I. NAFARROAKO FORU KOMUNITATEA
Agintariak eta Langileak
EBAZPENA, 2002ko apirilaren 22koa, Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak emana, Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko E mailako 42 lanpostu huts lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onetsi eta deialdiko 1. oinarria aldatzen duena.
Funtzio Publikoaren zuzendari nagusiak, 2002ko urtarrilaren 28ko Ebazpenaren bidez, Nafarroaren Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko E mailako 42 lanpostu huts lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko deialdia onetsi zuen. Aipatu deialdia 2002ko otsailaren 8ko Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean eman zen argitara (17 zk.).
Eskabideak aurkezteko epea iragan baita, bidezko da deialdian onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda onestea.
Bestaldetik, Ekonomia eta Ogasun kontseilariak proposaturik, bidezko da Departamentu berari atxikiriko Zerbitzu Orokorretako 5373 zenbakiko lanpostu hutsa betetzeko ibilgailuak gidatzeko B1 motako baimena eskatzea. Halaber, Nafarroako Gizarte Ongizatearen Institutuak proposaturik aldaketa hauek sartzea ere erabaki da:
Lehena.-Deialditik lanpostu huts hauek kentzea:
-6596 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, Zerbitzu Zentralei atxikia.
-6623 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, "El Vergel" Zaharretxeari atxikia.
-2941 zenbakiko lanpostu hutsa, peoi espezialista izatekoa, "Santa Teresa" Haurtzaindegiari atxikia.
Bigarrena.-Haien ordez lanpostu huts hauek sartzea:
-3293 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, Barañaingo "San Jose" Zentroari atxikia.
-2814 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, "El Vergel" Zaharretxeari atxikia.
-4654 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, lanaldi ez osokoa, Iruñeko "Pabilioi Urdina" Zaharretxe lagunduari atxikia.
Hirugarrena.-Adieraztea 6594 eta 6595 zenbakiko lanpostu hutsak, Zerbitzu Orokorretakoak, Institutuko Zerbitzu Zentralen ordez, Barañaingo "San Jose" Zentroari daudela atxikiak.
Horrenbestez, Lehendakaritza, Justizia eta Barne kontseilariak urriaren 13an emandako 201/1999 Foru Aginduaren bidez esleitu zizkidan eskurantzak erabiliz,
EBATZI DUT:
1. Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioaren eta haren erakunde autonomoen zerbitzuko E mailako 42 lanpostu huts lekualdatze lehiaketa bidez betetzeko deialdian onartu eta baztertu diren izangaien behin-behineko zerrenda onestea. Zerrenda eranskinean dago.
Behin-behineko zerrenda Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara eman ondoko bost egun naturaleko epean, baztertutako izangaiek erreklamazioak aurkez ditzakete eta egindako akatsak zuzendu.
2.-Deialdiko 1. oinarriko azken lerroaldean xedaturikoaren babesean 1. oinarria bera aldatzea, honelaxe:
Bat.-Ekonomia eta Ogasun Departamentuari atxikiriko Zerbitzu Orokorretako 5373 zenbakiko lanpostu hutsak ibilgailuak gidatzeko B motako baimena izanen du baldintza.
Bi.-Deialditik Nafarroako Gizarte Ongizatearen Institutuko lanpostu huts hauek kentzea:
-6596 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, Zerbitzu Zentralei atxikia.
-6623 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, "El Vergel" Zaharretxeari atxikia.
-2941 zenbakiko lanpostu hutsa, peoi espezialista izatekoa, "Santa Teresa" Haurtzaindegiari atxikia.
Hiru.-Haien ordez Nafarroako Gizarte Ongizatearen Institutuari atxikiriko lanpostu huts hauek sartzea:
-3293 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, Barañaingo "San Jose" Zentroari atxikia.
-2814 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, "El Vergel" Zaharretxeari atxikia.
-4654 zenbakiko lanpostu hutsa, Zerbitzu Orokorretakoa, lanaldi ez osokoa, Iruñeko "Pabilioi Urdina" Zaharretxe lagunduari atxikia.
Lau.-Adieraztea 6594 eta 6595 zenbakiko lanpostu hutsak, Zerbitzu Orokorretakoak, Institutuko Zerbitzu Zentralen ordez, Institutu berak Barañainen duen "San Jose" Zentroari daudela atxikiak.
2. Mahaikideei ebazpen honen berri ematea eta Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara dadila agintzea, behar diren ondorioak izan ditzan.
Iruñean, bi mila eta biko apirilaren hogeita bian.-Funtzio Publikoaren zuzendari nagusia, Ignacio Bandrés Urriza.
