Iragarkia
97. ALDIZKARIA - 2021eko apirilaren 29a
1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.2. AGINTARIAK ETA LANGILEAK
1.2.2. Oposizioak eta lehiaketak. Lan publikoaren eskaintza
782/2021 EBAZPENA, apirilaren 13koa, Nafarroako Unibertsitate Publikoko Irakasleen Gaietarako errektoreordeak emana, unibertsitateko irakaskidegoetako lanpostuak betetzeko lehiaketarako deia egiten duena.
Unibertsitateei buruzko abenduaren 21eko 6/2001 Lege Organikoak, urriaren 5eko 1312/2007 Errege Dekretuak eta urriaren 5eko 1313/2007 Errege Dekretuak ezarritakoarekin bat etorriz –haietako lehenbizikoak unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko egiaztapen nazionala ezarri zuen, eta bigarrenak unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko lehiaketak arautu–, eta maiatzaren 12ko 110/2003 Foru Dekretuak onetsitako Nafarroako Unibertsitate Publikoaren Estatutuetan eta Gobernu Kontseiluak otsailaren 25ean egindako bileran onetsitako Nafarroako Unibertsitate Publikoko unibertsitateko funtzionarioen irakaskidegoetan sartzeko lehiaketei buruzko arautegian xedatutakoari jarraikiz.
Ikusirik Nafarroako Unibertsitate Publikoko irakasle eta ikertzaileen 2020. urteko Lan Publikoaren Eskaintza (Nafarroako Aldizkari Ofiziala, 2020ko martxoaren 6koa).
Kontuan harturik 2020. urteko Lan Publikoaren Eskaintzari dagozkion Nafarroako Unibertsitate Publikoko unibertsitateko irakaskidegoetako irakasle lanpostuetarako deialdia egiteko erabakia, Gobernu Kontseiluak 2021eko martxoaren 30ean egindako bileran onetsia.
Unibertsitateko Nominen eta Gizarte Segurantzaren Atalak eta Kontuhartzailetzak txostena eginik.
Ikusirik Langileria Kudeatzeko Ataleko buruak egin duen proposamen-txostena, Giza Baliabideen Zerbitzuko zuzendariak ontzat eman duena.
Nafarroako Unibertsitate Publikoko errektoreak errektoretza-taldearen egitura orokorra onetsi eta bere funtzioak zehazteko uztailaren 3an eman zuen 1420/2019 Ebazpenaren bidez eskuordetu dizkidan eskumenak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
Lehena.–Unibertsitateko irakasle titularren kidegoko 35 lanpostu betetzeko sarbide lehiaketarako deialdia onestea, baita haren oinarriak ere.
Bigarrena.–Ebazpen hau Nafarroako Unibertsitate Publikoaren webgunean, Nafarroako Aldizkari Ofizialean eta “Estatuko Aldizkari Ofizialean” argitaratzeko agintzea.
Hirugarrena.–Ebazpen hau Giza Baliabideen Zerbitzuari eta Sarbide Batzordeetako kideei aditzera ematea, behar dituen ondorioak izan ditzan.
Iruñean, 2021eko apirilaren 13an.–Irakasleen Gaietarako errektoreordea, Inés Olaizola Nogales.
UNIBERTSITATEKO IRAKASLE TITULARREN KIDEGOKO LANPOSTUAK BETETZEKO SARBIDE LEHIAKETARAKO DEIALDIA
Hauek dira deialdia arautuko duten
OINARRIAK
1.–Arau orokorrak.
1. Oinarri hauen xedea da unibertsitateko irakasle titularren kidegoko lanpostuak betetzeko sarbide lehiaketa arautzea.
2. Lehiaketa hau arautzeko, honako hauek ezarritakoa hartuko da kontuan: Unibertsitateei buruzko abenduaren 21eko 6/2001 Lege Organikoa; urriaren 5eko 1312/2007 Errege Dekretua, unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko egiaztapen nazionala ezartzen duena; urriaren 5eko 1313/2007 Errege Dekretua, unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko lehiaketak arautzen dituena; maiatzaren 12ko 110/2003 Foru Dekretuak onetsitako Nafarroako Unibertsitate Publikoaren Estatutuak; Gobernu Kontseiluak 2009ko otsailaren 25ean egindako bileran onetsitako Nafarroako Unibertsitate Publikoko unibertsitateko funtzionarioen irakaskidegoetan sartzeko lehiaketei buruzko Arautegia; urriaren 30eko 5/2015 Errege Dekretua, Enplegatu Publikoaren Oinarrizko Estatutuaren Legearen testu bategina onesten duena; urriaren 1eko 39/2015 Legea, Administrazio Publikoen Administrazio Prozedura Erkideari buruzkoa; Sektore Publikoaren Araubide Juridikoaren urriaren 1eko 40/2015 Legea; deialdiaren oinarri hauek, bai eta aplikatu beharreko gainerako arau orokorrak ere.
3. Nafarroako Unibertsitate Publikoaren Estatutuen 80.3 artikuluarekin bat, gehienez ere lau hilabete igaroko dira onartutakoen behin betiko zerrenda argitaratzen denetik lehiaketaren ebazpena argitaratzen den arte, epe hori ez bada luzatzen arrazoi larriren batengatik, luzapenezko inpugnazioengatik edo bidezko beste arrazoiren batengatik.
Epe hori zenbatzeko, abuztua baliogabea izango da ondorio guztietarako.
4. Urriaren 1eko 39/2015 Legearen 45.1.b) artikuluan ezarritakoaren arabera –Administrazio Publikoen Administrazio Prozedura Erkideari buruzkoa–, hautaketa-prozesu honek eragiten dituen argitalpenak, Estatuko Aldizkari Ofizialari dagokiona izan ezik (3. oinarrian aipatutakoa), Nafarroako Unibertsitate Publikoaren webguneko esteka honetan azalduko dira, deialdi honi dagokion aipamenean, eta ez dira baliozkoak izango bestelako tokietan agertzen direnak:
2.–Izangaiek bete beharrekoak.
Lehiaketan onartua izateko, honako baldintza hauek bete beharko dira eskaerak aurkezteko epea bukatzen den egunean, eta lanpostuaz jabetu arte beteko dira:
a) Espainiako nazionalitatea izatea edo Europar Batasuneko estaturen batekoa edo, Europar Batasunak izenpetu eta Espainiako Estatuak berretsitako nazioarteko tratatuen arabera, langileen joan-etorri askea aplikatzen den estaturen batekoa.
Halaber, Espainiako, Europar Batasuneko estatuetako eta aipatu nazioarteko tratatuak aplikatzen diren eremuko estatuetako nazionalitatea dutenen ezkontideek har dezakete parte, betiere zuzenbidearen arabera bananduak ez badaude; herritartasuna duenaren ondorengoek eta haren ezkontidearen ondorengoek ere parte hartzeko aukera dute, zuzenbidearen arabera bananduak ez badaude, baldin eta 21 urtetik beherakoak badira edo, adin horretatik gorakoak izanda ere, gurasoen kontura bizi badira.
