I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
1.3. BESTELAKO XEDAPENAK
1.3.3. Nahitaezko desjabetzeak
1113/2007 EBAZPENA, apirilaren 18koa, Industria eta Merkataritza zuzendari nagusiak emana. Haren bidez behin betiko onetsi da "Getze Galarko goi-ordokiko industrialdea" izeneko desjabetzeko proiektua, baita ukitutako ondasun eta eskubideen zerrenda ere.
Nafarroako Gobernuak, 2004ko ekainaren 28ko Erabakiaren bidez, onetsi zuen "Getze Galarko goi-ordokiko industrialdea" izeneko udalez gaindiko plan sektoriala eta haren onura publikoa adierazi zuen, desjabetu ahal izateko.
Era berean, Nafarroako Gobernuak, 2006ko ekainaren 19ko Erabakiaren bidez, Navarra de Suelo Industrial (NASUINSA) sozietateari Getze Galarren industrialdea garatzeko eskatu zion eta sozietate hori desjabetzearen onuraduna dela esan zuen.
Industria eta Merkataritza zuzendari nagusiak azaroaren 9an emandako 2772/2005 Ebazpenaren bidez, Getze Galarko goi-ordokiko industrialdearen desjabetze proiektua hasiera batez onetsi zen baterako tasazioaren bidez eta ukituriko titular, ondasun eta eskubideen zerrendarekin batera jendaurrean jarri zen (141. Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALa, 2005/11/25ekoa).
Jendaurrean egoteko epea iraganik, bidezko da aurkezturiko alegazioak ebaztea I. eranskinean ezarri bezala, espedientean dauden txostenak ikusita, baita ukitutako titular, ondasun eta eskubideen behin betiko zerrenda onestea ere. Zerrenda II. eranskinean dago.
Lurraldearen Antolamenduari eta Hirigintzari buruzko abenduaren 20ko 35/2002 Foru Legeko 127. artikuluko 2. idatz-zatian xedaturikoarekin bat, batera tasatzeko prozeduraren aplikazioaren gaineko ebazpenak berarekin dakar desjabetzea presakoa dela adieraztea eta bide emanen dio Administrazioari, justiprezioa pagatu edo gordailuan utzi ondoren, lurrak okupatzeko.
Adierazitakoarekin bat, eta Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari buruzko abenduaren 3ko 15/2004 Foru Legeko 22.1 artikuluak ematen dizkidan eskurantzak erabiliz.
EBATZI DUT:
1. Getze Galarko goi-ordokiko industrialdearen desjabetze proiektua behin betiko onestea baterako tasazioaren bidez eta jendaurrean egoteko epean aurkezturiko alegazioak ebaztea I. eranskinean ezarri bezala.
2. Behin betiko onestea ukituriko ondasun eta eskubideen titularren zerrenda, II. eranskinean dagoena.
3. Ebazpen hau eta bere eranskinak jakinaraztea honakoei: desjabetzaren onuradun den NASUINSA sozietateari, alegazioak egin dituztenei, horiei espedientean azaltzen den banakako txostena igorriko zaie, bai eta ondasun eta eskubideen titularrei ere, eta horiei prezamendu-orria igorriko zaie.
4. Ebazpen hau eta bere eranskinak Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean, Foru Komunitateko egunkari batean eta Galarko, Beriaingo eta Noaingo udaletxeetako iragarki oholean argitaratzea.
Ebazpen honen kontra interesdunek, administrazio publikoek izan ezik, gora jotzeko errekurtsoa jartzen ahalko dute, Industria eta Teknologia, Merkataritza eta Lan kontseilariari zuzendua, hilabeteko epean, argitaratu eta biharamunetik hasita.
Administrazio publikoek administrazioarekiko auzi-errekurtsoa jartzen ahal dute eskumena duen ordena jurisdikzionalari zuzendua, honako hau jakinarazi eta biharamunetik hasita bi hilabeteko epean, alde batera utzi gabe Nafarroako Gobernuan aldez aurreko errekerimendua egin ahal izatea, Administrazioarekiko Auzien Jurisdikzioa arautzen duen uztailaren 13ko 29/1998 Legeko 44. artikuluan ezarritako moduan eta epean.
Iruñean, 2007ko apirilaren 18an._Industria eta Merkataritza zuzendari nagusia, Enrique Díaz Moreno.