E R A N S K I N A
Onartu eta baztertuen behin-behineko zerrenda
Onartuak:
AGUERRI ZARRALANGA, ANTONIO
AJONA MARTINEZ, ANA
ALBENIZ MURGUIONDO, MARIA CODES
ALCALDE AYUCAR, ROSA
ALDUAN URDIAIN, PEDRO
ALFONSO GOÑI, MARIA JOSE
ANZANO LAZARO, ROBERTO
AOS BRACO, MARIA ASUN
ARAGON SAMANES, JESUS MARIA
ARANDA CORTES, MARIA ANGELES
ARANGUREN IRIGOYEN, JUANA MARIA
ARDANAZ AZCOITI, MARIA ROSARIO
ARENAS MARISCAL, FELISA
ARLEGUI BEZUNARTEA, ANA JESUS
AROSTEGUI SANCHEZ, MARIA ANDION
ARRAIZ MUÑOZ, JOSU
ASCUNCE BEGUIRISTAIN, ROSA MARIA
ASIAIN SEVILLA, ISIDRO
ASIAIN URRA, MARIA ANGELES
ASURMENDI VIAÑO, ANGEL
AZABAL CASTILLO, MARIA CARMEN
AZCONA BURGUI, MARIA PILAR
AZNAREZ AZPILICUETA, TERESA
AZNAREZ DIAZ, MARIA TERESA
BEGUIRISTAIN ARISTU, ROSA MARIA
BEORLEGUI GORRIZ, PILAR
BERAZA LOIDI, ANA
BIDEGAIN MARTICORENA, MARIA DE LOS REYES
BLANQUET MUÑOZ, JONE
BRACO LESACA, CONCEPCION
BURUSCO ITURRI, ANA MARIA
CABALLERO LUSARRETA, MIGUEL ANGEL
CABAÑAS NAPAL, MARIA PILAR
CAMPOS SAGASETA DE ILURDOZ, FCO. JAVIER
CANO LAVIN, CRISTINA EUGENI
CAPEL DEL RIO, ROBERTO
CARRASCO BENITEZ, DOLORES
CASALES PEREZ, YOLANDA
CERVANTES NAGORE, JUANA MARIA
CIA ZABALETA, JOSE JAVIER
COUTO LEMOS, MARIA ELENA ANDREA
CRESPO PINO, MARIA CONSUELO
DE CARLOS IBAÑEZ, OSCAR
DE CARLOS MINA, IÑIGO
DE GOÑI RODRIGUEZ, OLGA MARIA
DIEZ ROMERO, ANTONIA
DOMINGUEZ MACIAS, MARIA ISABEL
ECAY SANZ, MARIA ANGELES
ECHEVERRIA CAMINOS, JUAN ANTONIO
ERBURU ITOIZ, MARIA JESUS
ESCOSTEGUY GOÑI, MARIA TERESA
ESPINAR COGOLLUDO, MARIA CARMEN
ESPINOSA BARRIONUEVO, FRANCISCA
FERNANDEZ BORTIRI, MIGUEL
FERNANDEZ ELVAS, MARIA CARMEN
FERNANDEZ GARCIA, CARMEN
FERNANDEZ JIMENEZ, SOLEDAD
FERNANDEZ SATRUSTEGUI, MARIA JOSE
FILGUEIRA IZCUE, CARMEN ARANZAZU
FLORES PARRA, PURIFICACION
FRAILE VALENCIA, MARIA PILAR
FUENTES ARRUAZU, MARIA PILAR
GALBAN LABRADOR, MANUELA
GALDEANO LANA, LUISA MARIA
GAMARRA CARRO, LUCIA
GARAYOA ARMENDARIZ, AURORA
GARAYOA URIZ, MARIA ANGELES
GARAYOA ZUZA, RAFAEL
GARCES REMON, LEONOR
GARCIA GARCIA, MAGDALENA
GARCIA LOPEZ, MERCEDES
GARCIA SILVA, AURORA
GARCIA SOLA, ANA ISABEL
GOMEZ GUARDIA, JOSEFA
GOMEZ SANCHEZ, JOSEFA
GOÑI FERNANDEZ, AGUSTINA
GOÑI GOÑI, ROSA MARIA
GOÑI MARTINEZ, ELENA
GOÑI SANZ DE ACEDO, MARIA ANGELES
GONZALEZ MACIAS, ANTONIA
GUTIERREZ IMAZ, MARIA JESUS
HERNANDEZ AZCARATE, ANA MARIA
HERRERA GIL, MARIA DOLORES
HERRERO HERRERO, ROSARIO
HUARTE ITURRI, NIEVES
IBAÑEZ JIMENO, MARGARITA
INCHAUSTI ARANA, FCO. JOSE
INDART FERNANDEZ, AITOR
INDURAIN CAMPO, MARIA DOLORES
INZA SALINAS, MARIA LOURDES
IRIARTE ILINCHETA, SABINA
IRIGOYEN IRIARTE, MARIA CARMEN
IRULEGUI ECHARRI, ALBERTO
ITURRIA ALFARO, PAZ TERESA
IZAGUIRRE AMOSTEGUI, JOSE CARMELO