Zilegi da Europar Batasuneko nazionalitaterik izan ez eta gaikuntza duten atzerritarrek ere parte hartzea, baldin eta beren nazionalitateari dagokion Estatuak unibertsitateko irakaskidegoetako funtzionario espainiarrei unibertsitate-irakaskuntzako antzeko lanpostuak betetzeko lege-gaitasuna aitortzen badie, eta izangaiak kondizio hori egiaztatu beharko du.
b) 18 urte baino gehiago izatea, eta erretiro adina betea ez izatea.
c) Deialdiko xede diren lanpostuak betetzea galarazten duen gaixotasunik edo muga fisikorik edo psikikorik ez edukitzea.
d) Ez egotea bazterturik edozein administrazio publikotako zerbitzutik diziplinako espediente bat dela kausa, eta ez egotea ezgaitua funtzio publikoak betetzeko. Espainiako nazionalitatea ez duten izangaien kasuan, baldintza hau betetzeko beharrezkoa izanen da norberaren Estatuan funtzio publikora sartzea galarazten duen diziplina-zehapen edo kondena penalik ez edukitzea.
e) Unibertsitateko irakasle titularren kidegora aurkezteko gaitasuna edukitzea, dagokion arloan edo arloetan, urriaren 5eko 1312/2007 Errege Dekretuak, unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko gaikuntza nazionala ezartzen duenak, xedatutakoarekin bat etorriz.
Halaber, aurkezteko moduan egongo dira dagozkien unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko gaikuntza dutenak, uztailaren 26ko 774/2002 Errege Dekretuak, gaikuntza nazionalaren sistema arautzen duenak, ezarritakoarekin bat etorriz, zein arlotan lortu zuten gaikuntza baldintza izan gabe deitutako lanpostuetako batean lehiatzeko. Era berean, zilegi da maila bereko edo handiagoko unibertsitateko irakaskidegoetako funtzionario direnak deitutako lanpostuetara aurkeztea.
Era berean, Europar Batasuneko Estatuetako unibertsitateetako irakasleek zilegi dute dagozkien kidegoetara aurkeztea, baldin eta unibertsitateko katedradun edo irakasle titular lanpostuaren baliokidea lortu badute, interesdunak eskatuta Kalitatea Ebaluatu eta Egiaztatzeko Agentzia Nazionalak emandako ziurtagiriarekin bat. Kasu horietan, lehiaketa ebatziko duen Batzordeak erabakiko du irakaslana betetzeko gaztelaniazko zer ezagutza-maila behar den.
3.–Eskaerak.
3.1. Eskaerak aurkezteko epea.
Eskabideak aurkezteko epea hamabost egun baliodun igaro ondoren bukatuko da, deialdi hau “Estatuko Aldizkari Ofizialean” argitaratu eta biharamunetik kontatzen hasita. Deialdia Nafarroako Aldizkari Ofizialean eta Nafarroako Unibertsitate Publikoaren webgunean ere argitaratuko da. Eskaerak aurkezteko epea ezin izanen da luzatu.
3.2. Eskaeraren aurkezpena.
3.2.1. Hautaketa-prozesuan parte hartzeko, helbide honetan dagoen eskabidea erabili beharko da:
3.2.2. Hautaketa-prozesu honetan parte hartu nahi dutenek Nafarroako Unibertsitate Publikoaren egoitza elektronikoaren bidez aurkeztu beharko dute eskaera, helbide honetako “Hasi tramitea” botoian:
https://sedeelectronica.unavarra.es/sede/zerbitzu-katalogoa/guztiak/irakasle-ikertzaile-+oposizioa-lehiaketa
Horretaz gainera, zilegi da eskaerak Nafarroako Unibertsitate Publikoaren Erregistro Orokorrean aurkeztea (Arrosadiko campusa, z.g., 31006 Iruñea / Tuterako campusa, Tarazonako etorbidea, z.g., 31500 Tutera), edo Estatuaren Administrazio Orokorreko erregistroetan, autonomi-erkidegoetako administrazioetako eta administrazio lokala osatzen duten erakundeetako erregistroetan, posta-bulegoetan edo Espainiak atzerrian dituen kontsuletxeetan edo ordezkaritza diplomatikoetan.
Eskaera posta-bulego batean aurkeztekotan, gutun-azal irekian eginen da, posta-zerbitzuko langileak data eta zigilua jar ditzan ziurtatu eta Nafarroako Unibertsitate Publikoaren Erregistrora bidali baino lehen.
3.3. Eskaerarekin batera aurkeztu beharreko dokumentuak.
Behar bezala betetako eskaerarekin batera, izangaiak dokumentazio hau aurkeztu beharko du:
a) Izangaiaren Nortasun Agiri Nazionalaren edo izangaiaren nazionalitatea eta nortasuna ziurtatzeko agiriaren fotokopia.
b) Bigarren oinarrian lehiaketa honetan parte hartzeko ezarritako baldintzak betetzen direla egiaztatzen duten egiaztagirien fotokopia.
c) Laugarren oinarriak aipatzen duen tasa ordaindu delako egiaztagiria.
3.4. Aurkeztutako dokumentazioa edo Unibertsitatearen eskura dagoena aztertuta, Nafarroako Unibertsitate Publikoak ikusten badu izangairen batek ez daukala eskatzen diren betekizunetakoren bat edo agiriak faltsutu dituela, deialdian parte hartzeak dakartzan eskubide guztiak bertan behera geldituko dira.
3.5. Eskaeran atzematen diren akats materialak edo egitatezko akatsak edonoiz konpontzen ahalko dira, ofizioz edo interesdunak hala eskatuta.
4.–Tasa.
4.1. Hautaketa-prozesua egiteko behar diren zerbitzuak emateagatik ordaindu beharreko tasa 41,60 eurokoa izanen da.
Diru-kopuru hori Nafarroako Rural Kutxako ES16 3008 0001 18 0700190523 zenbakidun kontu-korrontean sartuko da, eta frogagirian izangaiaren izena eta “Unibertsitateko irakaskidegoetan sartzeko lehiaketa” identifikazioa agertuko dira.
4.2. Tasak ordaintzetik salbuetsita egonen dira:
a) % 33ko edo hortik gorako desgaitasun aitortua dutenak.
b) Hautaproben deialdiaren iragarkia argitaratu baino lehenago gutxienez hilabete batez lan-eskatzaile moduan inskribaturik egon direnak, betiere izena emateko epean inolako lan-eskaintza egokiri uko egin ez badiote, eta sustapen, prestakuntza edo birmoldaketa profesionaleko ekintzetan parte hartzeari uko egin ez badiote salbu eta justifikaturiko arrazoiengatik. Halaber, beharrezkoa da lanbide arteko gutxieneko lansaritik goragoko errentarik ez izatea hilabetean.
Honela egiaztatuko da zirkunstantzia hori:
–Enplegu-eskatzaile gisa izena emateari dagokionez, behar den Enplegu Bulegoak emandako ziurtagiriaren bidez egiaztatuko da. Ziurtagiri horretan, eskatzailea zein egunetan inskribatu den adieraziko da, eta berariaz adieraziko da inskripzio-aldian ez duela enplegu-eskaintza egokirik baztertu, eta ez diola uko egin sustapen, prestakuntza edo birmoldaketa profesionaleko ekintzetan parte hartzeari, arrazoi justifikatuak zeudenean izan ezik.
–Hilero lanbide arteko gutxieneko soldata baino errenta handiagorik jasotzen ez bada, interesdunak erantzukizunpeko aitorpena aurkeztu beharko du.
4.3. Salbuespenaren arrazoia egiaztatzen ez bada, eskaerak aurkezteko ezarritako epearen barnean tasa ez ordaintzeak izangaia baztertzea ekarriko du, eta hau konpondu ezin daitekeen baldintza da.
4.4. Tasa ordaintzeak ez du inola ere ordeztuko hautaketa-prozesuan parte hartzeko eskaera garaiz eta forman aurkeztu beharra.
5.–Izangaien onarpena.
5.1.–Eskaerak aurkezteko epea bukatuta, gehienez ere 10 egun balioduneko epean, irakasleen gaietan eskumena duen organoak jendaurrean jarriko du, Unibertsitateko iragarki-ohol elektronikoan (deialdi honi dagokion atalean), deitutako lanpostu bakoitzeko lehiaketan onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda, baita baztertzeko arrazoiak ere, halakorik izan bada.
