horretan aurreikusten den kokapenean egiteko aukera aztertzeko, edo gaur egun lotuneari emandako irtenbidea hobetuko lukeen bat erabakitzeko.
2. NA-700 biribilgunea (Orkoien) osatzeko eskatu du, inguruko bizikleta-espaloi bat eta dagozkion oinezkoen eta txirrindularien pasabideak eginez.
3. Goi tentsioko lineak birkokatzeko eskatu du, errepideei buruzko legeriak baimentzen duen neurrian, ibilgailuentzako bidetik ahalik eta hurbilen eta bide horrekin paraleloki kokatuz.
4. Desjabetzeak ukituko dituen jabeek egin lezaketen eskaera hau kontuan hartzeko eskatu du: lurrak San Makario eremuan Iruña-Orkoien baterako planaren ondoriozko hirigintza aprobetxamendua aitortzen duten akten bidez eskura ditzatela.
Erantzuna:
1. Biribilgunea aldatzea, Iruñeko Udal Planean aurreikusten den lekura, proiektuaren esparrutik kanpo dagoela jotzen da, haren eraginagatik.
Hala izanagatik ere, elkargunearen funtzionamendua hobetzeko beste irtenbide batzuk aztertu dira. Proiektuan errei zuzen bat sartu da, Nafarroako etorbidearen (Sanduzelaitik etorrita) eta Buztintxuri auzoaren artean. Biribilgune horretarako sarrera handitzea ere proiektatu da, 2 errei izatetik 3 izatera pasatuz.
2. Alegazioa onartu da. Biribilgunearen iparraldeko aldetik oinezkoentzako eta txirrindularientzako ibilbide bat sartu da proiektuan. Ibilbideak semaforoak erregulatutako oinezkoen pasabide baten bidez PA-30 zeharkatuko du.
3. Proiektuko obrek ukitutako goi tentsioko lineen kokapen berria Sustapen eta Etxebizitza Departamentuak ezarritako irizpideekin bat definitu da, eta linea elektrikoen jabea den konpainiak ontzat eman du.
4. Jendaurreko epean desjabetzeak ukitutako jabeek ez dute eskatu lurrak hirigintza aprobetxamendua aitortzen duten akten bidez eskura ditzatela.
2. alegazioa.-Casimiro Larrea Ruiz jauna, Orkoiengo Udaleko alkatea.
Biribilgunean semaforoa duen oinezkoen pasabidea edo gaineko pasabidea egiteko eskatu du, Orkoiendik Sanduzelaira doazen oinezkoak hortik pasatu ahal izateko.
Udal honek gaineko pasabidea nahiago du, oinezkoentzat eta gidarientzat seguruagoa delakoan.
Semaforoa duen oinezkoen pasabidea egiten bada, biribilgunetik hurbil paratu beharko litzateke, haren funtzionaltasuna bermatzeko.
Erantzuna:
Alegazioa onartu da eta, hortaz, biribilgunearen iparraldeko aldetik oinezkoentzako eta txirrindularientzako ibilbide bat sartu da proiektuan. Ibilbideak semaforoak erregulatutako oinezkoen pasabide baten bidez PA-30 zeharkatuko du.
Eraikuntza proiektuan egindako egokitzapenen ondorioz ukitutako ondasun eta eskubideen zerrendan izan diren aldaketak direla eta, behin betiko zerrenda ematen da argitara foru agindu honen eranskinean.
Nafarroako Errepideei buruzko martxoaren 23ko 5/2007 Foru Legearen 20.4 artikuluan ezarritakoarekin bat, bidezkoa da proiektua behin betiko onestea.
Horiek horrela, Azterlan eta Proiektuen Zerbitzuak txostenean adierazi eta proposatu duenarekin bat, Sustapen eta Etxebizitza Departamentuaren egitura organikoa ezartzen duen abuztuaren 24ko 143/2011 Foru Dekretuaren 2.2 artikuluaren bidez eskuratu ditudan eskudantziak erabiliz, eta Nahitaezko Desjabetzeari buruzko Legearen 52. artikuluan xedatutakoari jarraikiz,
AGINDU DUT:
1. "Iruñeko Ingurabidea bikoiztea. Sanduzelai-Landaben tartea" eraikitzeko proiektua jendaurrean egoteko epea bukatutzat eman eta azalpen zatian azaldu bezala ebaztea.
2. "Iruñeko Ingurabidea bikoiztea. Sanduzelai-Landaben tartea" eraikitzeko proiektua behin betiko onestea, aurrekontua 5.389.432,53 eurokoa izanik (BEZa barne), bai eta ukitutako ondasun eta eskubideen zerrenda ere.