I. ERANSKINA
Alegazioen ebazpena
Jendaurrean egoteko epean aurkezturiko alegazioen ebazpena honako hau da:
1) Hein batean baietsitako alegazioak:
ALEGAZIO ZK. FINKA ZK. ALEGATZAILEA HONAKOA ORDEZKATUZ
1 13 Milagros Arraiza Echeverría Milagros Arraiza Echeverría
2 16
3 28
4 51
6 25 Silvestre López Rípodas Silvestre López Rípodas
Concepción López Rípodas Concepción López Rípodas
11 17 Gloria Irurita Sourlan Gloria Irurita Sourlan
15 4 Benedicto Osinaga Ardanaz Benedicto Osinaga Ardanaz
20 19 Alfonso Elío Gaztelu Alfonso Elío Gaztelu
Francisco Xabier Elío Gaztelu
Ines Elío Gaztelu
Blanca Elío Gaztelu
Jacobo Mendaro
Iñigo Mendaro
María Mendaro
28 23-46-52 Carlos Oyarzun Goiburu Carlos Oyarzun Goiburu
César Oyarzun Celaya
Francisco Javier Oyarzun Celaya
Fernando José Oyarzun Celaya
María Isabel Vidaurre de Natelius
Francisco Javier Oyarzun García
María del Carmen Oyarzun García
José Manuel Oyarzun García
María del Pilar Oyarzun García
Concepción Oyarzun García
Angel Oyarzun Goiburu
Ana Oyarzun Goiburu
2) Ezetsitako alegazioak:
ALEGAZIO ZK. FINKA ZK. ALEGATZAILEA HONAKOA ORDEZKATUZ
5 21 Silvestre López Rípodas Silvestre López Rípodas
7 54 Concepción López Rípodas Concepción López Rípodas
8 14 Silvestre López Rípodas Silvestre López Rípodas
9 18 M.ª Angeles Archanco Lecumberri M.ª Angeles Archanco Lecumberri
10 53
12 11 José Javier Osacar Irurita José Javier Osacar Irurita
13 22 Belén Osacar Irurita
14 29 José Manuel Lizarraga Osacar
M.ª Isabel Lizarraga Osacar
M.ª Carmen Lizarraga Osacar
M.ª Gloria Osacar Arraiza
Cecilia Trinidad Osacar Arraiza
Rosario Osacar Arraiza
16 24-55 Jesús Mayo Ezquer Gonvauto Navarra, S.A.
17 26 José María Ruiz Oyaga SALDOSA
Alfredo Luis Triviño Ayala
18 27 José María Ruiz Oyaga Potasas de Subiza, S.A.
Alfredo Luis Triviño Ayala POSUSA
19 12-30-31-32 Miguel Elizari Reta Noain-Elortzibarko Udala
21 15 Angel M.ª Munárriz Agorreta Angel M.ª Munárriz Agorreta
22 1-6-41-43 Oscar Amóztegui Recalde Getze Galarko Kontzejua
23 5 Fernando Gortari Izu Ana M.ª Pérez de Rada Arístegui
M.ª Eugenia Pérez de Rada Arístegui
M.ª Fernanda Pérez de Rada Arístegui
M.ª Eunate Pérez de Rada Arístegui
Antonio Pérez de Rada Arístegui
Juan Manuel Berazaluce Arístegui
Miriam Berazaluce Arístegui
Guillén Pablo Berazaluce Arístegui
24 26 Fermín Elizalde Urmeneta Integración de Servicios Nuevos, S.L.
25 27
26 31
27 32
3) Onartu gabeko alegazioa:
Industrias Metálicas Astiz, S.L.