5.2. 3.3 oinarrian aipatzen diren dokumentuak ez aurkezteagatik behin-behinean baztertzea galarazi gabe, ezin zuzendu daitezkeen baztertzeko arrazoiak hauek izanen dira: eskaera epez kanpo aurkeztea, deialdian eskatutako baldintzak ezarritako epean ez betetzea eta tasa epe barruan ez ordaintzea.
5.3. Izangai baztertuek edo zerrendan azaldu ez direnek zilegi dute erreklamazioa egitea eta, akatsen bat badago, haiek zuzentzea, behin-behineko zerrenda argitaratu eta hurrengo 10 egun balioduneko epean.
5.4. Eskaerak osatzeko eta zuzentzeko epea bukaturik, Nafarroako Unibertsitate Publikoko iragarki ohol elektronikoan argitaratuko da (deialdi honi dagokion atalean) lehiaketan onarturiko eta bazterturiko izangaien behin betiko zerrenda.
5.5. Lehiaketako onartuen zerrendan egoteak ez du esan nahi, inolaz ere, Unibertsitateak aitortzen duenik izangaiek deialdiko oinarrietan eskatzen diren baldintza orokorrak edo partikularrak betetzen dituztela. Izendapenerako proposatutako izangaiek ziurtatu eta egiaztatu beharko dituzte horiek, dokumentazio egiaztagarria aurkeztu beharko baitute 11. oinarrian adierazitakoarekin bat.
5.6. Epea bukaturik ez bada eskaerarik aurkeztu, izangai onarturik ez bada edo izangaiek lehiatzeari uko egiten badiote, irakasleen gaietan eskudun den organoak arrazoi horregatik lanpostua hutsik geratzen dela aldarrikatuko du, eta dagokion Sailari jakinaraziko dio.
6.–Sarbide Batzordeak.
6.1. Sarbide Batzordeen osaera oinarri hauen II. eranskinean dator.
6.2. Nafarroako Unibertsitate Publikoko unibertsitateko irakaskidegoetarako sarbide lehiaketetarako arautegiko 12. artikuluarekin bat etorriz, batzordekideen curriculuma Nafarroako Unibertsitate Publikoaren webgunean argitaratuko da, interesdunek ikus dezaten.
6.3. Batzordea jardunean hasi baino lehen eratuko da formalki. Horretarako, batzordeburuak, Batzordeko gainerako kideei aurretik kontsultatu eta gero, ebazpen bat emango du onartuen behin betiko zerrenda argitaratzen denetik gehienez ere hilabete batera, bileraren tokia, eguna eta ordua ezartzeko, eta interesdun guztiei jakinaraziko zaie beranduenez hamabost egun natural lehenago; deitutakoak honako hauek izango dira:
a) Batzordeko kide titular guztiak eta, bidezkoa bada, beharrezkoak diren ordezkoak, Batzordearen eraketa-egintza burutu ahal izateko. Eraketa-egintzaren eguna, ordua eta tokia jakinarazpenean jasoko dira.
b) Lehiaketan parte hartzeko onartuak izan diren izangai guztiak, lehiatzaileen aurkezpen-ekitaldia egiteko. Adierazi egingo zaie zer egun, ordu eta tokitan egingo den. Horri begira, Batzordearen eraketa-egintza egunetik aurkezpen-ekitaldia egiteko ezartzen den egunera arteko epea ez da izango bi egun baliodun baino luzeagoa.
6.4. Eraketa-egintzan finkatu eta jendaurrean jarriko dira lehiatzaileak balioesteko probetako bakoitzean erabiliko diren irizpideak eta zenbakizko balioespen globala, bai eta proba bakoitzaren ataletako bakoitzarenak ere, kontuan hartuta deialdian ezarritako lanpostuen xehetasunak, balioetsi beharreko jardueren barrenean baitaude. Irizpide hauetan ezingo da sartu egiaztagiria dutenei lehiaketan parte hartzea eragozten dien irizpiderik.
6.5. Lehiaketa egin bitartean, Sarbide Batzordeak erabakiko ditu arauak aplikatzean sortzen diren zalantzak, bai eta arau horietan aurreikusi ez diren kasuetan jarraitu beharreko bidea ere. Batzordearen jarduera Sektore Publikoaren Araubide Juridikoaren 2015eko urriaren 1eko 40/2015 Legera egokituko da beti.
6.6. Batzordeak jardun ahal izateko, haren kide guztiek bertan egon behar dute.
7.–Aurkezpen-ekitaldia.
7.1. Aurkezpen-ekitaldian, jendaurrekoa izango baita, batzordeak zehazki finkatuko du lehen probaren edukia, eta proba horren gainean lehiatzaileei eman beharreko jarraibide guztien berri emango du; halaber, zozketaren bidez zehaztuko du lehiatzaileen jarduera-ordena, eta proba noiz, non eta zer ordutan egingo den ezarriko du, kontuan hartuz ezingo dela egin aurkezpen-ekitaldi hau egiten denetik 24 ordu igaro baino lehen. Alabaina, lehiatzaileek idatziz uko egin ahalko diote epe horri. Nolanahi ere, proba hamabost egun naturaleko epean hasiko da, aurkezpen-ekitaldia egiten denetik kontatzen hasita.
Batzordeburuak epe bat eta tokia emango ditu ezagutzera, lehiatzaileek proba hasi baino lehen modua izan dezaten gainerako lehiatzaileek aurkeztutako dokumentazioa aztertzeko.
7.2. Lehiatzaileek ondoko dokumentazioa aurkeztuko diote batzordeburuari:
a) Lanbide, ikasketa, irakaskuntza- eta ikerketa-historia, hiru aletan, eta horri erantsiko zaizkio beren merezimenduen egiaztagiriak eta argitalpenen, garatutako patenteen eta parte hartu duten ikerketa-proiektuen zerrenda.
b) Irakaskuntza proiektua, zein lanpostutarako lehiatzen den izangaia, lanpostu horri dagokion irakasgai edo espezialitate baten programaren berri emango duena, eta ikerketa-proiektua, lanpostu hori esleitzen bazaio garatuko lukeena. Dokumentazio guztia hiru aletan aurkeztuko da.
7.3. Batzordeak, aho batez, adituei txostenak eskatzen ahalko dizkie lehiatzaileek alegatutako merezimenduei buruz. Txosten horiek ez dira lotesleak izango, eta lehiaketaren aktari erantsiko zaizkio.
8.–Probaren garapena.
Sarbide lehiaketak ahozko bi proba izango ditu.
8.1. Lehen proba jendaurrekoa izango da. Batzordeak ezarritako moduari jarraikiz, gehienez ere bi ordu iraungo duen adierazpena egingo du izangaiak batzordearen aurrean, eta, gero, gehienez ere bi ordu iraungo duen eztabaida batzordekideekin, izangaiak alegatutako merezimendu hauei buruz:
a) Irakasle gisa duen ibilbide akademikoa, non unibertsitateko irakaslanak agertuko diren, behar bezala frogatuak, eta irakaslan horiek balioesteko txostena, beharrezkoa bada.
b) Ikerketan duen ibilbide akademikoa, non ikerketa-jarduerak eta argitalpen zientifikoak agertuko diren, dokumentu bidez egiaztatuak.
c) Beste merezimendu batzuk, horien artean unibertsitateko kudeaketa.
d) Irakaskuntza-proiektua.
e) Ikerketa-proiektua.
Atal bakoitza Batzordeak aldez aurretik onetsi eta argitaratu dituen irizpideekin bat zehaztu eta balioetsiko da.
