1. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.7. BESTELAKOAK
2/2019 EBAZPENA, abenduaren 16koa, Industria Antolamenduaren, Azpiegitura Energetikoen eta Meatzeen Zerbitzuko zuzendariak emana, industria segurtasunaren arloko lanbide gaikuntza eta txartel profesionalak lortzeko probak gainditu dituzten pertsonen zerrenda onesten duena (2019ko bigarren deialdia).
Industriaren, Energiaren eta Berrikuntzaren zuzendari nagusiak abenduaren 21ean emandako 137/2018 Ebazpenaren bidez, industria segurtasunaren arloko lanbide gaikuntza eta txartel profesionalak lortzeko azterketen 2019ko deialdia onetsi zen.
Bigarren deialdiko probak egin ondoren, izendatutako epaimahaiak probak gainditu dituzten pertsonen zerrenda aurkeztu du, onetsia izan dadin.
Adierazitakoarekin bat, eta Industriaren, Energiaren eta S3 Proiektu Estrategikoen zuzendari nagusiak azaroaren 18an emandako 52/2019 Ebazpenaren bidez (2019ko 234. Nafarroako Aldizkari Ofiziala, azaroaren 27koa) eskuordetuak ditudan eskumenak erabiliz,
EBAZTEN DUT:
1. Onestea industria segurtasunaren arloko lanbide gaikuntza eta txartel profesionalak lortzeko probak, 2019ko bigarren deialdiari dagozkionak, gainditu dituzten pertsonen zerrenda. Proba horiek azaroaren 15ean egin ziren.
2. Enpresen Erregistroaren eta Industria Segurtasunaren Atalari agintzea galdaretako industria-operadoreen lanbide gaikuntzaren agiriak eta garabi-dorreko operadoreen txartelak presta ditzan, probak gainditu dituztenek baldintzak betetzen dituztela frogatzeko agiriak aurkeztu ondoren.
3. Ebazpen hau eta dagokion eranskina Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzea, eta ohartaraztea ebazpenak ez duela administrazio bidea amaitzen eta haren aurka gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahal dela, Garapen Ekonomiko eta Enpresarialeko kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, jakinarazi eta biharamunetik hasita. Errekurtsoan, espedientearen zenbakia adierazi beharko da: SEMSI-RP-2-2019.
Iruñean, 2019ko abenduaren 16an.–Industria Antolamenduaren, Azpiegitura Energetikoen eta Meatzeen Zerbitzuko zuzendaria, Laura Larraya Irigoyen.
ERANSKINA
Galdaretako industria-operadoreen gaikuntza lortzeko probak gainditu dituzten pertsonen zerrenda
ANTOÑANZAS GIL, VICTOR MANUEL
ARRIZABALAGA ZELAIA, ARTURO
AZCARATE FALGUERA, ALBERTO
CAMPO JUAN, ALBERTO
DE MELCHOR SACRISTÁN, JOSÉ MANUEL
DOMECH VILLAR, ULISES
ELIA LOBERA, FRANCISCO JOSE
ESANDI GANUZA, JUAN JOSÉ
FABO PETRICORENA, JAVIER
FERRANDO CRESPO, JOSE VICENTE
GAMAN, CATALIN COSTINEL
GONZALEZ GALINDEZ, LUIS
GUTIERREZ IÑIGO, MIGUEL ANGEL
HERNANDEZ JIMENEZ, OSCAR
IMAZ LAMBERTO, DAVID
IRIBARREN PASCUAL, IKER
IRIGARAY RINCÓN, JUAN LUIS
JIMENEZ AGUERRI, MIGUEL
LANDA OTAEGUI, JAVIER
LEÓN MERINO, JULIAN JAVIER
LOPEZ BRINGAS, CARLOS
LOPEZ SANCHEZ, VICENTE
MARTICORENA LERA, MARIA JESUS
MARTINEZ LAHERA, CARMELO
MORALES ANDRES, JESUS
SANZ VILOCHE, ANGEL
ULLATE ORTA, JOSE ANTONIO
VELASCO LOPEZ, DIEGO
Garabi-dorreari buruzko ezagutzaren azterketa gainditu duten pertsonen zerrenda
POLANCO LIZARRAGA, MIGUEL ANGEL
Iragarkiaren kodea: F1916120