3. Foru agindu hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean eta departamentuaren web orrian argitaratzea, eta dagokion iragarkia Nafarroako Foru Komunitatean gehien zabaltzen diren egunkarietako batera bidaltzea.
4. Foru agindu hau jakinaraztea Azterlan eta Proiektuen Zerbitzuari, Desjabetze Atalari, alegatzaileei eta Iruñeko eta Orkoiengo udalei, eta horiek premiatzea departamentuko edo udaletxeko iragarki oholean argitara dezaten.
5. Adieraztea foru agindu honek ez duela administrazio bidea amaitzen, eta partikularrek gora jotzeko errekurtsoa aurkezten ahal dutela horren aurka, Nafarroako Gobernuari zuzenduta, hilabeteko epean, foru agindua jakinarazi edo Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik aitzina.
Aurreko lerroaldean xedatutakoa deusetan ukatu gabe, foru agindu honek bukaera ematen dio administrazio publikoentzako administrazio bideari. Dena dela, administrazio publikoek administrazioarekiko auzi-errekurtsoa aurkez dezakete, Nafarroako Justizia Auzitegi Nagusiko Administrazioarekiko Auzien Salari zuzendua, hura jakinarazi edo argitaratu eta biharamunetik bi hilabeteko epean. Horrek ez du galarazten Nafarroako Gobernuan aldez aurreko errekerimendua egin ahal izatea, Administrazioarekiko Auzien Jurisdikzioa arautzen duen uztailaren 13ko 29/1998 Legearen 44. artikuluan ezarritako moduan eta epean.
Iruñean, 2012ko martxoaren 16an.-Sustapen eta Etxebizitzako kontseilaria, Anai Astiz Medrano.
ERANSKINA "Iruñeko Ingurabidea bikoiztea. Sanduzelai-Landaben tartea" eraikitzeko proiektua Behin betiko okupazioak jabari publikoan Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | JABEA ETA HELBIDEA | DESJABETUTAKO AZALERA (m²) | KATASTROA | LUR MOTA | |
POL. | LURZ. | ||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | |||||
PA-1 | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, Ines Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, M.ª Pilar Yanguas y Miranda kalea, 5 - 5. (Iruña) | 136 | 7 | 2392 | Larreak |
PA-1.1 | Iruñeko Udala Udaletxe plaza, z.g. (Iruña) | 1.919 | 7 | 2686 | Lurzorua |
PA-2 | Beriain Olave, Jesus Beriain Olave, Jose Maria Beriain Olave, María Socorro San Marcial kalea, 29 (Artika) | 501 | 7 | 2391 | Lehorreko alorra |
PA-3 | Munarriz Mina, María Jesus Antso Azkarraren etorbidea, 53 - 1. B (Iruña) | 347 | 7 | 2390 | Lehorreko alorra |
PA-4 | Beriain Olave, Jesus Beriain Olave, Jose Maria Beriain Olave, María Socorro San Marcial kalea, 29 (Artika) | 489 | 7 | 2389 | Lehorreko alorra |
PA-5 | Huici Dutor, Jose Antonio Barañaingo etorbidea, 2 - 5. D (Iruña) Huici Dutor, María Isabel Paulino Caballero kalea, 51 - 4. D (Iruña) | 741 | 7 | 1630 | Lehorreko alorra |
PA-6 | Inabonos, S.A. Ahumada Dukearen kalea, 1 - 2. (Iruña) | 289 | 7 | 2386 | Lehorreko alorra |
PA-7 a | Cavero Caro, Pilar Gran Vía kalea, 22 - 1. (Logroño) Martinez-Pison Gaztelu, Eduardo Urdazubiko Monasterioaren kalea, 1 - 7. (Iruña) Martinez-Pison Gaztelu, Mari Carmen Urdazubiko Monasterioaren kalea, 1 - 7. (Iruña) Martinez-Pison Gaztelu, María Jose Gran Vía kalea, 16 - 8. A (Logroño) Martinez-Pison Gaztelu, María Teresa San Anton kalea, 28 - 1. (Iruña) Fernandez Mtnez-Pison, Cristina General Espartero kalea, 1 - 7. B (Logroño) Fernandez Mtnez-Pison, Enrique Sabino Arana kalea, 49 - 6. (Iruña) Martinez-Pison Petrirena, Regeina Paz Hondarribia kalea, 20 (Donostia) | 61 | 7 | 2381 A | Lehorreko alorra |