Lehen proba amaitu ondoren, Batzordeko kide bakoitzak batzordeburuari txosten bat emango dio izangai bakoitzaren bana-banako balioespenarekin eta puntuazioarekin, arrazoiak emanez eta ezarritako a, b, c, d eta e irizpideei egokituta.
Proba hori gainditzeko, lehiatzaileen batez besteko puntuazioak probaren balioespen globalaren erdia baino altuagoa izan behar du, eta Batzordeko bi kideren txosten positiboa izan behar dute gutxienez.
Batzordeak berehala jakinaraziko dizkie izangaiei lehen probaren emaitzak. Emaitza horietan probako ataletako bakoitzaren bana-banako balioespena agertuko da, bai eta haren balioespen globala ere.
Halaber, jakinaraziko da bigarren proba non, noiz eta zer ordutan egingo den. Hori guztia gero Nafarroako Unibertsitate Publikoaren iragarki-ohol elektronikoan argitaratzea galarazi gabe (deialdi honi dagokion atalean).
8.2. Bigarren proba jendaurrekoa izango da, eta Batzordeak izangaiaren adierazpen gaitasuna, azaldu dituen gaien edukiaren kalitatea eta garrantzia, eta eztabaidatzeko duen gaitasuna balioetsi beharko ditu.
Gehienez ere ordubete iraungo duen azalpena egingo du izangaiak batzordearen aurrean, eta gehienez ere ordubete iraungo duen eztabaida izango du batzordekideekin gero, izangaiak irakaskuntza proiektuan aurkeztutako programako gai bati buruz (izangaiak berak aukeratua).
Bigarren proba amaitu ondoren, Batzordeko kide bakoitzak batzordeburuari txosten bat emango dio izangai bakoitzaren bana-banako balioespenarekin eta puntuazioarekin, arrazoiak emanez eta ezarritako irizpideei egokituta.
Batzordeak bigarren probaren emaitzak Nafarroako Unibertsitate Publikoaren iragarki-ohol elektronikoan argitaratuko ditu (deialdi honi dagokion atalean).
Proba hori gainditzeko, lehiatzaileen batez besteko puntuazioak probaren balioespen globalaren erdia baino altuagoa izan behar du, eta Batzordeko bi kideren txosten positiboa izan behar dute gutxienez.
8.3. Behin sarbide lehiaketa eginda, izangaien behin betiko emaitzak argitaratuko dira.
9.–Lanpostua betetzeko proposamena.
9.1. Sarbide Batzordeak, zazpi egun balioduneko gehieneko epean proba amaitzen den egunetik kontatzen hasita, izangai guztien zerrenda proposatuko dio errektoreari, arrazoiak emanez eta izaera loteslearekin, izendatzeko lehentasun ordenaren arabera sailkatua. Izangaiak ez dira lehiaketara deitu diren lanpostuak baino gehiago izango. Zilegi izango da, halaber, deitutako lanpostua ez betetzeko Batzordearen proposamenarekin amaitzea prozesua.
9.2. Batzordeak izendapenerako proposatutako izangaien zerrenda ordenatua jendaurrean jarriko da Unibertsitatearen iragarki-ohol elektronikoan (deialdi honi dagokion atalean).
9.3. Izangaientzat zilegi izango da Unibertsitateko Idazkaritza Nagusiari eskatzea Batzordeak beren merezimenduei buruz emandako balioespen arrazoituaren ziurtagiria.
10.–Lanpostua betetzeko proposamenaren aurkako erreklamazioak.
10.1. Izangaiek Sarbide Batzordearen proposamenaren aurka erreklamazioa aurkezten ahalko dute, errektorearen aurrean, gehienez ere hamar egun balioduneko epean.
10.2. Nafarroako Unibertsitate Publikoko unibertsitateko funtzionarioen irakaskidegoetan sartzeko lehiaketei buruzko Arautegiaren 18. artikuluan ezarritako Erreklamazio Batzordeak balioetsiko du erreklamazioa.
10.3. Erreklamazio Batzordeak lehiaketaren prozedurari lotutako alderdiak baino ez ditu balioetsiko, eta izangaien aukera-berdintasuna eta merezimendu eta gaitasun printzipioekiko errespetua une oro bermatzen direla zainduko du. Erreklamazio Batzordeak ezingo du inola ere ordezkatu Sarbide Batzordeak izangaien egokitasunari buruz egindako balorazio sakona.
10.4. Sarbide Batzordearen proposamenaren aurkako erreklamaziorik jasoz gero, eta betiere Erreklamazio Batzordeak nahikoa eskumen duela irizten bazaio, Nafarroako Unibertsitate Publikoko errektoreak ebazpen bat emango du erreklamazioa tramitera onartzeko eta izendapenaren prozesua erreklamazioa behin betiko ebazten den arte eteteko.
Aitzitik, Erreklamazio Batzordeak nahikoa eskumen ez badu, erreklamazioa ez da onartuko.
10.5. Erreklamazioren bat tramitera onartuz gero, Giza Baliabideen Zerbitzuak tramitera onartu diren erreklamazioak helaraziko dizkie izangai guztiei, eta hamar egun balioduneko epea emanen die izangaiek nahi dutena alega dezaten erreklamazioak jaso eta biharamunetik kontatzen hasita. Sarbide Batzordeari ere bidaliko dizkio tramitera onartu diren erreklamazioak, haiei buruzko txostena egin dezan.
10.6. Erreklamazio Batzordeko kideek dokumentazioa aztertu eta erabaki hauetako bat har lezakete, gehienez ere hiru hilabeteko epean erreklamazioa aurkeztu den egunetik kontatzen hasita.
a) Baldin eta uste badu baremoko puntuazioen baturan kalkulu-akats ageriko eta nabarmenen bat egin dela, atzemandako akatsa zuzentzea Sarbide Batzordearen proposamenean. Horrek ondorioak izango ditu Sarbide Batzordearen proposamenean, aldatu egingo baitu izangaien hurrenkera.
b) Baldin eta uste badu prozedura-akatsen bat izan dela eta horrek babesik gabe utzi duela erreklamazioa jarri duen alderdia, hautaketa-prozedura formazko akatsa egin den unera eramatea atzera.
c) Baldin eta uste badu berdintasun, merezimendu edo gaitasun printzipioren bat urratu dela, Erreklamazio Batzordeak ez du berretsiko Sarbide Batzordearen proposamena.
d) Baldin eta uste badu aurreko kasu bat ere ez dela betetzen, Erreklamazio Batzordeak Sarbide Batzordearen proposamena berretsiko du.
10.7. Erreklamazio Batzordeak bere kideen botoen gehiengoz hartuko ditu erabakiak, eta, bozketan berdinketarik badago, erabakigarria izanen da batzordeburuaren botoa. Erabakiak hartzeko, Erreklamazio Batzordeak aukera izanen du Unibertsitatearen Zerbitzu Juridikoaren txosten juridikoa eskatzeko.
10.8. Erreklamazio Batzordeak erreklamazioari buruz hartzen duen erabakia loteslea izanen da errektorearentzat. Errektoreak ebazpen bat emanen du Erreklamazio Batzordearen proposamenarekin bat etorriz, eta zilegi du lanpostua hutsik utzi dela deklaratzea.
Ebazpen horrek administrazio bidea agortuko du, eta haren aurka zilegi da administrazioarekiko auzi-errekurtsoa aurkeztea bi hilabeteko epean Nafarroako Administrazioarekiko Auzien Epaitegian.
Hiru hilabeteko epean ez bada ebazpenik ematen, erreklamazioari ezezkoa eman zaiola ulertuko da.