II. ERANSKINA
Ukituriko titularren, ondasunen eta eskubideen zerrenda
GALARKO MUGAPEA (GETZE GALAR)
-01- Getze Galarko Kontseiluaren Herrilurrak EX 0 0 0 0 0 0 69.312 4 530 Urbanizagarria
Getze Galarko Kontseilua
-02- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 8.274 4 215 Urbanizagarria
-03- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 17.840 4 531 Urbanizagarria
-04- Benedicto Osinaga Ardanaz EX 0 0 0 0 0 0 5.709 4 247 Urbanizagarria
-05- Ana M.ª Pérez de Rada Arístegui EX 0 0 0 0 0 0 60.622 4 532 Urbanizagarria
M.ª Eugenia Pérez de Rada Arístegui
Javier Oficialdegui Esparza
M.ª Fernanda Pérez de Rada Arístegui
M.ª de Eunate Pérez de Rada Arístegui
Antonio Pérez de Rada Arístegui
Juan Manuel Berazaluze Arístegui
Miriam Berazaluze Arístegui
Jaime Lahuerta Dalre
Guillén Pablo Berazaluze Arístegui
Merichel Ribera Llonc
Sabina Martínez de Irujo Irure
M.ª Eugenia de Aristegui Rodríguez
Juan Antonio Berazaluce Altadill
-06- Getze Galarko Kontzejuaren Herrilurrak EX 0 0 0 0 0 0 3.050 4 529 Urbanizagarria
Getze Galarko Kontzejua
-07- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 26.849 4 533 Urbanizagarria
-08- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 10.806 4 534 Urbanizagarria
-09- Nafarroako Foru KomunitateaEX 0 0 0 0 0 0 34.460 4 103 Urbanizagarria
(Ind. eta Tekn. Merk. Tur. Eta Lana)
Nafarroako Foru Komunitatea
Zortasuna 1, 2 eta 8 honakoen alde
8429. finka, Sal Domestica, S.A.
NOAINGO MUGAPEA
-10- Nafarroako Foru Komunitatea EX 0 0 0 0 0 0 500 1 604 Urbanizagarria
(Extra Carreteras)
-11- José Manuel Lizarraga Osácar EX 0 0 0 0 0 0 5.955 1 605 Urbanizagarria
M.ª Isabel Lizarraga Osácar
M.ª Carmen Lizarraga Osácar
Cecilia Trinidad Osácar Arraiza
M.ª Gloria Osácar Arraiza
Rosario Osácar Arraiza
Francisco Javier Osácar Irurita
José Javier Osácar Irurita
M.ª Belén Osácar Irurita
-12- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 22.649 1 389 Urbanizagarria
-13- Milagros Arraiza Echeverría EX 0 0 0 0 0 0 1.451 1 607 Urbanizagarria
-14- Silvestre López Rípodas EX 0 0 0 0 0 0 4.148 1 388 Urbanizagarria
-15- Angel M.ª Munárriz Agorreta EX 0 0 0 0 0 0 8.142 1 390 Urbanizagarria
Luis Munárriz Eslava
-16- Milagros Arraiza Echeverría EX 0 0 0 0 0 0 4.240 1 391 Urbanizagarria
Francisco Zuza Munárriz
María Azpíroz Garro
Sagrario Zuza Munárriz
-17- Gloria Irurita Sourlan EX 0 0 0 0 0 0 2.306 1 392 Urbanizagarria
-18- M.ª Angeles Archanco Lecumberri EX 0 0 0 0 0 0 7.806 1 393 Urbanizagarria
Policarpo Leyun Itoiz
Carmen Lecumberri Martínez
-19- Alfonso Elio Gaztelu EX 0 0 0 0 0,00 0 10.477,00 1 394 Urbanizagarria
Blanca Elio Gaztelu
Francisco Javier Elio Gaztelu
Isabel Elio Gaztelu
M.ª Inés Elio Gaztelu
Rafael Elio Gaztelu
Inés Gaztelu Elío
Iñigo Mendaro Elío
Jacobo Mendaro Elío
María Mendaro Elío
-20- Navarra de Suelo Industrial EX 0 0 0 0 0 0 499 1 608 Urbanizagarria
-21- M.ª Concepción López Rípodas EX 0 0 0 0 0 0 9.437 1 402 Urbanizagarria
Silvestre López Rípodas