PA-7 b | Cavero Caro, Pilar Gran Vía kalea, 22 - 1. (Logroño) Martinez-Pison Gaztelu, Eduardo Urdazubiko Monasterioaren kalea, 1 - 7. (Iruña) Martinez-Pison Gaztelu, Mari Carmen Urdazubiko Monasterioaren kalea, 1 - 7. (Iruña) Martinez-Pison Gaztelu, María Jose Gran Vía kalea, 16 - 8. A (Logroño) Martinez-Pison Gaztelu, María Teresa San Anton kalea, 28 - 1. (Iruña) Fernandez Mtnez-Pison, Cristina General Espartero kalea, 1 - 7. B (Logroño) Fernandez Mtnez-Pison, Enrique Sabino Arana kalea, 49 - 6. (Iruña) Martinez-Pison Petrirena, Rafael Sabino Arana kalea, 49 - 6. (Iruña) Martinez-Pison Petrirena, Regeina Paz Hondarribia kalea, 20 (Donostia) | 604 | 7 | 2381 B | Larreak |
PA-8 | Armendariz Mina, María Ángeles Santa Bizenta Maria kalea, 5 - 4. A (Iruña) Armendariz Mina, Miren Karmele Kale Nagusia, 81 - 1. ezk. (Atarrabia) Mina Fernandez, Jose Ramon Manuel de Falla kalea, 8 - 3. A (Iruña) Mina Ciaurriz, María Elena San Joan kalea, 46 (Arazuri) Mina Larralde, Juan Jasokunde kalea, 6 - 6. D (Iruña) Mina Larralde, María Luisa Aralar kalea, 31 (Iruña) Mina Larralde, María Victoria San Sebastián kalea, 7 (Abarzuza) Mina Larralde, Primitivo Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 6. A (Iruña) Mina Oroz, Jose Ramon González Tablas kalea, 4 - 7. esk. (Iruña) Urzainqui Mina, Jose Javier Pio XII.aren etorbidea, 1-1 - 9. B (Iruña) Urzainqui Mina, María Concepcion Basagoiti kalea, 32 - 4. (Getxo) Urzainqui Mina, María Jose Machupichu kalea, 24-7 - 6. ezk. (Madril) Urzainqui Mina, María Victoria Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 7. A (Iruña) Urzainqui Mina, Tomas Oliveto Kondearen etorbidea, 2 - 7. ezk. (Iruña) | 1.005 | 7 | 1626 | Lehorreko alorra |
PA-9 | Eufasa Inmuebles, S.L. Paulino Caballero kalea, 50 - 1. esk. (Iruña) | 674 | 7 | 1625 | Lehorreko alorra |
PA-10 | De Alos Llorens, Ricardo Comedias kalea, 4 - 2. (Iruña) | 579 | 7 | 1624 | Lehorreko alorra |
PA-11 | Martinez Goñi Puntos, Clara Plazaola kalea, 2 - 7. B (Iruña) | 382 | 7 | 2317 | Lehorreko alorra |
PA-12 | Murillo Azcona, Jose Ramon Irunbidea kalea, 15 (Orkoien) Murillo Azcona, María Asunción Venta de la Muga kalea, 3 (Orkoien) Murillo Azcona, María Asunción Euntzeandia kalea, 40 (Orkoien) | 303 | 7 | 2318 | Lehorreko alorra |
PA-13 | Ozcoidi Mugeta, Francisco Etxauri kalea, 7 (Orkoien) | 114 | 7 | 2319 | Lehorreko alorra |
PA-14 | Murillo Azcona, Jose Ramon Irunbidea kalea, 15 (Orkoien) | 229 | 7 | 2320 | Lehorreko alorra |
PA-15 | Munarriz Mina, María Jesus Antso Azkarraren etorbidea, 53 - 1. B (Iruña) | 80 | 7 | 1632 | Lehorreko alorra |
PA-16 | Beriain Olave, Jesus Beriain Olave, Jose Maria Beriain Olave, María Socorro San Marcial kalea, 29 (Artika) | 182 | 7 | 1631 | Lehorreko alorra |
PA-17 | Huici Dutor, Jose Antonio Barañaingo etorbidea, 2 - 5. D (Iruña) Huici Dutor, María Isabel Paulino Caballero kalea, 51 - 4. D (Iruña) | 897 | 7 | 2388 | Larreak |
PA-18 | Inabonos, S.A. Ahumada Dukearen kalea, 1 - 2. (Iruña) | 874 | 7 | 1629 | Larreak |
PA-19 | Huici Dutor, Jose Antonio Barañaingo etorbidea, 2 - 5. D (Iruña) Huici Dutor, María Isabel Paulino Caballero kalea, 51 - 4. D (Iruña) | 377 | 7 | 1628 | Larreak |
PA-20 a | Azpiroz Beunza, Juana Josefa Sarasate pasealekua, 38 - 7. B (Iruña) | 207 | 7 | 2304 A | Lehorreko alorra |
PA-21 | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) | 152 | 7 | 2305 | Lehorreko alorra |
Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, Ines Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, M.ª Pilar Yanguas y Miranda kalea, 5 - 5. (Iruña) | |||||
PA-22 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. esk. (Iruña) | 716 | 7 | 2306 | Lehorreko alorra |
PA-23 | Huarte Mendicoa Izu, Gabriel Ambrosio Gartzia Ximenez kalea, 4 - 6. ezk. (Iruña) Huarte Mendicoa Izu, Jose Cristobal Gartzia Ximenez kalea, 4 - 6. ezk. (Iruña) Huarte Mendicoa Izu, María Camino Ibaialde pasealekua, 159 (Mutiloa) | 665 | 7 | 2307 | Lehorreko alorra |
PA-24 | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, Ines Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, M.ª Pilar Yanguas y Miranda kalea, 5 - 5. (Iruña) | 316 | 7 | 2308 | Lehorreko alorra |
PA-25 | Garcia Ramirez de la Piscina, María Carmen Errioxa kalea, 6 - 9. A (Iruña) Garcia Ramirez de la Piscina, María Pilar Errioxa kalea, 6 - 9. A (Iruña) Garcia Ramirez de la Piscina, María Socorro Errioxa kalea, 6 - 9. A (Iruña) Garcia Ramirez de la Piscina, Joaquin Errioxa kalea, 6 - 9. A (Iruña) Garcia Ramirez de la Piscina, Eugenio Delicias pasealekua, 48 (Madril) | 609 | 7 | 2310 | Lehorreko alorra |
PA-27 | Fernandez Irigoyen, Concepcion Isaac Albéniz kalea, 13 - 3. esk. (Iruña) | 115 | 7 | 2314 | Lehorreko alorra |
PA-28 | Armendariz Mina, María Angeles Santa Bizenta Maria kalea, 5 - 4. A (Iruña) Armendariz Mina, Miren Karmele Kale Nagusia, 81 - 1. ezk. (Atarrabia) Mina Fernandez, Jose Ramon Manuel de Falla kalea, 8 - 3. A (Iruña) Mina Ciaurriz, María Elena San Joan kalea, 46 (Arazuri) Mina Larralde, Juan Jasokunde kalea, 6 - 6. D (Iruña) Mina Larralde, María Luisa Aralar kalea, 31 (Iruña) Mina Larralde, María Victoria San Sebastián kalea, 7 (Abarzuza) Mina Larralde, Primitivo Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 6. A (Iruña) Mina Oroz, Jose Ramon González Tablas kalea, 4 - 7. esk. (Iruña) Urzainqui Mina, Jose Javier Pio XII.aren etorbidea, 1-1 - 9. B (Iruña) Urzainqui Mina, María Concepcion Basagoiti kalea, 32 - 4. (Getxo) Urzainqui Mina, María Jose Machupichu kalea, 24-7 - 6. ezk. (Madril) Urzainqui Mina, María Victoria Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 7. A (Iruña) Urzainqui Mina, Tomas Oliveto Kondearen etorbidea, 2 - 7. ezk. (Iruña) | 210 | 7 | 2315 | Lehorreko alorra |
PA-29 | Barne Ministerioa Chinchilla Jeneralaren kalea, 3 - 5. (Iruña) | 148 | 7 | 2293 | Lehorreko alorra |
PA-30 | De Alos LLorens, Ricardo Comedias kalea, 4 - 2. (Iruña) | 131 | 7 | 2316 | Lehorreko alorra |
PA-31 | Construcciones Tellechea S.A. Serafín Olave kalea, 23 - behea (Iruña) | 447 | 7 | 2283 | Lehorreko alorra |
PA-32 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. esk. (Iruña) | 216 | 7 | 2282 | Lehorreko alorra |
PA-33 | De Alos LLorens, Ricardo Comedias kalea, 4 - 2. (Iruña) | 220 | 7 | 2281 | Lehorreko alorra |
PA-34 | La Protectora, S.A. Miluze kalea, z.g. (Iruña) | 277 | 7 | 2325 | Lehorreko alorra |
PA-35 | Baztan Arbeloa, Catalina Lizarra kalea, 8 - 3. ezk. (Iruña) | 388 | 7 | 2326 | Lehorreko alorra |
PA-36 | Sola Zabalza, Carlos Redín pasealekua, 2 - 2. 4 D Sola Zabalza, Luis Fernando Carmen kalea, 35 - 2. esk. (Iruña) | 479 | 7 | 2327 | Lehorreko alorra |
PA-37 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | 565 | 7 | 2328 | Lehorreko alorra |
PA-38 | Fundación Ciganda Ferrer Sarasate pasealekua, 38 - 1. (Iruña) | 842 | 7 | 2330 | Lehorreko alorra |
PA-39 | Azcona Huarte, Dionisia Soto de la Venta kalea, z.g. (Orkoien) | 678 | 7 | 2331 | Lehorreko alorra |