11.–Dokumentazioaren aurkezpena.
11.1. Proposatutako izangaiek, lanpostua betetzeko proposamena argitaratu eta hogei egun balioduneko epean, 5.5 oinarrian ageri direnez gain, dokumentu hauek aurkeztu beharko dituzte:
a) Izangaiaren Nortasun Agiri Nazionalaren edo haren nazionalitatea eta nortasuna ziurtatzeko agiriaren fotokopia konpultsatua.
b) Mediku-ziurtagiri ofiziala, unibertsitateko irakaslearen lanpostuko eginkizunetan aritzea galarazten dion eritasun nahiz akats fisiko edo psikikorik ez duela adierazten duena.
c) Eginkizun publikoetarako desgaitua edo gabetua ez dagoela eta administrazio publiko baten zerbitzutik ez dela bereizia izan egiaztatzen duen erantzukizunpeko aitorpena. Atzerriko izangaiek egiaztatu beharko dute ez dutela beren Estatuan funtzio publikora sartzea galarazten dien diziplina-zigorrik edo kondena penalik.
d) Bateraezintasunik ez daukala adierazten duen aitorpena, jarduera publikoren bat betetzen edo pentsioren bat jasotzen ari bada.
11.2. Funtzionario publikoak direnek ez dituzte aurreko dokumentuak justifikatu behar, eta funtzionarioak direla eta beren zerbitzu-orrian agertzen diren inguruabarrak egiaztatzen dituen administrazioaren egiaztagiria aurkeztu behar dute.
12.–Izendapena eta kargu-hartzea.
12.1. Nafarroako Unibertsitate Publikoaren errektoreak izendatuko du izangaia irakasle funtzionario, proposaturiko izangaiak aurreko oinarrian ezarritakoa bete eta gero.
12.2. Proposaturiko izangaiak eskatutako dokumentazioa aurkezten ez badu, Unibertsitatearen errektoreak Sarbide Batzordearen proposamenean ezarritako lehentasun-hurrenkeran hurrengo postuan agertzen den lehiatzailea izendatuko du funtzionario, hark aipatutako dokumentazioa aurkeztu ondoren.
12.3. Izendapenak lanpostuaren izena, kidegoa, jakintza-arloa eta saila zehaztuko ditu, bai eta Langileen Lanpostu Zerrendan lanpostuak duen kodea ere. Langileen Erregistro Nagusian izendapenaren berri emango da, Langileen Erregistro zenbakia emateko eta dagokien kidegoan inskripzioa egiteko, eta Unibertsitateen Kontseiluaren Idazkaritza Nagusian ere bai. Izendapena “Estatuko Aldizkari Ofizialean” eta Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratuko da.
12.4. Izendapena “Estatuko Aldizkari Ofizialean” argitaratu eta biharamunetik gehienez ere hogei egun balioduneko epean hartu beharko du lanpostuaren jabetza proposaturiko izangaiak, eta, orduan, dagokion unibertsitateko irakaskidegoko funtzionario bihurtuko da, horrek dakartzan eskubide eta betebeharrekin.
13.–Datu pertsonalen tratamendua.
Nafarroako Unibertsitate Publikoak langileen kudeaketaren arloan antolatutako prozesuetan parte hartzeak interesdunen datuak tratatzea ekarriko du berekin. Datu horien tratamenduaren arduraduna Nafarroako Unibertsitate Publikoa da.
Datuen tratamendua aplikatzekoa zaion araudiari jarraikiz eginen da, hots, Datuak Babesteko 2016/679 EB Erregelamendu Orokorrari eta Datu Pertsonalak Babesteko abenduaren 5eko 3/2018 Lege Organikoari jarraikiz. http://www.unavarra.es webgunean argitaratutako Tratamendu Jardueren Erregistroan kontsulta daiteke nola eginen den tratamendu hori, “Giza Baliabideak” atalean.
Tratatuko diren datuak batez ere hautaketa-prozesuetako izangaienak eta NUPeko langileenak izanen dira; hauek hain zuzen ere: izena, deiturak, NANa, datu akademikoak eta profesionalak eta, beharrezkoa denean, bankuko datuak eta Gizarte Segurantzakoak, edo ondoren deskribatzen den xedea betetzeko beharrezkoak direnak.
Datuen tratamendua justifikatzen duen xedea hau da: hautaketa-prozedurak, mugikortasunekoak, egoera administratiboak, ziurtagiriak, edo Giza Baliabideen arloan NUPen eskumenekoak diren beste batzuk tramitatzea.
Xede horrek interes publikoa edo botere publikoa legitimatzen du, Datuak Babesteko Erregelamendu Orokorraren 6.1.e) artikuluak ezartzen duen bezala. Hauek dira oinarri juridikoak, langileei buruzko beste arau batzuen artean: Enplegatu Publikoaren Oinarrizko Estatutuaren Legearen testu bategina onesten duen 5/2015 Legegintzako Errege Dekretua, urriaren 30ekoa, eta Nafarroako Administrazio Publikoen zerbitzura dauden Langileen Estatutuaren testu bategina onesten duen 251/1993 Legegintzako Foru Dekretua, abuztuaren 30ekoa.
Datuak tratatzeko jarduerei dagokienez, interesdunek eskubidea dute datuak eskuratzeko, zuzentzeko, ezabatzeko, mugatzeko, haiei kontra egiteko eta transferitzeko. Horretarako, mezu bat bidali behar dute delegado.protecciondatos@unavarra.es helbidera, Datu Pertsonalak Babesteko Lege Organikoaren 11. artikulutik 18. artikulura bitartekoei jarraikiz. Desadostasunen bat izanez gero, Datuak Babesteko Espainiar Agentziara jo dezakete, https://www.aepd.es/ domeinuaren bidez.
14.–Errekurtsoen araubidea.
Deialdi honen eta Sarbide Batzordearen jardunen ondoriozko egintza administratibo ororen aurka zilegi da errekurtsoak jartzea, Administrazio Publikoen Administrazio Prozedura Erkideari buruzko urriaren 1eko 39/2015 Legean ezarritako kasuetan eta forman, 10. oinarrian ezarritako lanpostua betetzeko proposamenaren aurkako erreklamazioaren aurka izan ezik.
Deialdi honen oinarrien aurka, zilegi da berraztertzeko errekurtsoa jartzea, errektoreari zuzendua, edo, bestela, zuzenean administrazioarekiko auzi-errekurtsoa Nafarroako Administrazioarekiko Auzietako Epaitegietan, hilabeteko epean lehenengo kasuan, eta bi hilabeteko epean bigarrenean, biak ere ebazpena argitaratu eta biharamunetik kontatzen hasita.
Oharra: Genero maskulinoko pertsona edo kargu akademikoei buruzko aipamenak genero gramatikal neutroan egindakotzat hartzen dira, eta, beraz, bai emakumeak bai gizonak aipatzeko aukera hartzen dute barnean.
I. ERANSKINA
Deialdiko xede diren lanpostuak
–Lanpostu zk.: 2016.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Ingeniaritza Elektrikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Energia elektrikoa eta energia berriztagarriak metatzeko sistemak.
–Lanpostu zk.: 2028.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Agronomia, Bioteknologia eta Elikadura.
• Jakintza-arloa: Landare Ekoizpena.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Materia organikoen kudeaketa. Konposta.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
–Lanpostu zk.: 2049.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ekonomia.
• Jakintza-arloa: Analisi Ekonomikoaren Hastapenak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
–Lanpostu zk.: 2094.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Enpresen Kudeaketa.
• Jakintza-arloa: Nekazaritzako Politika, Soziologia eta Ekonomia.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Ingurumen-ekonomia.