IZCUE LOPEZ, MARIA LOURDES
IZKUE URABAYEN, ENRIQUE
IZURA AZANZA, ESTELA
JAUREGUI OJER, IOSU
JIMENEZ MATUTE, BEGOÑA
JIMENEZ MERIDEÑO, FLORENTINO
JUANBELTZ MARTINEZ, MARIA ROSARIO
LAHOZ ROMERO, LUCIA
LARRONDO CARRETERO, ANA MARIA
LARRONDO GONZALEZ, IÑIGO
LASCARRO PABOLLETA, VICTORIA
LEOZ VILLANUEVA, KORO
LES LACOSTA, XABIER
LORENTE GONZALEZ, CARMEN
MACHAIN EUGUI, MARIA PILAR
MARAÑON ECHEVERRIA, BLANCA ESTHER
MARAÑON ECHEVERRIA, CRISTINA
MARTIN HERNANDEZ, JOSE MARIA
MARTIN SERRANO, ALMUDENA
MARTINEZ ALEGRIA, MARIA REYES
MARTINEZ ALEJOS, MARIA CARMEN
MARTINEZ ARANGUIBEL, MARIA CARMEN
MARTINEZ ARIAS, SANTIAGA
MATIAS SEVILLANO, MARIA LUISA
MONENTE LASTERRA, GLORIA
MORENO ARCE, MARIA DEL MAR
MORENO LANZAS, FRANCISCO
MORILLO COBO, MARIA
NAPAL OTEIZA, RITA MARIA
NAVAS EZCATI, MARIA MERCEDES
NIETO NAVARRO, DOLORES
NIEVA ZARDOYA, CARLOS JAVIER
NUIN ARTAZCOZ, MARIA SOLEDAD
ONIEVA PINO, CARMEN
ONTORIA SANJUAN, MIGUEL ANGEL
PEÑA SAIZ, ARACELI
PEREZ ALVAREZ, MARIA LUISA
PEREZ CAMEROS, FRANCISCO
PEREZ DE OBANOS ECHEVERRIA, JUAN MIGUEL
PEREZ GOMEZ, MARIA CRUZ
PEREZ JIMENEZ, JULIA
RARO GASTON, MARIA MERCEDES
RECLUSA BURGUI, ANA MARIA
RESANO ARISTU, LIDIA
RICARTE LEZAUN, ANGEL
RICO BEAUMONT, BEGOÑA
RIEZU SANCHEZ, ENRIQUE
RIPOLL ALAVA, MARIA ESTHER
RODRIGUEZ ALONSO, ASUNCION
RODRIGUEZ OTEO, MARIA REYES
ROMERO FERNANDEZ, ANTONIA
RUBIO MARTINEZ, MARIA DEL PILAR
RUIZ GARRUES, MIREN IOSUNE
SANCHEZ COBO, JUAN ANTONIO
SANCHEZ DE PARTEARROYO, GERARDA
SANCHEZ JUANGO, MARIA ISABEL
SANCHEZ RUIZ, MARIA JESUS
SANCHEZ SERRANO, MARIA DEL PUY
SANCHO BACACICOA, ISABEL
SANTIAGO NAVAS, ENCARNACION
SANZ LANA, EVA MARIA
SARASA ZABALZA, MARIA ANGELES
SARASIBAR MARCO, CARLOS
SATRUSTEGUI OSCOZ, CARMEN
SEGU ALONSO, FLOR MARIA
SERNA ANTON, ANA ESTHER
SERRANO CUBERO, VICENTA
SERRANO PEREZ, DIONISIO
SORIANO HIDALGO, JUANA
TABAR FERNANDEZ, SUSANA
TIRADO GONZALO, MARIA LUISA
TORAN ZUFIA, PILAR
TORRES TORRES, PURIFICACION
TURRILLAS SANTACILIA, MARIA CARMEN
UBANI IBARROLA, SUSANA
UDI AZNAREZ, LEONOR
ULZURRUN PUY, JOSE JAVIER
URRIZA AMORENA, MARIA CORPUS
URZAINKI CARRETERO, MARIA JESUS
VALENCIA ARBONIES, MARIA LUISA
VALENCIA GUEMBE, CESAR
VALENCIA MURUZABAL, NATIVIDAD
VALLEJO PASCUAL, LUISA
VELA MARIN, MARIA ESTHER
VELAZ RUBIO, MARIA
VERGARA BERENGUER, MARIA DOLORES
VISCARRET VERGARA, MARIA SOLEDAD
ZAMORA ZARAGÜETA, GERARDO
ZUGASTI MARTINEZ, FCO. JAVIER
ZURBANO CAMPOS, PILAR
Baztertuak:
Eskabidea epez kanpo aurkezteagatik.
CUESTA OSETE, DOLORES
RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MARIA ESTRELLA
SUBIZA ILINCHETA, FCO. JAVIER
VILLANUEVA NARVAIZ, FCO. JAVIER ALF
ZAMORA DIAZ, ROSA
Iragarkiaren kodea: A0204759