PA-40 | Isabal Equiza, Conrado Isabal Equiza, Ines Isabal Equiza, María Emilia Lizarra kalea, 1 - 1. (Iruña) | 256 | 7 | 2332 | Lehorreko alorra |
PA-41 | Arraiza Rodriguez-Monte, Eugenio Errotazarko kalea, 24 - 2. D-E (Iruña) | 295 | 7 | 1620 | Lehorreko alorra |
PA-42a | Iraizoz Astiz, María Carmen Sarasate pasealekua, 20 - 2. ezk. (Iruña) | 1.117 | 7 | 2344 A | Lehorreko alorra |
PA-42b | Iraizoz Astiz, María Carmen Sarasate pasealekua, 20 - 2. ezk. (Iruña) | 176 | 7 | 2344 B | Larreak |
PA-44 | Saltoki Navarra, S.A. Landaben A kalea (Iruña) | 480 | 7 | 2349 | Mota askotako zuhaitzak |
PA-54a | Murillo Azcona, Jose Ramon Irunbidea kalea, 15 (Orkoien) | 454 | 7 | 2343A | Lehorreko alorra |
PA-54b | Murillo Azcona, Jose Ramon Irunbidea kalea, 15 (Orkoien) | 333 | 7 | 2343B | Larreak |
PA-55 | Elizari Redin, Jesus Maria Vianako Printzearen plaza, 2 - 7. esk. (Iruña) Elizari Redin, Jose Javier Udaletxe plaza, 2 - 1. (Iruña) | 239 | 7 | 2342 | Lehorreko alorra |
PA-56a | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, Ines Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, M.ª Pilar Yanguas y Miranda kalea, 5 - 5. (Iruña) | 432 | 7 | 2341A | Lehorreko alorra |
PA-56b | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) | 185 | 7 | 2341B | Larreak |
PA-57 | Arraiza Rodriguez-Monte, Eugenio Errotazarko kalea, 24 - 2. D-E (Iruña) | 59 | 7 | 2345 | Lehorreko alorra |
ORKOIENGO UDAL MUGAPEA | |||||
OR-1 | Ciaurriz Arraiza, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, Eduardo Altzania Errekaren kalea, 6 - 6. I (Iruña) Labiano Ciaurriz, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, MigueL Angel Iturrama kalea, 34 - 7. D (Iruña) | 2.423 | 1 | 586 | Lehorreko alorra |
OR-2 | Garcia Huete, María Teresa Gartzia Paredes kalea, 49 - 1. ezk. (Madril) Muñoz Garcia, Blanca Paz Gartzia Paredes kalea, 49 - 1. ezk. (Madril) Muñoz Garcia, Carlos Ortega y Gasset kalea, 53 (Cuenca) Muñoz Garcia, Fernando Rio Gabrie kalea, 7 (Cuenca) Muñoz Garcia, Ignacio Maria Camino de Hoyarrasa kalea, 2 (Alcobendas) Muñoz Garcia, Javier Portocristo kalea, 13 (Alcorcon) Muñoz Garcia, Luis Miguel Morquera plaza, 4 (Cuenca) Muñoz Garcia, María Teresa García y Paredes kalea, 49 (Madril) Muñoz Garcia, Pedro Dalmacio García Izcara kalea, 3 (Cuenca) Proedina, S.L Antso Azkarraren etorbidea, 5 - 1. esk. (Iruña) | 854 | 1 | 127 | Lehorreko alorra |
OR-3a | Nuin Arriaga, Damian San Joan kalea, 24 (Arazuri) | 581 | 1 | 128 A | Lehorreko alorra |
OR-4 | Urrizola Elizondo, Pedro Javier San Miguel kalea, 29 (Orkoien) | 1.086 | 1 | 583 | Lehorreko alorra |
OR-5a | Isabal Equiza, Conrado Lizarra kalea, 1 - 2. (Iruña) Isabal Equiza, Ines Lizarra kalea, 1 - 1. (Iruña) Isabal Equiza, María Emilia Antso Azkarraren etorbidea, 6 - 1. D (Iruña) | 511 | 1 | 130 A | Lehorreko alorra |
OR-5b | Isabal Equiza, Conrado Lizarra kalea, 1 - 2. (Iruña) Isabal Equiza, Ines Lizarra kalea, 1 - 1. (Iruña) Isabal Equiza, María Emilia Antso Azkarraren etorbidea, 6 - 1. D (Iruña) | 875 | 1 | 130 B | Larreak |
Aldi baterako okupazioak Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | JABEA ETA HELBIDEA | DESJABETUTAKO AZALERA (m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | KATASTROKO DATUAK | ||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | ||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | ||||||