–Lanpostu zk.: 2095.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Zuntz optikozko sentsoreak eta laserrak.
–Lanpostu zk.: 2109.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Zientziak.
• Jakintza-arloa: Kimika Organikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Organokatalisia.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
• Beharrezkoa da aldez aurretik I3 ziurtagiria eskuratzeko bikaintasun-programetan parte hartzea.
–Lanpostu zk.: 2133.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Zuzenbidea.
• Jakintza-arloa: Zuzenbide Penala.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
–Lanpostu zk.: 2186.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Agronomia, Bioteknologia eta Elikadura.
• Jakintza-arloa: Animalia Ekoizpena.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Animalia-ekoizpena. Haragiaren kalitatea.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
–Lanpostu zk.: 2200.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Agronomia, Bioteknologia eta Elikadura.
• Jakintza-arloa: Landare Ekoizpena.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Laboreen babesa: izurriteen kontrol biologikoa.
–Lanpostu zk.: 2246.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Nekazaritza eta Baso Ingeniaritza.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Nekazaritzako hidrologia, lurraren higadura.
–Lanpostu zk.: 2249.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Ingeniaritza Proiektuak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Proiektuen kudeaketa: hiriko azpiegiturak eta ondarea.
–Lanpostu zk.: 2325.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Zuntz optikozko sentsore eta biosentsoreak.
–Lanpostu zk.: 2327.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Seinalearen Teoria eta Komunikazioak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Elektromiografia intramuskularreko prozesatua.
–Lanpostu zk.: 2328.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Seinalearen Teoria eta Komunikazioak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Gizakiaren eta ordenagailuaren arteko elkarrekintzarako ikusmen artifiziala.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
–Lanpostu zk.: 2329.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Seinalearen Teoria eta Komunikazioak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Zirkuitu integratu analogikoen diseinua.
–Lanpostu zk.: 2333.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Seinalearen Teoria eta Komunikazioak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Seinale ez-geldikorren analisia eta modelaketa.
–Lanpostu zk.: 2376.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Potentziaren elektronika eta energia berriztagarriak.
–Lanpostu zk.: 2405.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Estatistika, Informatika eta Matematika.
• Jakintza-arloa: Lengoaia eta Sistema Informatikoak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Sistema banatuak eta interaktiboak.
–Lanpostu zk.: 2482.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Enpresen Kudeaketa.
• Jakintza-arloa: Merkaturatzea eta Merkatuen Ikerketa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Nazioarteko marketina.
–Lanpostu zk.: 2853.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Sentsoreak eta uhin-gidariak zuntz optikoan.
–Lanpostu zk.: 3015.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Teknika optikoez baliatzen diren mikrouhin-gailuen diseinua.
–Lanpostu zk.: 3017.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Estatistika, Informatika eta Matematika.
• Jakintza-arloa: Konputazioren Zientzia eta Adimen Artifiziala.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Sailkatzaileen agregazioa ikaskuntza automatikoan.
–Lanpostu zk.: 3711.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Estatistika, Informatika eta Matematika.
• Jakintza-arloa: Lengoaia eta Sistema Informatikoak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Sistema banatuak eta interaktiboak.
–Lanpostu zk.: 4088.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Makinak eta Motor Termikoak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Hozketa eta sorkuntza termoelektrikoa.
–Lanpostu zk.: 4372.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Giza eta Hezkuntza Zientziak.
• Jakintza-arloa: Didaktika eta Eskola Antolamendua.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Dibertsitatea eta hezkuntza inklusiboa.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
–Lanpostu zk.: 4864.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Ingeniaritza Mekanikotik.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Segurtasun-sistema mekanikoak ibilgailuetan.
• Tuterako campusa.
–Lanpostu zk.: 5148.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ekonomia.
• Jakintza-arloa: Analisi Ekonomikoaren Hastapenak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
–Lanpostu zk.: 5157.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Seinalearen Teoria eta Komunikazioak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Metamaterialak.
• Beharrezkoa da Ramón y Cajal programa amaitua edukitzea eta I3 ziurtagiriaren jabe izatea.
–Lanpostu zk.: 5158.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Zuntz optikozko sentsoreak eta material nanoegituratuak.
–Lanpostu zk.: 5447.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Zientziak.
• Jakintza-arloa: Landare Fisiologia.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Belar txarren ikaskuntza.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
–Lanpostu zk.: 5448.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Zientziak.
• Jakintza-arloa: Ekologia.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: baso ekologia.
–Lanpostu zk.: 5449.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Estatistika, Informatika eta Matematika.
• Jakintza-arloa: Lengoaia eta Sistema Informatikoak.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Sistema banatuak eta interaktiboak.
–Lanpostu zk.: 5450.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Estatistika, Informatika eta Matematika.
• Jakintza-arloa: Matematika Aplikatua.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Problema diferentzialetarako zenbakizko metodoak.
–Lanpostu zk.: 5451.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Enpresen Kudeaketa.
• Jakintza-arloa: Nekazaritzako Politika, Soziologia eta Ekonomia.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Nekazaritzako elikagaien marketina.
–Lanpostu zk.: 5452.
• Kidegoa: Unibertsitateko titularra.
• Saila: Ingeniaritza Elektriko eta Elektronikoa eta Komunikazio Ingeniaritza.
• Jakintza-arloa: Teknologia Elektronikoa.
• Irakaskuntza-eskakizuna: Jakintza-arloarena.
• Ikerketa-eskakizuna: Zuntz optikozko sentsoreak.
• Hizkuntza-gaitasuna: Euskara.