-22- José Manuel Lizarraga Osácar EX 0 0 0 0 0 0 4.848 1 403 Urbanizagarria
M.ª Isabel Lizarraga Osá
M.ª Gloria Osácar Arraiza
Francisco Javier Osácar Irurita
M.ª Carmen Lizarraga Osácar
Cecilia Trinidad Osácar Arraiza
Rosario Osácar Arraiza
José Javier Osácar Irurita
M.ª Belén Osácar Irurita
-23- César Oyarzun Celaya EX 0 0 0 0 0 0 11.374 1 404 Urbanizagarria
M.ª Isabel Vidaurre Oyar
Francisco Javier Oyarzun Celaya
Fernando José Oyarzun Celaya
Ana Lucía Oyarzun Goiburu
Angel Oyarzun Goiburu
Carlos Oyarzun Goiburu
Francisco Javier Oyarzun García
M.ª Concepción Oyarzun García
M.ª Carmen Oyarzun García
José Manuel Oyarzun García
M.ª Pilar Oyarzun García
-24- Nafarroako Foru KomunitateaZD 120 360 1.920 0 0 0 0 1 528 Urbanizagarria
(Ind. eta Tekn. Merk. Tur. Eta Lana) ZC 110 330 1.760 0 0 0 0
Gonvauto, S.A. EN 0 0 0 8 16 43 0
Nafarroako Foru KomunitateaTC 0 0 0 4 8 0 0
Zortasuna honakoen alde: 1, 2 eta 8TE 87 131 435 4 8 0 0
8429. finka, Sal Doméstica, S.A AB 0 0 0 4 4,50 0 0
EX 0 0 0 0 0 0 8.670
-25- M.ª Concepción López Rípodas EX 0 0 0 0 0 0 2.410 1 405 Urbanizagarria
Silvestre López Rípodas
-26- Sal Doméstica, S.A. ZD 210 630 3.360 0 0 0 0 1 530 Urbanizagarria
8987. finka, Integraci
Servicios Nuevos, S.L TC 0 0 0 3 6 0 0
TE 0 0 0 1 2 0 0
EX 0 0 0 0 0 0 3.982
BERIAINGO MUGAPEA
-27- Potasas de Subiza, S.A. EX 0 0 0 0 0 0 1.429 5 8018 Vial
12645. finka, Integración Servicios Nuevos, S.L.
12650. finka, Proyectos Mineros e Ingenieria S.A
12651. finka, Proyectos Mineros e Ingenieria S.A
12652. finka, Proyectos Mineros e Ingenieria S.A
10851. finka, Sal Domestica, S.A
154. finka, Beriain Proyectos Mineros e Ingenieria S.A
NOAINGO MUGAPEA
-28- Milagros Arraiza Echeverría SA 0 0 400 0 0 254 0 1 376 Lehor. alorra
-29- José Manuel Lizarraga Osácar SA 0 0 690 0 0 436 0 1 371 Lehor. alorra
M.ª Isabel Lizarraga Osácar
M.ª Gloria Osácar Arraiza
Francisco Javier Osácar Irurita
M.ª Carmen Lizarraga Osácar
Cecilia Trinidad Osácar Arraiza
Rosario Osácar Arraiza
José Javier Osácar Irurita
M.ª Belén Osácar Irurita
-30- Elortzeko Poligonoa-Noaingo Udala SA 6 9 90 1 2 0 0 1 356 Lurzorua
-31- Integración de Servicios Nuevos, S.L. TE 4 6 20 0 0 0 0 1 151 Lurzorua
Caja Laboral Popular Cooperativa de Crédito
Iruñerriko Mankomunitatea
Potasas de Subiza, S.A.
Elortzeko Poligonoa-Noaingo Udala
Sal Doméstica, S.A.
-32- Integración de Servicios Nuevos, S.L. TE 19 29 95 1 2 0 0 1 407 Larreak
Caja Laboral Popular Cooperativa de Crédito
Sal Doméstica, S.A.
Iruñerriko Mankomunitatea
Potasas de Subiza, S.A.
Elortzeko Poligonoa-Noaingo Udala
BERIAINGO MUGAPEA
-33- Estampaciones Navarra S.A. EN 6 9 36 0 0 0 0 5 855 Lurzorua
Caja Rural de Navarra, S.C.L.C
CAN-Caja de Ahorros y Monte de Piedad de Navarra
Potasas de Subiza, S.A.
Iberdrola, S.A.
-34- Sal Doméstica, S.A. EE 90 450 540 1 3 0 0 5 756 Lurzorua
Banco Santander Central Hispano, S.A.
-35- Sal Doméstica, S.A. EE 112 560 672 1 3 0 0 5 757 Lurzorua
Banco Santander Central Hispano, S.A.