PA-8 | Armendariz Mina, María Angeles Santa Bizenta Maria kalea, 5 - 4. A (Iruña) Armendariz Mina, Miren Karmele Kale Nagusia, 81 - 1. ezk. (Atarrabia) Mina Fernandez, Jose Ramon Manuel de Falla kalea, 8 - 3. A (Iruña) Mina Ciaurriz, María Elena San Joan kalea, 46 (Arazuri) Mina Larralde, Juan Jasokunde kalea, 6 - 6. D (Iruña) Mina Larralde, María Luisa Aralar kalea, 31 (Iruña) Mina Larralde, María Victoria San Sebastián kalea, 7 (Abarzuza) Mina Larralde, Primitivo Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 6. A (Iruña) Mina Oroz, Jose Ramon González Tablas kalea, 4 - 7. esk. (Iruña) Urzainqui Mina, Jose Javier Pio XII.aren etorbidea, 1-1 - 9. B (Iruña) Urzainqui Mina, María Concepcion Basagoiti kalea, 32 - 4. (Getxo) Urzainqui Mina, María Jose Machupichu kalea, 24-7 - 6. ezk. (Madril) Urzainqui Mina, María Victoria Vadoluengoko Monasterioaren kalea, 2 - 7. A (Iruña) Urzainqui Mina, Tomas Oliveto Kondearen etorbidea, 2 - 7. ezk. (Iruña) | 896 | 7 | 1626 | Lehorreko alorra | |
PA-43 | Ciaurriz Arraiza, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) | 21 | 7 | 2153 | Eraikuntza |
Aldi baterako okupazioak, hondakindegiek ukitutako lurzatiak Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | JABEA ETA HELBIDEA | DESJABETUTAKO AZALERA (m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | KATASTROKO DATUAK | ||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | ||||
ORKOIENGO UDAL MUGAPEA | ||||||
OR-1 | Ciaurriz Arraiza, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, Eduardo Altzania Errekaren kalea, 6 - 6. I (Iruña) Labiano Ciaurriz, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, Miguel Angel Iturrama kalea, 34 - 7. D (Iruña) | 1.447 | 1 | 586 | Lehorreko alorra | |
OR-2 | Garcia Huete, María Teresa Gartzia Paredes kalea, 49 - 1. ezk. (Madril) Muñoz Garcia, Blanca Paz Gartzia Paredes kalea, 49 - 1. ezk. (Madril) Muñoz Garcia, Carlos Ortega y Gasset kalea, 53 (Cuenca) Muñoz Garcia, Fernando Rio Gabrie kalea, 7 (Cuenca) Muñoz Garcia, Ignacio Maria Camino de Hoyarrasa kalea, 2 (Alcobendas) Muñoz Garcia, Javier Portocristo kalea, 13 (Alcorcon) Muñoz Garcia, Luis Miguel Morquera plaza, 4 (Cuenca) Muñoz Garcia, María Teresa García y Paredes kalea, 49 (Madril) Muñoz Garcia, Pedro Dalmacio García Izcara kalea, 3 (Cuenca) Proedina S.L Antso Azkarraren etorbidea, 5 - 1. esk. (Iruña) | 2.738 | 1 | 127 | Lehorreko alorra | |
OR-3a | Nuin Arriaga, Damian San Joan kalea, 24 (Arazuri) | 6.380 | 1 | 128 A | Lehorreko alorra | |
OR-4 | Urrizola Elizondo, Pedro Javier San Miguel kalea, 29 (Orkoien) | 2.123 | 1 | 583 | Lehorreko alorra | |
OR-5a | Isabal Equiza, Conrado Lizarra kalea, 1 - 2. (Iruña) Isabal Equiza, Ines Lizarra kalea, 1 - 1. (Iruña) Isabal Equiza, María Emilia Antso Azkarraren etorbidea, 6 - 1. D (Iruña) | 9.127 | 1 | 130 A | Lehorreko alorra | |
OR-5b | Isabal Equiza, Conrado Lizarra kalea, 1 - 2. (Iruña) Isabal Equiza, Ines Lizarra kalea, 1 - 1. (Iruña) Isabal Equiza, María Emilia Antso Azkarraren etorbidea, 6 - 1. D (Iruña) | 358 | 1 | 130 B | Larreak | |
OR-6 | Murillo Azcona, Jose Ramon Irunbidea kalea, 15 (Orkoien) | 1.863 | 1 | 129 | Lehorreko laborea | |
OR-7 | Badaran Mtnez. de Azagra, Joaquin Sarasate pasealekua, 18 - 2. D (Iruña) Badaran Mtnez. de Azagra, M.ª Pilar Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) Badaran Mtnez. de Azagra, M.ª Dolores Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) Badaran Mtnez. de Azagra, M.ª Angeles Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) | 249 | 1 | 254 | Lehorreko alorra | |