II. ERANSKINA Sarbide Batzordeen Osaera –Lanpostu zk.: 2016: |
Batzordeburua | Titularra | Pablo Sanchis Gúrpide | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
1. batzordekidea | Titularra | Belén García de Burgos | UT | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | Miguel García Gracia | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Luis Marroyo Palomo | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Cristina Fernández Herrero | UT | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Joan Montaña Puig | UK | Kataluniako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Estefanía Caamaño Martín | UT | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Luis Martínez Salamero | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2028: |
Batzordeburua | Titularra | Miguel Urrestarazu Gavilán | UK | Almeríako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Carmen Lucía Ramírez Nasto | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Ramón Juan Reiñe Viñales | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Francisco Camacho Ferré | UK | Almeríako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Rosa María Canals Tresserras doktorea | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Elvira López Mosquera | UT | Santiago de Compostelako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Juan Antonio Fernández Hernández | UK | Cartagenako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Delia Muñoz Labiano | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Francisca Hernández García | UK | Miguel Hernández Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2049: |
Batzordeburua | Titularra | María Llop Llop | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Jesús David Pérez Castrillo | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
2. batzordekidea | Titularra | M. Ángeles Cadarso Vecina | UT | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. Socorro Puy Segura | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Álvaro Hidalgo Vega | UT | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Juan Francisco Canal Domínguez | UT | Oviedoko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | M. Amparo Urbano Salvador | UK | Valentziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Gerardo Sabater Grande | UT | Jaume I Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Miguel Ángel Durán Muñoz | UT | Málagako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2094: |
Batzordeburua | Titularra | Dionisio Ortiz Miranda | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | Ana Aldanondo Ochoa | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Federico Martínez-Carrasco Pleite | UT | Murtziako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Narciso Arcas Lario | UK | Cartagenako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Katrin Simón Elorz andrea | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Miren Ikerne del Valle Erkiaga | UT | Euskal Herriko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Salvador del Saz Salazar | UK | Valentziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Belén Iráizoz Apezteguía | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | M. del Mar Delgado Serrano | UK | Kordobako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2095: |
Batzordeburua | Titularra | José Luis Sánchez de Rojas Aldave | UK | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | M. José Madero Ayora | UT | Sevillako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Eduard Llobet Valero | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Joaquín Sevilla Moroder. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Ángeles Quintera Incela | UT | Kantabriako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | José Manuel Sánchez Pena | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | David Benito Pertusa | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Belén T. Calvo López | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2109: |
Batzordeburua | Titularra | Juan Miguel Oyarbide Garmendia | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Jesús M. García Castillo | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Ana Jesús Arrieta Ayestarán | UT | Euskal Herriko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Jesús M. Aizpurua Iparraguirre | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | José Manuel Odriozola Ibarguren | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ana M. Ochoa de Retana Mendibil | UT | Euskal Herriko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Claudio Palomo Nicolau | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Víctor Martínez Merino doktorea | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | M. Luisa Carrillo Fernández | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2133: |
Batzordeburua | Titularra | Miguel Díaz y García Conlledo | UK | Leongo Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | M. Anunciación Trapero Barreales | UK | Leongo Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | M. Ángeles Rueda Martín | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | José Luis González Cussac | UK | Valentziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Mirentxu Corcoy Bidasolo | UK | Bartzelonako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Luisa Cuerda Arnau | UK | Jaume I Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Rafael Rebollo Vargas | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Carmen Alastuey Dobón | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Antonia Monge Fernández | UT | Sevillako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2186: |
Batzordeburua | Titularra | M. Pilar Molina Pons | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | José Antonio Mendizábal Aizpuru | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Elena Albanell Trullas | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. Mercedes Valera Córdoba | UK | Sevillako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Leopoldo Alfonso Ruiz | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Ángeles Latorre Górriz | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Pilar Santolaria Blasco | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Daniel Villalba Mata | UT | Lleidako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Evangelina Rodero Serrano | UT | Kordobako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2200: |
Batzordeburua | Titularra | Pablo Bielza Lino | UK | Cartagenako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | Elisa Viñuela Sandoval | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Pilar Medina Vélez | UT | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Jesús Villar Hernández | UK | Lleidako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Rosa María Canals Tresserras doktorea | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Enrique Vargas Osuna | UT | Kordobako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Xavier Pons Doménech | UK | Lleidako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Antonia Soto Sánchez | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Ángeles Adán del Río | UT | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
–Lanpostu zk.: 2246: |
Batzordeburua | Titularra | Pilar Barreiro Elorza | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | María Glez. de Audicana Amenábar | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Tomás S. Cuesta García | UT | Santiago de Compostelako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Antonio Torregrosa Mira | UK | Valentziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Ángeles de Blas Corral | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Coral Ortiz Sánchez | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Bernardo Martín Górriz | UK | Cartagenako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | M. Carmen Jarén Ceballos | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel Pérez Ruiz | UT | Sevillako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2249: |
Batzordeburua | Titularra | Adolfo Cazorla Montero | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | Amanda P. García Marín | UT | Kordobako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | Carlos Labarta Aizpún | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Ignacio de los Ríos Carmenado | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Dolores Redel Macías | UT | Kordobako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Jesús Casati Calzada | UT | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Joaquín B. Ordieres Mere | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Encarnación Victoria Taguas Ruiz | UT | Kordobako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Rubén Rebollar Rubio | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2325: |
Batzordeburua | Titularra | Rafael Pérez Jiménez | UK | Kanaria Handiko Las Palmaseko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Carmen Peláez Moreno | UT | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Eduard Llobet Valero | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Francisco J. Arregui San Martín | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ángela M. Coves Soler | UT | Miguel Hernández Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Adolfo Cobo García | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel López-Amo Sainz jauna. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Sira Elena Palazuelos Cagigas | UT | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2327: |
Batzordeburua | Titularra | Jesús Cid Sueiro | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Sonia Porta Cuéllar | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Valeriana Naranjo Ornedo | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Miguel Ángel Rodríguez Hernández | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | María José Erro Betrán | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Silvia Jiménez Fernández | UT | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Fernando Díaz de María | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Carmen Peláez Moreno | UT | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Don José Antonio Pérez Carrasco | UT | Sevillako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2328: |
Batzordeburua | Titularra | Doña Begoña Acha Piñeiro | UK | Sevillako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Sonia Porta Cuéllar | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Alberto Albiol Colomer | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Carmen Serrano Gotarredona | UK | Sevillako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Antonio Jesús López Martín | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Jorge Igual García | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Montserrat Pardas Feliú | UK | Kataluniako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | José María Lopetegui Beregaña | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | José Manuel Mossi García | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
–Lanpostu zk.: 2329: |
Batzordeburua | Titularra | Marisa López Vallejo | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | Titularra | Antonio Jesús López Martín | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Abilio Cándido Reig Escrivá | UT | Valentziako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Inmaculada Plaza García | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Alfonso Carlosena García | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Eduard Alarcon Cot | UK | Kataluniako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Raquel Pérez-Aloe Valverde | UK | Extremadurako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Antonio J. Torralba Silgado | UK | Sevillako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2333: |
Batzordeburua | Titularra | M. Ángeles Losada Vinue | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Alfonso Carlosena García | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Antonio Artés Rodríguez | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Inmaculada Hernáez Rioja | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Antonio Jesús López Martín | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ignacio Garcés Gregorio | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Inmaculada Plaza García | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Rafael Cabeza Laguna | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Alejandro Díaz Morcillo | UK | Cartagenako Unibertsitate Politeknikoa |
–Lanpostu zk.: 2376: |
Batzordeburua | Titularra | Concepción Aldea Chagoyen | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Miguel García Gracia | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Beatriz Romero Herrero | UK | Rey Juan Carlos I Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Luis Marroyo Palomo | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Francisco Javier Sebastián Zúñiga | UK | Oviedoko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Marisa López Vallejo | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Jesús M. Corres Sanz | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Luis Martínez Salamero | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2405: |
Batzordeburua | Titularra | M. del Mar Gallardo Melgarejo | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | José Ramón Glez. de Mendívil Moreno | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Sandra Silvia Baldassarri | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Ana M. Moreno Sánchez Capuchino | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Jesús Villadangos Alonso | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Eva Cerezo Bagdassarian | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Marta Patiño Martínez | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Eduardo Magaña Lizarrondo | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Vicente Cholvi Juan | UK | Jaume I Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2482: |