-36- Potasas de Subiza, S.A. EE 28 140 168 0 0 0 0 5 758 Meategia
GALARKO MUGAPEA (GETZE GALAR)
-37- Potasas de Subiza, S.A. BT 25 75 150 1 3 0 0 4 218 Meategia
M.ª Luisa Torio Martínez de Irujo EN 16 48 160 0 0 0 0
EE 259 1.295 1.554 2 6 0 0
PL 17 51 170 1 2 0 0
-38- M.ª Luisa Torio Martínez de Irujo BT 15 45 90 0 0 0 0 4 498 Lehor. alorra
-39- Iruñerriko MankomunitateaEN 5 15 50 0 0 0 0 4 248 Lehor. alorra
Félix Agorreta San Martín EE 0 0 0 1 3 0 0
-40- Félix Agorreta San Martín BT 6 18 36 1 3 0 0 4 248 Lehor. alorra
EN 165 495 1.650 1 1,50 197 0
EE 46 230 276 0 0 0 0
-41- Getze Galarko Kontzejuaren Herrilurrak A1 34 170 304 1 3 0 0 4 250 Larrea
Getze Galarko KontzejuaEE 34 170 204 1 3 0 0
-42- M.ª Carmen Garde De Miguel EE 233 1.165 1.398 0 0 0 0 4 506 Lehor. alorra
-43- Getze Galarko Kontzejuaren HerrilurrakEN 116 348 1.160 3 4,50 0 0 4 212 Larreak
Getze Galarko KontzejuaA1 0 0 100 1 3 0 0
EE 27 135 162 1 3 0 0
-44- Enagas, S.A. EE 76 380 456 0 0 0 0 4 517 Lur mota
NOAINGO MUGAPEA
-45- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 990 1 397 Urbanizagarria
-46- César Oyarzun Celaya EX 0 0 0 0 0 0 760 1 383 Urbanizagarria
M.ª Isabel Vidaurre Oyarzun
Francisco Javier Oyarzun Celaya
Fernando José Oyarzun Celaya
Ana Lucía Oyarzun Goiburu
Angel Oyarzun Goiburu
Carlos Oyarzun Goiburu
Francisco Javier Oyarzun García
M.ª Concepción Oyarzun García
M.ª Carmen Oyarzun García
José Manuel Oyarzun García
M.ª Pilar Oyarzun García
-47- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 1.291 1 398 Urbanizagarria
-48- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 1.396 1 382 Urbanizagarria
-49- Potasas de Subiza, S.A. EX 0 0 0 0 0 0 511 - - Antzinako trenbidea
-50- Nafarroako Industria Lurzorua EX 0 0 0 0 0 0 348 1 346 Urbanizagarria
-51- Milagros Arraiza Echeverría EX 0 0 0 0 0 0 2.555 1 399 Urbanizagarria
-52- César Oyarzun Celaya EX 0 0 0 0 0 0 1.797 1 400 Urbanizagarria
M.ª Isabel Vidaurre Oyarzun
Francisco Javier Oyarzun Celaya
Fernando José Oyarzun Celaya
Ana Lucía Oyarzun Goiburu
Angel Oyarzun Goiburu
Carlos Oyarzun Goiburu
Francisco Javier Oyarzun García
M.ª Concepción Oyarzun García
M.ª Carmen Oyarzun García
José Manuel Oyarzun García
M.ª Pilar Oyarzun García
-53- M.ª Angeles Archanco Lecumberri EX 0 0 0 0 0 0 4.247 1 401 Urbanizagarria
Policarpo Leyun Itoiz
Carmen Lecumberri Martínez
-54- M.ª Concepción López Rípodas EX 0 0 0 0 0 0 24 1 609 Urbanizagarria
Silvestre López Rípodas
-55- Nafarroako Foru KomunitateaEX 0 0 0 0 0 0 56.030 1 610 Urbanizagarria
(Ind. eta Tekn. Merk. Tur. Eta Lana)
Gonvauto, S.A.
Nafarroako Foru Komunitatea
8429. finka, Sal Domestica, S.A.
-56- Nafarroako Foru Komunitatea (Errepideak) EX 0 0 0 0 0 0 44 1 606 Bide Intermodala
-57- Sal Doméstica, S.A. EX 0 0 0 0 0 0 11 1 611 Urbanizagarria
A1 = Aireko Linea Elektrikoa 1 de 13,2 kV. PL = Euri-uren kolektorea POSUSA.
AB = Hornidura. SA = Ur zikinen kolektorea.
BT = Behe Tentsioko Aireko Elektrizitate Sarea. TC = Telekomunikazioak.
EE = Kendu beharreko Elektrizitate Sarea. TE = Telefonoa.
EN = Lurrazpiko Linea Elektrikoa. ZC = Telekomunikazioak, Telefonoa, Elektrizitatea, Hornidura.
EX = Desjabetzea. ZD = Telekomunikazioak, Telefonoa, Elektrizitatea.
Iragarkiaren kodea: F0706671