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | ||||||
PA-44 | Saltoki Navarra, S.A. Landaben A kalea (Iruña) | 3.564 | 7 | 2349 | Mota askotako zuhaitzak |
Ukitutako zerbitzuak: "Santa Luzia-Sanduzelai" 13,2 kV-eko linearen bariantea Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOAK (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | ||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | ||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | ||||||||
PA-31 | Construcciones Tellechea S.A. Serafín Olave kalea, 23 - behea (Iruña) | - | 66-264 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2283 | Lehorreko alorra |
PA-32 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | 0,79 | 26-104 | 250 | Linea elektrikoa | 7 | 2282 | Lehorreko alorra |
PA-33 | De Alos LLorens, Ricardo Comedias kalea, 4 - 2. (Iruña) | 0,79 | 43-172 | 157 | Linea elektrikoa | 7 | 2281 | Lehorreko alorra |
PA-36 | Sola Zabalza, Carlos Redín pasealekua, 2 - 2. 4 D Sola Zabalza, Luis Fernando Carmen kalea, 35 - 2. esk. (Iruña) | - | 20-80 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2327 | Lehorreko alorra |
PA-37 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | 33-132 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2328 | Lehorreko alorra |
PA-38 | Fundación Ciganda Ferrer Sarasate pasealekua, 38 - 1. (Iruña) | 0,88 | 43-172 | 237 | Linea elektrikoa | 7 | 2330 | Lehorreko alorra |
PA-39 | Azcona Huarte, Dionisia Soto de la Venta kalea, z.g. (Orkoien) | 0,88 | - | 157 | Linea elektrikoa | 7 | 2331 | Lehorreko alorra |
PA-52 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | 57-228 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2284 | Lehorreko alorra |
PA-53 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | 38-152 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2280 | Lehorreko alorra |
Ukitutako zerbitzuak: "Santa Luzia-Sanduzelai" 13,2 kV-eko linea. Canalejo Doktorea transformazio zentrorako deribazioa Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | |||
POL. | LUR MOTA | ||||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
PA-23 | Huarte Mendicoa Izu, Gabriel Ambrosio Gartzia Ximenez kalea, 4 - 6. ezk. (Iruña) Huarte Mendicoa Izu, Jose Cristobal Gartzia Ximenez kalea, 4 - 6. ezk. (Iruña) Huarte Mendicoa Izu, María Camino Ibaialde pasealekua, 159 (Mutiloa) | 1,35 | - | 356 | Linea elektrikoa | 7 | 2307 | Lehorreko lurra | |
PA-45a | Huici Dutor, Jose Antonio Barañaingo etorbidea, 2 - 5. D (Iruña) Huici Dutor, María Isabel Paulino Caballero kalea, 51 - 4. D (Iruña) | - | 98 | Linea elektrikoa | 7 | 2156A | Lehorreko lurra | ||
PA-47a | Ferrer Irurzun, Emilia Alcalá kalea, 165 - 4. D (Madril) Ferrer Irurzun, Ines Hermosilla kalea, 102 - 2. B (Madril) Garcia de Fernando Ferrer, Emilio Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, Ines Agoitz kalea, 20 - 2. (Iruña) Garcia de Fernando Ferrer, M.ª Pilar Yanguas y Miranda kalea, 5 - 5. (Iruña) | - | - | 140 | Linea elektrikoa | 7 | 2383A | Lehorreko lurra | |
PA-46a | Beriain Olave, Jesus Beriain Olave, Jose Maria Beriain Olave, María Socorro San Marcial kalea, 29 (Artika) | 1,93 | - | 436 | Linea elektrikoa | 7 | 2384A | Lehorreko lurra |