Batzordeburua | Titularra | Ana Isabel Rodríguez Escudero | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | José Javier Cebollada Calvo | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Andreu Blesa Pérez | UT | Jaume I Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. Carmen Camarero Izquierdo | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Alberto Bayo Moriones | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | José Carlos Casillas Bueno | UK | Sevillako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | M. Jesús Nieto Sánchez | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Martin Larraza Quintana | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Rubén Fernández Ortiz | UT | Errioxako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 2853: |
Batzordeburua | Titularra | Jaume A. Segura Fuster | UK | Balear Uharteetako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Carmen Peláez Moreno | UT | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Adolfo Cobo García | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Jesús M. Corres Sanz | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Jesús Martín Martínez | UK | Salamancako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Íñigo Molina Fernández | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel López-Amo Sainz jauna. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Sira Elena Palazuelos Cagigas | UT | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 3015: |
Batzordeburua | Titularra | Almudena Suárez Rodríguez | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | David Benito Pertusa | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Juan M. Collantes Metola | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Eva Rajo Iglesias | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | María José Erro Betrán | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Miguel Ángel Sánchez Soriano | UT | Alacanteko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Teresa M. Martín Guerrero | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel López-Amo Sainz jauna. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Jorge Daniel Martínez Pérez | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
–Lanpostu zk.: 3017: |
Batzordeburua | Titularra | Susana Irene Díaz Rodríguez | UK | Oviedoko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Humberto N. Bustince Sola | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Luis Magdalena Mayos | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. Amparo Alonso Betanzos | UK | Coruñako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Fco. Javier Fernández Fernández | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Enrique Herrera Viedma | UK | Granadako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | M. José del Jesús Díaz | UK | Jaéngo Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Miguel Pagola Barrio | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Sebastián Emilio Ventura Soto | UK | Kordobako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 3711: |
Batzordeburua | Titularra | M. del Mar Gallardo Melgarejo | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | José Ramón Glez. de Mendívil Moreno | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Sandra Silvia Baldassarri | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Ana M. Moreno Sánchez Capuchino | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Jesús Villadangos Alonso | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Eva Cerezo Bagdassarian | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Marta Patiño Martínez | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Eduardo Magaña Lizarrondo | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Vicente Cholvi Juan | UK | Jaume I Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 4088: |
Batzordeburua | Titularra | M. Carmen Martín González | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | David Astrain Ulibarrena jauna | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | César Rubén Chamorro Camazón | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Cristina Alonso Tristán | UK | Burgoseko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ramón Cabello López | UK | Jaume I Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Francisco Javier Rey Martínez jauna. | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | M. Carmen Venegas Bernal | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Luis Miguel Romeo Giménez | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Eloy Velasco Gómez | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 4372: |
Batzordeburua | Titularra | M. Ángeles P. Parrilla Latas | UK | Vigoko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Fernando Marhuenda Fluixá | UK | Valentziako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | Anabel Moriña Díez | UK | Sevillako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. José León Guerrero | UK | Granadako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Fernando Barragán Medero | UK | La Lagunako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Auxiliadora Sales Ciges | UT | Jaume I Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Pilar Arnaiz Sánchez | UK | Murtziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Miquel Francesc Oliver Trobat | UK | Balear Uharteetako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Mayka García García | UT | Cádizko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 4864: |
Batzordeburua | Titularra | M. Rosario Domingo Navas | UK | Urrutiko Hezkuntzarako Unibertsitate Nazionala |
1. batzordekidea | Titularra | Javier Ros Ganuza | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Julio Fernández Blanco | UK | Errioxako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Juana M. Mayo Núñez | UK | Sevillako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Pablo Jesús Rodríguez Cervantes | UT | Jaume I Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Isabel Clavería Ambroj | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Beatriz López Boada | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Gregorio Romero Rey | UT | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Mario D. Monzón Verona | UT | Kanaria Handiko Las Palmaseko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5148: |
Batzordeburua | Titularra | Emilio Jaime Cerdá Tena | UK | Madrilgo Unibertsitate Konplutentsea |
1. batzordekidea | Titularra | María Llop Llop | UK | Rovira i Virgili Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | Ramón Faulí Oller | UT | Alacanteko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | José Carlos Rodríguez Alcantud | UK | Salamancako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Elena Iñarra García | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Luis Miguel Granero Peñarrubia | UT | Valentziako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Ferrán Sancho Pifarré | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | M. Paz Rico Belda | UK | Valentziako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Virginia Hernanz Martín | UT | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5157: |
Batzordeburua | Titularra | Eva Rajo Iglesias | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Francisco Falcone Lanas | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Fernando L. Las Heras Andrés | UK | Oviedoko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Almudena Suárez Rodríguez | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Íñigo Ederra Urzainqui | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ferrán Martín Antolín | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Ana García Armada | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Jorge Teniente Vallinas | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | José Antonio Encinar Garcinuño | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
–Lanpostu zk.: 5158: |
Batzordeburua | Titularra | José Manuel Sánchez Pena | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Francisco J. Arregui San Martín | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | M. Jesús Martín Martínez | UK | Salamancako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Adolfo Cobo García | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Ignacio R. Matías Maestro | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Concepción Aldea Chacoyen | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | José Luis Sánchez de Rojas Aldave | UK | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel López-Amo Sainz jauna. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Sonia Martín López | UT | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5447: |
Batzordeburua | Titularra | Carmen González Murua | UK | Euskal Herriko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | César Arrese-Igor Sánchez | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Berta M. Dopico Rivela | UK | Salamancako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | M. Ángeles Pedreño García | UK | Murtziako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Pedro M. Aparicio Tejo | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Carolina Escobar Lucas | UK | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | M. Ángeles Bernal Pita da Veiga | UK | Coruñako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | José Fernando Morán Juez | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | M. Carmen Fenoll Comes | UK | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5448: |
Batzordeburua | Titularra | Francisco Lloret Maya | UK | Bartzelonako Unibertsitate Autonomoa |
1. batzordekidea | Titularra | Alberto Enrique Martín | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Esther Pérez Corona | UT | Madrilgo Unibertsitate Konplutentsea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Adrián Escudero Alcántara | UK | Rey Juan Carlos I Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Íñigo Virto Quecedo | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Susana Suárez Seoane | UT | Oviedoko Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Miguel Ángel de Zavala Gironés | UK | Alcalá de Henareseko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Esther González García | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Carolina Martínez Ruiz | UT | Valladolideko Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5449: |
Batzordeburua | Titularra | M. del Mar Gallardo Melgarejo | UK | Málagako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | José Ramón Glez. de Mendívil Moreno | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Sandra Silvia Baldassarri | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Ana M. Moreno Sánchez Capuchino | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Jesús Villadangos Alonso | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Eva Cerezo Bagdassarian | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Marta Patiño Martínez | UK | Madrilgo Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Eduardo Magaña Lizarrondo | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Vicente Cholvi Juan | UK | Jaume I Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5450: |
Batzordeburua | Titularra | Severiano González Pinto | UK | La Lagunako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Begoña Cano Urdiales | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
2. batzordekidea | Titularra | Antonio Elipe Sánchez | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Luis Rández García | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | M. Paz Calvo Cabrero | UK | Valladolideko Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | José Luis Gracia Lozano | UT | Zaragozako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Salim Meddahi Bouras | UK | Oviedoko Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Rosa M. Donat Benito | UK | Valentziako Unibertsitatea |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Juan Ignacio Montijano Torcal | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5451: |
Batzordeburua | Titularra | Rodolfo Bernabeu Cañete | UK | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Mercedes Sánchez García | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Margarita Brugarolas Molla-Bauza | UK | Miguel Hernández Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Fernando Vidal Giménez | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | Katrin Simón Elorz andrea | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | Juan Manuel Buitrago Vera | UT | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Francisco José del Campo Gomis | UK | Miguel Hernández Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Ana María Aldanondo Ochoa | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Juan Sebastián Castillo Valero | UT | Gaztela-Mantxako Unibertsitatea |
–Lanpostu zk.: 5452: |
Batzordeburua | Titularra | M. Carmen Vázquez García | UK | Madrilgo Carlos III Unibertsitatea |
1. batzordekidea | Titularra | Alayn Loayssa Lara | UT | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | Titularra | Jesús Mirapeix Serrano | UT | Kantabriako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 1. ordezkoa | Beatriz Ortega Tamarit | UK | Valentziako Unibertsitate Politeknikoa |
1. batzordekidea | 1. ordezkoa | David Benito Pertusa | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 1. ordezkoa | José Miguel López Higuera jauna. | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
Batzordeburua | 2. ordezkoa | Concepción Aldea Chagoyen | UK | Zaragozako Unibertsitatea |
1. batzordekidea | 2. ordezkoa | Manuel López-Amo Sainz jauna. | UK | Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
2. batzordekidea | 2. ordezkoa | Adolfo Cobo García | UK | Kantabriako Unibertsitatea |
Iragarkiaren kodea: F2106555
Sarbidea
Nafarroako Aldizkari Ofiziala
Paseo Pablo Sarasate, 38, 2.º izda.
31001 - Iruña
848 42 12 50