Ukitutako zerbitzuak: "Santa Luzia-Sanduzelai" 13,2 kV-eko linea. La Protectora-rako deribazioa Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | |||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | |||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
PA-32 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | 35-140 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2282 | Lehorreko alorra | |
PA-48b | La Protectora, S.A. Miluze kalea, z.g. (Iruña) | - | 10-40 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2009B | Lurzorua |
Ukitutako zerbitzuak: "Santa Luzia-Sanduzelai" 13,2 kV-eko linea. Praxair-erako deribazioa Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | |||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | |||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
PA-38 | Fundación Ciganda Ferrer Sarasate pasealekua, 38 - 1. (Iruña) | - | 35-140 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2330 | Lehorreko lurra | |
PA-49 | Amigot Itoiz, Blanca Nieves San Nikolas kalea, 48 - 1. (Iruña) | - | 67-268 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2329 | Lehorreko lurra | |
PA-50 | Iruñeko Udala Udaletxe plaza, z.g. (Iruña) | 1,74 | 30-120 | 379 | Linea elektrikoa | 7 | 2927 | Lehorreko lurra | |
PA-51 | Praxair España, S.L Ourense kalea, 11 (Madril) | - | 35-139 | - | Linea elektrikoa | 7 | 2346 | Lurzorua |
Ukitutako zerbitzuak AO 4 gas kanalizazioa. Landabenerako gas bariantea. Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | ||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | ||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | ||||||||
PA-44 | Saltoki Navarra, S.A. Landaben A kalea (Iruña) | - | - | 381 | Gasa | 7 | 2349 | Zuhaitzak |
ORKOIENGO UDAL MUGAPEA | ||||||||
OR-1 | Ciaurriz Arraiza, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, Eduardo Altzania Errekaren kalea, 6 - 6. I (Iruña) Labiano Ciaurriz, María Angeles Etxauri kalea, 1 (Orkoien) Labiano Ciaurriz, MigueL Angel Iturrama kalea, 34 - 7. D (Iruña) | - | - | 1.081 | Gasa | 1 | 586 | Lehorreko lurra |
OR-7 | Badaran Martinez de Azagra, Joaquin Sarasate pasealekua, 18 - 2. D (Iruña) Badaran Martinez de Azagra, M.ª Pilar Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) Badaran Martinez de Azagra, M.ª Dolores Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) Badaran Martinez de Azagra, M.ª Angeles Sarasate pasealekua, 18 - 1. (Iruña) | - | - | 578 | Gasa | 1 | 254 | Lehorreko lurra |
Ukitutako zerbitzuak: AO 4 gas kanalizazioa. La Protectora-rako adarra Ukitutako ondasun eta eskubideen banakako zerrenda zehaztua |
FINKA ZK. | TITULARRA ETA HELBIDEA | EUSKARRIAK (m²) | ZORTASUN-EZARPENA (ml-m²) | ALDI BATERAKO OKUPAZIOA (m²) | ZERBITZU MOTA | KATASTROKO DATUAK | |||
POL. | LURZ. | LUR MOTA | |||||||
IRUÑEKO UDAL MUGAPEA | |||||||||
PA-36 | Sola Zabalza, Carlos Redín pasealekua, 2 - 2. 4 D Sola Zabalza, Luis Fernando Carmen kalea, 35 - 2. esk. (Iruña) | - | - | 948 | Gasa | 7 | 2327 | Lehorreko lurra | |
PA-37 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | - | 1.072 | Gasa | 7 | 2328 | Lehorreko lurra | |
PA-58 | Arraiza Rodriguez-Monte, Juan Pedro La Olivako Monasterioaren kalea, 5 - 4. D (Iruña) | - | - | 412 | Gasa | 7 | 1618 | Lehorreko lurra | |
PA-59 | Sola Zabalza, Carlos Redín pasealekua, 2 - 2. 4 D Sola Zabalza, Luis Fernando Carmen kalea, 35 - 2. esk. (Iruña) | - | 11-33 | 513 | Gasa | 7 | 1619 | Lehorreko lurra | |
F1204590 |
Iragarkiaren kodea: F1204590
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50